به‌روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
اسدالله عسگراولادی:
دولت هر چه سریعتر اقدام کند، نباید در ماه مهر کشورهای هند و چین بی سفیر بمانند در غیر این صورت تحریم‌های امریکا که شروع می شود صدمه خواهیم خورد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اصلا خوب نیست که در کشورهای چین و هند سفیرمان حضور ندارد، حضور سفیر در سفارتخانه بسیار ضروری است زیرا تحریم‌ها در پیش است و سفیر باید حضور داشته باشد تا بتواند دائما با مقامات رسمی در تماس بوده و اثرات تحریم‌ها را کاهش دهد.

اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق بازگانی ایران و چین در گفتگو با خبرنگار «نود اقتصادی» در رابطه با دلایل و تبعات نبود سفیر ایران در چین و هند بیان داشت: اصلا خوب نیست که در کشورهای چین و هند سفیرمان حضور ندارد، حضور سفیر در سفارتخانه بسیار ضروری است زیرا تحریم‌ها در پیش است و سفیر باید حضور داشته باشد تا بتواند دائما با مقامات رسمی در تماس بوده و اثرات تحریم‌ها را کاهش دهد. واقعا عجیب است در این کشورها سفیر نداریم.

وی افزود: چین از هند هم مهم‌تر است، تا حالا هم دیر شده و انتظار داریم تا نهایتا 15 روز دیگر سفیر چین معرفی شود. نبود سفیر در این سفارتخانه‌ها به دلیل تشریفات سیاسی است که امیدواریم زودتر انجام شود.

رئیس اتاق ایران و چین تأکید کرد: سفیر کره هم انتخاب و تأیید شده است اما او هم هنوز به سفارتخانه نرفته است و قرار است از هفته آینده به کره برود.

وی گفت: دولت هر چه سریعتر اقدام کند، نباید در ماه مهر کشورهای هند و چین بی سفیر بمانند در غیر این صورت تحریم‌های امریکا که شروع می شود صدمه خواهیم خورد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: