به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
کاروان خودباوری و امید ایران درحالی راهی بازی های پارآسیایی 2018 اندونزی شد که خیلی ها اعتقاد داشتند حفظ جایگاه چهارمی هم قابل قبول خواهد بود.
مهدی یکتا- کاروان خودباوری و امید ایران درحالی راهی بازی های پارآسیایی 2018 اندونزی شد که خیلی ها اعتقاد داشتند حفظ جایگاه چهارمی هم قابل قبول خواهد بود.

اما ورزشکاران معلول ایرانی با تلاش و غیرت فراوان نه تنها برای رتبه سوم بلکه جایگاه دومی کره جنوبی را هم تهدید کرد. درمیان ورزشکاران ایرانی که عملکرد مطلوبی داشتند می توان به شاهین ایزدیاراشاره کرد که درمسابقات شنا کولاک کرد.

این شناگربا اراده ایرانی با کسب 6 مدال طلا و یک نقره نقش پررنگی درجایگاه خوب کاروان ایران داشت و قهرمان کشورمان لقب گرفت. شاهین ایزدیاردرروزهای آخرمسابقات جاکارتا تبدیل به مایکل فلپس بازی های آسیایی شده و توجه همه تماشاچیان و رسانه ها را به خود جلب کرد. جالب آن که بلیت مسابقات شنا به خاطرحضورایزدیارخیلی زود پیش فروش می شد آن هم فقط و فقط به خاطریک نام ایرانی؛ شاهین ایزدیار!

این شناگرایرانی ازروزنخست بازی های پارآسیایی شنا مدال آوری خود را آغازکرد و درخشید. او درهررشته ای ازشنا که به آبمی زد طلا می گرفت و فقط یک بارمغلوب شد و نقره گرفت.

استخرورزشگاه گلورا بانگ کارنو بارها و بارها اسمش را برای به گردن انداختن مدال طلا فریاد کشید و مردم اندونزی به خوبی شاهین ایزدیاررا شناختند.

حالا این نام درفضای مجازی هم تبدیل به یک سوپراستارورزشی شده است. او درهفت ماده شنا دراین رقابت ها شرکت کرد و به آب زد و درهرهفت ماده مدال گرفت.

شاهین آب های آسیا باید چندی دیگردرمسابقات جهانی به آب بزند و کسب افتخارکند. همچنین این شناگربرجسته و نابغه کشورمان پارالمپیک 2020 توکیو را همپیش روی داشته و می تواند ازاین مسابقات هم مدال های طلا صید کند.

نکته قابل توجه درخصوص شاهین ایزدیاراینکه او یک پرسپولیسی متعصب است که حتی گفته می شود ازروی عمد شش مدال طلا گرفت . او درماده 400 متردرحالی کهمی توانست مدال طلا بگیرد خیلی خودش رابه آب و آتش نزد تا فقط 6 طلا بگیرد و بعد هم اعلام کرد برای تماشای مسابقه برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم پرسپولیس و السد قطربه ورزشگاه آزادی تهران خواهد رفت.

موضوعی که به گوش مسئولان پرسپولیس هم رسید و به شدت ازاین او استقبال کردند.

اما مسئله مهم این است که شاهین ایزدیاربه عنوان یک ورزشکارمعلول به وظیفه خود به نحو احسن عمل کرد و شش مرتبه پرچم مقدس و سه رنگ ایران را دراندونزی بالا کشید. حالا نوبتی هم باشد نوبت مسئولان دولتی و ورزشی است که ازچنین ورزشکارانی حداکثرحمایت را داشته باشند.

شاید تکرارمکررات باشد اما بازهم ضروری است یادآوری کنیم ارزش مدال پارآسیایی نه تنها کمترازمدال بازی های آسیایی پایین ترنیست بلکه بالاترهم محسوب می شود چرا که با تلاش و اراده ای پولادین حاصل شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: