به‌روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

سنگ‌اندازی آمریکا برای لبنان
در حالی که تلاش‌ می‌شود دخالت عوامل خارجی در تعویق تشکیل کابینه لبنان پنهان بماند، اطلاعات موثق حاکی از دخالت آمریکا در این مسئله است. سرتیپ آنطوران منصور، فرمانده سرویس ارتش لبنان گفته است: «در سفر اخیرم به آمریکا که به دعوت سازمان سیا بود، متوجه شدم آمریکا خواهان تشکیل دولت لبنان در این مقطع زمانی نیست.» حبران باسیل، رئیس جریان آزاد ملی نیز گفت: «آمریکایی‌ها به صورت غیر مستقیم و گاهی مستقیم پیام‌هایی مبنی بر حضور نداشتن حزب‌الله در کابینه ارسال می‌کنند؛ اما با جدی شدن ترکیب کابینه، مطمئناً ورود جدی‌تری کرده و فشارها را افزایش خواهند داد. مشکل اصلی این است که آمریکا حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.» یکی از فرماندهان امنیتی لبنا‌ن‌ـ که با سرویس اطلاعاتی عربستان مرتبط است‌ـ نیز گفته است: «آمریکایی‌ها پرونده لبنان را مسکوت نگه داشته‌اند تا وضعیت منطقه مشخص شود

چرایی اصرار به تداوم حضور شهردار بازنشسته تهران

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران درباره اصرار برخی نمایندگان مجلس و شورای شهر تهران برای حضور افشانی در شهرداری، گفته است: به هر حال حضور آقای افشانی در شهرداری تأمین‌کننده منافع تشکل خاصی در شهرداری تهران شده و طبیعی است نمایندگان این تشکل همه تلاش خود را برای ادامه حضور وی انجام دهند. علی‌محمد نمازی درباره عزل و نصب‌های روزهای اخیر افشانی در شهرداری تهران اظهار داشته است: وقتی مدیری می‌بیند عمر حضورش در مجموعه‌ای رو به پایان است، نباید اقدام به تغییر بدنه سازمان زیر نظر خود کند؛ زیرا این اقدام کار را برای مدیر بعدی دشوار می‌کند.

راهبرد آمریکا برای نفوذ در سوریه
دولت آمریکا در پی تدوین راهبردی جدید برای سوریه است که در این راهبرد، بیشترین تمرکز به روی بیرون راندن ایران از سوریه معطوف خواهد بود. شبکه خبری ان‌بی‌سی‌نیوز طی گزارشی آورده است در این راهبرد، با توجه به قید و بندهای قانونی ارتش آمریکا، از صدور دستور رویارویی مستقیم نظامیان آمریکا با ایرانیان و نایبان آنها در سوریه خودداری شده است. بر اساس مجوزهای فعلی ارتش آمریکا در خاک سوریه، نظامیان آمریکایی صرفاً در صورت به خطر افتادن جان‌شان از سوی نظامیان ایرانی می‌توانند با آنها درگیر شوند و برای بیرون کردن ایران از سوریه تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک در نظر گرفته شده است. بر اساس این راهبرد جدید، کمک‌های انسان‌دوستانه نباید به مردم مستقر در مناطق تحت تسلط ایران و روسیه برسد؛ شرکت‌های ایرانی و روسی فعال در امر بازسازی سوریه هم باید تحریم شوند. بازسازی مناطق جنگ‌زده، به دست آمریکایی‌ها به منزله راه نفوذ ماندگار مشخص شده است.

بن‌سلمان عربستان را نابود کرده است
سناتور «لیندسی گراهام» با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «فاکس و دوستان» شبکه خبری فاکس‌نیوز ضمن تأکید بر اینکه در عربستان اتفاقی بدون اطلاع بن‌سلمان رخ نمی‌دهد، گفت: بن‌سلمان ولی‌عهد ۳۳ ساله سعودی باید از کار برکنار شود. لیندسی با مخاطب قرار دادن مردم عربستان سعودی، گفت: شما افراد بسیار خوبی را می‌توانید به جای وی انتخاب کنید. بن‌سلمان کشور شما را نابود کرده است. این سناتور جمهوریخواه کارولینای جنوبی که از طرفداران سرسخت عربستان در کنگره به شمار می‌رود، مدعی شد شاهزاده سعودی سمی است و هرگز نمی‌تواند یک رهبر جهانی باشد. پیشتر نیز کریس مورفی، سناتور دموکرات عضو کمیته روابط خارجی آمریکا در مقاله‌ای که در «واشنگتن‌پست» منتشر شد، از دولت آمریکا خواسته بود حکومت عربستان را به دلیل اقدامات زیانبار و بی‌پروایش به ویژه در موضوع ناپدید شدن و قتل احتمالی خاشقجی به پاسخگویی وادارد.

پیش بینی صادقی از تداوم افول اصلاح‌طلبان
محمود صادقی، عضو فراکسیون امید با تعریف و تمجید از لاریجانی و مدل ریاست او بر مجلس گفت: بنده این احتمال را رد نمی‌کنم که در انتخابات ۱۴۰۰ اصلاح‌طلبان در شرایطی قرار بگیرند که ناگزیر به حمایت از فردی با ویژگی‌های لاریجانی شوند. در عین حال، با توجه به تجربه نه چندان موفق حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی به ویژه در دولت دوم او که سبب تنزل سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان شد، راهبرد تعامل با جناح اعتدالی یا اصولگرای میانه به تأمل و دقت نظر بیشتری نیاز دارد. وی افزود: اصلاح‌طلبان در حمایت از روحانی همه سرمایه اجتماعی خود را به میدان آوردند؛ اما روحانی یا نخواست یا نتوانست به این اعتماد پاسخ درخوری دهد. صادقی گفت: اصلاح‌طلبان با شرایط فعلی در افکار عمومی جایگاه گذشته را ندارند.

تعهد ارزی کلیه صادرکنندگان به سامانه نیما
مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر صنعت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه صادرکنندگان معتقدند برخی قوانین وضع شده از سوی دولت خودتحریمی‌ است، توضیح داد: نظام اقتصادی حاکم بر اقتصاد ایران نظام چندنرخی است که در ذات خود می‌طلبد مرتب مچ‌گیری کرده و دزد بگیریم و نظارت بر روی نظارت داشته باشیم. وی درباره اینکه چرا صادرکنندگان ارز را به سامانه نیما نمی‌فروشند، گفت: تأکید ابتدایی دولت بر روی صادرکنندگان عمده و بزرگ کشور در دو بخش فولاد و پتروشیمی بود؛ اما اکنون تعهد ارزی همه را مشمول کرده است و از این پس باید شاهد عرضه ارز همه صادرکنندگان به سامانه نیما باشیم.

نگرانی کویت از کشتیرانی در تنگه هرمز
منابع آگاه خبر دادند در پی خروج آمریکا از برجام و تلاش واشنگتن برای بازگشت تحریم‌های نفتی که واکنش مقامات کشورمان مبنی بر بستن تنگه هرمز را در پی داشت، وزارت خارجه کویت گزارشی را درباره وضعیت حقوقی کشتیرانی در تنگه هرمز در وضعیت جنگی و بحرانی تهیه کرده و یادآور شده است اگر ایران و کویت در وضعیت تخاصم نسبت به یکدیگر قرار گیرند، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در تنگه هرمز نفت‌کش‌های کویتی را متوقف و توقیف کند؛ مگر آنکه این نفت‌کش‌ها در آب‌های بی‌طرف یا دریای عمان باشند یا اگر آبخور آنها اجازه دهد، در سمت جنوبی تنگه هرمز و در آب‌های امارات حرکت کنند.

تحریم‌های نفتی ایران شکست خورده است
«
الن والد» کارشناس ارشد حوزه بازار مجله «فوربس» در گزارشی آورده است: آنچه رسانه‌هایی، مانند رویترز و بلومبرگ درباره کاهش صادرات نفت ایران مطرح می‌کنند، به هیچ عنوان صحت ندارد و اکنون دولت دونالد ترامپ [به جای اعطای تخفیف به مشتریان ایران] باید نگران آن میزان نفت ایران باشد که هنوز هم در بازار جهانی وجود دارد و پس از اِعمال تحریم‌های [نفتی] ۴ نوامبر نیز همچنان در بازار وجود خواهد داشت. وی در ادامه نوشته است: بر اساس گزارش «تانکر ترکرز» (سرویسی که به صورت برخط بر نفت‌کش‌های سراسر جهان نظارت دارد)، نه تنها صادرات نفت تهران با کاهش مواجه نشده، بلکه حجم نفتی که ایران صادر کرده حتی در مواردی روند افزایشی داشته و این صادرات به مقصدهای بسیار بیشتری نیز انجام شده است. والد هشدار می‌دهد، با سیاست فعلی دولت ترامپ حذف نفت ایران از بازار ممکن نخواهد بود.

تعهد شرکت ایتالیایی برای تداوم همکاری
شرکت ایتالیایی Rolle طرف قرارداد با شرکت پتروشیمی آپادانا برای ساخت مبدل‌های حرارتی اعلام کرده است، مسئولان دولت ایتالیا در راستای حفظ برجام و تداوم همکاری شرکت‌های ایتالیایی با ایران، به این شرکت تأکید کرده‌اند باید همه قراردادهای منعقده با شرکت آپادانا را حتی پس از تاریخ 4 نوامبر ادامه داده و همه مفاد قرارداد نیز اجرایی شود. این شرکت پتروشیمی، دو فقره قرارداد برای ساخت مبدل‌های حرارتی به مبلغ 14 میلیون یورو و راکتور حرارتی اتوماتیک (ATR) به مبلغ 4 میلیون یورو منعقد کرده است. قراردادهای فوق، پیش از خروج آمریکا از برجام منعقد شده و زمان تحویل آن، پس از تاریخ 4 نوامبر (13 آبان) خواهد بود.

تکرار «تقریبا هیچ» برای FATF

لوئیس، دبیر اجرایی گروه ویژه اقدام مالی «FATF» در گفت‌وگو با شبکه بی‌بی‌سی درباره تضمین خروج ایران از فهرست سیاه این نهاد در صورت اجرای همه تعهدات، اظهار داشت: «هیچ تضمینی در کار نیست؛ اما به حتم این کار می‌تواند شرایطی را برای آنها فراهم کند که بتوانند وارد دادوستد با دیگر کشورهای جهان بشوند.» دبیر اجرایی FATF در پاسخ به این پرسش که شما چه گروه‌هایی را تروریستی می‌دانید، گفت: ما درباره اینکه کدام گروه‌ها تروریستی هستند، تصمیم نمی‌گیریم و این موضوعی است که سازمان ملل درباره آن تصمیم می‌گیرد. ما از کشورها می‌خواهیم هر گونه تأمین مالی تروریسم را اقدامی مجرمانه معرفی کنند و درباره ایران چیزی که منتظر آن هستیم و امیدواریم این کشور انجام دهد، غیرقانونی کردن تأمین مالی تروریسم و برداشتن استثناء‌هایی است که برای گروه‌های مشخصی در نظر گرفته است

وعده سپاه برای بارورسازی پاییزی ابرها
فرید گلکار، مدیرعامل مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها گفت: در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های جدیدی را برای باروری ابرها در نظر گرفته‌ایم و مقرر شده است از تجهیزات هوافضای سپاه استفاده بیشتری کنیم. وی در پاسخ به چرایی تغییر رویکرد در این حوزه، گفت: تاکنون دو هواپیمای مجهز که به یک شرکت خصوصی تعلق داشت در اختیار ما بود؛ اما به‌ دلیل اینکه نتوانستیم اجاره این هواپیماها را بپردازیم، قرار شد از ظرفیت هوافضای سپاه در این حوزه استفاده کنیم. وی با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ پروژه بارورسازی اجرا نشده است، تصریح کرد: تا آماده‌سازی هواپیماها فاصله زیادی نداریم و اگر برنامه‌ها خوب پیش برود، می‌توانیم نیمه اول آبان‌ ماه نخستین پروژه را حداقل با یک فروند هواپیما اجرایی کنیم.

بن‌سلمان نگران عزل شدن توسط ترامپ
«
میدل ایست» درباره آینده پادشاهی سعودی نوشت: «در ذهن ترامپ اکنون این پرسش شکل گرفته که اگر این جوان ۳۳ ساله تنها پس از ۱۶ ماه قدرت گرفتن به عنوان ولی‌عهد به چنین جنایتی دست می‌زند، در جایگاه پادشاه کشوری که آمریکا منافع خود و ارتشش در خاورمیانه را به آن گره زده است، چه جنایات هولناک دیگری می‌تواند ترتیب دهد. سه اتفاق باید رخ دهد تا بن‌سلمان بتواند پادشاه عربستان شود؛ اولین و مهم‌ترین آن رضایت کاخ سفید است. دوم حمایت خاندان سلطنتی و سوم که چندان مهم نیست، محبوبیت مردمی است. تأیید واشنگتن برای حذف دو عامل دیگر کافی است. این امری عادی است. اگر ترامپ رضایت خود از پادشاهی بن‌سلمان را پس بگیرد، وی به پایان راه خواهد رسید
مردی به خاطر مهریه سه بار از روی زنش رد شد

مردی پس از آن که همسرش مهریه اش را به اجرا گذاشت، با خودرو او را زیر گرفت و در سه نوبت پیاپی از روی او گذشت و جسدش را له کرد و به کف خیابان چسباند. این زوج از اهالی روستای «سرهنگ» واقع در بخش رخ تربت حیدریه (خراسان رضوی) هستند و حادثه دو روز پیش در این روستا روی داده است. همسر مقتول با اجرا گذاشتن مهریه خود، زمین و دیگر اموال همسرش را مطالبه کرده بود و قاضی ابتدا دستور صلح و سازش می دهد، اما هنگام دعوا و مشاجره لفظی، مرد کنترل خود را از دست داده و این اتفاق رخ می دهد.
طرح نمایندگان برای مجازات برخی مدیران

سید فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرحی در مجلس برای مجازات مدیران شرکت‌های شفافیت گریز خبر داد و گفت: طبق این طرح، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه شرکت‌های تابعه و وابسته آنها که قانوناً مجوز فعالیت اقتصادی را دارند، می‌توانند در بازار تولید کالا و خدمات فعالیت داشته باشند مگر آنکه فعالیت آنها موجب اخلال در رقابت شود. این نهادها و مؤسسات موظفند گزارش مجموع مالکیت مستقیم و غیرمستقیم کلیه شرکت‌های تابعه و وابسته خود را در هر بازار تولید کالا و خدمات هر شش ماه یک بار به شورای رقابت ارسال کنند. همچنین تمامی این نهادها ملزم به انتشار عمومی صورت‌های مالی هستند که در صورت تخطی و عدم ارائه، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت‌ها و مؤسسات به پنج سال محرومیت از عضویت در هیأت مدیره شرکت‌ها (اعم از دولتی، نیمه دولتی و خصوصی) محکوم خواهند شد.


لاریجانی مخالف
CFT بود لایحه رأی نمی‌آورد

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه «قم» در گفت‌وگو با تسنیم گفت: اگر نظر لاریجانی رد این لایحه بود، حتما رد می‌شد؛ خصوصا به این دلیل که اعضای فراکسیون مستقلین خیلی خوب به حرفش گوش می‌دهند و با او هماهنگ هستند. از قضا تصمیمات مستقلین‌ هم تاثیر زیادی در آرای مجلس دارد و هر جا که طرف فراکسیون ولایی بودند، ولایی‌ها به خواسته خود رسیدند و هرگاه طرف فراکسیون امید رفتند، اصلاح‌طلبان مجلس به هدف خود رسیدند.

موج انتقادات از ترس فدراسیون از کی روش

صحبت های تند میک مک درموت علیه حمید استیلی در کانال رسمی تیم ملی باعث شده تا خیلی ها در فوتبال ایران علیه کی روش و دستیارانش متحد شوند.خداداد عزیزی هم از جمله کسانی است که علیه کی روش موضعگیری کرده است. او به خبرورزشی گفته: مگر کی روش آرنولد است که فدراسیون از او می ترسد؟» خداداد همچنین گفته: «مک درموت برای پست گرفتن التماس می کرد.»

واکنش عجیب محسن هاشمی به رسوایی شنود در شهرداری

اخبار در شهرداري تهران حکايت از يک رسوايي دارد؛ شنود مکالمات معاونان شهردار توسط شهردار. در اين ميان واکنش رئيس شوراي شهر تهران هم ماجرا را عجيب‌تر کرده است. عادي‌سازي شنود با تمام قوا برقرار است؛ شنود است ديگر، به همين راحتي، فقط وقتي علي مطهري ادعا کرد در اتاق کارش ابزار شنود گذاشته‌اند همه اصلاح‌طلبان براي متهم کردن نهادهاي اطلاعاتي کشور صف کشيدند!حجت‌الله ميرزايي که تا همين چند روز پيش معاون برنامه‌ريزي، توسعه شهري و امور شوراهاي شهرداري تهران بود و تازه برکنار شده در ادعايي عجيب گفته كه «آقاي افشاني گفته‌اند که من تلفن معاونانم را شنود مي‌کنم و فهميدم که برخي از آنها پشت سر من حرف مي‌زنند.» او اضافه کرده که «اين کار غيرقانوني است و اگر در هر كجاي دنيا اتفاق مي‌افتاد يک رسوايي بزرگ بود‌. اگر صحبتي هم شده راجع به عملکرد ايشان بوده، ما هيچ‌گاه بر سر ماندن يا نماندن و جايگزين ايشان صحبت نکرديم.» او در پايان صحبت‌هاي خود مي‌گويد: «شب گذشته خبري مبني بر اينکه يک فايل صوتي که در آن کريمي (روابط عمومي) و ميرزايي در حال رايزني براي جانشيني افشاني هستند به دست شهردار تهران رسيده و دليل حذف ناگهاني اين دو از سمت‌هاي خود همين فايل صوتي است که در کانال‌ها منتشر شده است.» کريمي و ميرزايي اخيراً توسط شهردار از سمت‌هاي خود برکنار شده‌اند. البته شهرداري تهران در اطلاعيه‌اي ادعاي شنود را رد کرده و گفته از طريق مراجع قانوني اين تهمت را پيگيري خواهد کرد، اما واکنش محسن هاشمي، رئيس شوراي شهر تهران هم به اين اتفاق عجيب است. او در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه موضوع شنود را پيگيري خواهد کرد براي عادي جلوه دادن ماجرا گفته است: «اين يک سوءتفاهمي بود که با صحبت‌هاي بعضي از افراد اتفاق افتاده و بنده پيگيري و رسيدگي خواهم کرد، ولي شنود از صدر اسلام تاکنون مطرح بوده و زن و شوهرها هم از شنود عليه هم استفاده مي‌کنند.» مطابق قانون شنود مکالمات ديگران جرم است.
نرخ واقعی دلار حدود 6 هزار تومان

بررسی های کارشناسان نشان می دهد، نرخ واقعی دلار در ایران بین ۵ هزار و ۹۳۰ تومان تا ۶ هزار و ۵۴۰ تومان است که بر اساس مدلی به دست آمده است. یک استاد دانشگاه با بیان نتایج یک بررسی از نرخ واقعی دلار در ایران و اینکه نرخ بزودی به زیر ۷ هزار تومان باز خواهد گشت، گفت: نرخ واقعی دلار در ایران بین ۵ هزار و ۹۳۰ تومان تا ۶ هزار و ۵۴۰ تومان است. مسلم خانی با اشاره به این که پس از خروج آمریکا از برجام و بروز نوسانات و التهاب های مقطعی، آرامش در حال بازگشت به بازارها است، گفت:‌ ما در سال های بسیاری با تحریم مواجه بودیم. در این دوره از تحریم ها اتفاقاتی افتاد که یک مورد دامن زدن تحریم توسط عده ای در داخل کشور و همچنین از طریق شبکه های مجازی داخل و خارج کشور بود.


اخبار روزانه:
* دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید نام ۲۰ بانک و شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد که عبارتند از: شرکت سرمایه‌گذاری اندیشه مهرآوران، گروه بهمن، شرکت تولید زینک بندرعباس، بانک ملت، بنیاد تعاون بسیج، شرکت کالسیمین، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت تراکتورسازی ایران، شرکت توسعه معادن زینک ایران، بانک مهر اقتصاد، گروه مالی مهر اقتصاد، شرکت سرمایه‌گذاری نگین ساحل رویال، بانک پارسیان، شرکت کاتالیست شیمیایی پارسیان، شرکت ذوب زینک قشم، بانک سینا، شرکت سرمایه‌گذاری طبیعت‌گردان آتیه ایرانیان، شرکت سرمایه‌گذاری تکتار، شرکت مهندسی تکنوتار و شرکت اسیدسازی زنجان.
* در حالی که شنیده‌ها از محدود شدن نقش و اختیارات جهانگیرى در دولت دوازدهم حکایت داشت، جلسه برخى اقتصاددانان با رئیس‌جمهور با هدف بررسى مسائل اقتصادى کشور و راهکارهاى پیشنهادى کارشناسان بدون حضور جهانگیری برگزار شد. این اتفاق در حالى است که جهانگیرى عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتى و ستاد اقتصادی کشور را دارد و علی‌القاعده موجه‌ترین مسئول دولت پس از رئیس‌جمهور براى حضور در چنین جلسه‌اى بوده است.
* «بلومبرگ» با اشاره به کاهش 62/3 درصدی سهم دلار در ذخایر بانک‌های مرکزی جهان، اعلام کرد: به نظر می‌رسد، تحریم‌ عامل بخش قابل توجهی از این کاهش است. اگر این روند ادامه یابد، سهم دلار در ذخایر جهان بیشتر کاهش می‌یابد. گفتنی است، پس از اینکه آمریکا تحریم‌هایی علیه تجار و مقامات دولتی روسیه در ماه آوریل اعمال کرد، احتمالاً بانک مرکزی روسیه از 150 میلیارد دلار دارایی آمریکایی خود، حدود 85 میلیارد دلار را فروخته است.
* روزنامه «نیویورک‌تایمز» در گزارشی نوشت، مظنونان به قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی با «محمدبن‌سلمان» ولی‌عهد سعودی در ارتباط بودند. این روزنامه نوشت: یکی از مظنونان در سفر بن‌سلمان به پاریس و مادرید همراه وی بوده و یکی دیگر نیز از همراهان ولی‌عهد سعودی در سفر اخیرش به نیویورک با بن‌سلمان بوده است. به نوشته این روزنامه، ارتباط مستقیم مظنونان با بن‌سلمان، تبرئه وی از قتل خاشقجی را سخت می‌کند.
* «میتسوگو سایتو» سفیر جدید ژاپن در ایران با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور در زمینه‌های گوناگون، اظهار داشت: دولت و شرکت‌های ژاپنی با وجود فشارها و تحریم‌های آمریکا همچنان به روابط خود با ایران ادامه می‌دهند و در ایران می‌مانند؛ چرا که تجار و مسئولان ژاپنی نسبت به آینده ایران اطمینان دارند.
* امیر محبیان، فعال سیاسی اصولگرا درباره دیدار اخیر روحانی و جریانهای گوناگون سیاسی گفت: یکی از ایرادات وارده به دولت این است که تعامل لازم را با جریانهای سیاسی و متخصصان حوزههای گوناگون ندارد و بهنظر میرسد یک تیم بسته، تصمیمات را اتخاذ میکند. وی افزود: با درستی و غلطی تصمیمات کاری ندارم، اما به هر صورت این نگاهی است که شکل گرفته و دولت باید این تصویر را از ذهنها پاک کند.
* رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: به دلیل مشکلات موجود در تأمین خوراک طیور، مانند اعتراض کامیون‌داران در هفته‌های اخیر، وزن مرغ‌های پرورشی کاهش یافته است. محمد یوسفی با اشاره به اینکه تاکنون تلفاتی در این بخش گزارش نشده، گفت:‌ در حال حاضر وزن مرغ‌ها کاهش یافته؛ چرا که مرغداران مجبورند در برخی موارد، مرغ‌ها را به جای 45 روز ۳۰ روزه به کشتارگاه تحویل دهند.
* عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «دو سال پیش سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغ شد. در بند 10 این سیاست‌ها آمده است: ارتقای شایسته‌گزینی، همراه با زمینه‌سازی مناسب، در انتخاب داوطلبان تراز شایسته جمهوری اسلامی ایران و دارای ویژگی‌هایی متناسب با جایگاه مربوط. بر این اساس اصلاح فوری قانون انتخابات ضرورتی است انکارناپذیر
* عضو اقتصاددان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آقای روحانی در جلسه با اقتصاددانان توضیح داد که چه محدودیت‌ها و معذوریت‌هایی برای دولت وجود دارد که من فکر می‌کنم دانستن این معذوریت‌ها برای مردم مفید است. احمد توکلی ضمن مؤثر دانستن این جلسه، افزود: بعضی‌ از صحبت‌های رئیس‌‌جمهوری از منطق قانع‌کننده برخوردار بود.
* بررسی‌های کارشناسان نشان می‌دهد، قیمت واقعی دلار در ایران بین ۵ هزار و ۹0۰ تومان تا ۶ هزار و ۵0۰ تومان است. بر اساس بررسی انجام شده، به زودی و با مشخص شدن این موضوع که بسیاری از مسائل مطرح شده درباره اوضاع کشور دروغ‌های رسانه‌ای و هجمه‌های رسانه‌ای است، قیمت دلار به زیر هفت هزار تومان باز خواهد گشت.
* هوک، مسئول کارگروه ایران در دولت آمریکا با اشاره به سازوکار ویژه مالی اتحادیه اروپا برای ایجاد امکان ادامه تعامل مالی با ایران گفت: «ما تقاضای زیادی برای چنین سازوکاری نمی‌بینیم.» او همچنین تصریح کرد: اختلافات بین آمریکا و اروپا درباره ایران صرفاً تاکتیکی است؛ اما او در تلاش است اروپا علیه برنامه موشکی ایران اقدام کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: