به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
از سوی کار گروه ورزش حزب موتلفه اسلامی مطرح شد:
رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی پیشنهاد واگذاری دو باشگاه پر هوادار پرسپولیس و استقلال تهران را به شرکت های همراه اول و ایرانسل برای رفع مشکلات مالی آنها از سوی این کار گروه ارائه کرد.
خسرو کفیلی- رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی پیشنهاد واگذاری دو باشگاه پر هوادار پرسپولیس و استقلال تهران را به شرکت های همراه اول و ایرانسل برای رفع مشکلات مالی آنها از سوی این کار گروه ارائه کرد.

محمدرضا یزدانی رئیس سابق فدراسیونهای والیبال وکشتی با اشاره به مشکلات وزارت ورزش وجوانان در تامین منابع این دوباشگاه گفت: مقامات ورزش ایران می بایست از تجارب دیگر کشورها درحمایت از تیم های ورزشی و باشگاه ها بهره گیرند.

وی افزود: درجهان ورزش معمول است که کارخانجات،نهادهای صنعتی،بانکها ،شرکتهای بیمه و ... بر روی مقوله ورزش که مقوله ای اجتماعی است و بخش مهمی از جامعه را فرا می گیرد سرمایه گذاری کنند.این موسسات اقتصادی با احداث باشگاههایی ضمن آنکه زمینه انجام ورزش کارکنان وخانواده آنان را فراهم می کنند بستر مناسب برای حمایت از باشگاه ها و تیم های ملی آن کشوررا نیز مهیا می کنند.

یزدانی خرم گفت:به عنوان مثال کشورهایی همچون زاپن وکره جنوبی با داشتن بنگاه های صنعتی ای همچون سامسونگ ، تویوتا ،سوزوکی،ال جی و... دراین راستا فعال هستند و درکشورهایی دراروپا و آمریکا این موسسات از دولت ها درامر ورزش پشتیبانی مالی به عمل می آورند.

یزدانی خرم درادامه اظهارداشت:درایران اسلامی نیز نهادهای نظامی و موسسات اقتصادی نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ایجاد باشگاه هایی زمینه ورزش کردن کارکنان و خانواده آنان و برگزاری جشن ها را فراهم می کردند که این امر چندی است که کمرنگ شده است.

رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد:افزون برآن برخی ازوزارتخانه هاازجمله وزارت کار و اموراجتماعی و برخی از نهادهای اجتماعی از جمله شهرداری ها نیزدراین امر فعال بوده اند که اکنون آنها نیز با مشکلاتی در بخش ورزش مواجه هستند که مانع از حمایت جدی آنها از ورزش به ویزه در بخش قهرمانی شده است.

وی با اشاره به نشست های تخصص اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی و بحث وبررسی مشکلاتی که دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از نظر مالی با آن روبه روهستند ،اظهارداشت :با اینکه دستگاه ورزش کشوردرادوار مختلف سعی درواگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی راداشته ولی تاکنون موفق نشده است اعضای این کارگروه پس از نشست های متعدد و بحث و تبادل نظر کارشناسانه درباره چگونگی واگذاری این دوباشگاه مردمی راهکارهای مناسبی برای واگذاری آنها به دو شرکت همراه اول و ایرانسل تدوین و دراختیار مجلس شورای اسلامی قرار داده است.

یزدانی خرم تصریح کرد : کار گروه ورزش حزب موتلفه اسلامی امید دارد پیشنهاد ارائه شده از سوی این کارگروه به مجلس شورای اسلامی که به تایید شماری از نمایندگان مردم قرارگرفته در صحن مجلس مطرح و مورد تصویب قرار گیرد.

رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی درادامه اظهارداشت : این دوشرکت غیر دولتی با داشتن توان مالی بالا با احداث باشگاه هایی و استفاده از متخصصان ورزش می توانند دوباشگاه پرهوادار پرسپولیس و استقلال را دراختیار داشته باشند.

همگان به خوبی آگاه هستند که هرگاه دوباشگاه پرسپولیس و استقلال در شرایط مناسبی قرار داشته اند تیم ملی قدرتمندی داشته ایم در صورت واگذاری این دوباشگاه به شرکت های همراه اول و ایرانسل و رفع مشکلات مالی آنها ،آینده این دوباشگاه نیز تامین خواهد شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: