به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
صالح اسکندری:
رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر این نکته که سال آینده نسل پنجم انقلاب وارد دانشگاه می‌شوند، خاطرنشان کرد: اگر ندانیم در چه جایگاهی قرار گرفته‌ایم و چه نقش کلیدی در تربیت نسل جدید برعهده داریم در قبال این نسل جفا کرده‌ایم

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تأکیدبر لزوم پیوست فرهنگی در آمایش آموزش عالی و تقسیم کار دانشگاه‌ها، گفت: لازم است معاونین فرهنگی دانشگاه دلشوره هویت‌بخشی با رویکرد دینی و اخلاقی به نسل‌ جدید داشته باشند.

به گزارش آنا، صالح اسکندری در نشست شورای معاونان دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد استان تهران با اشاره به نقش معاونان دانشجویی فرهنگی در جریان تحولی که در دانشگاه آزاد آغاز شده است، اظهار کرد: معاونان فرهنگی به‌عنوان فرماندهان فرهنگی در واحدهای دانشگاهی محسوب می‌شوند. سیاست‌های تحولی باید توسط آنها در واحدها اجرایی شود.

وی افزود: تحول در آموزش عالی مقطعی نیست٬ بلکه امری کاملاً مستمر و ادامه‌دار است.

وی تصریح کرد: وظیفه‌ای که معاونان فرهنگی در هویت‌بخشی به نسل جوان با رویکرد دینی و اخلاقی بر عهده دارند بسیار جدی است.

رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر این نکته که سال آینده نسل پنجم انقلاب وارد دانشگاه می‌شوند، خاطرنشان کرد: اگر ندانیم در چه جایگاهی قرار گرفته‌ایم و چه نقش کلیدی در تربیت نسل جدید برعهده داریم در قبال این نسل جفا کرده‌ایم. انتظار داریم معاونان فرهنگی واحدهای دانشگاهی نیز دلشوره تلطیف معنوی و روحی و همچنین هویت‌بخشی به نسل‌های جدید را داشته باشند.

وی با تأکید بر پرهیز از کارهای نمایشی و همایشی عنوان کرد: لازم است برای نسل جوانی که در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند برنامه‌ریزی فرهنگی مناسب صورت گیرد.

اسکندری با تأکید بر اهمیت آمایش آموزش عالی گفت:‌ لازم است به سمت تقسیم کار ملی حرکت کنیم و نیاز است در این راستا هر واحد دانشگاهی مأموریت و تخصص خاص خود را دنبال کند.

وی با بیان اینکه تقسیم کار ملی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار داشته است، گفت: این آمایش آموزش عالی و تقسیم کار ملی برای دانشگاه‌ها نیاز به پیوست فرهنگی دارد.

وی با تأکید بر لزوم پیوست فرهنگی در سیاست آمایش آموزش عالی و تقسیم کار دانشگاه‌ها گفت: اگر این نگاه حاکم شود و هر واحد بر اساس مزیت‌های نسبی پیوست فرهنگی را رعایت کند قطعاً تحول مورد نظر رخ خواهد داد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب‌های موجود در فضای مجازی و وجود کانال‌هایی مانند کراش‌یاب و تقلب با عضویت تعداد زیادی از دانشجویان اشاره کرد.

برچسب ها: صالح اسکندری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: