به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
قابل توجه دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان
شنیده می شود وزارت ورزش و جوانان هم درپی آن است که این مدیران بازنشسته اما مورد وثوق خود را حفظ کند درحالی که قانون باید برای همه یکسان باشد.
سعید سعید زاده- شاید ندانید اما چندی قبل دیوان محاسبات کشوردر نامه ای به وزارت ورزش و جوانان خواستار اعلام اسامی رؤسای بازنشسته فدراسیون های ورزشی شد.

دکترمسعود سلطانی فروزیرورزش و جوانان نیزدرنشستی که با مدیران کل استان ها و رؤسای فدراسیون های داشت ضمن قرائت این نامه به شکلی غیرمستقیم ازدوستان بازنشسته دعوت کرد داوطلبانه کنار بکشند و قانون شکنی نکنند.

اما واکنش ها نسبت به این قانون هم درنوع خود جالب بود. یکی مصاحبه کرد و مدعی شد دولتی نیست و فدراسیون ورزشی هم شغل دولتی محسوب نمی شود بنابراین بازنشسته نیست. دیگری همه را تهدید کرد که فدراسیون های ورزشی استقلال دارند و کوچک ترین دخالت دولت درامورآن می تواند فدراسیون یا حتی ورزش کشور را با تعلیق مواجه کند.

آن یکی اما دنبال جورکردن مجوزهای لازم برای دورزدن این قانون رفت که بتواند چند صباحی دیگرروی صندلی ریاست فدراسیون بنشیند. پرسش اصلی اینجاست؛ چرا آقایان به جای تبعیت ازقانون بازنشسته ها این قدراصرار به ریاست در ورزش دارند و دودستی صندلی خود را چسبیده اند؟

مگرریاست فدراسیون های ورزشی چه دارد که دوستان نمی توانند ازآن دل بکنند؟

ازآن گذشته هیچ آیین نامه و بخشنامه ای نباید ناقض قانون باشد. متأسفانه اززمان اعلام این قانون مقاومت هایی برای ماندن درفدراسیون به خرج داده اند. چرا؟

اغلب مدیران ورزشی ما یا به عبارتی بهترحدود 80 درصد رؤسای فدراسیون های ورزشی بازنشسته اند.

برهمین اساس پس ازاعلام این قانون و نشست وزیرورزش و جوانان، ورزش کشورمان روزهای پرتلاطمی را پشت سرگذاشت.

این قانون شامل حال مدیران باشگاهی ازجمله دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هممی شود. دوستانی که اصلا و ابدا تمایلی به ترک صندلی ریاست خود نداشته و ندارند!

این درحالیست که مدیران ورزشی همچون مدیران دولتی ناگزیر به همراهی قانون جدید هستند. قانونی که حکایت ازآن دارد که ورزش هم مثل سایرنهادها و ارگان ها نیازبه خون جدید دارد. نیازبه مدیرانی تازه نفس دارد که بتوانند جای مدیران بازنشسته و بی انگیزه را بگیرند.

دراین میان وظیفه وزیرورزش و جوانان سنگین ترازسایرین است. دکترسلطانی فرباید هرچه زودتردست به کارشده و اجازه ندهدبی قانونی درورزش کشورحاکم شود.

بازهم متأسفانه مدیرانی داریم که تلاش برای رایزنی با وزارت ورزش داشته یا اینکه مدیرانی را می شناسیم که بسیاربه مدیران ارشد این وزارتخانه نزدیک هستند.

شنیده می شود وزارت ورزش و جوانان هم درپی آن است که این مدیران بازنشسته اما مورد وثوق خود را حفظ کند درحالی که قانون باید برای همه یکسان باشد.

هرگونه تبعیض و بی عدالتی می تواند باعث هرج و مرج درورزش کشورشود. بنابراین انتظار از وزیر ورزش و جوانان این است که مدیران بازنشسته بی چون و چرا ازورزش بروند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: