به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
اصرار برتاکتیک نیمه اول(مذاکره-مذاکره) درنیمه دوم که باید(مبارزه-مذاکره)تعریف شود یک اشتباه راهبردی است وشاید غیرقابل جبران باشد واصرار رسانه ای ترامپ مبنی بر "مذاکره-مذاکره" باایران یا حتی مذاکره بارهبری، یک عملیات فریب برای ماندن و درجازدن درتاکتیک "نیمه اول"است.

میثم معافی- می گویند نیمه دوم "نیمه مربی "هاست. شرایط امروز سیاسی ومدیرتی کشور در جنگ اقتصادی با غرب "بین دونیمه"هست که نیمه مربی هاست. در دنیا باب شده که به نیمه دوم، نیمه مربیان می گویند اما به جای به کارگیری از نکات علمی و روانی بالا غالبا با توپ و تشر و حتی فحش دادن تیم را به تغییر نتیجه ترغیب می کنند. یادمان باشد مربیگری الزاما زیاد صحبت کردن نیست!

- با این تحلیل بنا دارم شرایط امروز سیاست و مدیریت کشور در حوزه "جنگ اقتصادی"را با شرایط "بین نیمه"تطبیق دهم و بگویم که در ماجرای برجام (نیمه اول مبارزه اقتصادی)به دلیل برخی کم توجهی ها در اثر "توهم اعتماد "به دشمن ،ازدشمن عقب افتادیم ،ولی باید بدانیم که درشرایط "بین دونیمه"ایم هرچند دشمن با عملیات روانی ورسانه ای وهمچنین عوامل داخلی آن اصراردارند که بازی در"دقیقه نود" است وهرلحظه سوت پایان و شکست ایران زده میشود .

واما چه باید بکنیم: (دولت ومردم)

1- رفع مشکلات کشور و مطالبات بحق مردم در حوزه "معيشت "و اقتصاد بدون شک در فضاي آرام ممکن خواهد بود و هر اقدام آشوبگرايانه برخلاف مصالح ملت خواهد بود. افزون بر آرامش، بايد تأکيد کرد که امروز روز حفظ "وحدت" جامعه و انسجام ملي است. هر اقدامي که بر "واگرايي" و اختلاف در جامعه بيفزايد، اقدامي ناصواب و خيانتي در جهت تحقق سناريوی دشمن خواهد بود؛ از این رو نبايد بر مناقشات سياسي و جناحي در اين مقطع افزود و سطح تحليل آشوبهاي کور پشتیبانی شده از سوی دشمنان بیرونی را به تحليلهاي جناحي و اختلافات سیاسی درونی تقليل داد. بهرهبرداري حزبي و جناحي از اين حوادث، کثيفترين اقدامي است که جز روسياهي براي فرصت طلبان دستاوردي نخواهد داشت! 2- بخشی از کابینه دولت نیاز به "تغییر" و در بخشهای نیاز به "ترمیم" است و در "بین دونیمه" جنگ اقتصادی باید رئیس محترم جمهور مثل یک مربی فوتبال حرفه ای که تیمش درنیمه اول گل دریافت کرد با تغییرات و ترمیمات حرفه ای در نیمه دوم "حملات "و یا به اصطلاح "فوروارد"را تقویت و تیم را ازلاک دفاعی بیرون بیاورد.

-اصرار برتاکتیک نیمه اول(مذاکره-مذاکره) درنیمه دوم که باید(مبارزه-مذاکره)تعریف شود یک اشتباه راهبردی است وشاید غیرقابل جبران باشد واصرار رسانه ای ترامپ مبنی بر "مذاکره-مذاکره" باایران یا حتی مذاکره بارهبری، یک عملیات فریب برای ماندن و درجازدن درتاکتیک "نیمه اول"است.

نگاه رهبر معظم انقلاب، نگاهی ممتاز، واقعبینانه و پیشبرنده بوده وهست، که از یکسو موجب ناامید ساختن دشمنانی که در پی اثبات ناکارآمدی نظام اسلامی(القاء دقیقه نود) هستند ،بوده و از دیگرسو در عین حمایت و تشویق جدی متناسب با روند فعالیت دولت با وانمایی نقاط مثبت که موجبات دلگرمی مردان میدان سخت امور اجرایی کشور میشود ،با بیان نقد منصفانه و تبیین راهکارهای مصداق واقعی «اهدی الی عیوبی» را به نمایش میگذارد.به نظر میرسد هم آن "حمایتهای" جهتدار و هم این" نقدهای" مشفقانه و تبیین راهکارها، نشان می دهد که رهبری هم نگاه به "بین دونیمه"دارد و می خواهد با امید ونشاط و طراحی صحنه بازی را درنیمه دوم عوض کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: