به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
عیب واقعی این است که جوان کشور گمان کند راه‌حلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن.
حمیدرضا ترقی- عیب واقعی این است که جوان کشور گمان کند راهحلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن.

اینکه بر طبق میل دشمن، ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، این بزرگترین خیانت به ملت ایران است.

مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان جهادگر 12/7/97

اجتماع بزرگ بسیجیان جهاد گرجوان نسل سوم جهارم در تهران و سراسر کشور و حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی درجمع این اجتماع در ورزشگاه آزادی، یادآور حضور جوانان نسل اول انقلاب برای رفتن به
جبهه های جنگ با صدامیان و غرب و شرق ومرتجعین عرب در دهه 60 بود ، بار دیگر نیروی مقاومت بسیج را حیاتی دوباره بخشید.

بسیجی که امام خمینی ره فرمان سازماندهی 20 میلیونی آنرا دادو امام خامنه ای آن را شجره طیبه انقلاب خواندولی مدتی است عوامل غیر انقلابی حضورش را کم رنگ خواسته اند و ظرفیتش را نادیده می گیرند .الا رهبری که ظرفیت آنها را میشناسد و در محرومیت زدائی از کشور بکار گرفته است .

بسیجیان نسل اول با هجومشان به جبهه ها حماسه پیروزی آفریدند و امروز بسیجیان نسل سوم و چهارم باید با هجومشان به دوجبهه ی اقتصادی و سیاسی دشمن ، باز هم پیروزی بیافرینند و ترسو های عافیت طلب ومنفعل در جبهه ی داخلی را

از ذلت پذیری و یاس نجات دهند .

خدمت یا خیانت ؟

موضوع مذاکره مجدد با آمریکا از جمله مباحث داغ این روزهای عرصه سیاست داخلی ایران است. به خصوص بعد از سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل ،بوق مذاکره با امریکا دوباره دمیده شد و جریاناتی پیگیر این موضوع شدند. به طور مثال بعد از آنکه روحانی طی سخنرانی خود درسازمان ملل گفت: « برای گفتگو نیازی به گرفتن عکسهای دونفره نیست، میتوان در همین جا و در این مجمع عمومی، سخنِ یکدیگر را شنید. من گفتگو را از همین جا آغاز میکنم.»با همین جمله بود که طرح مذاکره در روزنامه های اصلاح طلب شروع شد و با تیترهایی چون، «به میز مذاکره بازگردید»،درهمشهری و «مذاکره از نقطه اکنون»در آرمان, «من گفت و گو را از همین جا شروع می کنم»،در روزنامه ایران «آمریکا به میز مذاکره ای که بر هم زده بازگردد»، همه این تیترها برای روزنامه های اصلاح طلب و یا حامی دولت بود. چنین مواضعی که برگرفته از سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل است نشان می دهد بحث مذاکره مثل آتش زیر خاکستر است که در بزنگاه هایی خود را نشان می دهد.

نامه یک صد نفر از فعالان سیاسی اصلاح طلب در اواخر خردادماه امسال و درخواست مذاکره با آمریکا و ترامپ با امضای افرادی مانند: غلامحسين كرباسچي، احمد منتظري، ابوالفضل بازرگان، جلال جلاليزاده، جميله كديور، صديقه وسمقي، حسن فرشتيان، رضا عليجاني، حسين كروبي، عيسي سحرخيز، حسن اميني، محمدصادق جواديحصار، علي كشتگر، ويدا فرهودي، حميد آصفي و بهروز خليق

موضع دبیرکل حزب غیر قانونی نهضت آزادی وعضو شورای اصلاحات (: ارزانی میخواهید، با آمریکا مذاکره کنید!)

موضع تاج زاده عنصر اصلاح طلب تندرو : در گفتگو با روزنامه اعتماد درباره نامه اخیر برخی اصلاح طلبان: با يك ديپلماسي تهاجمي ترامپ را در يك دوراهي قرار دهيم با اين راهبرد كه اگر ترامپ حاضر باشد همان روشي را كه در كره شمالي دنبال كرد، درباره ايران نيز پي بگيرد، جمهوري اسلامي نيز حاضر به مذاكره دو جانبه مستقيم و استراتژيك با امريكا است!.

رهبر معظم انقلاب اسلامی درپاسخ به این مواضع و نامه در دیدار مردمی بیست و دوم مرداد ماه امسال تأکید کردند: «با آمریکاییها به علت وجود استدلالهای دقیق، تجربه گذشته و ضررهای فراوان مذاکره با یک رژیم متقلب و زورگو مذاکره نمیکنیم و در پرتو وحدت و همدلی مردم و مسئولان، این مرحله را بهخوبی پشتسر خواهیم گذاشت.»

و آقای روحانی در مجلس وجلسه سوال نمایندگان از وی گفت: «مذاکره مجدد درباره برجام حرف خندهداری است.» وی همچنین در ادامه سخنان خود آورده است: «مگر کشورها دیوانهاند با آمریکا مذاکره کنند.»

تمایل مجدد دولت به مذاکره چرا ؟

مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت در 7 شهریور با صراحت فرمودند : : «نتیجه مذاکره با مسئولان قبلی آمریکا که حداقل ظاهرساز بودند اینگونه شد، حالا با مسئولان وقیح و هتاک فعلی که شمشیر را برای ایرانیها از رو بستهاند چه مذاکرهای داریم؟ بنابراین مذاکرهای در هیچ سطحی با آمریکاییها صورت نخواهد گرفت.»

چرا باز رئیس جمهور بعد از چند ماه چرخش 180 درجه ای دارد و خواستار مذاکره با آمریکا می شود؟و میگوید: برای گفتگو نیازی به گرفتن عکسهای دونفره نیست، میتوان در همین جا و در این مجمع عمومی، سخنِ یکدیگر را شنید. من گفتگو را از همین جا آغاز میکنم

در کنار طرح چنین سخنانی باید به فرد دیگری که نقش تعیین کننده ای در مذاکرات برجام داشته یعنی محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان بعد از آنکه اعتراف کرد بعد ازبرجام ما حتی نمی توانیم یک حساب بانکی در انگلیس داشته باشیم اظهار نظر جالبی داشته است. وی در گفتوگو با نشریه نیویورکر در پاسخ به سوالی درباره آینده روابط میان تهران و واشنگتن دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با آمریکا گفت: «ما در دنیای احتمالات زندگی میکنیم بنابراین هیچ چیز غیرممکن نیست اما باید ببینیم چه میشود.»

با این اوصاف بنظر میرسد که هنوزپنجره مذاکره برای مقامات دولت ایران باز است. به طوری که می توان در صحبت های آنها تمایل به مذاکره با آمریکا را پیدا کرد و پی برد نگاه به خارج هنوز در تفکر دولتی ها متاسفانه موج می زند.

القاء بن بست

برای بازگشت دوباره به مذاکره و توجیه و تئوری سازی برای آن چند پروژه را اجرا کردند :

1-طرح برگزاری رفراندوم برای مذاکره

2-افزایش فشار اقتصادی به مردم ومرتبط کردن آن به امتناع از مذاکره

3-القاءبه بن بست رسیدن راه حلهای اقتصادی جز مذاکره و رابطه با آمریکا

4-معطل کردن اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام برای اثبات بن بست، بدون آمریکا

اینک بار دیگر رهبر معظم انقلاب با صراحت و قاطعیت در جمع بسیجیان فرمودند:

عیب واقعی این است که جوان کشور گمان کند راهحلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن.

بعضی سعی میکنند این را به جوانان ما القا کنند. دشمن این را میخواهد. دشمن میخواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که بنبست است، راهحلی وجود ندارد مگر زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا.

من صریحاً اعلام میکنم کسانی که در داخل کشور، این فکر را که مطلوب و محبوب دشمن است ترویج میکنند، اینها خیانت میکنند. این خیانت به کشور است.اینکه بر طبق میل دشمن، ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، این بزرگترین خیانت به ملت ایران است. این اتفاق نمیافتد.

من به حول و قوه الهی و به کمک شما، تا جان و توان در بدن دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد.12/7/97

این سخنان اتمام حجت نهایی رهبری به مسئولان و جریانهای سیاسی و عناصر خائن به کشور است که توجه داشته باشند سیاست نظام در رابطه با آمریکا مشخص و تنها راه حفظ عزت و استقلال ملت ایران است و هرنوع انفعال و تمایل به ارتباط و مذاکره با قلدران وقیح و عهد شکن آمریکا خیانت به ملت تلقی شده و کیفر خیانت آنها داده خواهد شد .

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: