به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

بدهی ۲۸۳ هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها

تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از ارقام مالی بانک‌ها حاکی از آن است که بدهی دولت به شبکه بانکی به حدود ۲۸۳ هزار میلیارد تومان در پایان تیر ماه رسیده است که 9/7 درصد در مقایسه با اسفند ماه سال پیش و 22/4 درصد نسبت به تیر ماه سال گذشته رشد دارد. از بدهی دولت به بانک‌ها، ۲۵۱ هزار میلیارد تومان مربوط به خود دولت و ۳۲ هزار میلیارد تومان مربوط به شرکت‌ها و مؤسسات دولتی است. گفتنی است، بدهی دولت به بانک‌ها در سال‌های گذشته همواره رو به رشد حرکت کرده و با وجود تبصره‌هایی که در قانون بودجه در دو سال اخیر برای تسویه این بدهی قرار گرفت، کاهش خاصی دیده نمی‌شود. طبق تبصره (۳۵) قانون بودجه سال 95 قرار بود بخشی از بدهی دولت به بانک‌ها از محل منابع ۴۵ هزار میلیاردی ناشی از تسعیر نرخ ارز تسویه ‌شود.آمادگی بانک‌ها برای کنترل نقدینگی و حمایت از فعالان اقتصادی
رئیس کل بانک مرکزی در جلسه با مدیران عامل بانک‌ها با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره کنترل و هدایت نقدینگی و جلسه اخیر شورای ‌عالی هماهنگی اقتصادی در حضور سران قوا بر عزم نظام در کنترل نقدینگی و حمایت از سیاست‌های بانک مرکزی تأکید کرد. در این جلسه بانک‌های کشور آمادگی خود را برای همراهی و کمک به بانک مرکزی در کنترل و مهار نقدینگی و نیز پشتیبانی از فعالان اقتصادی اعلام کرد و مقرر شد در کنترل بازار ارز نیز با سیاست‌های بانک مرکزی همراهی کنند. در این جلسه همتی درباره درآمدهای ارزی کشور گفت: با وجود تلاش دولت ترامپ برای قطع درآمدهای ارزی کشور تدابیر متعددی برای خنثی‌سازی آن انجام گرفته و بانک مرکزی با قدرت، ارز مورد نیاز کالاهای ضروری و اساسی و نیز مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای کارخانجات و نیازهای واقعی مردم را تأمین می‌کند. وی با اشاره به اینکه تلاش دولت بر این است که در این جنگ اقتصادی کمترین فشار ممکن به مردم وارد شود، ابراز امیدواری کرد که روند جاری حداقل به اصلاح الگوی مصرف و واردات کشور منجر بشود و کشور در مسیر تعمیق تولید ملی و توسعه صادرات قرار گیرد.

افراد آلوده به فساد را به دستگاه قضا معرفی کنید
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه در حاشیه نشست مسئولان عالی قضایی درباره موضوعات مطرح ‌شده در این جلسه اظهار داشت: رئیس دستگاه قضا تأکید کرد پرونده‌های مربوط به تخلفات اخیر اقتصادی به‌ سرعت و با قاطعیتِ توأم با عدالت مورد توجه همه مراجع قضایی باشد و دست‌اندرکاران این پرونده‌ها به ‌هیچ‌ وجه تحت تأثیر فضاسازی‌ها و جوسازی‌هایی که ممکن است علیه قوه صورت بگیرد، قرار نگیرند. سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرد: تقاضای من از مردم این است که افراد آلوده به فساد را به دستگاه قضا معرفی کنند. در دهه اول انقلاب با کمک مردم توانستیم در مقابل همه تروریست‌های داخلی و خارجی بایستیم چون خود مردم بودند که تروریست‌ها را معرفی می‌کردند. اکنون هم از مردم می‌خواهیم افراد فاسد و متخلف را که ممکن است در دستگاه‌های گوناگون با آنها برخورد داشته باشند، به ما معرفی کنند؛ البته این کار باید مستند باشد و هر شایعه‌ای را به ما منتقل نکنند.

ترامپ به تصمیم خطرناکی رسیده است!
جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا در جدیدترین مصاحبه خود با شبکه پی‌بی‌اس درباره خروج آمریکا از برجام گفت: «آنها (دولت ترامپ) به طور اساسی به استراتژی تغییر نظام ایران دست یافته‌اند و به تصمیم خطرناکی رسیده‌اند که برای منافع ملی ما فوق‌العاده خطرناک و غیرسازنده است.» وی در ادامه افزود: «بگذارید من از شما بپرسم، چه کشورهایی الآن با ما هستند؟ چند کشور در خاورمیانه از ایران متنفر هستند و تمرکزشان روی ایران است؛ اما کشورهایی که در مذاکرات بودند؛ چین، فرانسه، انگلیس، روسیه و آلمان همه از توافق(هسته‌ای) حمایت می‌کنند و تلاش می‌کنند توافق را حفظ کنند. پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق متحدان ما را رها کرد، در واقع آنها را خشمگین کرد

چه کسانی به وظایف خود عمل نمی‌کنند؟
خسرو تاج، رئیس سازمان توسعه تجارت درباره نارضایتی رئیس‌جمهور از شرکت‌های عمده بزرگ و صادراتی که ارز را تحویل نمی‌دهند، گفت: مجموعه‌های اشاره شده تقریباً باید ماهیانه 1/5 میلیارد دلار (پس از کسر صادرات میعانات گازی و انواع گازها که از سوی شرکت‌های دولتی صورت می‌گیرد) در سامانه نیما ارز می‌فروختند، در حالی که مبالغ فروخته شده تا به امروز کمتر از این رقم برآوردی است. وی تأکید کرد: متأسفانه در این میان شرکت‌های عمده صادراتی در بخش پتروشیمی، محصولات پایه‌نفتی و کانی‌های فلزی که بیشتر آنها شرکت‌های شبه‌دولتی وابسته به هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری و با مدیریت دولتی یا وابسته به نهادها هستند، به تعهد خود در این زمینه عمل نکرده‌اند.

العبادی مسئول وضعیت بصره است
یک نماینده استان بصره در پارلمان عراق از نقشه خطرناک کنسولگری آمریکا برای ویران کردن بصره و ایجاد درگیری در درون آن خبر داد و گفت: بخش بزرگی از مسئولیت این امر بر عهده حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق است. فالح الخزعلی، نماینده استان بصره در پارلمان عراق گفت: تظاهرات استان بصره در آغاز خواسته‌های مشروع و واقعی را با خود به همراه داشت و ما همه آنها را تأیید می‌کنیم؛ اما انحراف حاصل شده در آن و نفوذ افراد خرابکار که با آتش زدن مقرهای حزبی و کنسولگری ایران و نهادهای دولتی همراه بود، پرسش‌های زیادی را مطرح می‌کند. این اقدام طرحی از پیش تعیین شده برای ویران کردن بصره بود. وی افزود: هدف قرار دادن مقر حشد الشعبی و رفتن به بیمارستان محل بستری زخمی‌های الحشد و آتش زدن تصاویر شهدا نشان‌دهنده وجود نقشه‌ای بزرگ‌تر و خطرناک‌تر است. الخزعلی گفت: کنسولگری آمریکا به همراه برخی از سازمان‌های جامعه مدنی مسئول کامل حوادث و رویدادهای جاری بصره هستند؛ البته دولتی هم که نخست‌وزیر درباره بخش بزرگی از آن مسئول است، کوتاهی کرده است. شهر بصره در ماه‌های اخیر شاهد تظاهرات در اعتراض به کمبود خدمات عمومی و در صدر آنها آب شرب و برق بوده است. به گفته مقامات عراقی، گروهی از خرابکاران با نفوذ به درون تظاهرات مسالمت‌آمیز آن را منحرف کرده و به خشونت کشاندند.
کنایه‌ای دیگر از اصلاح طلبان به دولت

سیدمحمدعلی ابطحی در کانال شخصی خود نوشت: در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و در اوج بحران بیکاری و کارزار بی امان رسانه ای، دولت نه وزیر اقتصاد دارد و نه وزیر کار و نه سخنگو و نه کسی به فکر جایگزین آنهاست.فقط جهت اطلاع عرض کردم.مسئولان هر چه ندارند، صبر و حوصله خوبی دارند. کلا معتقدند عجله کار شیطان است و بس.
تنها دختر ۳ ساله زوج جوان را در بیمارستان بستری نکردند، او جان داد

دختر بچه‌ای که به‌ دلیل بیماری و به تشخیص پزشک باید در بیمارستان بستری می‌شد وقتی از سوی یکی از بیمارستان‌های دولتی پذیرش نشد، در کمتر از 24 ساعت جان باخت. پدر این کودک در تشریح این ماجرا گفت: بنا بر اظهارات پزشک به پذیرش بیمارستان مراجعه کردم و نسخه دکتر را نشان دادم که دستور بستری داده بود اما متصدی با قاطعیت گفت که تختی برای بستری شدن دخترم ندارند. او گفت، پزشک تأکیدی بر اورژانسی بودن بیمار شما نداشته بنابراین جایی برای بستری کردن بیماران غیراورژانسی نداریم. زهرا تنها فرزند ما بود که ناگهانی او را از دست دادیم. مقصر مرگ دخترم را مسئولان بیمارستان که به آن مراجعه کرده بودم می‌دانستم. به همین خاطر به آنجا رفتم اما نتوانستم پزشک معالج دخترم را ببینم وقتی اعتراض کردم به من گفتند برو شکایت کن.
تفاوت درآمد ثروتمندترین مرد جهان با دون پایه‌ترین کارمند او چقدر است؟

«جف بیزوس»، کارآفرین، سرمایه گذار و مدیرعامل شرکت آمازون با ثروتی حدود 150 میلیارد دلار در حال حاضر، ثروتمندترین فرد در جهان است؛ اما موضوع اینجاست تفاوت درآمد او با دون پایه ترین کارمند او چقدر است؟بیزوس در 250 روز از سال جاری میلادی 67 میلیارد دلار به ثروت خود افزوده است؛ به عبارت دیگر، او روزانه 268 میلیون دلار و هر ساعت 11 میلیون و 166 هزار و 666 دلار درآمد دارد.این درآمد میلیون ها برابر بیشتر از درآمد یک کارمند بخش انبار که کمتر از 15 دلار در هر ساعت دریافت می کند، است
روایت صالحی از نظر ویژه رهبری به مسائل هسته‌ای
علی‌اکبر صالحی در گفت‌وگو با روزنامه «ایران» گفت: یک بار که خدمت‌ حضرت آقا رسیدیم، فرمودند آقای صالحی «سو» را برای من تعریف کنید. بنده هم توضیح دادم که «سو» چه واحدی است و چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند که ایشان در سخنرانی‌شان به این واژه اشاره کردند و فرمودند برای رسیدن به 190 هزار «سو» آماده شوید. به خاطر دارم وقتی از جلسه آن سخنرانی بیرون آمدم از دفتر ایشان به ما زنگ زدند و گفتند حضرت آقا یک کلمه‌ای در سخنرانی به کار بردند و ما معنای آن را نمی‌دانیم چیست؛ گفتند سو به ترکی یعنی «آب» ولی به این بحث ارتباطی پیدا نمی‌کند. در پاسخ گفتم: «نه این واژه، واحد جداسازی در صنعت غنی‌سازی هسته‌ای است.» این توضیح را دادم چون می‌خواستند صحبت‌های آقا را تنظیم کنند و به مطبوعات بدهند. رهبری اولاً به بحث صنعت هسته‌ای علاقه ویژه‌ای دارند و می‌گویند این صنعت اقتدارآفرین است و ثانیاً معتقدند پیشرفت آن نیاز جامعه ماست؛ از این رو ایشان به این صنعت نظر دارند و روی آن توقف و تدبر می‌کنند.
حمیده عباسعلی: می‌گفتند قیافه خانم‌ها با ورزش رزمی تغییر می‌کند
!

حمیده عباسعلی، کاراته‌کا، دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی اندونزی در گفت‌وگو با خبرآنلاین: اوایل همه می‌گفتند مگر زنان ورزش می‌کنند؟ مخصوصا ورزش‌های رزمی که می‌گفتند قیافه خانم‌ها تغییر می‌کند و... ولی از بازی‌های آسیایی اینچئون بود که انعکاس خبری باعث شد تا نگاه‌ها متفاوت شود. الان همان توقعی که از آقایان برای کسب مدال است از خانم‌ها هم همان توقع می‌رود.البته توانمندی خانم‌ها باعث شد که این امکانات را به ما بدهند. ما ثابت کردیم که توانمندیم و همین باعث شد به ما امکانات بیشتری بدهند و توجه کنند.

رئیس‌جمهور مشغول بررسی گزینه‌های دو وزارتخانه است
یک منبع آگاه در دولت درباره توئیت مشاور رسانه‌ای محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مبنی بر اینکه «قرار است آقای فریدون وردی‌نژاد سخنگوی دولت شود»، اظهار داشت: سخنگویی وردی‌نژاد صحت ندارد و وی جزء گزینه‌ها نبوده است. وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزرای پیشنهادی برای دو وزارتخانه اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص شده‌اند، گفت: در مورد وزرای اقتصاد و کار نیز رئیس‌جمهور مشغول بررسی گزینه‌ها هستند و جلسه با افراد مطرح در این زمینه برگزار می‌شود. این منبع آگاه در دولت تأکید کرد: رئیس‌جمهور در مهلت مقرر قانونی وزرای جدید را برای کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی خواهد کرد. گزینه‌هایی برای وزارت کار و اقتصاد مشخص شده‌اند؛ اما هنوز هیچ فردی از میان آنها به صورت قطعی برای تصدی کرسی وزارت انتخاب نشده است.
همسر سعید مرتضوی: همسرم در زندان است

در پی بروز شایعاتی مبنی‌بر خروج سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران از زندان، ‌همسر او اعلام کرد که مرتضوی در زندان به سر می‌برد. هما فلاح‌تفتی به ایرنا گفت: «همسرم اکنون در زندان است و مرخصی نیست.» آذر ماه سال گذشته سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران در پی شکایت خانواده محسن روح‌الامینی، یکی از کشته‌شدگان حادثه کهریزک به دو سال حبس محکوم شد.

دوستان از اسب مغرور تشریفات پیاده شوند!
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تصمیم‌گیری باید بر واقعیات مبتنی باشد. موضوع تحریم را اگر به مثابه یک واقعیت نبینیم، برخورد واقع‌گرایانه‌ای با آن صورت نمی‌گیرد. بسیاری از تصمیم‌گیرندگان با واقعیت‌های جامعه ارتباط ندارند و بیشتر در یک فضای دگم ذهنی تصمیم‌گیری می‌کنند. وی افزود: برخی مسئولان که باید در قبال سؤالات مطرح شده، در مجلس و کمیسیون امنیت ملی حضور داشته باشند، می‌بینیم که کماکان غرور تشریفاتی را دارند و توجهی به خواسته‌های این کمیسیون برای پاسخگویی به پرسش‌های مربوط به امنیت ملی و سیاست خارجی ندارند و این یک ضعف است که امیدواریم دوستان از اسب مغرور تشریفات پیاده شده و در حوزه خود پاسخگو باشند.
فیش حقوقی نمایندگان مجلس منتشر می‌شود

امیرآبادی، عضو هئیت‌رئیسه مجلس گفت: طبق مصوبه هیئت‌رئیسه مجلس قرار شده که مجلس نیز به سامانه متمرکز فیش حقوق و دستمزد کارکنان بپیوندد. فیش حقوقی شهریورماه نمایندگان مجلس به‌‌‌طور مستقیم از طریق اداره مالی مجلس به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و سپس از طریق این سازمان در سامانه متمرکز فیش حقوق و دستمزد کارکنان قرار می‌گیرد

تجلیل ماموستا محمدی از ‌سپاه کردستان
امام جمعه دهگلان گفت: قهرمانان سپاه کردستان با غیرت و شجاعت تیم تروریستی ضدانقلاب را منهدم کردند و انتقام خون شهدای حادثه تروریستی روستای دری مریوان را گرفتند. ماموستا یدالله محمدی با اشاره به انهدام تیم تروریستی ضد انقلاب به دست نیروهای سپاه کردستان اظهار داشت: همه ما علما و مردم استان کردستان از قهرمانان سپاه کردستان به دلیل این اقدام بموقع قدردانی می‌کنیم. وی گفت: تروریست‌ها می‌خواهند با ورود به مرزهای کردستان ناامنی ایجاد کنند؛ اما مردم می‌دانند آنها دوستدار و حامی‌شان نیستند؛ بلکه دشمنان قسم‌خورده نظام هستند. وی اظهار داشت: دشمنان نمی‌توانند با تحریم‌های اقتصادی ضربه‌ای به نظام جمهوری اسلامی وارد کنند؛ زیرا خود مردم حامی انقلاب و مانع تحقق اهداف و دسیسه‌های تروریست‌های خودفروش هستند.
درخواست ضرغامی از آیت‌الله آملی‌لاریجانی

رئیس پیشین صداوسیما در صفحه توییتر خود از آیت‌الله آملی لاریجانی خواست خبرهای خوش قضایی را به گوش مردم برساند.عزت الله ضرغامی در حساب توییتری خود نوشت:اطلاع رسانی اخیر در مورد بازگشت بخشی از اموال نجومی به بیت المال لازم و خوب بود. بهتر است رئیس محترم قوه قضاییه در سخنرانی‌های ثابت هفتگی خود، در کنار پرداختن به همه رویدادهای سیاسی و بین المللی، یک خبر خوش از این دست به مردم بدهد.
بازداشت 5 روحانی در رابطه شعار «استخر فرح در انتظارت
»

روزنامه جوان نوشت:موج سازی‌های کذایی اصلاح‌طلبان بر سر پلاکاردی در حاشیه تجمع اعتراضی طلاب فیضیه نسبت به وضعیت اقتصادی کشور، سرانجام مدعیان آزادی را به آنچه می‌خواستند، رساند و پنج طلبه به دلیل شکایت دولت توسط دادگاه ویژه روحانیت احضار و بازداشت شدند.

لبنیات در حال خرج شدن از سبد خانوارهاست

علی احسان ظفری، رئیس هیات مدیره اتحادیه لبنی:با افزایش قیمت لبنیات در ماه‌های اخیر مصرف سرانه این محصول به شدت کاهش یافته تا جایی که لبنیات در حال خارج شدن از سبد مصرف خانوارهاست.ادامه روند کاهش مصرف لبنیات خانوار نگران‌کننده است و می‌تواند زمینه‌ساز بروز بیماری‌های متعدد میان مردم و همچنین تعطیلی کارخانه‌ها و خروج صنعت لبنیات از چرخه تولید کشور شود

میانگین سنی هیات رئیسه مجلس چقدر است؟

فائزه عباسی در خبرآنلاین نوشت:برای بررسی سن بازنشستگی نمایندگان کار را از صدر مجلس آغاز کردیم و نتیجه آن شد که میانگین سنی هیات رئیسه حدودا 54 سال و لب مرز بازنشستگی است.در این میان مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس در میان اعضای هیات رئیسه با 64 سال مسن ترین عضو است و و امیرآبادی نماینده مردم قم با 45 سال جوانترین عضو هیات رئیسه محسوب می شود.علی لاریجانی هم که ریاست قوه مقننه را به عهده دارد مرز 60 سالگی را رد کرده است و به لحاظ سنی با علی مطهری که نسبت فامیلی دارند و برادر همسرش است هم سال هستند.به طور کلی بیش از 41 درصد کرسی های هیات رئیسه در اختیار افرادی است که بالا 55 سال سن دارند.

علی کریمی دادگاهی می‌شود

هوشنگ مقدس از علی کریمی شکایت کرده و بر این عقیده است که او باید در دادگاه پاسخگوی ادعاهایی که کرده باشد. هوشنگ مقدس تاجر ایرانی در امارات گفت: علی کریمی مدعی شده بود که من از حساب شرکت‌های خارجی پول‌های فدراسیون را دریافت کردم باید این ادعا را ثابت کند، او در یک برنامه تلویزیونی به من اتهام زده و باید جوابگو باشد. حالا هم شکایتم از علی کریمی درباره اتهام دریافت پول‌های فیفا به مرحله صدور کیفر خواست رسیده است.

وزیر مسکن احمدی‌نژاد:بانک‌ها سلطان بازارمسکن هستند

نيكزاد ، وزیر اسبق وزارت راه وشهرسازي گفت:من خانه دارم، اما به دلیل آنکه مشغول ساخت خانه برای خود بودم، تا دو ماه پیش در تهران مستاجر بودم. روزی هم که رفتم مستاجر شوم نگفتم چه کسی هستم و صاحبخانه هم من را نشناخت. اما واقعا درد مستاجری درد بسیار سختی است.در پاسخ به این پرسش که در حوزه مسکن مانند بحث ارز و سکه، ما سلطان مسکن هم داریم عنوان کرد:اگر بانک‌ها را سلطان حساب کنیم، بله، اگه بانک‌ها را سلطان حساب نکنیم، در این صورت من نشنیده‌ام، اما بالاخره یک مثال معروفی وجود دارد که ملک، کسی را زمین نزده است و تا نقدینگی زیاد می شود، به سمت بازار مسکن هم می رود، اما اینکه سازمان یافته کسی به غیر از بانک ها باشد من خبر ندارم.

چه کسانی سبد ۱۳۰ هزار تومانی می‌گیرند؟

با تصمیم دولت قرار بر این است که به‌ زودی ۹میلیون تن از افراد تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی، به‌ازای هر نفر ۳۵هزار تومان کارت خرید کالا دریافت نمایند، اما جزئیات طرح دیگر حمایتی دولت در دستور کار است. سرپرست وزارت تعاون اکنون می‌گوید: توزیع مواد غذایی در ادامه سال‌های قبل است و ارزش ریالی این سبد 130 هزار تومان برای خانواده‌های کامل است که شامل گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات و ماکارونی، لبنیات، روغن مایع و غیره می‌شود. افراد می‌توانند به‌انتخاب خود از هر میزان کالا به هر میزانی که بخواهند دریافت کنند. سعی کرده‌ایم در این مرحله از توزیع سبد کالا آرام‌آرام به‌سمت گروه‌هایی برویم که در نهادهای حمایتی ما نیستند


اخبار روزانه:
* بر اساس اخبار منتشر شده، امارات متحده عربی داروهای تاریخ مصرف گذشته را در قالب کمک‌های بشردوستانه به کشورهای فقیر اهدا کرده است. امارات از زمان آغاز این طرح تا نیمه سال کنونی میلادی 35 تن از این نوع داروها را به ارزش 20 میلیون درهم در قالب کمک ارسال کرده است.
* سیامک مره‌صدق، نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت پارلمانی ایران در سفر به اروپا گفت: در جریان این سفر بر نقش مثبت ایران در مبارزه با تروریسم تأکید کردیم و گفتیم حضور ایران در منطقه برای دفاع از مردم منطقه است؛ بهترین مثال حضور ایران در این زمینه و بحث مبارزه با تروریسم دفاع ایران از مردم منطقه در برابر داعش و به ویژه دفاع از ارامنه و آشوریان در عراق است و امروز تمامی ارامنه و آشوری‌های عراق و سوریه ممنون حمایت‌های سپاه و به ویژه سردار سلیمانی هستند.
* سیدمحمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 97 کل کشور، دولت مکلف شده است یارانه دهک‌های بالای جامعه را حذف کند، اظهار داشت: دولت نیز در این زمینه گزارشی به اعضای کمیسیون ارائه داد که مشخص شد منابع مورد نیاز برای پرداخت یارانه‌ها به‌ درستی محقق نشده، شیوه توزیع منابع در تبصره 14 بودجه سال جاری مناسب نبوده و دولت برای حذف دهک‌های بالای جامعه اقدامی انجام نداده است.
* حجت‌الاسلام عبدالفتاح نواب، مسئول دبیرخانه شورای عالی و دبیر شورای گسترش حوزه علمیه گفت: ما تقریباً بیش از شصت مورد کار ویژه‌ روحانیت داریم؛ از مدیر، مربی و مشاور مدرسه گرفته تا نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها و نهادهای نظامی و... . اینها مناصبی است که در مجموع در سال ۱۴۱۴ باید بیش از ۳۰۰ هزار طلبه برای آنها داشته باشیم.
* مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سال گذشته حدود ۱۹۰۰ دختر در معرض آسیب در کشور شناسایی شده و تحت حمایت بهزیستی قرار گرفتند که این دختران از طریق اورژانس اجتماعی، دادگستری یا به ‌صورت خود معرف به سازمان مراجعه کردند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: