به‌روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
خش اعظم این مشکلات فعلی هیچ ارتباطی با تحریم ها ندارد وناشی از سوء مدیریت در دولت است.دولت اگر گوش شنوا داشته باشد وبه این باور برسد،غلبه بر این مشکلات با همراهی همه ارکان کشور امکان پذیر است.

نصرت اله حیدری- یکی از ویژگی های دولت های مردم سالار این است که باید گوش شنوا داشته باشد. این مهم در نظام مردم سالار دینی بیش از همه مورد تاکید است. مشاوره با اهل عقول و شنیدن نصایح دلسوزان ومومنین.

اقتصاد ایران،این روزها حال خوشی ندارد.تورم افسارگسیخته ورکود چون دیوی سرکش هر روز قربانی می گیرد.تولید متوقف شده است!بازار ارز وطلا پرتلاطم است!مایحتاج عمومی احتکار شده است!عده ای سوداگر با سوار شدن بر این امواج به سودهای کلان رسیده اند!این جماعت قلیل پول ورسانه دارند وبه جزء به جیب خود به چیز دیگری فکر نمی کنند!

رهبری انقلاب ،مراجع تقلید،علماء بلاد،روشنفکران واساتید دانشگاه در خصوص پیامد خطرناک این روند به دولت هشدار داده اند!اما متاسفانه ظاهرا دولت گوشی برای شنیدن ندارد!دولت حتی به نصایح اقتصاد دانان حامی خود هم وقعی نمی نهد!متاسفانه گروهی در دولت همه مشکلات فعلی را به تحریم های آمریکا ربط می دهند.این در حالی است که غالب دلسوزان کشور،بخش اعظم مشکلات فعلی اقتصاد ایران را ناشی از سوء مدیریت می دانند.حداقل کار دولت ترمیم کابینه در حوزه اقتصادی بود،اما ظاهرا از نگاه دولت تغییر فقط متوجه بانک مرکزی بود وانجام شد.امروز همه نیک می دانند که تیم اقتصادی دولت هم هماهنگ نیستند وهم اهل کار در شرایط بحران نیستند.امروز ایران به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا وارد یک جنگ تمام اعیار شده است وطبیعتا شرایط جنگی مرد خودش را می خواهد و امیدی به دولتمردان فعلی حداقل در حوزه اقتصادی وجود ندارد.

دولت در شرایط کنونی باید ضمن ترمیم کابینه ،منابع موجود بخصوص منابع ارزی را به سمت تولید وتهیه مایحتاج ضروری مردم سوق دهد.شفاف سازی اقتصادی ومبارزه ساختاری وبی امان با همراهی مجلس وقوه قضائیه با گروه های پرنفوذ غیر مولد که با کمال تاسف در ساخت قدرت یا حضور دارند ویا نفوذ،اعتماد عمومی از دست رفته را به جامعه برگرداند.بی شک این اقدامات به تقویت جایگاه دولت در جامعه کمک خواهد کرد.هیچ ایرانی عاقلی در شرایط کنونی خواستار تضعیف دولت نیست،اما دولت نیز باید ،دولت اقدام باشد نه دولت تردید! اگر دولت در موقعیت وشرایط کنونی به نصایح خیرخواهان کشور توجه نکند وروند به همین شکلی که الان پیش برود ،تداوم یابد،همانطور که اقتصاد دانان هشدار داه اند در آبان وآذر روند تورم به شکل افسار گسیخته افزایش خواهد یافت. جمهوری اسلامی ایران،تجربه مواجه با تحریم را در جنگ داشته است،اما با مدیریت صحیح از ان موقعیت ها عبور کرده است.دولت باید بپذیرد که بخش اعظم این مشکلات فعلی هیچ ارتباطی با تحریم ها ندارد وناشی از سوء مدیریت در دولت است.دولت اگر گوش شنوا داشته باشد وبه این باور برسد،غلبه بر این مشکلات با همراهی همه ارکان کشور امکان پذیر است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: