به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
امروز اگراستقلال مامه تیام را داشت چه بسا آن طور در تهران مقابل ژاوی پا به سن گذاشته و یارانش آن هم جلوی چشم هزاران تماشاگر هوادار آبی تحقیر نمی شد.
مهدی یکتا- اواخر بازی استقلال و السد درورزشگاه آزادی تهران تماشاگران آبی یکصدا علیه مدیران سابق تیم خود شعارسردادند. هواداران استقلال معتقد بودند مامه بابا تیام 25 ساله سنگالی که نقش عمده ای درصعود این تیم به یک چهارم نهایی داشته با عدم مدیریت آقایان از این تیم جدا شد.

مامه تیام دردورانی که دراستقلال حضورداشت، موفق شد12 گل برای تیم آبی پایتخت بزند. او 4 گل درلیگ برتر زد و یک گل هم درجام حذفی ولی ازآن بالاتر7 گل درلیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند تا محبوب دل هواداران شود.

درحالی که استقلال پس ازمنصوریان حال و روز خوشی نداشت و وینفرد شفر هم تازه هدایت این تیم را برعهده گرفته بود مامه تیام خریداری شد. یک مهاجم تمام عیارکه قیمت بالایی هم آن روزها داشت. شاید ابتدا خیلی ها با تردید به این نقل و انتقال نگاه می کردند اما مامه تیام مهاجمی تمام عیارنشان داد.

تصورهم می شد او وارث برحق فرهاد مجیدی و شماره 7 تاریخی استقلال شود اما با توجه به بندی که درقراردادش داشت به راحتی جدا شد. این مهاجم سنگالی با توجه به بندی که درقراردادش وجود داشت توانست با پرداخت 200 هزاردلار رضایتنامه اش را بگیرد و به عجمان امارات برود.

اتفاقی که فقط و فقط به عدم تسلط مدیران استقلال در عقد قرارداد با بازیکنان خارجی برمی گشت. هواداران استقلال هم به همین خاطرازخجالت مدیران سابق تیم خود درآمدند.

با این وجود مسئولان بعدی استقلال سراغ مرتضی تبریزی و الحاجی گرو رفتند که به خیال خود جای خالی مامه تیام را پرکنند درحالی که این طورنشد.

باورش کمی سخت است اما استقلالی ها برای خرید الحاجی گرو 450 هزاردلارمعادل 5 میلیارد تومان روی میزگذاشتند.

همچنین شنیده می شود که جذب مرتضی تبریزی مهاجم ذوب آهن اصفهان نیز رقمی معادل 4 میلیارد تومان هزینه روی دست باشگاه استقلال گذاشت.

این درحالی است که مامه تیام از باشگاه استقلال حدود 10 میلیارد تومان می خواست و با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود مدیران این تیم می توانستند با پول مرتضی تبریزی و الحاجی گرو ستاره خط حمله خود را حفظ کنند.

درخشش مامه تیام درلیگ قهرمانان آسیا و ناکامی الحاجی گرو و مرتضی تبریزی بهانه ای شد برای نوشتن این مطلب که نشان می دهد مدیران فوتبال کشورمان ضعیف و ناکارآمد هستند.

امروز اگراستقلال مامه تیام را داشت چه بسا آن طور در تهران مقابل ژاوی پا به سن گذاشته و یارانش آن هم جلوی چشم هزاران تماشاگر هوادار آبی تحقیر نمی شد.

مامه تیام فقط یک میلیون دلارمی خواست و دوستان مخالفت کردند. آیا این مبلغ با توجه به بالا رفتن قیمت دلارو توانایی این مهاجم سنگالی مبلغ زیادی بود.

شاید خود مامه تیام هم ترجیح می داد به جای عجمان امارات درتیم پرطرفداراستقلال توپ بزند اما... تو خود خوان حدیث مفصل ازاین مجمل!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: