به‌روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
اسلامی با اشاره به انتخاب 13 آبان برای تحریمهای جدید:
فرو ریختن هیمنه آمریکا در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی، شکست عملیات پنجه عقاب در طبس و ناکامیآمریکا برای فراموش شدن شکست‌هایش در جنگ نرم تلاش می‌کند در ماجرای مک فارلین؛ سبب شد توانایی قدرت نرم ایران مقابل آمریکا به واقعیتی انکار ناپذیر تبدیل شود تا جایی که نفس به میز مذاکره کشاندن ایران به یک هدف اعلام شده برای ژنرالهای جنگ نرم آمریکا تبدیل گردید.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به رویه آمریکا در کسب هژمونی با القای چهره ترسناک از خود، گفت: ریشه عصبانیت آمریکا از ایران، نهراسیدن ملت از این هیاهوهای رسانه ای و بیان مقتدرانه گفتمان ضد سلطه خود در سطح جهانی است.

محمد مهدی اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: زمانی که 50 سال قبل، در سال 1968 حمله عید تت ویت‌کنگها موجب خروش ملتها بر علیه سیطره طلبی و اهانت‌های آمریکا شد و دیری نپایید که آمریکا ناگزیر به پذیرش شکست در ویتنام شد؛ بسیاری از اندیشمندان آن را آغاز افول قدرت آمریکا دانستند اما چهره هایی همچون جوزف نای به سرعت سعی بر بازسازی اقتدار آمریکا با استفاده از مفهوم قدرت نرم داشتند.

وی افزود: آنچه قدرت نرم آمریکا را به چالش کشید، ظهور ادبیات استکبار ستیزانه امام خمینی بود که از چهارم آبان ماه 1343 با اعتراض به کاپیتولاسیون آمریکایی و عدم سکوت ایشان پس از تبعید در 13 آبان ماه همان سال، بروز یافت.

این پژوهشگر تاریخ معاصر خاطر نشان کرد: آمریکا ستیزی ملت ایران تا 13 آبان 1357 چنان اوج گرفت که ناگزیر چهره ای همچون ژنرال رابرت هایزر سراسیمه به ایران شتافت و حتی اقداماتی همچون کشتار وسیع 8 بهمن 1357 نیز نتوانست مأموریت او در حفظ منافع آمریکا را به سرانجام برساند.

اسلامی سومین تلألو این گفتمان جدید را در تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 دانست و افزود: فرو ریختن هیمنه آمریکا در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی، شکست عملیات پنجه عقاب در طبس و ناکامی در ماجرای مک فارلین؛ سبب شد توانایی قدرت نرم ایران مقابل آمریکا به واقعیتی انکار ناپذیر تبدیل شود تا جایی که نفس به میز مذاکره کشاندن ایران به یک هدف اعلام شده برای ژنرالهای جنگ نرم آمریکا تبدیل گردید.

وی افزود: قدرت ایران در بسیج قلوب مستضعفان جهان و هم افزایی طنین صدای نفرت ملت ها علیه آمریکا، یکی از اصلی ترین عوامل نگرانی آمریکا برای فرسوده شدن قدرت نرم این کشور است. از این رو، راهپیمایی 13 ابان در ایران، اقدامی الهام بخشی است که موجب حفظ برتری ایران در این عرصه خواهد شد.

مدیر مسئول هفته نامه شما، جنگ روانی را یکی از اصلی ترین حربه های امروز آمریکا علیه ایران دانست و افزود: انتخاب روز 13 آبان برای اعمال تحریم های جدید آمریکا یک رویکرد دقیق در عملیات روانی است که سعی دارد هژمونی از دست رفته آمریکا را تصویرسازی کند؛ اقدامی که با همدلی ملت و مسئولان به خوبی بطلان پذیر است و پیروزی ما در این مرحله می تواند موجب اقتداری شود که بسیاری از مشکلات بین المللی ما با کشورهای هراسان از آمریکا را نیز حل خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: همان گونه که کشتارهای وحشیانه مردم در سال 1357 که برای مرعوب شدن و ایجاد خفقان انجام می شد، نشان از ضعف حکومت وابسته به آمریکا و نزدیکی پیروزی گفتمان حسینی ملت بود، امروز نیز اعمال تحریم هایی که حتی نزدیک ترین متحدان آمریکا نیز آنها را غیرعملیاتی می دانند نشان از عجز دشمن است و خبر از نزدیک بودن سحر برداشته شدن گام بلند انقلاب اسلامی در سطح جهانی دارد.


برچسب ها: اسلامی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: