به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
احمد کریمی اصفهانی:
: ما فرهنگی را برای مردم به وجود آوردیم که برای حفظ ارزش پولشان، آن را به دلار تبدیل کنند که این خسارت سنگینی بود و فرهنگی بدی است. ما به باورهای مردم لطمه زدیم.
دبیر کل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازارگفت: اصناف و بازار ممکن است اعتراضات منطقی به عملکرد دولت و مطالبات به‌حقی داشته باشند اما آن را نباید با اعتراض به انقلاب و اصل نظام مربوط دانست و مخلوط کرد.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره تاثیر نوسانات ارز در بازار گفت: بازار هم بخشی از ملت و نظام است، گرانی ارز و تورمی که ایجاد شده همه جامعه بخصوص بازار را تحت تاثیر قرار داده و به طور طبیعی خسارات زیادی را به بخش تولید وارد کرده است.

وی ادامه داد: تولید به مواد اولیه نیاز دارد و گرانی این مواد، قیمت‌ها را بالا می‌برد علاوه بر آن وقتی ارزش پول کارگران به یک چهارم کاهش می‌یابد، خسارت‌های زیادی را ایجاد کرده و باعث اختلال در امور می‌شود.

کریمی اصفهانی با اشاره به واردات کالا گفت: گرانی و تورمی که وجود دارد قیمت بعضی کالا‌ها را تا حدود چند برابر افزایش داده است و این به طور مستقیم به کل ملت ایران مربوط و باعث نارضایتی می‌شود. این موضوعی است که دولتمردان ما باید به آن توجه کنند چراکه دولت می‌تواند این مساله را مدیریت کند.

وی افزود: دولت به همان دلیلی که خودش در اصلِ مساله گرانی حضور داشته در ارزان کردن آن هم می‌تواند نقش داشته باشد. وقت آن رسیده که دولت این مسائل را مهار کند.

دبیر کل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه الان قیمت ارز از تب و تاب افتاده است، خاطرنشان کرد: ما فرهنگی را برای مردم به وجود آوردیم که برای حفظ ارزش پولشان، آن را به دلار تبدیل کنند که این خسارت سنگینی بود و فرهنگی بدی است. ما به باورهای مردم لطمه زدیم.

وی عنوان کرد: ملتی که حاضر نبود در ابتدای انقلاب بیشتر از نیاز خود چیزی را داشته باشد امروز همان آدم‌ها کالاها را در انبار خانه‌هایشان احتکار می‌کنند که این بیشترین خسارت به کشور است.

کریمی اصفهانی گفت: کسانی که دست‌اندرکار هستند و این وضع را به وجود آوردند باید بدانند که عوض کردن باورهای مردم باعث می‌شود که به خواسته‌های نظام، اهداف امام و مقام معظم رهبری لطمه وارد شود.

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: ما اگر در درون کشور نتوانیم امورمان را مدیریت کنیم و مسائل و مشکلاتمان را حل کنیم به طور طبیعی نه تنها در داخل لطمه خواهیم دید بلکه در خارج از مرزها هم لطمه خواهیم خورد.

وی درباره تلاش دشمنان در به اعتصابات کشاندن بازار هم گفت: بازار از قبل از انقلاب هوشیار بوده و امروز هم هوشیار است بنابراین هیچ مشکلی در مساله بازار نداریم.

دبیر کل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار افزود: اصناف و بازار ممکن است اعتراضات منطقی به عملکرد دولت و مطالبات به‌حقی داشته باشند اما آن را نباید با اعتراض به انقلاب و اصل نظام مربوط دانست و مخلوط کرد.

وی ادامه داد: بالاخره ممکن است سازمانی مثل دارایی و... فشارهایی بیاورد که این در همه دنیا متداول است اما این به هیچ عنوان نباید تداعی نشود که به نظام معترض هستند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: