به‌روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

نمی‌گذارند فیلتر تلگرام به‌ درستی اجرا شود
عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: بیش از چهار ماه از صدور دستور قضایی فیلتر تلگرام گذشته است. وی افزود: در عصر اطلاعات، داده‌های عظیم از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردارند. اهمیت داده‌های عظیم یک کشور، کمتر از اهمیت تسلیحات و انبارهای مهمات آن کشور نیست. اگر داده‌های عظیم یک کشور در اختیار بیگانگان قرار گیرد، دشمنان به راحتی می‌توانند با داده‌کاوی و تحلیل و به کارگیری اطلاعات حساس، بر امور فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی آن کشور اشراف پیدا کرده و لطمه‌ها و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را وارد کنند. مشکلات و ناهنجاری‌های اقتصادی کنونی کشور، با تسلط دشمن بر فضای مجازی و داده‌های عظیم کشور بی‌ارتباط نیست. مسئولان ذی‌ربط از جنگ مهم رسانه‌ای که همراه با جنگ اقتصادی در جریان است، غفلت کرده‌اند.

انتقاد از ضعف «عارف» در مدیریت اصلاح‌طلبان
مرجان کاووسی، عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ضمن انتقاد از شورای سیاست‌گذاری‌ اصلاح‌طلبان، با بیان اینکه امیدوارم جایگزین‌های مناسب برای آقایان عارف،‌ موسوی‌لاری و مرعشی در شورای سیاست‌گذاری پیدا شود، گفت: متأسفانه، آسیب جدی از سوی این افراد و افراد ذی‌نفوذ دیگر به شورای عالی وارد شد. به نظرم هرچه رویکرد تشکیلاتی‌تر و حزبی‌تر باشد، نتیجه بهتری حاصل می‌شود. ضعف آقای عارف در مدیریت این مجموعه اصلاح‌طلب بر کسی پوشیده نیست. گفتنی است، شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس دهم برای بستن فهرست نهایی اصلاح‌طلبان در تهران و شهرستان‌ها با ریاست محمدرضا عارف تشکیل شد. برخی احزاب اصلاح‌طلب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از جمله «مجمع نیروهای خط امام» به‌ دبیر کلی هادی خامنه‌ای، «اراده ملت» به ‌دبیر کلی احمد حکیمی‌پور، «مردم‌سالاری» به ‌دبیر کلی مصطفی کواکبیان، «اعتماد ملی» به ‌قائم‌مقامی منتجب‌نیا به دلیل کمرنگ شدن نقش احزاب در تصمیم‌گیری‌ها از همان ابتدا انتقاداتی را داشتند. هفته گذشته اولین جلسه این شورا با حضور چهره‌های جدید برگزار شد که یکی از اعضای تشکل غیر قانونی نهضت آزادی هم در آن حضور داشت.

اعلام نظر مجمع درباره FATF به معنای ردّ آن نیست
پس از آنکه آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی طی نامه‌ای به آیت‌الله جنتی FATF را مغایر با سیاست‌های کلی نظام معرفی کرد، این مسئله که مجمع پیش از بررسی شورای نگهبان به این موضوع وارد شده و درباره آن اعلام نظر کرده، محل بحث قرار گرفت. در همین راستا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این اعلام موضع مجمع گفت: این دیدگاه کاملاً قانونی و ابلاغی است که رهبر معظم انقلاب آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض کرده‌اند و کمکی خواهد بود به مجلس که در حین بررسی و پیش از آنکه شورای نگهبان بخواهد نظر دهد، بداند چه چیزهایی خلاف سیاست‌های ابلاغی است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به نظر می‌رسد از اعلام نظر هیئت عالی نظارت این برداشت صورت گرفته که این نظر مساوی با ردّ لایحه است، در حالی که چنین چیزی نیست.

نقض تعهد مسئولان عراق و حزب منحله دموکرات به ایران!
سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مسئولان کردستان عراق و حزب منحله دموکرات کردستان در سال 75 تعهد کتبی داده بودند که در ایران عملیات انجام ندهند؛ اما از سال گذشته به تحریک آمریکا این عهد را شکستند که این اتفاق برای ما قابل تحمل نبود و از این رو چندین بار به آنها تذکر داده بودیم. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: اقلیم کردستان تلاش کرد از این اتفاق‌ها ممانعت کند. در حال حاضر نیز دولت عراق و حکومت اقلیم کردستان نباید اجازه دهند مقرهایی علیه ایران ایجاد شود و اینها مجرم هستند که یا باید باقی‌مانده آنها را به ما تحویل دهند یا از کشورشان اخراج کنند.

وزرا و نمایندگان چقدر مالیات می‌دهند؟
رئیس سازمان امور مالیاتی درباره میزان مالیات پرداختی وزرا و نمایندگان مجلس گفت: حقوق وزرا در سال جاری در سقف کمتر از 10 میلیون تومان است و مالیات دریافتی از وزرا طبق جدولی که مصوب است، اخذ می‌شود. به عبارت دیگر، حقوق تا سقف 2 میلیون و 300 هزار تومان از مالیات معاف است و دو برابر این رقم، یعنی 4 میلیون و 600 هزار تومان نیز مشمول پرداخت مالیات 10 درصدی نه از کل این مبلغ، بلکه از مابه‌التفاوت نسبت به معافیت مالیاتی می‌شود. سقف حقوق در کل در سال جاری حدود 20 میلیون تومان تعیین شده و همه طبق جدول مصوب مالیات می‌دهند و نمایندگان مجلس و مقامات کشوری نیز مشمول همین قانون هستند.

عطریانفر پشت به فتنه ۷۸و۸۸: مطالبات از طریق تظاهرات خیابانی به دست نمی‌آید!

محمد عطريانفر، عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران سازندگي در روزنامه سازندگي (ارگان اين حزب) در يادداشتي ضمن اذعان به اينكه محبوبيت اصلاح‌طلبان در يك سال اخير كاهش يافته، سعي كرده آن را غیر از عملكرد ضعيف حسن روحاني و دولت دوازدهم به نوع موضع‌گیری اصلاح‌طلبان در مورد آشوب‌هاي دی‌ماه 96 مرتبط كند. آشوب‌هايي كه اصلاح‌طلبان ندانستند در مواجهه با آن بايد چه كنند، يك روز رقباي انتخاباتی‌شان را متهم به ساماندهي آشوب‌ها كردند و روزي آنها را ضدانقلاب ناميدند و روز ديگر گفتند آنها مردم بودند! در هر حال اين بار اصلاح‌طلبان در كنار معترضان نبودند؛ زيرا مخاطب اعتراضات دولتي بود كه آنها بر سر كار آوردند. اما نكته جالب اذعان عطريانفر به بي فايده بودن اعتراضات خياباني است و اين ميان به اصلاح‌طلبان اعتقادي را نسبت مي‌دهد كه مروري چند تيتر از اقدامات جريان اصلاحات باعث مي‌شود نسبتي كه عطريانفر بيان كرده، بيشتر خنده‌دار به نظر برسد. عطريانفر در پايان يادداشتش مي‌نويسد: «اصلاح‌طلبان نمي‌توانند بپذيرند كه جرياناتي حق و ناحق دست به رفتاري بزنند كه انسجام و انتظام ملي را با خطر مواجه كند. روشن است كه اين مواضع با آشوب و ناامني اجتماعي هيچ نسبتي برقرار نمي‌كند، با انتقاد مردم مواجه شود كه به باور اينجانب اين انتقاد به حق نيست؛ اگرچه منطق فعاليت سياسي حكم مي‌كند كه اصلاح‌طلبان مردم را توجيه كنند و به مردم توضيح دهند كه كنش افراطي چه فردي و چه در عرصه جامعه قابل دفاع نيست.» تعجب‌آور است آيا اصلاح‌طلبان مردم را طرفدار ناامني و آشوب مي‌دانند كه فكر مي‌كنند مردم منتقد موضع مخالف آشوب هستند؟! و باز عجيب‌تر اين عبارت در ادامه يادداشت كه «اصلاح‌طلبان... معتقدند از طريق تظاهرات خياباني مطالبات و حقي براي مردم به دست نمي‌آيد.» اين روز را به خاطر بسپاريم؛ 9 سال پس از آشوب‌هاي خياباني سال 88 و 19 سال پس از آشوب خياباني سال 78، اين محمد عطريانفر از خواص اصلاح‌طلب است كه در روزنامه سازندگي از اعتقاد اصلاح‌طلبان به به دست نيامدن حق از تظاهرات خياباني مي‌گويد! گويا همه آن اردوكشي‌هاي خياباني و آشوب‌ها كار ديگران بوده است!

حمایت از هتاک به سبک خبرگزاری دولت

خبرگزاری دولتی ایرنا تصمیم گرفته گزارشی از واکنش‌های مختلف نسبت به نطق‌های جنجالی دو نماینده مجلس منتشر کند. گزارشی که وقتی قرار است از واکنش‌های دو طرف باشد، یعنی می‌خواهد بگوید وسط ماجرا ایستاده‌ام و بی‌آنکه حامی طرفی باشم، می‌خواهم روایتگر ماجرا باشم؛ اما خبرگزاری دولت در انعکاس نطق‌های ساختارشکنانه دو نماینده مجلس به رغم ادعایش بی طرف نبوده و تمام گزارش در حمایت است؛ حمایت از سیاسی‌کاری اصلاح‌طلبان در به حاشیه بردن دغدغه‌های معیشتی مردم با چند نطق حزبی و سیاسی. نطق‌هایی که از دغدغه‌های سیاسی اصلاح‌طلبان می‌گوید؛ رفع حصر و آزادی‌های زندانیان سیاسی و موضع‌گیری علیه نیرو‌های مسلح و ... یک کلمه از آن نطق‌ها فقط به‌کارگیری کلمه «قتل» از سوی یک نماینده مجلس برای درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی است. ادعایی که مدعی‌العموم برای بررسی صحت و سقم آن هنوز ورود نکرده است.تمام گزارش حمایت است و فقط سطر‌های پایانی چند خط از مخالفت یکی از نمایندگان با این جریان نوشته است. دفاعیات هم جالب هستند. مثلاً یک نماینده مجلس به منتقدان این نطق‌ها می‌گوید: «به جای شاکی بودن، نگران وضعیت کشور باشند» در حالی که اتفاقاً اعتراض منتقدان همین است که چرا در این اوضاع کشور و وضعیت اقتصادی، اصلاح‌طلبان دنبال ماهی‌گیری از آب گل‌آلود و طرح دغدغه‌های جناحی خود هستند و جالب آنکه در گزارش مذکور این دغدغه‌های جناحی و سیاسی «صدای مردم» نامیده شده است. معلوم نیست پس آن کسانی که در کوچه و بازار از تورم و گرانی و به‌هم‌ریختگی اوضاع اقتصادی گلایه دارند و حتی برای پوشک بچه‌هایشان هم نگران هستند، چه کسانی هستند!
دبیرکل حزب هدا سخنان عارف علیه دولت را تایید کرد!

احمد شریف، دبیرکل حزب هدا درباره اظهارات روز گذشته محمدرضا عارف در دیدار اعضای حزب متبوعش گفت: تمام مطالب منتشر شده در دیدار با ما بود. محمدرضا عارف یکشنبه هفته جاری با حضور در جمع اعضای حزب همبستگی دانش آموختگان ایران اسلامی طی سخنانی گفته بود "از مردم بابت مشکلات عذرخواهی می‌‌کنیم چون دولتی را روی کار آوردیم که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند منویات اصلاحات را پیاده کند؛ البته منطقی هم نیست رو در روی آن بایستیم. ما مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ کنیم."پس از انتشار این اظهارات از سوی رسانه‌ها، کانال منتسب به عارف در بیانیه‌ای این اظهارات را تکذیب کرد

محکوم شدن پزشکی که بیماری قلبی را سرماخوردگی تشخیص داد

نوروز 95 بود و دید و بازدید‌های عید. تازه میهمانان رفته بودند و همسر «رضا» مشغول جمع و جور کردن خانه بود که ناگهان شوهرش با دردی ناگهانی در قفسه سینه، کتف و دست چپ روی کاناپه افتاد. چون علایم درد در سمت چپ بدن او بود، خانواده‌اش تصور کردند مشکل قلبی است و او را سریع به بیمارستان رساندند. اما رزیدنت بخش اورژانس پس از معاینه و انجام آزمایش‌ها و نوار قلب تشخیص سرماخوردگی جزئی و ضعف داد و بیمار را ترخیص کرد.با مرگ «رضا»، خانواده او که معتقد بودند قصور کادر بیمارستان و اورژانس در تشخیص ندادن صحیح علت بیماری باعث مرگ او شده است ،علیه بیمارستان و مرکز اورژانس شکایت کردن

تعهد کتبی مسئولان عراق و حزب منحله دموکرات به ایران

سرلشگر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:مسئولان کردستان عراق و حزب منحله دموکرات کردستان در سال 75 تعهد کتبی داده بودند که در ایران عملیات انجام ندهند اما از سال گذشته به تحریک آمریکا این عهد را شکستند که این اتفاق برای ما قابل تامل نبود و از این رو چندین بار به آن‌ها تذکر داده بودیم.اقلیم کردستان تلاش کرد که از این اتفاق‌ها ممانعت کند و در حال حاضر هم دولت عراق و حکومت اقلیم کردستان نباید اجازه دهند مقرهایی علیه ایران ایجاد شود و این‌ها مجرم هستند یا باید باقی‌مانده آن‌ها را به ما تحویل دهند و یا از کشورشان اخراج کنند.

چرا این همه مجرد؟

11 میلیون جوان ایرانی، سن متعارف ازدواج را رد کرده اند؛ یک میلیون و 300 هزار نفر هم طبق آمار سازمان ثبت احوال کشور در سن تجرد قطعی هستند. این یعنی یک زندگی انفرادی با همه کم و کاستی هایی که تحملش، زیاد هم آسان نیست.هر چند در این ماجرا تعداد زنان، سه برابر مردان است اما میل به تجرد در مردان هم قوت گرفته و کاسه کوزه ازدواج را شکسته است

شاگرد مغازه، رمز صفحه اینستاگرام استادش را دزدید و او را بی‌آبرو کرد

فردی با مراجعه به پلیس بم، درباره دسترسی شخصی نامعلوم به حساب کاربری اش درشبکه اجتماعی اینستاگرام و بارگذاری تصاویرومطالب ناپسنددرصفحه نمایش آن شکایتی طرح کرد.با انجام تحقیقات عامل دسترسی غیرمجازبه صفحه اینستاگرام شاکی راشناسایی ومتهم را دستگیرکردند.فرمانده انتظامی بم گفت:درادامه تحقیقات مشخص شد زمانی که این فرد، شاگرد مغازه شاکی بوده، صاحب مغازه مدتی به دلیل خرابی گوشی تلفن همراهش، برای ورود به صفحه اینستاگرامش ازگوشی تلفن همراه او استفاده می کرده است.

باز هم ضرب و شتم ماموران دولتی در جاده؛ این بار در قزوین

فرماندار ساوجبلاغ گفت:بامداد جمعه تعدادی از نیروهای اورژانس که در مأموریت تابستانی حضور داشتند و در لاین جنوبی آزادراه قزوین- کرج مستقر بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.این افراد ناشناس بدون هیچ دلیلی به محل استقرار نیروها حمله‌ ور شده و علاوه ‌بر هتاکی شدید به آن‌ها آسیب رساندند.

شش ماه حبس دیگر برای بقایی

حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم از سوی شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری دو ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. کانال تلگرامی بهار با انتشار تصویر حکم صادره در این باره، نوشت: در پی انتشار فیلم سخنان حمید بقایی مقابل زندان اوین، دادگاه کیفری شعبه ۱۰۵۹ وی را در اتهام نشر اکاذیب تبرئه و به اتهام توهین به اشخاص و مقامات به ۶ ماه حبس محکوم کرد. بر اساس این گزارش، حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم که از ۲۲ اسفند ۹۶ و به دلیل محکومیت به مجازات جرائمی همچون اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی در حبس به سر می‌برد، یکشنبه ۱۱ شهریور نیز به اتهام توهین محاکمه شد.

اخبار روزانه:
نماینده مردم اصفهان درباره طرح تحقیق و تفحص از مجلس شورای اسلامی و بر زمین ماندن این طرح گفت: متأسفانه، کمیسیون برنامه و بودجه و هیئت‌رئیسه مجلس این جسارت را ندارند که درهای تحقیق و تفحص را باز کنند. رسانه‌ها باید از کمیسیون برنامه و بودجه و هیئت‌رئیسه بخواهند که سرانجام این تحقیق و تفحص چه شد؟ چه کاسه‌ای زیر نیم کاسه‌ است؟ هر کسی طرفدار شفاف‌سازی نیست، حتماً ریگی به کفش دارد، اگر این کار صورت گیرد حقه‌بازی کمتر می‌شود و اگر این کار را نکنیم، نفاق بیشتر می‌شود.
* رئیس پیشین صداوسیما در صفحه توئیتر خود از آیت‌الله آملی‌لاریجانی خواست خبرهای خوش قضایی را به گوش مردم برساند. عزت‌الله ضرغامی در حساب توئیتری خود نوشت: اطلاع‌رسانی اخیر درباره بازگشت بخشی از اموال نجومی به بیت‌المال لازم و خوب بود. بهتر است رئیس محترم قوه قضائیه در سخنرانی‌های ثابت هفتگی خود، در کنار پرداختن به همه رویدادهای سیاسی و بین‌المللی، اخبار خوشی از این دست به مردم بدهد.
* امیرآبادی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: طبق مصوبه هیئت‌رئیسه مجلس، قرار شده است مجلس نیز به سامانه متمرکز فیش حقوق و دستمزد کارکنان بپیوندد. فیش حقوقی شهریور ماه نمایندگان مجلس به‌‌‌ طور مستقیم از طریق اداره مالی مجلس به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و سپس از طریق این سازمان در سامانه متمرکز فیش حقوق و دستمزد کارکنان قرار می‌گیرد.
* سعید موتمنی، رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: این روزها بسیاری از مردم نه برای تأمین نیاز شخصی، بلکه برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید خودرو می‌کنند که این وضعیت سبب هجوم تقاضا به طرح‌های فروش خودروسازان شده است.
* یک قاضی آمریکایی ایران را به پرداخت ۱۰۴ میلیون دلار غرامت محکوم کرد. این قاضی مدعی شده است، ایران در حمله سال ۱۹۹۶ به پایگاه نظامیان آمریکایی در ظهران عربستان دست داشته و باید به ۱۹ قربانی این حادثه غرامت پرداخت کند.
*
سیدیاسر رایگانی، مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی درباره عرضه کالاهای احتکار شده در بازار پس از کشف آنها اظهار داشت: عرضه کالاهای احتکار شده با سازمان تعزیرات حکومتی نیست و بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است. وی با اشاره به اینکه از ابتدای مرداد امسال تاکنون تعداد 531 فقره پرونده احتکار تشکیل شده که از این تعداد 214 فقره پرونده مهم و ملی بوده، تصریح کرد: ارزش ریالی کل این پرونده‌ها، 955 میلیارد و 788 میلیون ریال است که تاکنون در 280 پرونده حکم صادر شده و از این تعداد، 28 حکم، برائت است.
* متخصصان صنایع دفاعی کشورمان موفق به ساخت مین‌هایی شده‌اند که از راه دور هدایت می‌شوند و برای استفاده در کمین‌ها بسیار مناسب هستند. این مین‌ها در دو مدل M18A1 و M18A2 ساخته می‌شوند و به صورت تایمری کار می‌کنند و با استفاده از امواج مادون قرمز و از راه دور منفجر می‌شوند. شعاع تخریب این مین‌ها در یک محدوده 100 متری و یک قوس 60 درجه‌ است. این مین‌ها برای استفاده ضد پیاده نظام و خودروهای دشمن در کمین‌ها طراحی شده‌اند.
* ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق طی سخنانی در نشست اتحادیه عرب خواستار راه حل سیاسی و گفت‌وگو در یمن برای پایان دادن به جنگ در این کشور شد؛ اما عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان مدعی شد کشورش به درخواست دولت یمن در این کشور دخالت کرده است. گفتنی است، پس از این جمله برای مدتی کوتاه درگیری لفظی بین دو طرف به وقوع پیوست و این در حالی بود که صدای آنها به صورت زنده پخش می‌شد.
* ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «به آمریکا و متحدانش درباره برداشتن قدم‌های خطرناک در سوریه هشدار می‌دهیم.» با وجود این حقیقت که سازمان منع تسلیحات شیمیایی، نابودی کامل تسلیحات شیمیایی سوریه را تأیید کرده، بار دیگر اتهام‌ها و تهدید‌ها علیه دمشق مطرح شده است.
* فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «ما دفاع از توافق هسته‌ای ایران و پیمان (آب‌وهوایی) پاریس را ادامه خواهیم داد و از فعالیت‌های ضروری همه نهادهای سازمان ملل اعم از آنروا حمایت مالی می‌کنیم
* ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه گفت: کشورش در جنگ علیه تروریسم بر دوستان خود، یعنی ایران و روسیه تکیه کرد و طبیعی است که به این دو کشور و شرکت‌های آنها در فرایند بازسازی اولویت خواهد داد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: