به‌روز شده در: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
حمیدرضا ترقی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: از زمانی که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که دولت یک نقشه راه اقتصادی برای کشور تنظیم و ترسیم کند، تاکنون دولت چند گام را در رابطه با تدوین این نقشه راه اقتصادی تهیه کرده است؟
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت اگر اراده داشته باشد، می‌تواند مشکلات اقتصادی را حل کند اما متاسفانه اختلاف‌های داخلی در دولت به‌ویژه در رابطه با تیم اقتصادی، مانع این تغییر و تحول و اصلاح وضعیت اقتصادی شده است.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره عدم تغییرات به‌ویژه تغییر مدیران اقتصادی در دولت گفت: علت ناتوانی دولت در حل مشکلات به‌دلیل وجود اختلاف‌ها در درون دولت است و یک سردرگمی در دولت وجود دارد که مانع انجام تحولات اساسی می‌شود.

وی افزود: دولت اگر اراده کند، می‌تواند مشکلات اقتصادی را حل کند اما متأسفانه اختلاف‌های داخلی در دولت به‌ویژه در رابطه با تیم اقتصادی، مانع تغییر، تحول و اصلاح وضعیت اقتصادی کشور شده است. اختلاف بین اعضای حزب کارگزاران و حزب اعتدال و توسعه در درون دولت یا به‌تعبیری، اختلاف بین معاون اول به‌عنوان مسئول اجرای اقتصاد مقاومتی و تیم اقتصادی و رئیس سازمان برنامه و بودجه، اینها عامل اصلی تأخیر دولت در حل مسائل و مشکلات اقتصادی شده است. هر کدام از اینها یک راه‌حلی را دنبال می‌کنند و یک دیدگاهی برای حل مشکلات اقتصادی دارند. بعضی از عوامل هم در دولت به‌گونه‌ای نفوذ کرده‌اند که در پازل طراحان بیرون از کشور عمل می‌کنند و وارد شرکت‌های وابسته به دولت شده‌اند و در برابر هرگونه تغییر و تحول مقاومت می‌کنند که همین امر باعث متراکم شدن مشکلات اقتصادی در کشور شده‌ است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: از زمانی که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که دولت یک نقشه راه اقتصادی برای کشور تنظیم و ترسیم کند، تاکنون دولت چند گام را در رابطه با تدوین این نقشه راه اقتصادی تهیه کرده است؟ یا در رابطه با بقیه مشکلات اقتصادی که مقام معظم رهبری رهنمودهای متعددی را ارائه دادند، حداقل مسئولان دولتی گزارشی به مردم بدهند و توضیح دهند که در رابطه با این منویات چه اقدام‌هایی تاکنون انجام داده‌اند؟

ترقی بیان کرد: البته دولت کارهایی هم انجام داده ولی این اقدام‌ها ضعیف است و در حد حل مشکلات کشور نیست و متاسفانه این مشکلات همچنان دارد استمرار پیدا می‌کند و به همین‌خاطر مجلس شورای اسلامی مجبور است با استیضاح و تغییر وزیران کابینه دولت، هزینه این تغییر را تقبل کند و دولت را مجبور به تحول در تیم اقتصادی خود کند.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: