به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
اربعین سند حقانیت و استد لال و درستی انقلاب اسلامی و نظام و رهبری آن، شاهد و نمو نه مقدمه ساز هدف عاشوراست، که نهایت آن جامعه ای اسلامی و با محتوای دینی و منطق با نیازهای بشری خواهد بود.
نصر عزیزی- اربعین حسینی همان شورش مدبرانه و هوشمندانه وعاقلانه وعاشقانه ومحاسبه گرانه ای است که قریب چهارده قرن پیش، پیش بینی شد و درنیمه راه آن شاعرعاشق عاشورایی، زبان حال معرفت خود را توصیف نمود که این خلق عالم، آنقدر می چرخند، ومی گردند، تا مرکز ثقل را دریابند. یعنی عاشورا می رود تا به نقطه ظهور، همان جا و همان مکان و زمانی که بشریت درجستجوی ان هستند، بیابند وبرسند.

حوادث سال‌های اخیر اربعین، در اربعین انقلاب اسلامی، با بزرگترین اجتماع تاریخ بشریت، جریان سیل انسانی بین الحرمین امام اول وامام سوم، اگرچه به معجزه قرن شبیه است، ولی وعده ای بود که درحادثه کربلا داده شد. یعنی هم نشان پیروزی امام حسین(ع) و هم آثار حرارت عشق به خاندان نبوت و رسالت است که جهانیان بدنبال انتخاب آن هستند.

در وصف اربعین جهان اذعان دارد که زاییده و نتیجه وخلق انقلاب اسلامی است و مقدمه ای برای اغازهای بعدی است و یکی از آثار آن، منطقه پیامبر خیز و صاحب کعبه و دارای تمدن کهن غرب آسیای عاری از لوث وجود ناپاک آمریکا، و همدستان وهم پیمانانش می باشد.

پیوند میمون بین مردم ایران وعراق، و هم افزایی هر دو ملت برای استقبال و پذیرایی از میلیونها زائر از قاره های جهان نشان می دهد جنگ برادر کشی تحمیلی دو کشور، خارج اراده هردو بوده و توسط دشمنان انقلاب اسلامی وجهان اسلام طراحی و اجرا گردید.

اربعین نماد حقیقی اعتصام بحبل الله میباشد. یک اعتراض بزرگ به چند قرن توطئه تفرقه افکنانه استعمار پیر وفرتوت انگلیس خبیث است که جهان اسلام را تکه تکه نمودند وبر بخش‌های آن حکومت کردند و هستی مسلمانان راغارت نمودند.

اربعین شورش بیدار باشی مسلمانان جهان، که نه تنها شیعیان، برای بازگشت به خویشتن واصالت دینی ونظام سازی مذهبی و پایه گذاری تمدن بزرگ اسلامی، بابهترین الگوهای پیشرفت وعدالت است که جهان بشریت را از آن محروم ساخته اند و امروز هم درمصافی ظالمانه ونابرابر به مقابله همه جانبه باام لقرای آن، یعنی ایران اسلامی بر خاسته آند تااین الگو واین تمدن شکل نگیرند.

اربعین سیل خروشان الهی است که با آرامش بیدار گری به فضای بیداری ملت‌ها واردشده و سالانه میلیونها طرفدار شیفته را از بیش از نیمی از جهان فرا میخواند و صد البته دراین همایش وگرد همایی جهانی وجستجوی اصالت وهویت شناسی ومکتب شناسی و عاشورا شناسی، لایه ها وپرتو هایی از فقه غنی شیعه و دریای معرفت اهل البیت و مسیر بی شائبه دین اسلام ونظام حکومتی آن، وسیره امامت ومصداق آن، یعنی ولایت فقیه به ارمغان می رسد.

اربعین، بدون شک، پرده های جهالت ونااگاهی را کنار می زند حقایق نهفته دین را نشان می دهد مشخص می سازد حادثه بی نظیر فداکاری‌های امام حسین(ع) برای نجات بشریت بود که این نجات باید از سر آگاهی و انتخاب و اعتقاد و باورهای عمیق باشد تاحیات جاودانه را بر اساس تعالیم الهی، بدنبال داشته باشد.

ادبیات دین مدارانه امام خمینی که شاه بیت کلید وا ژه های آن برگرفته از قیام عاشورا بود، مقدمه ساز حماسه حسینی اربعین بود، که اینک خلف صالح او بدنبال نظام سازی و نوعی از الگوهای تمدن ساز اسلامی برای عرضه به بازار رقابت درنظامهای لائیک و بی دینی وظلمتکده های تحمیلی می باشد تا حداقل شمه ای از رایحه خوش عدالت به مشام جهانیان برسد و مقدمه ای برای تحقیق ، بررسی، اشتیاق، تمنا، دعا و حرکت برای ظهور باشد.

همایش اربعین پایان خط هرنوع مکتب وگرایش فکری و فلسفی وادعای هدایت انسان است زیرا تاکنون ودر طول تاریخ هرآنچه بوده، آمد ورفت، وبه زباله دان تاریخ انداخته شد.

اربعین سند حقانیت و استد لال و درستی انقلاب اسلامی و نظام و رهبری آن، شاهد و نمو نه مقدمه ساز هدف عاشوراست، که نهایت آن جامعه ای اسلامی و با محتوای دینی و منطق با نیازهای بشری خواهد بود.

اربعین ادامه دارد وادامه خواهد داشت، تازمانی که کاخ نشینان نظام‌های استکباری را به زیر بکشاند و انقلاب‌های بیداری گری و آزادی بخش و عدالت خواهی را به پا سازد. ظلم و جور سیاسی و اجتماعی و اقتصادی را ریشه کن سازد وجامعه اییباسبک زندگی دینی واخلاق دینی پایه گذاری نماید.آن زمان بر اساس وعده های الهی دیر نیست. راز امیدواری مقام معظم رهبری وعده های امام راحل، در همین اعتقاد راسخ به نصرت و عده های الهی بوده است.

برچسب ها: نصر عزیزی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: