به‌روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

حمایت تمام‌عیار مشاور ترامپ از سرکرده منافقین
رودی جولیانی، مشاور و وکیل خصوصی دونالد ترامپ 22 سپتامبر (31 شهریور) در گردهمایی هواداران این گروه در هتل شرایتون نیویورک حاضر شده بود با طرح مجدد لفاظی‌های ضدایرانی خود با حمایت از سرکرده منافقین در ادعایی مضحک اعلام کرده، مجاهدین [منافقین] تنها سازمانی است که واقع‌بینانه می‌تواند جایگزین [جمهوری اسلامی] شود. رهبر این جنبش مریم رجوی، زنی قهرمان است!


احضار و هشدار میزبانان گروهک‌های تروریستی
سفرای هلند و دانمارک و کاردار موقت انگلیس در غیاب سفیر به وزارت امور خارجه احضار شدند. در جریان این احضارها که به‌ صورت جداگانه از سوی مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه صورت گرفت، به دیپلمات‌های ارشد هلندی و دانمارکی نسبت به اقامت برخی اعضای گروهک تروریستی مزدوری که مسبب جنایت در اهواز بوده‌اند، به شدت اعتراض و تأکید شد، جمهوری اسلامی ایران پیش از این درباره اقامت این افراد در کشورهای مزبور هشدار داده و خواهان دستگیری و محاکمه آنان بوده است. این پذیرفتنی نیست که تا وقتی افراد این گروهک تروریستی در خاک اروپا مرتکب جنایت نشده‌اند، در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا قرار نمی‌گیرند. در پی احضار صورت گرفته، مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه به سفرای هلند و دانمارک تأکید کرد، انتظار می‌رود دولت‌های مزبور ضمن محکومیت قاطعانه این اقدام تروریستی مسببان جنایتکار و همه مرتبطان با آنها را برای حضور در دادگاه و محاکمه عادلانه به ایران مسترد کنند.

بزرگ‌ترین حماقت راهبردی در تاریخ
«
رأی الیوم» در مطلبی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه چین و روسیه، نوشت: «دونالد ترامپ قواعد راسخ راهبردی آمریکا را با اعمال تحریم‌های اقتصادی همزمان ضد چین و روسیه شکست و به طور حتم این اقدام ترامپ به نزدیکی بیشتر و بیشتر آنها و ایستادن در جبهه واحد ضد آمریکا منجر خواهد شد.» این رسانه با اشاره به نزدیکی آمریکا به چین در دوران جنگ سرد و تقویت جایگاه آن در شورای امنیت، تأکید کرد: «ترامپ با آتش‌ بازی می‌کند. تحریم‌هایی اعمال می‌کند و وارد جنگ تجاری می‌شود که نیمی از جهان را هدف قرار می‌دهد و میان دوست و دشمن فرقی نمی‌گذارد، کانادا و اتحادیه اروپا با چین و روسیه و ایران برای وی مساوی است. آیا حماقت راهبردی بزرگ‌تر از این هم وجود دارد؟ ترامپ بزرگ‌ترین حماقت راهبردی در تاریخ را با اعمال تحریم‌های همزمان علیه چین و روسیه مرتکب شد

عرضه ارز از سوی صادرکنندگان یک مطالبه ملی
رئیس‌ کل بانک مرکزی مجموع ارز عرضه شده در سامانه نیما در مدت اجرای بسته جدید ارزی تاکنون را نزدیک ۲ میلیارد یورو اعلام کرد و گفت: بیش از ۸۰ درصد مربوط به شرکت‌های پتروشیمی بوده و بقیه صادرکنندگان غیرنفتی سهمی کمتر از ۲۰ درصد در بازار ثانویه داشته‌اند؛ در حالی که میزان صادرات غیر نفتی در پنج ماه اول سال 19 میلیارد دلار است. همتی از بقیه صادرکنندگان غیرنفتی خواست با عرضه ارزهای حاصل از صادرات خود در تعمیق بازار ثانویه نقش‌آفرینی کنند. البته بانک مرکزی نیز برای تنظیم این بازار برخی از انواع ارزهای مورد نیاز واردکنندگان را عرضه می‌کند. وی تأکید کرد: ۱۳میلیارد دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی و ضروری و دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یافته است که به تدریج تأمین می‌‌شود و واردات آنها در حال انجام است.

گسترش روابط اقتصادی ایران و عراق
در چند ماه اخیر، بسیاری از دولت‌های منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ای تلاش کرده‌اند روابط بین ایران و عراق را به نوعی با چالش جدی مواجه کنند و در این راه، از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند. این دولت‌ها از اتحاد دو کشور شیعی می‌ترسند؛ اما خبرها و آمارها از تقویت روابط ایران و عراق حکایت دارد. آمارهای گمرک نشان می‌دهند، در پنج ماهه نخست سال جاری، ارزش کالاهای صادر شده ایران به عراق 3 میلیارد و 416 میلیون و 710 هزار و 953 دلار بوده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی بیش از 812 میلیون دلاری داشته است. همچنین میزان واردات پنج ماهه ایران از عراق 3 میلیون و 713 هزار و 312 دلار است.
دیدار کری با ظریف به شکایت رسید

سناتور فلوریدا از وزارت دادگستری امریکا خواست تا تحقیقاتی مبنی بر ملاقات‌های خصوصی جان کری با محمدجواد ظریف انجام دهد. به گزارش ایسنا به نقل از پولیتیکو، «مارکو روبیو» در نامه‌ای از وزارت دادگستری امریکا درخواست کرد تا مشخص کند که آیا جان کری وزیر امور خارجه پیشین امریکا، قانون لوگان و قانون ثبت عوامل خارجی را نقض کرده است یا نه. این قوانین مذاکرات اشخاص غیرقانونی را با دولت‌های خارجی منع می‌کنند. جان کری چندی پیش اعلام کرد، در دو سال اخیر پس از ترک کاخ سفید سه، چهار بار در شهرهایی همچون نروژ، مونیخ و چند نشست بین‌المللی دیگر با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران ملاقات کرده است.

رضایی: جشن تروریست‌ها را به عزا تبدیل می‌کنیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به حادثه تروریستی در اهواز اعلام کرد: پشیمانی سختی در انتظار تروریست‌ها و حامیان آنهاست. محسن رضایی در پی حمله تروریستی به مردم اهواز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تروریست‌ها در سالروز حمله صدام به ایران، با کشتار مردم، جشن خون گرفتند. ما جشن آنها را به عزایی پشیمان‌کننده‌تر از عقوبت صدام و داعش تبدیل خواهیم کرد. او افزود: از وزارت خارجه انتظار می‌رود در اسرع وقت از کشورهایی که تروریست‌ها درآنند، تحویل آنها را بخواهد و به آن کشورها اطلاع دهد که عواقب هر نوع تأخیر به عهده آنهاست. رضایی همچنین در پیامی توئیتری در پاسخ به حمایت آشکار مشاور ولیعهد ابوظبی از تروریست‌ها، نوشت: مشاور بی‌خرد و خودفروخته ولیعهد ابوظبی با نقض آشکار قوانین بین‌الملل بر دخالت بیگانگان در حادثه تروریستی اهواز صحه گذاشت. پشیمانی سختی در انتظار اوست.
سوژه‌ای به نام تتلو

تتلو مدتی است از کشور خارج شده و در فضایی نه چندان شفاف، درگیر اجرای پروژه‌هایی است که اتفاقاً به کار رسانه‌ای جریان فتنه‌گر و ضد انقلاب می‌آید؛ نظیر ماجرای کشف حجاب دختری به نام مائده هژبری و سپس توهین اخیر به مقدسات. او پس از سفر به ترکیه و کنسرت ناکام، از شبکه بی‌بی‌سی سردرآورد. به عبارت دیگر، به نظر می‌رسد او در جریان سفر به ترکیه، از سوی سرویس‌های امنیتی بیگانه مدیریت می‌شود. تتلو امروز ته صف و اردوگاهی ایستاده که فتنه‌گران طعنه‌زن، پیشگام و خط‌شکن آن‌ـ به نیابت از جبهه استکبار‌ـ بوده‌اند. در واقع جریان حزب‌اللهی می‌خواست او را نجات دهد و جریان آلوده به ضد انقلاب سعی کرد او را به منجلابی که خود در آن قرار گرفته‌اند، بازگردانند.

جوانفکر به دو سال و نیم و بقایی به شش ماه حبس محکوم شدند

وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر و حمید بقایی گفت که جوانفکر به دو سال و نیم و بقایی به شش ماه حبس محکوم شده اند. مهران عبدالله پور روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: حمید بقایی به اتهام توهین به مسئولان ( نسبت ظالم دادن به رئیس قوه قصاییه) در شعبه ١٠٥٩ دادگاه کارکنان دولت محاکمه به شش ماه حبس محکوم شده است. بنا بر این گزارش، دادگاه بقایی معاون اجرایی دولت دهم یکشنبه شازدهم شهریور امسال در شعبه ١٠٥٩ دادگاه کارکنان دولت بابت اظهارات حین بازگشتش به زندان پس از مرخصی درمان، برگزار شد. او گفته بود مردم نمی دانند در زندان ها چه خبر است (نشر اکاذیب) و به رئیس قوه قضاییه هم نسبت ظالم بودن (توهین به مسئولان) داد. البته وی سال قبل هم به اتهام مالی محاکمه و به ١٥ سال حبس محکوم شد و با تایید رأی دادگاه بدوی در دیوان عالی کشور، اسفند سال گذشته برای تحمل کیفر به زندان اوین منتقل شد. این وکیل دادگستری اظهارداشت: علی اکبر جوانفکر نیز به اتهام توهین به مسئولان و نشر اکاذیب بابت نوشته هایش در کانال های تلگرامی در شعبه ١٠٦٠ دادگاه کارکنان دولت محاکمه و به ٢سال و نیم حبس محکوم شده است.

ریشه گروهک تروریستی «الاحوازیه» در کدام کشورهاست؟

سید حسین نقوی، عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابراز خوشحالی رسانه‌های رژیم سعودی و استفاده از واژه حمله مسلحانه به‌ جای حمله تروریستی در نشریات خود گفت: ماهیت تروریست‌ها کاملاً مشخص است، این گروهک از سوی برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس به ‌ویژه دلار‌های نفتی آل‌سعود حمایت، تجهیز و تقویت می‌شود.

توضیحات دادستان تهران درباره سکه «ثامن»

جعفری دولت آبادی: اخیرا گزارش‌هایی مبنی بر اینکه شرکتی در تهران در قالب فروش سکه وجوه زیادی را از مردم اخذ و پول‌های کلانی دریافت کرده، به دادستانی واصل شد. همچنین بر اساس گزارش دیگری در منطقه تهرانپارس یک طلافروش، از مردم طلاهایشان را می‌گرفته و در قالب بحث طلا به آن‌ها سود می‌داده که اخیرا شرکت پلمب شده و متهم که رقم زیادی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده، متواری است. تعداد شکات این پرونده‌ها در یک مورد ۵۰۰ نفر و در مورد دیگر حداقل ۱۰۰۰ نفر و بیشتر گزارش شده است.
پشت پرده حوادث اهواز

حادثه اهواز براساس طرحی از پیش تعیین شده صورت گرفته و انتخاب روز سی‌ویکم شهریور که آغاز هفته دفاع مقدس است، از سوی تروریست‌ها برای چنین حمله‌ای به منزله ادامه جنگ این گروهک‌ها با ایران است. در واقع، گروهک‌های تجزیه‌طلب به دنبال ارسال این پیام هستند که همچنان جنگ علیه ایران ادامه خواهد داشت. همچنین حوادث اخیر در عراق و حمله به کنسولگری ایران در بصره و به تبع آن اعتراض‌های اخیر در آبادان را باید طراحی دشمن در جهت نشان دادن این اقدامات برای مقابله با ایران به حساب آورد.


عضو شورای شهر نیشابور بازداشت شد

دادگستری خراسان رضوی روز شنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی انتشار خبر توهین یکی از اعضای شورای شهر نیشابور نسبت به مقدسات و عزاداران حسینی که موجی از اعتراضات عمومی را به دنبال داشت، دستور لازم توسط رئیس کل دادگستری استان خطاب به دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی و همچنین دادستان عمومی و انقلاب نیشابور مبنی بر رسیدگی سریع و دقیق به این موضوع صادر شد. بر این اساس و در پاسخ به درخواست هیأتهای عزاداری، علما، روحانیت و اقشار جامعه و در راستای اجرای وظایف شرعی و قانونی پس از صدور دستور قضایی، فرد هتاک مورد تعقیب قرار گرفت و صبح امروز با صدور قرار قانونی بازداشت شد.

گاف داعش در بر عهده گرفتن حادثه تروریستی اهواز

ساعاتی پس از اینکه سخنگوی گروه الاحواز مسئولیت حمله تروریستی اهواز را بر عهده گرفت، اعماق، رسانه داعش هم اعلام کرد داعش مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفته است. نکته عجیب اینکه داعش مدعی شده حمله تروریستی در حضور حسن روحانی در زمان رژه اتفاق افتاده که نادرست است و هنگام عملیات تروریستی اهواز، روحانی در رژه تهران حضور داشت.


اخبار روزانه:
*
بلافاصله پس از حادثه دیروز اهواز، عبدالخالق عبدالله یکی از مشاوران پادشاه امارات در توئیتی‌ تحریک‌آمیز و جانبدارانه در حمایت از این اقدام تروریستی که به کشته و زخمی شدن تعدادی از زنان و کودکان نیز انجامید، نوشت: «10 کشته در حمله به رژه نظامی در شهر اهواز در جنوب غرب ایران. حمله به یک هدف نظامی، اقدامی تروریستی نیست و انتقال نبردها به داخل ایران گزینه‌ای اعلام شده است و طی مرحله آتی افزایش می‌یابد!
* سعید مرتضوی که انتشار عکس او در مراسم عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا با واکنش‌هایی همراه شد، به زندان برگشت. سعید مرتضوی قبل از روز تاسوعا به مرخصی رفته بود و امروز پس از چهار روز مرخصی به زندان اوین برگشت
.
* سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بر پایه برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا عباس آخوندی در جلسه روز سه‌شنبه، سوم مهرماه کمیسیون برای ارائه توضیحات به سؤالات نمایندگان، حاضر شود
.

* سفیر کره جنوبی در تهران گفت: اخباری که به تازگی مبنی بر قطع روابط تجاری شرکت‌های کره‌ای با ایران در رسانه‌ها به چشم می‌خورد، بی‌اساس و جعلی است؛ زیرا شرکت‌های کره‌ای همچنان به همکاری تجاری خود ادامه می‌دهند. او ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های کره‌ای به نفت ایران وابسته هستند، همینطور صنایع شیمیایی و پتروشیمی کره از کمبود نفت ایران متضرر می‌شوند. ما در حال مذاکره با آمریکا هستیم که بتوانیم معافیت‌های لازم را برای ادامه خرید نفت از ایران کسب کنیم.
* یک مقام نزدیک به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته است: بنیامین نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل می‌خواهد اطلاعاتی «شگفت‌انگیز، جالب و جدید» درباره ایران ارائه دهد که جهان متعجب خواهد شد. اطلاعات شگفت‌انگیز نتانیاهو در سازمان ملل علیه ایران احتمالاً نسخه‌ای به‌روز شده از کاریکاتور مضحکی است که چند سال پیش درباره برنامه هسته‌ای ایران در صحن سازمان ملل به نمایش گذاشت و موجبات تمسخر وی و رژیم صهیونیستی را فراهم آورد.
* جابر انصار، وابسته بازرگانی سفارت افغانستان در تهران، با اشاره به بی‌اساس بودن شایعه‌ها مبنی بر بسته شدن مرزهای افغانستان به روی کالاهای ایرانی اظهار داشت: سرپرست وزارت مالیه افغانستان پس از انتصاب، اقدام به تغییرات، اصلاحات و مبارزه با مفاسد اداری به ویژه در گمرکات افغانستان کرده که یکی از این تغییرات تنظیم امور اداری در مرز ابونصر فراهی است و محدودیت موقت ایجاد شده برای ورود کالاهای همه کشورها است.
* سعدالله زارعی، کارشناس مسائل منطقه با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد ناامنی در کشور، گفت: تمام سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی و آمریکایی به پای قضیه آمده‌اند. وی افزود: اسم بردن از داعش در این قضیه برای رد گم کردن است تا اقتدار جبهه مقاومت را بشکنند و آن را تضعیف کنند.
* عشایر غیور خوزستان با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم‌ کردن حادثه تروریستی اهواز، اعلام کردند بدون شک این اقدام بدون پاسخ نخواهد بود و عشایر با اتحاد و پیروی از ولایت‌ فقیه پاسخ کوبنده‌ای به عوامل این حمله جنایتکارانه خواهند داد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: