به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
نکته های ناب
او به گونه‌ای بود که حتی فراد غیر مسلمان هم نسبت به او احترام خاصی قائل بودند. به طور مثال وقتی از جلوی یک مشروب فروشی که نزدیک مسجد بود عبور می‌کردند به آن فرد مسیحی سلام می‌کردند و این امر باعث که بعدها حاج‌آقا هرگاه که از مقابل مغازه وی رد می‌شدند، به حاج آقا سلام می‌کرد. بعد از گذشت یک‌سال این مشروب‌فروش شاگردش را مامور کرده بود تا هرگاه حاج‌آقا از دور مشاهده می‌شود، کرکره مغازه را به احترام وی پایین بکشد و تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی نیز این کار را انجام می‌داد. این فرد مسیحی اواخر عمرش بیمار شد و پس از آنکه با نظر حاج‌آقا به ملاقاتش رفتم و سلام حاج آقا را به او رساندم در پاسخ گفت "حاج‌آقا درس بزرگی با سلام کردنش به من آموخت.
به مناسبت سالروز درگذشت آیتالله مهدوی کنی به نقل خاطره ای از اولین فرمانده نیروی انتظامی تهران خواهیم پرداخت که مصداق بارز امر به معروف با غیر زبان است که توصیه امام صادق (ع) می باشد.

مکبر سالهای دور مسجد جلیلی یکی از ویژگیهای این مسجد را حضور افراد برجسته برشمرد و دلیل آن را اینگونه بیان میکند: افرادی که به مسجد میآمدند میگفتند ما از این شیخ (آقای مهدوی) خوشمان میآید وقتی که شخصیت مرحوم آیت الله مهدوی و رفتار اخلاقی او به گونهای بود که حتی فراد غیر مسلمان هم نسبت به او احترام خاصی قائل بودند. به طور مثال وقتی از جلوی یک مشروب فروشی که نزدیک مسجد بود عبور میکردند به آن فرد مسیحی سلام میکردند و این امر باعث که بعدها حاجآقا هرگاه که از مقابل مغازه وی رد میشدند، به حاج آقا سلام میکرد. بعد از گذشت یکسال این مشروبفروش شاگردش را مامور کرده بود تا هرگاه حاجآقا از دور مشاهده میشود، کرکره مغازه را به احترام وی پایین بکشد و تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی نیز این کار را انجام میداد. این فرد مسیحی اواخر عمرش بیمار شد و پس از آنکه با نظر حاجآقا به ملاقاتش رفتم و سلام حاج آقا را به او رساندم در پاسخ گفت "حاجآقا درس بزرگی با سلام کردنش به من آموخت."

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: