به‌روز شده در: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

تعرض به سفارت ایران در پاریس و عملکرد عجیب پلیس

چند نفر از اعضای گروهک ضد انقلاب کومله به سفارت ایران در پاریس تعرض کردند.به گزارش شبکه خبر، در این حادثه که عصر دیروز رخ داد، حدود 15 نفر از عناصر این گروهک تروریستی با اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی، اقدام به پرتاب سنگ و اشیای مختلف از جمله لوازم کامپیوتر، کپسول آتش نشانی و ... کردند و شیشه های ساختمان سفارت را شکستند.پلیس فرانسه از صبح روز جمعه از تحرکات این افراد خبر داشت و به مسئولان سفارت نیز اطلاع داده بود، اما درست در زمانی که عناصر گروهک تروریستی کومله در مقابل سفارت حاضر می شوند، ماموران پلیس اطراف سفارت را ترک می کنند!پس از پایان نمایش متعرضان به سفارت ایران، ماموران پلیس بار دیگر به محل خدمتشان باز می گردند.

تحرکات امارات برای ازسرگیری روابط با دمشق

یک روزنامه لبنانی از سفر معاون رئیس شورای عالی امنیت ملی امارات به سوریه خبر داد و اعلام کرد ابوظبی دنبال از سرگیری روابط با دمشق است.به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علی محمد بن حماد الشامسی» معاون رئیس شورای عالی امنیت ملی امارات در ماه ژوئیه امسال (2018) به سوریه سفر و با یک افسر عالیرتبه سوری دیدار کرده است. احتمال می‌رود افسر مذکور « دیب زیتون» مدیر سازمان اطلاعات کل سوریه باشد.بر اساس گزارش روزنامه «الاخبار»، رئیس شورای عالی امنیت ملی امارات بالاترین نهاد امنیتی در این کشور به شمار می‌رود و که رئیس امارات در رأس آن قرار دارد. الشامسی در این سفر با میزبان سوری خود درباره موضوعات امنیتی و راههای از سر گیری روابط میان دو کشور صحبت کرده، روابطی که امارات با فشارهای عربستان از ابتدای جنگ سوریه (2017) به آن پایان داد.در ادامه این گزارش آمده است طرف اماراتی تمایل زیادی برای از سرگیری روابط دیپلماتیک میان دو طرف نشان داده اما می‌خواهد به نحوی باشد که خشم ریاض برانگیخته نشود. ابوظبی در همین راستا پیشنهاد «از سرگیری غیرمستقیم روابط» را مطرح کرده به این صورت که «حمد بن سعید الشامسی» سفیر امارات در لبنان اداره امور سفارت این کشور (امارات) در دمشق را از دفتر خود در بیروت بر عهده بگیرد. هنوز اطلاعاتی در خصوص پاسخ دمشق به این پیشنهاد در دست نیست.

شورای نگهبان به طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی ایراد گرفت

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در جلسه 24 مرداد شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفته و شورای نگهبان دو ایراد را به این مصوبه گرفت، اینکه در صدر ماده واحده اطلاق قوانین و مقررات مربوط به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مواردی که خلاف موازین شرع باشند، نظیر قوانین و مقررات قبل از انقلاب اشکال دارد و دومین ایراد شورای نگهبان به این طرح این بود که ذیل ماده واحده که بار مالی ناشی از تغییر عنوان را از محل صرفه‌جویی تأمین نموده است، با توجه به نظریه تفسیری شورای نگهبان مغایر با اصل 75 قانون اساسی شناخته شد.

توصیه رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ برای افزایش قیمت مرغ!

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به کاهش قیمت مرغ زنده به کیلویی ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و افزایش هزینه‌ تولید، این نگرانی وجود دارد که تولیدکنندگان در این حوزه از جوجه‌ریزی برای ماه‌های آینده خودداری کرده و افزایش قیمت روی دهد.محمد یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش جوجه‌ریزی در خردادماه، قیمت مرغ در مردادماه و اوایل شهریور تا مرز ۱۲ هزار تومان هم رفت، با توجه به افزایش جوجه‌ریزی‌ها در تیرماه و افزایش بیش از نیاز بازار، مجددا قیمت مرغ زنده درب‌ مرغداری کیلویی ۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که قیمت مرغ آماده طبخ در میادین و مراکز عمده‌فروشی ۷ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت مصرف‌کننده ۸ هزار تومان عرضه می‌شود. وی به صراحت گفت که قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده با توجه به افزایش قیمت نهاده‌هایی همچون کنجاله و ذرت برای تولیدکنندگان ۷ هزار تومان است و زیر این قیمت ضرر محسوب می‌شود و از همین الان اعلام خطر می‌کنیم که تولیدکنندگان جوجه‌ریزی نکنند و قیمت‌ها دوباره در فصل پاییز و زمستان افزایش یابد.

ماجرای قتل دختری که قاتلش را لو داد

جوان متاهلی که دختر خاله اش را با انگیزه‌ای نامعلوم به قتل رساند، پنج شنبه گذشته، گوشی تلفن مقتول را بعد از چندین روز از ماجرای جنایت، تحویل کارآگاهان داد.این جوان ۲۵ ساله که از دوم شهریور به اتهام قتل دختر خاله اش دستگیر شده است در حالی به صورت قطره چکانی اعتراف می‌کند که تاکنون قتل وحشتناک دختر خاله اش را با ضربات متعدد چاقو به گردن گرفته است. او شب قبل از دستگیری دختر خاله اش را در منزل مسکونی واقع در خیابان ایثارگران مجروح کرد و سپس به داخل پارکینگ رفت و در آن جا تصمیم هولناکی گرفت.«سجاد» دوباره به داخل اتاق بازگشت و درحالی که دختر خاله اش خون‌های روی گردنش را می‌شست، او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رساند و فرار کرد، اما این دختر ۲۰ ساله که از کلاس زبان به منزل بازگشته بود با خون خود روی دیوار اتاق خواب منزل نوشت «سجاد مرا زد!» همین جمله کافی بود تا قاضی احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد) دستور دستگیری وی را صادر کند. این جوان با آن که به ارتکاب جنایت اعتراف کرده بود، ولی ادعا می‌کرد از گوشی تلفن دختر خاله اش خبری ندارد! با وجود این وی پس از انجام بازجویی‌های تخصصی، روز پنج شنبه گذشته محل اختفای گوشی تلفن را به کارآگاهان لو داد و گفت:گوشی تلفن را زیر پله‌ها و در منزل نامزدم مخفی کرده ام! او همچنین دو تکه از طلاهای گمشده مقتول را نیز تحویل داد و بدین ترتیب تحقیقات مقام قضایی درباره این جنایت بی رحمانه ادامه یافت.

محل دفن پیکر بازیکن سابق استقلال

پیکر مجید غلام نژاد ملی پوش سابق کشورمان که روز گذشته در حادثه ای دلخراش در بندر عباس و بر اثر غرق شدن در سن ۳۵ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد، امروز و پس از طی مراحل اداری به تهران منتقل می شود تا پس از انجام مراسم تشییع در تهران، برای دفن به شهر رشت منتقل شده و در این شهر به خاک سپرده شود.

آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان مجلس

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون بررسی و به تصویب اعضا رسیده است، گفت: این طرح پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برای بررسی در صحن علنی پارلمان تقدیم هیئت رئیسه می‌شود.وی با بیان اینکه طبق قانون هر 10 سال باید 20 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود که متأسفانه از سال 79 این اتفاق نیفتاده است، افزود: برهمین اساس باید در سال 98، 40 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود.سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه در زمان بررسی این طرح اختلافاتی وجود داشت، ادامه داد: برخی نمایندگان معتقد هستند که تعداد جمعیت حوزه انتخابی‌شان افزایش یافته اما تعداد نمایندگان آن حوزه کم است.سلیمی تصریح کرد: اختلاف دیگر این بود که بعد مسافت بین 2 منطقه حوزه انتخابیه زیاد است که لازم است تا هر منطقه نماینده‌ای مجزا در پارلمان داشته باشد؛ در نهایت تلاش کردیم که همه اختلافات ذکر شده را با دعوت از نمایندگان به حداقل برسانیم.

ظریف: افزایش غنی‌سازی جزو گزینه‌هایمان است

"محمد جواد ظریف"، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه‌ای با هفته نامه "اشپیگل"، فشارها بر اروپا برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران را افزایش داده و تاکید کرد که اروپا باید اقدام کرده تا تحریم‌های آمریکا را جبران کند.وی اتحادیه اروپا را تهدید کرد که اگر بعد از خروج آمریکا از برجام همچنان به صورت منفعلانه به این مسئله واکنش نشان دهد باید منتظر عواقب این موضع گیری خود از طرف ایران باشند.ظریف در این راستا گفت: اروپا و دیگر امضا کنندگان توافق هسته‌ای باید اقدام کنند تا تاثیرات تحریم‌های آمریکا را خنثی کنند.وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گفت که ایران اگر تعادل بده و بستان‌ها در توافق هسته‌ای از بین برود واکنش نشان خواهد داد. وی تصریح کرد که یکی از گزینه‌های ایران این است که غنی سازی اورانیوم را مجددا افزایش دهیم.

ثبت رکورد جدید و تحقیر تونس به دست روس‌ها

در روز چهارم رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان تیم‌های ملی روسیه و تونس به مصاف هم رفتند که در این مسابقه یک رکورد جدید ثبت شد.شاگردان سرگئی شلیاپنیکوف در تیم ملی والیبال روسیه موفق شدند با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 6 و 25 بر 19 حریف خود را از پیش‌رو بردارند. پیروزی 25 بر 6 روس‌ها در ست دوم این مسابقه رکورد جدیدی بود که در رقابت‌های قهرمانی جهان به ثبت رسید.پیش از این آمریکایی‌ها در مسابقات 2014 موفق شده بودند که با نتیجه 25 بر 8 پورتوریکو را شکست دهند که حالا این رکورد از دست آنها خارج شد و به نام روس‌ها ثبت شد.

طرحی برای اجاره اجباری خانه‌های خالی

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مجلس گفت: طرح اجاره دادن اجباری خانه‌های خالی به امضای حدود ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس رسیده و به تازگی به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه شده است، در وضعیت کنونی این طرح در مرحله چاپ قرار داشته و احتمالاً مهر ماه اعلام وصول خواهد شد. بر اساس این طرح، سامانه‌ای ایجاد خواهد شد و مردم طبق قانون، خانه‌های خالی را گزارش و معرفی می‌کنند، پس از آن با حکم دادستانی، یک ماه به صاحب‌خانه مهلت داده می‌شود تا آن خانه را اجاره دهد، در غیر این صورت کارشناس رسمی دادگستری با حکم دادستان، از خانه بازدید کرده و پس از آن خانه را اجاره می‌دهد و مبلغ دریافتی را به حساب دادگستری می‌ریزد.

پایان شاهزاده جوان نزدیک است

روزنامه انگلیسی «تایمز» در یادداشتی به قلم «مایکل برلی» تحولات عربستان سعودی را پس از روی کار آمدن بن‌سلمان بررسی کرد و نوشت: امیدها به ولی‌عهد عربستان به ‌عنوان یک فرد اصلاح‌گرا که قرار بود جراحت منطقه را درمان کند، بی‌نتیجه مانده است. شکاف بین هیاهو و جاروجنجال تبلیغاتی درباره ولی‌عهد و حقیقت شخصیت و توان او کاملاً آشکار شده است. این روزنامه با اشاره به اینکه چیز زیادی از ادعاهای مدرنیته بن‌سلمان باقی نمانده است، افزود: سرکوب شیعیان عربستان در منطقه شرق این کشور ادامه دارد و با وجود تبلیغات گسترده‌ درباره اجازه زنان برای رانندگی، همچنان شاهد برخورد با آنها هستیم؛ چنانکه در تازه‌ترین نمونه، 13 فعال زن عربستانی که به دنبال جنبه‌های دیگری از آزادی هستند، بازداشت شدند. این نشریه انگلیسی در پایان نوشت: بن‌سلمان نه اصلاح‌گر است و نه یک فرد قوی و این اتفاق (برکناری ولی‌عهد) ممکن است به زودی رخ دهد.

مجوز خاص دولت برای واردات یک RangeRover

روزنامه خراسان:بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به مبادی ذی ربط در امر واردات، اعلام شده حسب پیشنهاد یک عضو کابینه در فروردین سال 1396 و تایید وزارت صنعت، ورود و ترخیص یک دستگاه خودروی رنجروور بدون رعایت ضوابط فنی واردات خودرو و به استناد اصل 138 قانون اساسی مجاز خواهد بود مشروط به این که مالک آن، حق فروش و واگذاری به غیر را تا پنج سال دیگر نخواهد داشت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: