به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
جوانان بسيجي نسل سوم و چهارم انقلاب پيام‌آور شكست‌ناپذيري ملت در دهه ورود به چهل سالگي انقلاب هستند.
محمدكاظم انبارلويي- همايش سراسري 700 هزار نفري بسيجيان در سراسر كشور يك اعلام آمادگي براي برگزاري باشكوه و عزتمند روز مبارزه با استكبار جهاني است.

كمتر از يك ماه به برگزاري مراسم روز 13 آبان، روز مبارزه با استكبار جهاني مانده است. روز 13 آبان امسال روزي متفاوت خواهد بود. روزي كه طبق پيش‌بيني رئيس‌جمهور احمق آمريكا قرار است در ايران شعار مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل شنيده نشود! تهران پنج‌شنبه گذشته در استاديوم آزادي يك‌صدا فرياد عظمت ايران و اقتدار جمهوري اسلامي بود. بسيجيان به جهان به‌ويژه دوستان جمهوري اسلامي پيام دادند ايران اسلامي، انقلابي، بانشاط و سرزنده است مثل روزهاي آغازين انقلاب!

جوانان بسيجي نسل سوم و چهارم انقلاب پيام‌آور شكست‌ناپذيري ملت در دهه ورود به چهل سالگي انقلاب هستند. رهبري نستوه و مقاوم انقلاب در اين اجتماع باشكوه مثل شير مي‌غرد و مي‌فرمايد: «آمريكا را در تحريم ايران شكست مي‌دهيم» ايشان جوانان را به عنوان راه‌حل مشكلات كشور و دليل و برهان اصلي اين شكست مفتضح براي استكبار جهاني معرفي مي‌كنند.

راستي چرا انقلاب ماندني است و آمريكا و غرب دشمنان نظام اسلامي رفتني هستند. برهان ما براي اين رويداد عظيم تاريخي چيست؟ تاكنون در 20 استان يادواره 3‌هزار شهيد برگزار شده است. در بقيه استان‌ها هم در حال تدارك و برگزاري هستند. در همين استان‌ها نزديك به 2 برابر شهدا، ملت مقتدر ايران جانباز تقديم انقلاب كرده است.

آيا انقلابي كه با اين درجه از وفاداري و ايثارگري به عنوان سرمايه اصلي روزگار مي‌گذراند، رفتني است يا دشمنان قسم‌خورده آن رو به زوال هستند؟ تاريخ 40 ساله به اين سوال پاسخي صريح و عملي دارد. اين انقلاب كار خود را از شعار "نه شرقي، نه غربي" شروع كرد و الان از امپراتوري شرق خبري نيست. با پيروزي معنوي و مادي ايران در دفاع مقدس و جنگ تحميلي، امپراتوري شوروي كه يكي از دو ضلع خصومت با ملت ايران بود، فروپاشيد. اين فروپاشي هم فروپاشي فكري بود و هم سرزميني!

از امپراتوري غرب هم چيزي باقي نمانده، چراكه دامنه تصرفات سرزميني آنها به‌ويژه در غرب آسيا مسدود شده و آنها در جنگ‌هاي نيابتي حزب‌الله و حماس به شدت شكست خورده و دست‌ها را به علامت تسليم بالا برده‌اند و در اين جنگ‌ها پيشنهاد آتش‌بس از آن سوي نبرد هميشه شنيده شده است.

آمريكا با ورود به هزاره سوم به لحاظ فكري و ايدئولوژيك هيچ كار تازه و آورده فكري براي سرپا نگه داشتن ليبرال دموكراسي و جهاني شدن نكرد و اخيرا رئيس جمهور ابله آمريكا پرچم جهاني شدن را پايين كشيد و رسماً بر طبل ناسيوناليسم افراطي كوبيد و تلويحاً به جهان اعلام كرد؛ نقاب ليبراليسم شايسته ما نيست. ما داريم به راه نئونازيسم‌ها مي‌رويم و مكتب هيتلر را در تعريفي جديد از فاشيسم بازتوليد مي‌كنيم!

آمريكاي خوابيده بر انبوهي از سلاح‌هاي هسته‌اي و بيولوژيك كاري از دستش برنمي‌آيد. تروريست‌هاي دست‌آموز او در 3 مايلي پايگاه‌هاي نظامي در سوريه مورد تنبيه موشك‌هاي نقطه‌زن و پهپادهاي بمب‌افكن جمهوري اسلامي قرار مي‌گيرد و كاري جز اظهار و ابراز نگراني از او برنمي‌آيد!

تنها سلاحي كه آمريكا اين روزها دارد به آن مي‌‌نازد و نه ‌تنها ايران بلكه اروپا، چين، روسيه و هند را تهديد مي‌كند، "تحريم" است. جمهوري اسلامي به دليل تحريم‌هاي اوليه از همان چهل سال پيش كه لانه جاسوسي آمريكا را تصرف كرد، از اقتصاد جهان و ادغام در اقتصاد آمريكايي فاصله گرفت و يك اقتصاد درون‌نگر را پي‌ريزي كرد  و امروز كمترين آسيب را از تحريم‌هاي آمريكا ديده است.

اگر دولت امروز يك مقدار تدبير را چاشني شجاعت و جسارت تصميم‌گيري و تصميم‌سازي اراده خود كند، تحريم‌ها كمترين اثر در اقتصاد ايران خواهد داشت. ملت ايران نه با بن‌بست روبه‌رو هستند، نه با بحران، قدري گرفتار بي‌عرضگي‌اند و از اين مرحله به زودي عبور خواهند كرد. اگر برخي از مسئولان دشمني آمريكا را حس و به راه‌حل‌هاي رهبري و نخبگان جامعه عمل مي‌‌كردند، امروز خيلي از اين مشكلات خرده‌ريز را هم نداشتيم. دوسوم جمعيت ايران متولد پس از انقلاب هستند. جوانان اين كشور با اراده پولادين خود با بهره‌گيري از تجربيات نسل اول و دوم انقلاب كوه‌ها را مي‌توانند جابه‌جا كنند و جابه‌جا كردن قدرت آمريكا در منطقه و جهان چيزي در برابر اراده آنها نيست. به همين دليل رهبري به جوانان و نقش آنان در تاريخ معاصر به عنوان يك راه‌حل كليدي نگاه مي‌كنند.

ايران اسلامي بايد طي اين يك ماه منتهي به 13 آبان كارهاي بزرگي انجام دهد. اولا: تهديد رئيس‌جمهور عليه آمريكا كه گفت؛ اگر نفت ايران فروخته نشود، نفت هيچ كشوري در منطقه فروخته نخواهد شد، را عملياتي كنند.

ثانيا: احزاب و گروه‌ها از همين الان آماده برگزاري يك تظاهرات تاريخي عليه مظالم آمريكا باشند تا در روز 13 آبان، روز مبارزه با استكبار جهاني با فرياد مرگ بر آمريكا، كاخ ستم آمريكا در واشنگتن و پايتخت‌هاي اروپايي به لرزه درآيد.

اين مهم مستلزم تداركات فكري، نظري و عملي براي برپايي تظاهرات در آن روز است.

ثالثا: تهديد‌هاي "رسانه پايه" را در فضاي مجازي با رصد تروريست‌هاي فرهنگي، سياسي و نيز تحريكات تروريست‌هاي اقتصادي خنثي كنيم. دولت به‌ويژه وزارت اطلاعات و ارتباطات يك پاي اين قضيه بايد باشند تا بشود تهديد و تحريم‌ اقتصاد را بيشتر مهار و كنترل كنيم.

ان‌شاءالله با اين سه راهبرد امسال به استقبال روز جهاني مبارزه با استكبار جهاني خواهيم رفت.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: