به‌روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
احمد کریمی اصفهانی:
قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید به طور جدی پیگیری نشود و این گونه نباشد که با گذشت زمان آن را به دست فراموشی بسپاریم و بدون توجه به نتیجه و کارکردش از کنار آن عبور کنیم.
عضو هیات نظارت حزب مؤتلفه اسلامی کرد:نباید بازنشسته‌ها مجددا مشغول به کار شوند و مدیران بخش‌های مختلف نیز باید به این سمت بروند که خودشان تجربه‌ها را به افراد بعدی منتقل کنند که البته در دولت ظاهرا بخلی در این زمینه وجود دارد و کسی علاقه‌مند نیست تجربه‌هایش را به افراد بعدی منتقل کند.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که قانون منع به کارگیری بازنشستگان چه تاثیری در حرکت دولت دارد و وظیفه قوه مجریه در این زمینه چیست اظهار کرد: مسلما در کشوری که نیروی انسانی‌اش در صف انتظار برای گرفتن شغل به سر می‌برد، مساله اینکه افراد بازنشسته بخواهند دوباره به کار گرفته شوند به طوری کلی غلط است.

وی افزود: البته تجارب گذشتگان و کسانی که پیش از این مدیریت‌ها را بر عهده داشتند باید به افراد بعدی نیز منتقل شود اما متاسفانه ساختار مدیریتی ما در دولت به گونه‌ای است که چنین امکانی وجود ندارد. ما باید کسانی که تجربه دارند را به صورت مکانیکی به سمتی ببریم که خود به خود در شرایطی قرار گیرند که تجربه‌هایشان را به مدیران میانی و پایین‌تر از خود منتقل کنند تا زمانی که آنان سمت‌های بالاتر را بر عهده می‌گیرند، کار را بلد باشند اما می‌بینیم که متاسفانه زمینه برای انتقال تجربه‌ها وجود ندارد.

دبیرکل انجمن‌های اصناف و بازار اظهار کرد: گذشته از اینکه نباید بازنشسته‌ها مجددا مشغول به کار شوند، مدیران بخش‌های مختلف و سازمان‌ها نیز باید به این سمت بروند که خودشان تجربه‌ها را به افراد بعدی منتقل کنند که البته دربخش خصوصی شاهد شکل‌گیری چنین فضایی هستیم اما در دولت ظاهرا بخلی در این زمینه وجود دارد و کسی علاقه‌مند نیست تجربه‌هایش را به افراد بعدی منتقل کند.

وی در پایان تاکید کرد: در هر حال قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید به طور جدی پیگیری نشود و این گونه نباشد که با گذشت زمان آن را به دست فراموشی بسپاریم و بدون توجه به نتیجه و کارکردش از کنار آن عبور کنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: