به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
گماردن فردی که در جامعه ورزش کشور هیچ جایگاهی ندارد توهین به افرادی است که سال ها خاک رشته های مختلف ورزشی را خورده اندو تحصیلات عالیه در رشته های مختلف را داشته اند ،است.

خسرو کفیلی- ژن خوب ، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی بار دیگر حاشیه ساز شد.

رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک درانتصابی جدید حمید رضا عارف پسر محمدرضا عارف را به عنوان مشاور رئیس و رئیس کمیسیون صلح و ورزش این کمیته منصوب کرد که تبعات بسیاری درجامعه ورزش ایران به دنبال داشت.

این انتصاب که با حواشی بسیاری روبه رو شده است ،تنها پس از یک ماه از بازگشت کاروان ورزشی ایران از بازی های آسیایی جاکارتا صورت می گیرد و جامعه ورزش هنوز ابراز نظرهای اشتباه رئیس کمیته ملی المپیک را در خصوص مطلوب جلوه دادن نتایج کسب شده توسط این کاروان را فراموش نکرده است.

صالحی امیری با اطلاعات غلطی که در اختیار مقامات عالیرتبه کشور قرار داد تلاش کرد تا ناکامی کاروان ورزشی ایران در
بازی های فوق را به بهترین نتیجه این کاروان درتاریخ حضورش در بازی های آسیایی نمایان سازد .

رییس کمیته ملی المپیک این بار در انتصابش منافع حزبی را به منافع ملی ترجیح داده و بدون توحه به
شایسته سالاری درحکمی آقازاده ای که در جامعه به ژن خوب معروف است به عنوان مشاورش و رییس کمیسیون صلح و ورزش این کمیته منصوب کرد.

این آقازاده که پیش از این ادعا کرده بود که بدون استفاده از رانت پدرش به یکی از موفق ترین افراد دربخش اقتصاد کشور مبدل شده است این بار نیز مدعی شده است که فردی غیر ورزشی نیست و از ورزش شناخت کافی دارد و از ۵ سالگی ورزش را حرفهای دنبال کرده و عضو تیم شنا و بسکتبال دانشگاه شریف بوده است و این طور نیست که با فضای ورزش ناآشنا باشد.

پسر رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با وجود شمار بسیاری ازجوانان تحصیل کرده در بخش ورزش و ملی پوشانی که با داشتن تحصیلات عالیه نزد مردم ایران چهره بسیاری خوبی دارند خود را متخصص نامیده و خواستار استفاده از این تخصص درکمیته ملی المپیک شده است.

چرایی این انتصاب از سوی رئیس کمیته ملی المپیک بر همگان مشخص است ولی جامعه ورزش کشور با وجود افرادی همچون مهندس علی دایی ، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان، هادی ساعی ،علیرضا دبیر، حمید سوریان، دکتر محمد دادکان، و... این انتصاب را بر نمی تابد و با اینگونه انتصابات که رنگ و بویی سیاسی می دهد ،مخالف هستند.

گماردن فردی که در جامعه ورزش کشور هیچ جایگاهی ندارد توهین به افرادی است که سال ها خاک رشته های مختلف ورزشی را خورده اندو تحصیلات عالیه در رشته های مختلف را داشته اند ،است.

از همین رو انتظار است مقامات عالیه کشور مانع از صدور احکامی برای آقازاده هایی شوند که همیشه از رانت های خانوادگی برای تصدی پست های مختلف بهره گرفته اند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: