به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
حمیدرضا ترقی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی یکی از این چهره‌ها است که معتقد است CFT مشکلات کشور را بیشتر می‌کند و ضررهایش بیشتر از منافع آن است.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی یکی از این چهره‌ها است که معتقد است CFT مشکلات کشور را بیشتر می‌کند و ضررهایش بیشتر از منافع آن است.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» گفت: خود آقای ظریف و عراقچی هیچ تضمینی ندادند که مشکلات اقتصادی ما از طریق این مصوبه حل شود. وقتی خود این افراد معتقدند CFT نمی‌تواند هیچ مشکلی را حل کند دیگر برای ما حرفی باقی نمی‌ماند. بحثی که می‌کنند این است که ما بهانه را از دشمن می‌گیریم و ارزش این مصوبه در همین حد است.

او ادامه داد: تصویب این لایحه مشکلات را بیشتر می‌کند و تمام افراد و شرکت‌هایی که در لیست آمریکا برای تحریم هستند همه‌ اینها را از داخل هم باید تحریم کنیم و درواقع تحریم مضاعفی رخ خواهد داد؛ در حالی که می‌دانیم هیچ‌کدام از این‌ها حمایت از تروریسم نداشتند و کمک به نهضت‌های آزادی‌بخش تروریسم از نظر ما تلقی نمی‌شود.

ترقی همچنین گفت: این موضوع را هم که آقایان مطرح کردند که ما حق تحفظ برای خود داریم خوش‌بینی بی‌جهتی است که بعضی‌ها دارند و در آینده مشخص می‌شود که این هم مثل برجام تصمیمی غلط و نادرستی است.

او درباره خیانت دانستن تصویب CFT گفت: نمی‌توان تصویب CFT را خیانت دانست اما همانطوری که برجام نفعی برای کشور نداشت و ضرر آن بیشتر بود، این هم نفعی برای کشور ندارد و بیشتر خوشایند غربی‌هاست و منافع ملی در آن لحاظ نشده است.
برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: