به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

فیش حقوقی 37 میلیون تومانی مدیرعامل شرکت نفت پس از بازنشستگی!

طبق قانون منع به کارگیری مدیران بازنشسته، علی کاردر دیگر نمی‌تواند مدیرعامل شرکت نفت باشد. به گزارش رسانه‌ها، او که با دریافت یک میلیارد تومان بازنشسته شد، همچنان در مدیریت حضور داشت و فیش حقوقی شهریورماه وی نشان می‌دهد که دریافتی خالص او 37 میلیون تومان بوده است. این درحالی است که طبق بخشنامه وزیر نفت، سقف حقوق مدیران نفت 20 میلیون تومان است اما فیش منتشره نشان می‌دهد این سقف رعایت نشده است.گفتنی است علی کاردر از متهمان اصلی پرونده تخلفات مربوط به قرارداد کرسنت و خسارت 14 میلیارد دلاری ایران است. حتی شهریور 95 اعلام شده برای وی ازسوی دیوان عالی کشور، حکم محکومیت و انفصال از خدمت صادر شده است.
عزل و نصب‌های خلاف قانون
استانداری اصفهان در یک کار خلاف قانون فهرستی ۱۰ نفره را به تهران معرفی کرده تا به صورت قراردادی و خارج از ضوابط و بدون حتی یک روز سابقه کار اداری، به سِمت بخشداری و معاون فرمانداری منصوب شوند. نماینده مردم نجف‌‌آباد در این باره گفته است: «ظاهراً قولی که رئیس‌جمهور به ستاد جوانانش در ضیافت شام پس از پیروزی در انتخابات داده بود، در حال محقق شدن است، در حالی که این اتفاق خلاف قانون است؛ چرا که بر اساس اصل سوم قانون اساسی، اقدامات نباید منجر به تبعیض ناروا شود و این افراد حتماً در آموزش استخدامی باید شرکت کنند. شایان ذکر است برای انتصاب این افراد حتی از اداره اطلاعات هم استعلام گرفته نشده، در حالی که برخی از آنها برای کاندیدا شدن در انتخابات شوراها و مجلس احراز صلاحیت نشده بودند.» وی افزوده است: «این در حالی است که برخی از این پست‌ها مسئول دارد، برای نمونه بخشدار مرکزی تیران و کرون تنها دو هفته است که انتصاب شده و مجدداً می‌خواهند وی را عوض کنند، حتی فرماندارها نیز در جریان این انتصابات در زیرمجموعه‌شان نیستند.» گفتنی است، با وجود تأکید دولت بر استفاده از همه سلایق و جریان‌ها و ادعای روند اعتدالی، متأسفانه کلیه این ۱۰ نفر متعلق به جریان سیاسی اصلاح‌طلب بوده و برخی از این افراد بعضاً از عناصر پرحاشیه هستند. گفته می‌شود پشت پرده این اقدام غیر قانونی «ج.ا» است که پیشتر به عنوان یکی از استانداران دولت دوم اصلاحات و از حامیان سران فتنه بوده است.

بررسی جایگزین‌های احتمالی برای بن‌سلمان
«
دیوید ایگناتیوس» ستون‌نویس مطرح روزنامه «واشنگتن‌پست» در یادداشتی با موضوع لزوم تحقیق و تفحص کنگره از عملکرد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در موضوع مفقود شدن «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، نوشته است: «منابع سعودی به من می‌گویند کسانی که با «محمد‌بن‌سلمان» [ولی‌عهد سعودی] مخالف هستند، به صورت پنهانی دارند گرد شاهزاده «احمدبن‌عبدالعزیز» آخرین پسر باقی‌مانده شاه «عبدالعزیز‌بن سعود» جمع می‌شوند.» ایگناتیوس سپس این پرسش را مطرح می‌کند که «آیا آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده هیچ ارزیابی‌ درباره دیدگاه‌های احمد و چشم‌انداز سیاسی او در اختیار کاخ سفید قرار داده‌اند؟ آیا او این پادشاهی را پس از زلزله محمد‌بن‌سلمان آرام می‌کند یا او هم بر این بی‌ثباتی می‌افزاید؟» نشریه «فیگارو» هم به نقل از منابع مطلع گزارش داد، هیئت بیعت عربستان سعودی همزمان با بالا گرفتن بحران مرتبط با خاشقجی، تشکیل جلسه داده و در حال بررسی جایگزین‌های احتمالی برای محمدبن‌سلمان است.

ایران تحریم‌های نفتی را دور می‌زند
روزنامه «تایمز اسرائیل» در گزارشی ادعا کرد: ایران و روسیه به توافقی محرمانه دست پیدا کرده‌اند که به موجب آن، مسکو صادرات نفت تهران را تسهیل خواهد کرد. این روزنامه صهیونیستی گزارش خود را این‌گونه آغاز می‌کند: «طبق گزارش‌های موجود، وزارت خارجه اسرائیل هشدار داده است روسیه و ایران در مورد سازوکاری به توافق رسیده‌اند که هدف آن نجات تهران از تأثیرات تحریم‌هایی است که آمریکا از ماه آینده به قصد فلج کردن صنعت نفت ایران اِعمال خواهد کردتایمز اسرائیل سپس به نقل از شبکه تلویزیونی خبری «هداشات» ادامه می‌دهد: «در این سند محرمانه آمده است سازوکار مذکور این امکان را برای ایران فراهم خواهد کرد که نفت خام خود را از طریق دریای خزر به روسیه صادر کند. این نفت خام، سپس در پالایشگاه‌های روسیه پالایش و از آنجا به سراسر دنیا صادر خواهد شد. مسکو نیز در عوض، مزیت‌های تجاری و خدماتی مشخص‌نشده‌ای را به ایران ارائه خواهد داد

اذعان به جنایت در سه دقیقه و نیم!
نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در سخنانی اذعان داشت، در زمان تصدی‌اش به عنوان وزیر جنگ دو عملیات مهم علیه نیروهای مقاومت حماس را هدایت کرده که در یک مورد به شهادت بیش از 300 فلسطینی ساکن غزه تنها در سه‌ونیم دقیقه منجر شد. ایهود باراک به زمان این حمله اشاره‌ای نکرد، اما رسانه‌های فلسطینی زمان آن را دسامبر 2008 و مربوط به گلوله‌باران مجتمع مسکونی متعلق به پلیس غزه دانسته‌اند. وی در این زمینه گفت: «نتانیاهو بارها مغلوب حماس شده، زیرا راهبردی ندارد.» گفتنی است، «لیبرمن» وزیر جنگ کنونی این رژیم نیز با بیان اینکه هنوز از تلاش‌ها برای رسیدن به یک توافق آتش‌بس با حماس ناامید نشده‌، با تهدید مجدد نیروهای مقاومت گفت: «با روند فعلی، ما مجبور هستیم شدیدترین ضربه ممکن را به حماس بزنیم

انکار سخنانی که در آرشیوها وجود دارد!
«
محمدرضا خباز» استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: «در قضیه برجام، هیچ‌کس این موضوع را مطرح نکرد که تمام مشکلات برطرف میشود؛ اما تندروها، قلب کردن واقعیت را تا جایی ادامه دادند که می‌گفتند دولت مدعی شده که اگر برجام به نتیجه برسد، تمام مشکلات حل خواهد شد. دولت هرگز چنین ادعایی را مطرح نکرد و آنهایی که این گفته را به دولت نسبت دادند، دلواپسان، رسانه‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌ها بودند و دولتمردان هیچ وقت حل مشکلات کشور را به برجام گره نزده بودند.» این در حالی است که سخنان مسئولان دولتی و حامیان برجام درباره تأثیر این توافق‌نامه از حل مشکل آب خوردن تا جلوگیری از ضررهای هنگفت در آرشیو رسانه‌ها موجود است!

برخی اهل سنت زیارت امام حسین را واجب می دانند

مفتی عبدالرزاق رهبر درباره راهپیمایی اربعین می‌گوید: سال گذشته در این مراسم بزرگ حضور یافتم و امیدوارم توفیق داشته باشم تا در مراسم امسال نیز حضور یابیم. مجتهدین مسلم اهل سنت زیارت امام حسین را مستحب و برخی از آنها حتی واجب شمرده‌اند؛ لذا اهل سنت برای استفاده از معنویات این مراسم، در راهپیمایی حضور می‌یابند تا ضمن اعلام وحدت و برادری با برادران شیعه خود، مانور وحدت و یکپارچگی را برگزار کنند.

کمبود واکسن آنفلوآنزا در ایران

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا: امسال نسبت به سال گذشته واردات واکسن آنفلوآنزا کمتر شده و بنابراین با کمبود این واکسن در کشور مواجه شده‌ایم. گروه‌های پرخطر همچون افراد با سن بیشتر از ۶۰ سال، کودکان شش ماهه تا شش ساله، افراد مبتلا به بیماری‌های دیابت، مشکلات قلبی و سرطان توصیه می‌شود واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. واکسن‌های آنفلوآنزا ساخت داخل نداریم و دو نمونه وارداتی از کشور فرانسه و هلند بوده که هر دو مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت است.
بیانیه ناامیدانه حزب اتحاد ملت

کنگره حزب اتحاد ملت که روز پنج‌شنبه برگزار شد، رنگ انتقاد به جریان اصلاحات و محمد خاتمی گرفت. دبیرکل حزب اتحاد ملت در آن نشست، از اصلاح‌طلبان و رئیس دولت اصلاحات انتقاد کرد که اجازه نقد درون‌گروهی نمی‌دهند. حکیمی پور همچنین از حذف افراد متخصص، اما غیر اصلاح‌طلب توسط اصلاح‌طلبان گلایه کرد. حالا بیانیه این حزب هم که روز گذشته منتشر شد، نشان از ناامیدی این حزب اصلاح‌طلب از اصلاح جریان اصلاحات است. در بیانیه حزب اتحاد ملت آمده است که «جای بسی تأسف است که جریانی در خرداد ۷۶ با آرمانِ اصلاح و حذفِ ناکارآمدی‌ها شکل گرفت و توسط افراد و گروه‌هایی فرصت‌طلب مصادره شده و انحصار و تک‌گویی و گفتمان قهری را درگذر زمان، به‌نوعی بازتولید کرد.» و می‌رسد به آنجا که «امروز چهره قابل دفاعی از اصلاح‌طلبان در نزدِ دیدگان منصف و ریزبین جامعه باقی نمانده است.»در بیانیه اتحاد ملت گرچه به «همراهی گام‌به‌گام با جریان» اشاره ضمنی شده، اما تأکید می‌کند که با وجود تأکید بر «اصلاحِ درون گفتمانی» و «انعکاس مداوم انتقادات و ضعف‌های موجود»، اما «شواهد و نشانه‌ها، در بزنگاه‌هایی، چون انتخابات و اعتراضات مردمی و بحران‌های مدیریتی، امید هر اصلاح و بهبودی را در تصمیمات و رویکرد اصلاح‌طلبان کمرنگ و کم‌سو نموده است.» حال روشن نیست جریانی که پنج سال است قدرت در نهاد‌های مختلف را در دست دارد، اما از اصلاح خود ناتوان و ناامید است، چگونه می‌خواهد جامعه را اصلاح کند!
واکنش رسایی به استعفای آخوندی

حمید رسایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به استعفای وزیر راه واکنش نشان داد. حمید رسایی در توئیتر نوشت: عباس آخوندی بعد از متوقف کردن مسکن مهر، حرف زدن درباره مسکن اجتماعی و دوشیدن بخش مسکن، استعفا کرد. آخوندی دو بار (دولت هاشمی و دولت روحانی) وزیر مسکن بوده، هر دو بار فقط وعده مسکن اجتماعی داد! هر دوبار تنها هنرش، افزایش سرسام اور قیمت مسکن به ویژه در تهران بود!
کاهش مشتریان رستوران ها

ناصر حسینی تبریزی، رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش گفت: رستوران‌های شمال شهر تهران حدود ٣٠ درصد و رستوران‌های جنوب شهر ٦٠ تا ٧٠ درصد مشتریان خود را از دست داده‌اند. قیمت مواد اولیه رستوران‌ها بیشتر از ٥٠ درصد گران‌تر شده و حالا آنها مجبورند قیمت غذاهایشان را افزایش دهند و همین موضوع موجب شده است که مشتریان رستوران‌ها به شدت کاهش داشته باشند. رستوران‌های زیادی درخواست تغییر کاربری به اتحادیه‌شان داده‌اند
باید خیزش نخریدن در کشور ایجاد کنیم

محمد کاظمی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: ما هیچ وارداتی براساس نرخ ارز ۱۷ هزار تومانی یا ۱۸ هزار تومانی نداشته‌ایم. اجناس و کالاهای موجود در داخل انبارها و مغازه‌ها مواردی است که قبل از گران شدن دلار تدارک دیده شده است. ما باید یک خیزش نخریدن را در جامعه ایجاد کنیم تا بتوانیم یک کاهش تقاضا را شاهد باشیم و به تبع آن عرضه و قیمت بهبود پیدا کند. من محور این موضوع را همکاری مردم می‌بینم. اگر بتوانیم احتکارهای خانگی را کنترل کنیم مشکل خاصی نخواهیم داشت
کلاه گشاد قصابان بر سر مردم

منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام کشور گفت: به دلیل عدم نظارت بر قصابان، نتیجه واردات لاشه گرم گوسفندی خدمت به قصابان و تضمین سود برای آن‌ها شده است. منصور پوریان گفت: به رغم افزایش قابل توجه واردات گوشت گوسفندی به دلیل توزیع خارج از چارچوب و قواعد تعیین شده قیمت ها در بازار کاهش پیدا نمی کند. بر اساس چارچوب و قواعد تعیین شده لاشه گرم گوسفندی وارداتی باید به چهار قسمت تقسیم و توزیع می شد اما اکنون لاشه ها خرد و در اوزان پایین به بازار عرضه می شوند. توزیع کنندگان یا قصابان لاشه ها را پس از تحویل به ران، سردست و اجرای دیگر خرد و هر بخش را با قیمت بسیار بالاتر از قیمت مصوب به دست مصرف کننده می دهند. قیمت مصوب هر کیلو گرم لاشه گرم گوسفندی وارداتی را برای واردکنندگان را ۳۴ هزار و ۸۰۰ تومان و برای عرضه در قصابی ۳۸ هزار تومان است. در حالی که قصابان هر بخش از لاشه را حداقل ۸ تا بیش از ۱۰ هزار توامان گران تر به مشتریان خود می فروشند. از دیگر تخلفات قصابان را فروش لاشه داخلی به جای تولید داخلی است. افزایش واردات همراه با تخلفاتی که در عرضه لاشه گرم وارداتی می شود تولید داخلی را وارد رکود کرده است.
کدخدایی: آخوندی به ترکستان رسید
!

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درواکنش به استعفای عباس آخوندی در توییتر نوشت: اشکال کار بی راهه رفتن بود، نه ندانستن. توصیه شد به جای فرافکنی، راه را درست طی کنید اگر نیت دیگری ندارید. استعفای اخیر نشان داد چه کسی به جای کعبه به ترکستان رسید. من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم تو ...؟

تداوم دردسرهای خرید بنز در دولت احمدی نژاد

بر اساس گزارش یک مقام اجرایی به تعدادی از مدیران نهاد ریاست جمهوری، اعلام شده به رغم آن که بخش زیادی از تفاهم ‌نامه شماره ۲۰۲ در تیرماه سال 1391 در خصوص خرید خودروی بنز برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، اجرایی شده است اما هنوز موضوع تسویه حساب نهایی انتقال ارز خارجی به شرکت واردکننده این خودروها توسط یک دستگاه دولتی با اشکالات اجرایی مواجه بوده که نیازمند همکاری و مساعدت برخی دستگاه های وابسته به دولت است.

هشدار به مدیران درباره حساسیت به هدر رفتن «انفال»

طبق نامه جدید یک نهاد مسئول به تعدادی از مدیران سازمان ها و ادارات دولتی با یادآوری بخشنامه سال 1393 دولت از آن ها خواسته شده با توجه به اهمیت و ضرورت برخورد با متجاوزین به انفال و ثروت‌ های عمومی، در صورت مشاهده این موارد ضمن جلوگیری از تداوم اقدامات مجرمانه، مراتب را سریع به معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کنند تا پس از رسیدگی به موضوع، به پیگرد قضایی تخلفات نیز اقدام شود.


اخبار روزانه:
*
نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس: 90 درصد ابنیه‌ای که در حریم رودخانه‌ها بنا شدند با مجوزهای دولتی و رسمی ساخته شده و حریم رودها رعایت نشده است
*
«نیویورک‌تایمز» نوشت: «محمد‌بن‌سلمان، ولی‌عهدی که همه می‌دانند مجوز این قتل را صادر کرده است، شخصاً مسئله ‏مرگ خاشقجی را پیگیری می‌کند. این پیگیری‌ به قدری زمخت و باورنکردنی است که نشان می‌دهد سعودی‌ها روی همکاری آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر این جنایت حساب کرده‌اند.» این نشریه در ادامه می‌نویسد: «باید هوشیار باشیم؛ چرا که ممکن است بن‌سلمان به ‏منظور انحراف افکار عمومی بخواهد تقابلی با ایران در خلیج‌فارس به راه بیندازد و از ارتش آمریکا برای نجات سعودی‌ها کمک ‏بطلبد. کاخ سفید باید برای عربستان روشن کند که به خاطر آنها وارد جنگ با ایران نمی‌شود
* «محمد کیانوش‌راد» از فعالان اصلاح‌طلب گفت: «شورای شهر تهران در انتخاب شهردار به عنوان اصلی‌ترین وظیفه خوب عمل نکرده و این به ضرر اصلاح‌طلبان استپیش از این نیز رسانه‌های اصلاح‌طلب هشدار داده بودند، نبود ثبات در صندلی مدیریت شهر تهران به چالشی جدی برای جریان اصلاحات تبدیل شده است. رفتن افشانی از شهرداری تهران موجب نارضایتی و بدبینی مردم به اصلاح‌طلبان خواهد شد؛ زیرا شورایی که یکدست اصلاح‌طلب است، پس از گذشت بیش از یک سال از فعالیت خود همچنان نتوانسته است انتخاب درست و محکمی داشته باشد.
* جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سامانه هوشمند کارت سوخت آماده است، گفت: احتمالاً پس از اربعین حسینی شاهد اعمال دو نرخی شدن بنزین باشیم. وی درباره جزئیات این موضوع گفت: بر اساس این، احتمالاً 60 تا 80 لیتر بنزین سهمیه‌ای با قیمت فعلی، یعنی یک هزار تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد و نرخ دوم با قیمت آزاد عرضه می‌شود. درباره نرخ دوم گمانه‌زنی‌های گوناگونی وجود دارد و مسئولان ذی‌ر‌بط به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌اند.
* اسدالله عباسی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس از ارسال نامه رئیس‌جمهور به مجلس درباره معرفی وزرای پیشنهادی کار، صمت، راه و همچنین اقتصاد خبر داد. وی افزود: «محمد اسلام» برای وزارت راه و شهرسازی، «فرهاد دژپسند» برای وزارت اقتصاد و امور دارایی، «محمد شریعتمداری» برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین «رضا رحمانی» برای وزارت صمت به مجلس معرفی شدند.
* سیداحسن علوی، عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت: دولت باید به منظور بازگرداندن امید به مردم، وضعیت معیشت و امنیت اقتصادی را که از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز مردم است، سامان دهد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: