به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
با اتمام هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا انتظار آن است که مقامات کمیته ملی المپیک و دیگر مسئولان ورزش کشور با ارزیابی صحیح عملکرد اعضا و تیم های کاروان ورزشی ایران اطلاعات صحیح را در اختیار مقامات عالی رتبه کشورو جامعه ورزش قرار دارند و ازایجاد حواشی ممانعت به عمل آورند.
خسرو کفیلی- هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در حالی که بیش از۱۰ روز است به پایان رسیده است که عملکرد کاروان ورزشی ایران نتوانست انتظارات جامعه ورزش کشور را برآورده کند ولی اخبار حواشی این بازی ها و ابراز نظرهای مقامات دستگاه ورزش کشور همچنان مورد توجه رسانه های گروهی قرار دارد.

نگاهی به ابراز نظرهای مقامات دستگاه ورزش کشوربه ویزه مسئولان کمیته ملی المپیک که متولی اعزام کاروان ورزشی ایران به این بازی ها به شمار می روند حاکی از دست یافتن به اهداف از پیش برنامه ریزی بوده است .

این مقامات با سخنان خود همچنان تلاش دارند که این امر را به مخاطبان خود القا کنند که نتایج کسب شده از سوی کاروان ورزشی ایران مطلوب بوده و جای هیچ گونه انتقادی وجود ندارد.

آنان همچنان اطلاعات نادرستی را به مقامات عالی رتبه که تصمیم گیرندگان نهایی واجرایی کشور هستند ارائه داده اند که این کار از ابعاد گوناگون مورد نکوهش قرار گرفته است.

نگاهی به ابراز نظرهای این مسئولان در طول هفته گذشته حاکی از کتمان مباحثی همچون شمار بسیار اعضای کاروان ورزشی ایران و همراهان این کاروان ،کسب نتایج نامطلوب برخی از رشته های ورزشی و عدم شناخت از وضعیت ورزش درکشورهای مختلف به ویزه کشورهای رقیب ایران در بازی های آسیایی است.

کاروان ورزشی ایران این بار با ۳۸۰ورزشکار زن ومرد و بیش از ۳۰۰ همراه عازم آوردگاه جاکارتا شد که حاصل کسب ۶۲ مدال و ایستادن دررده ششمی این بازیها با دوپله سقوط نسبت به بازی های اینچئون بود.

چرایی ایستادن در رده ششمی بازی های آسیایی جاکارتا آن هم با نزدیک به بیش از یکصد ورزشکار بیشتر نسبت به بازی های اینتچئون سئوالی است که تاکنون هیچ یک از مسئولان ورزش کشوربه آن پاسخ دقیق نداده است.

گنجاندن رشته پنچاک پیلات از سوی اندونزی میزبان بازی ها و درخشش بوکسورهای ازبکستان دراوزان سبک دستاویزی است که مسوولان ورزش کمیته ملی المپیک سبب قرار گرفتن تیم ایران در رده ششم بازی های آسیایی از پس از پایان بازی ها در سخنان به آن اشاره می کنند که این دستاویز از نظر کارشناسان بهانه ای بیش برای ناکامی کاروان ایران نمی باشد.

پنهان ماندن اسامی شماری از همراهان کاروان ورزشی ایران از جمله دختر مدیرکل بین الملل کمیته ملی المپیک ایران ، برخی ازمنشیان مسئولان اجرایی کاروان ، افرادی از نهادهای سیاسی و ورزشی و... که هزینه بسیاری را به اعزام این کاروان تحمیل کرد سئوال دیگری است که مسئولان به آن توجه نکرده اند که ورود نهادهای نظارتی ازجمله سازمان بازرسی به این موضوع خواسته جامعه ورزش کشور است. مسئولان کمیته ملی المپیک در برهه کنونی که کشور با مشکلات اقتصادی بسیاری روبه روست همچنین می بایست پاسخگوی اعزام رشته هایی همچون سپک تاکرا ،تنیس ،سه گانه ،سامبو،شیرجه ، زیمناستیک، اسکواش ،سوارکاری ، شنا و پنچاک سیلات به این بازی ها باشند چرا که بازی های آسیایی مکانی برای کسب افتخار نه کسب تجربه است. افزون بر آن با توجه به گماردن ناظرانی از کمیته ملی المپیک در اردوهای آمادگی تمامی تیم های رشته های اعزامی به بازی های آسیایی چرایی عدم کسب نتیجه مطلوب از سوی تیم هایی همچون فوتبال ،کوراش ، اسلالوم ،هندبال ،بوکس ،دوچرخه سواری ،جودو و تیراندازی سووالی است که می بایست پاسخی به آن نخست توسط مسئولان فدراسیون های مربوطه و آنگاه مقامات کمیته ملی المپیک به آن داده شود.

به نظر می رسد اطلاعات ارائه شده از سوی ناظران کمیته ملی المپیک در رشته های فوق که تماما افرادی شاغل در فدراسیون های مربوطه هستند به مقامات این کمیته گمراه کننده بودو می بایست درانتخابات این ناظران تجدید نظر شود.

با اتمام هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا انتظار آن است که مقامات کمیته ملی المپیک و دیگر مسئولان ورزش کشور با ارزیابی صحیح عملکرد اعضا و تیم های کاروان ورزشی ایران اطلاعات صحیح را در اختیار مقامات عالی رتبه کشورو جامعه ورزش قرار دارند و ازایجاد حواشی ممانعت به عمل آورند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: