به‌روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
دیدار با آقا آن‌هم در ورزشگاه آزادی یک زاویه تازه ای بود که البته زنانگی‌اش بیش از هر چیز قابل‌تأمل بود، این حاشیه که با حضور زنان و دختران جوان بسیجی در فضایی شاداب، جوانانه و پرنشاط برگزار شد بازهم بیانگر حضور همیشه درصحنه بانوان است. جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب برای زن ارزش و اعتبار قائل است.
زهرا روزبهانی- در هفته های گذشته خبرهای گوناگونی در حوزه زنان مطرح بود، خبرهایی که برخلاف خبرهای سیاهی مانند آنچه معمولاً در فضای سیاسی کشور در حوزه زنان طرح می شود، نویدبخش و امیدآفرین بود. دیدار و تجلیل رهبر انقلاب از بانوان مهمترین نقاط روشنی است که می توان از آن نکات مهمی را استخراج کرد، نکاتی که در فقدان عدم تلاش نهادهای زنانه دولتی و مانند آن برای آتش به اختیاران فرهنگیمی تواند نقشه راه باشد.

تقریظ بر یک حماسه زنانه

فرنگیس حیدر پور که می توان ردپای حماسه اش را در روستای دورافتاده ای در ارتفاعات بازی دراز کردستان دید این بار روایتی مکتوب حماسهآفرینش به تقریظ رهبر انقلاب رسید، این تقریظ در کنار دیدار رهبر انقلاب باخانم حیدر پور گواه اهمیت حضور زن محجبه مسلمان در عرصه دفاع است. رهبر انقلاب در این تقریظ اینگونه روایت فرنگیس را تأیید کردند:

بخش ناگفته و بااهمّیّتی از حوادث دوران دفاع را به مناسبت شرححال این بانوی شجاع و فداکار، در این کتاب می توان دید. بانو فرنگیس دلاور با همان روحیهی استوار و پُرقدرت و با زبان صادق و صمیمی یک روستایی و با عواطف و احساسات رقیق و لطیف یک زن، با ما سخن گفته و منطقه ناشناخته و مهمی از جغرافیای جنگ تحمیلی را با جزئیاتش به ما نشان داده است. ما از روستاهای مرزی در دوران جنگ و مصائب فراوان آنان و آوارگیها و گرسنگیها و خسارتهای مادّی و ویرانیها و داغ عزیزان آنها، هرگز به این وضوح و تفصیلی که در این روایت صادقانه آمده است، خبر نداشتیم؛ و نیز از فداکاری جوانان آنان که در شمار اولین شتابندگان به مقابله با دشمن مهاجم بودند. ماجرای قتل و اسارت دشمن به دست این بانوی دلاور هم که خود یک داستان مستقل و استثنایی است که نظیر آن فقط در سوسنگرد، در همان اوان، اتّفاق افتاده بود. بانو فرنگیس را باید بزرگ داشت و از نویسنده کتاب -خانم فتاحی- به خاطر قلم روان و شیوا و هنر مصاحبه گیری و خاطرهنویسی، باید بسیار تشکّر کرد.»

دیدار قهرمانان با حضرت ماه

یکی دیگر از دیدارهای هفته های گذشته دیدار ورزشکاران با رهبر انقلاب بود در این دیدار که بانوان ورزشکار و قهرمانان بازی های آسیایی حضور داشتند رهبر انقلاب به تقدیر از عملکرد بانوان پرداختند.

نکته قابلتوجه حضور اقشار گوناگون بانوان با عقاید مختلف و البته پوشش های مختلف بود از چادر تا مانتو و مانند آن، این درست درزمانی اتفاق افتاد که عده ای درصدد تحمیل این تفکر هستند که انقلاب دست و پای زنان را برای حضور در عرصه های مختلف بسته است، این دیدار و زاویه های گوناگون روایت راویان صفحه اجتماعی ریحانه نشان از این داشت که نگاه آقا به موضوع حضور زنان در ورزشگاه و اجتماع نگاهی مترقی و برخلاف آن چیزی است که عده ای آن را بهغلط القاء می کنند.

این چادر را نگهداریدهشتم مهرماه ۹۷ در حاشیه دیدار راوی و نویسندهی کتاب فرنگیس با رهبر انقلاب، شش نفر از مجریان و گزارشگران زن که در رسانه ملی با پوشش چادر فعالیت میکنند نیز با حضرت آیتالله خامنهای دیدار کردند. متن بیانات رهبر انقلاب بدین شرح است: من حقیقتاً شماها را که چادری هستید، تحسین میکنم. راهنمایی [من به شما] این است که این [چادر] را نگهدارید و به آن افتخار کنید. در مقابل سختیها بایستید. بایستید! ایستادند که امروز نظام جمهوری اسلامی پدید آمده. حق با شما است. انشاءالله پیش میروید.« این حمایت رهبر انقلاب از چادر بهعنوان پوشش برتر و ایستادگی در مقابل هجمه نرم دشمن به این مهم درخور تفکر و تأمل است.

اینجا ورزشگاه، در امنوامان و آرامش نشستیم

دیدار با آقا آنهم در ورزشگاه آزادی یک زاویه تازه ای بود که البته زنانگیاش بیش از هر چیز قابلتأمل بود، این حاشیه که با حضور زنان و دختران جوان بسیجی در فضایی شاداب، جوانانه و پرنشاط برگزار شد بازهم بیانگر حضور همیشه درصحنه بانوان است. جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب برای زن ارزش و اعتبار قائل است.

بانوان درنهایت ادب و احترام برای دیدار آقایشان در بهترین نقطه ورزشگاه و در جایگاهی که سایه آن غلبه بر آفتاب داشت مستقر بودند این حضور منجر شد تا برخی از کاربران شبکه های اجتماعی که مدتها موضوع بدلی ورود زنان به ورزشگاه را مطرح می کردند سکوت کرده و چیزی نگویند وعدهای نیز مسیح علی نژاد را خطاب قرار دهند و سکوتش را محکوم کنند.

به هر ترتیب موضوعات زنان اگر با افق دید و چشم انداز رهبری و اصول اصلی انقلاب پیگیری شود بهیقین زنان به مطالبات اصلی و انسان ساز خود دست خواهند یافت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: