به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
ترسوها با دروغ، بن‌بست و بحران، مردم را نترسانند. با فریب، گفت‌وگو و مذاکره جامعه را به بیراهه نکشانند. ما ملتی شجاع با جوانانی هستیم که قادرند کوه‌ها را جابه‌جا کنند. با نگاه به ظرفیت‌ها کافی است به راه‌حل‌ها فکر کنیم. جایی که "عقل" هست، "ترس" نیست. با عقلانیت می‌توان مشکلات را حل کرد و بر ترس غلبه کرد.
محمدکاظم انبارلویی- رهبر معظم انقلاب اخیراً در دیدار با اقشار مختلف مردم فرمودند: «آمریکاییها با ما بیشرمانه حرف می‌‌زنند. غیر از تحریم، دو چیز دیگر را مطرح میکنند؛یکی مسئله جنگ و دیگری مذاکره شبهجنگ را مطرح میکنند تا ترسوها را بترسانند. نه مذاکره میکنیم، نه جنگی صورت خواهد گرفت.» (1)

ملت ایران، یک ملت شجاع، مقاوم، سلحشور و بصیر است. 40 سال است پنجه در پنجه قدرتهای جهان انداخته است و هر روز به توانایی خود افزوده و دشمن را در تمامی عرصهها به عقبنشینی وادار کرده است.

ترس از دشمن در ملت ایران راه ندارد. سند این حرف تاریخی، نثار صدها هزار شهید و جانباز در نبرد بیامان با استکبار جهانی است. پس ترسوها چه کسانی هستند و چرا در معرض تهدید دشمن میباشند؟ طبیعی است حساب سرسپردگان و مزدوران دشمن از حساب ترسوها جداست. ترسوها به خیال خود دارند به منافع و مصالح ملی فکر میکنند، لذا بر طبل مذاکره برای پرهیز از جنگ میکوبند، اما بیراهه میروند!

هزاران دلیل وجود دارد که آمریکا حال جنگیدن با ایران را ندارد. به همین دلیل از سلاح تحریم برای مبارزه با ملت ایران استفاده میکند. آمریکاییها تا سوزن توپ و تفنگ سربازان یک کشور را قبل از تهاجم نظامی در نیاورند، به آن کشور حمله نمیکنند.

در جنگ خلیج فارس، دنیا شاهد این حقیقت بود. اگر ارتش عراق و صدام یکصدم توانایی و جسارت حمله به ایران را در دفع حمله آمریکا با پیشدستی در حمله به آمریکا و اسرائیل را به کار میبرد، سرنوشت جنگ خلیج فارس طور دیگری رقم میخورد.

پایگاههای آمریکایی و رژیم صهیونیستی در غرب آسیا زیر چکش ضربات موشکهای نقطهزن و پهپادهای بمبافکن ارتش و سپاه ایران قرار دارد. ترامپ و باند تبهکار او هرگز در مخیله خود راه نمیدهند که آغازگر جنگی باشند که سرنوشت آن در ساعات اولیه تقریباً مشخص است.

آمریکا در برجام، نقد گرفت و وعده نسیه داد. آن نسیه را هم زیرش زد! همین راهبرد را در کنوانسیونهای جهانی ازجمله "افایتیاف" دنبال میکند. ما اکنون به تعهدات در "افایتیاف" داریم عمل میکنیم بدون این که عضویت ما را به رسمیت بشناسند، ایران را در لیست سیاه قرار دادهاند.

متاسفانه برخی مقامات دیپلماتیک ما در اظهارات سیاسی خود مهارت کافی ندارند و گاهی مسائلی میگویند که خود را در دسته ترسوها قرار میدهند.

ترامپ یک تاجر است. او سود و زیان جنگ را میداند. او دقیق میداند کاری از ماشین فرسوده جنگی آمریکا برنمیآید. اگر برمیآمد، آنها در افغانستان، عراق و سوریه آن را به جهانیان نشان میدادند.

از رژیم صهیونیستی هم کاری برنمیآید. اگر برمیآمد، حرفی برای گفتن در جنگ 8روزه، 33 روزه، 55روزه و... با حماس و حزبالله حتماً برای خود جور میکرد.

دولت و مجلس یک بار دیگر صورت مسئله ما با آمریکا و دشمنان اسلام را مورد بازبینی و بازخوانی قرار دهند. راهحلهایی چون برجام و پیوستن به کنوانسیونهایی نظیر "افایتیاف" یک راهحل نیستند، بلکه خود یک مشکل در کنار دیگر مشکلات هستند که باید درباره آن چارهجویی شود. "راهبرد نه جنگ، نه مذاکره" که از سوی رهبری به عنوان یک معبر مطمئن برای برون‌‌رفت از این ماجرا بازگشایی شده، باید کلید فهم این بازبینی و بازخوانی قرار گیرد. طبیعی است ترسوها در این میدان کمکی نمیتوانند بکنند، چون خود آنها بخشی از مشکل هستند.

آمریکاییها دارند حس میکنند از درون میپوسند. بدهی نجومی آمریکا به رقم وحشتناک 21 تریلیون دلار رسیده است. آنها دارند هزینههای خود را در همه بخشها ازجمله نظامی کنترل میکنند، لذا در شرایطی نیستند که چیزی به آن به علاوه اجساد تکهپاره سربازان خود در منطقه بیفزایند.

جامعه امروز آمریکا در فقر مفرط و تبعیض نژادی میسوزد. "افبیآی" و دستگاه امنیتی آنها تب این درد جانکاه را پاشوره میکند. حرص و طمع سرمایهداران در آمریکا حد و حصر ندارد. آنها درک درستی از منافع و مصالح خود ندارند.

گسترش اعتیاد، ناامیدی اجتماعی، بیبند و باری جنسی و از همه مهمتر بنبست در نظام سیاسی مثل موریانه، قدرت این کشور را از درون میخورد. آمریکاییها امروز دیگر رمق ندارند تا ادعای ژاندارمی جهان را یدک بکشند. امروز کسی رئیسجمهور آمریکاست که به اعتراف نخبگان آمریکا و پنج قاره جهان، نماد فساد و تباهی و زنبارگی است و میخواهد با لاتبازی و شرارتپیشگی، نظمی را که خود آمریکاییها سهم مهمی در جهان در برقراری آن داشتهاند، به هم بزند.

آمریکاییها امروز پرچم آزادیخواهی را زمین گذاشته و پرچم داعش به عنوان خشنترین و بیرحمترین گروه تروریستی جهان را برافراشتهاند و آنها بیپروا از منافقین دفاع میکنند و آنها را آلترناتیو حکومت بعدی در ایران میدانند.

دیگر از پیامهای عدالت خواهانه و خیراندیشانه آنها در جهان خبری نیست. فیلسوفان سیاسی آنها حرفی برای گفتن در دفاع از دموکراسی لیبرال ندارند، چون شاهد افول این تفکر با کارکردهای دولت جدید آمریکا هستند. آمریکا امروز مظهر تجاوز، بیعدالتی، کشتار مردم بیگناه، دفاع از دیکتاتورها و جنایتکاران تروریست و مبلغ فرهنگ فساد و بیاخلاقی و بیدینی است. امروز آمریکا با دنیا با زبان "تحریم" و "تهدید" سخن میگوید و نهتنها با ایران، بلکه با هیچ کشوری حال گفتگو و مذاکره ندارد.

ترسوها با دروغ، بنبست و بحران، مردم را نترسانند. با فریب، گفتوگو و مذاکره جامعه را به بیراهه نکشانند. ما ملتی شجاع با جوانانی هستیم که قادرند کوهها را جابهجا کنند. با نگاه به ظرفیتها کافی است به راهحلها فکر کنیم. جایی که "عقل" هست، "ترس" نیست. با عقلانیت میتوان مشکلات را حل کرد و بر ترس غلبه کرد.

امروز رهبری هوشمند انقلاب اسلامی برنامه 50 سال آینده ایران را براساس الگوی اسلامی ایران پیشرفت، طراحیکردهاند. به کوری چشم دشمنان، انقلاب همچنان زنده است و ما به اهداف نورانی انقلاب خواهیم رسید.

پینوشت:

1- 22 مرداد 1397، دیدار مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: