به‌روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

ناسزاگویی باز هم کار دست مطهری داد!

انتشار فیلمی از اعتراض تند یکی از حاضرین پای سخنرانی روز عید غدیر علی مطهری در روز پنج‌شنبه خبرساز شد. در این فیلم یک جوان به مطهری معترض می‌شود که «این همه مردم آمده‌اند نشسته‌اند شما به جای اینکه بگویی چرا ماشین تولید داخل شده ۴۵ میلیون تومان، درباره غدیر صحبت می‌کنی؟! مردم را یک مشت کور فرض می‌کنی؟! مملکت روحانی و امام جمعه دارد شما در جایگاهی نیستی که بخواهی درباره غدیر صحبت کنی! شما در جایگاه نایب رئیسی مجلس بگو چرا پراید شده ۴۰ میلیون! ۵۰۰ کیلومتر آمده‌ای که درباره مسائل دینی صحبت کنی؟!»

اعتراض او ابتدا با واکنش آرام مطهری روبه‌رو می‌شود، اما ناگاه عصبانی می‌شود و مثل دفعات قبلی که از او دیده شده بود، شروع به فحاشی می‌کند: «تو احمق و نادانی که می‌گویی من نباید درباره غدیر حرف بزنم!»

مطهری البته نمی‌توانست در روز غدیر در مورد غدیر حرف نزند، اما کمی تدبیر لازم بود که سخنران وقتش را تنظیم کند و با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و مسئولیتی که در مجلس دارد، سخنانی اقتصادی هم داشته باشد. از طرفی اگر مردم هم عصبانی شدند، یک مسئول حکومتی نباید عصبانی شود و ناسزا به زبان بیاورد.

از طرفی فرد همراه مطهری که متأسفانه روحانی و معمم است و گفته شده رئیس یکی از ستاد‌های انتخاباتی حسن روحانی بوده است، خطاب به جوان معترض می‌گوید: ««تو آبروی عمامه و لباس من را بردی!... می‌کنمت داخل گونی!» در حالی که او باید مطابق شأن لباس پیامبر صحبت می‌کرد که متأسفانه این اتفاق نمی‌افتد و حتی فرد معترض تهدید هم می‌شود.

مشکلات اقتصادی با بخشنامه حل نمی‌شود

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار پستی پستی در صفحه توییتر خود ضمن انتقاد از عملکرد دولت در حوزه اقتصاد، تأکید کرد دولت باید از ظرفیت مردم استفاده کند تا جلوی رانت، سفارش و بی‌انضباطی مالی گرفته شود. رضایی در توییتر نوشت: مردم به شما #اعتماد کردند و شما را انتخاب کردند، شما هم به مردم اعتماد داشته باشید. #مشکلات_اقتصادی با بخشنامه حل نمی‌شود، مردم را وارد کارزار کنید تا جلوی رانت، سفارش و بی‌انضباطی مالی گرفته شود.
کسی نمی‌داند چه اقداماتی صورت گرفته است!
سيدمحمدعلي ابطحي، مسئول دفتر سابق خاتمی در یادداشتی درباره عملکرد معصومه ابتکار در جایگاه معاون امور زنان ریاست‌جمهوری نوشت: اصرار بر استفاده از زنان در کابينه دولت اصلاحات سبب شد وی (خانم ابتکار) رئيس محيط زيست شود و در کابينه اول آقاي روحاني هم دوباره به محيط زيست رفت. اما الآن در اين کابينه معاون امور زنان رياست‌جمهوري است. وی خانم تحصيل‌کرده، زبان‌دان، سياسي و البته با روحيه لاکچري است، اشکال اساسي خانم ابتکار براي من که از دور و از رسانه تعقيب مي‌کنم، اين است که نديده‌ام گزارش دهند که چه مشکلاتي از جامعه زنان کم کرده‌اند. زنان از مشکلات حقوقي، سياسي، اجتماعي، خانوادگي، تبعيض و خشونت رنج مي‌برند و همه اينها راه‌حل‌هاي نسبي دارد که ايشان در دولت هستند که آنها را حل کنند. سفر‌هاي زيادي براي ديدار از زنان با تشريفات کامل به نقاط گوناگون داشته‌اند؛ اما کسي مي‌د‌اند در اين موردها خانم ابتکار عزيز چه اقداماتي انجام داده است؟
ردّ پای صهیونیست‌ها در نسل‌کشی میانمار
روزنامه «هاآرتص» درباره قراردادهای تسلیحاتی کثیف رژیم صهیونیستی با حکومت میانمار از نقش تسلیحات صهیونیستی در عملیات پاکسازی نژادی دینی در ایالت آراکان در غرب میانمار پرده برداشته است. این روزنامه به گزارش اخیر تیم حقیقت‌یاب سازمان ملل میانمار که عملیات تجاوز دسته‌جمعی و کشتار در این کشور را مستند و ثبت کرده، اشاره کرده است که رژیم میانمار حتی شیرخواره‌ها و کودکان خردسال را هدف قرار داده است.‌ این گزارش به ضرب و شتم وحشیانه مسلمانان و ناپدید شدن آنها به دست نظامیان میانماری اشاره کرده است. «هاآرتص» اذعان کرده، گزارش‌های سازمان ملل درباره حوادث خونین در میانمار، تل‌آویو را از همکاری با حکومت میانمار و فروش سلاح به آن بازنداشته است. در سپتامبر 2015، مین اونگ هلاینگ فرمانده ارتش میانمار به تل‌آویو رفت و با مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی دیدار کرد و پیش از ترک تل‌آویو از خرید تسلیحات از رژیم صهیونیستی در قراردادی به ارزش ده‌ها میلیون دلار خبر داد.

باید جرئت عذرخواهی از مردم را داشته باشیم
روزنامه اصلاح‌طلب «اعتماد» در مطلبی نوشت: «دولت سیاست درستی برای بخش مسکن ندارد. یکی از دلایل ناکارآمدی بخش مسکن، وجود سیاست‌هایی ناکافی در این بخش است. وزیر راه و شهرسازی اعتقادی به مسکن مهر نداشت و قصد پیاده‌سازی طرح مسکن اجتماعی را می‌پروراند، اما خبری از مسکن اجتماعی هم نیست. دولت اعلام کرد از رکود خارج شده‌ایم، اما از کدام رکود؟ چگونه خارج شده‌ایم؟ در بحث کنترل قیمت‌گذاری و تعیین کیفیت مصالح در بازار باید سراغ وزارتخانه‌های صمت و راه و شهرسازی رفت؛ زیرا این دو در این امر از هم جدا نیستند. مشکل عدم کنترل بازار است. نمی‌توان در حوزه اقتصاد اقدامات دستوری انجام داد. معقول به نظر نمی‌رسد مردم منتظر کاغذبازی‌های بین دولت و مجلس باشند. به عنوان مسئول باید جرئت پذیرش اشتباه و عذرخواهی از مردم را داشته باشیم. این شجاعت هنوز وجود ندارد و بیشتر سعی می‌شود موضوعات توجیه شود

حجم تجارت ایران و ایتالیا 7/1 میلیارد یورو است
احمد پورفلاح، رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا درباره روابط تجاری ایران و ایتالیا گفت: ایتالیا از معدود کشورهایی بوده که در ارتباطات تجاری با ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هیچ‌گاه هیجانی تصمیم نگرفت. وی اظهار داشت: بسیاری از زیرساخت‌های صنایع مانند فولاد، مواد غذایی، نساجی، لوازم خانگی و حتی پتروشیمی‌ها پایه ایتالیایی دارد. پورفلاح ادامه داد: در مقاطعی مبادلات تجاری ایران و ایتالیا به 7 میلیارد یورو رسیده بود که این رقم اکنون به یک میلیارد و 700 میلیون یورو رسیده است، در حالی که پیش از این رقم حدود یک میلیارد و 300 میلیون یورو است. رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا اظهار داشت: ایتالیا خریدار مواد پتروشیمی، سنگ، چرم و نفت از ایران است؛ اما ما از آنها فناوری و ماشین‌آلات و خط تولید خریداری می‌کنیم.

حمایت رژیم سعودی از افزایش تحریم‌های ایران
وزیر خارجه عربستان در نشستی خبری با متهم کردن ایران به حمایت از آنچه آن را تروریسم خواند، توافق هسته‌ای با ایران را ضعیف توصیف کرد. عادل الجبیر گفت:‌ «درباره برجام، از ابتدا گفتیم که این توافق بسیار ضعیف است و هیچ سازوکاری که از ساخت سلاح اتمی به دست ایران در آینده نزدیک جلوگیری کند، ندارد؛ چراکه مفاد توافق در سال ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد و این ریسک را که ایران در مدت کوتاهی پس از آن بمب اتم را بسازد، افزایش می‌دهد.» الجبیر افزود: «این توافق همچنین نقش ایران در حمایت از تروریسم را محدود نکرده و از ساخت موشک‌های بالستیک آنها جلوگیری نمی‌کند. باید تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال شود. به رایزنی در این مورد ادامه می‌دهیم تا مسئله ایران حل شود

مردم فعلا خودرو نخرند

فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی: امروز خودرو به دو نرخ متفاوت در بازار و کارخانه عرضه می‌شود و فاصله بسیار شدیدی بین قیمت کارخانه و بازار خودرو به وجود آمده که این قیمت کاذب است و عملا هم خیلی معامله صورت نمی‌گیرد. یکی از دلایل تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار این است که تقاضای خرید خودرو در بازار به شدت افزایش یافته و در مقابل آن عرضه خودرو توسط کارخانه‌ها افزایش نیافته است. تقاضای ما از مردم این است که اگر احتیاج ضروری ندارند، فعلا خودرو خریداری نکنند تا این آشفته بازار آرام شود.

چه کسانی پراید را یک ماهه ۲۲ میلیون تومان گران کردند؟

قیمت انواع خودرو در بازار در حالی به ارقام نجومی رسیده که برخی خودروسازان و فضای مجازی را مقصر می‌دانند، اما عده‌ای هم انگشت اتهام را به سمت نمایشگاه داران و فروشندگان عمده بازار نشانه رفته‌اند. يك فروشنده خودرو مي‌گويد: عموماً خودروسازان با کم فروشی بازار را متلاطم کرده و باعث رشد قابل توجه قیمت‌ها می‌شوند، با این ابزار بعد از مدتی افزایش قیمت‌ها را در محصولات خود اعمال می‌کنند. این شیوه در بازار متداول است

جزئیات ممنوعیت استفاده از تلفن همراه از سوی نمایندگان در صحن علنی

کاتب رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: ۷۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس، خواستار ممنوعیت استفاده از تلفن همراه برای نمایندگان در زمان برگزاری جلسات علنی شدند. براساس این طرح، نمایندگان مجلس نمی‌توانند از تلفن همراه‌ خود هنگام برگزاری جلسات مجلس، اعم از علنی و یا غیرعلنی استفاده کنند، البته سازوکاری در این طرح پیش‌بینی کردیم که تماس‌های ضروری نمایندگان از طریق دفتر کارشان به‌اطلاع‌ آنها برسد.

نخستین کنسرت خیابانی در تهران

ارکستر سازهای ملی ایران به خوانندگی محمد معتمدی و رهبری علی اکبر قربانی، روزهای هشتم و نهم شهریور قطعاتی از موسیقی ایرانی را در پارک آب و آتش تهران اجرا می‌کند. این اجرا با توجه به مختصات و مشخصات برگزاری‌اش، در واقع نخستین کنسرت خیابانی و محیطی پایتخت خواهد بود.

خودروهای دپو شده در انبار را با دلار 10 هزار تومانی می‌فروشند!

خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: خودروسازان قطعات را با دلار 3200 تومانی خریده و خودروها را در انبار دپو کردند. آنها اکنون این خودروها را با دلار 10 هزار تومانی در بازار می‌فروشند و می‌گویند قطعه نداریم. فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس به بحث افزایش قیمت خودرو ورود کرده و بحث بالا رفتن بی‌ضابطه قیمت خودرو و تخلف خودروسازان را بررسی می‌کند

اخبار روزانه:

* دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ با شبکه خبری بلومبرگ گفت: «اگر سازمان تجارت جهانی رفتارش را تغییر ندهد، از آن بیرون می‌آیم.» سازمان تجارت جهانی برای تدوین قوانینی به منظور تجارت جهانی و حل مناقشات میان کشورها تشکیل شده است؛ اما ترامپ که به دنبال وضع سیاست‌های حمایتی از اقتصاد آمریکاست، می‌گوید این سازمان با آمریکا غیرمنصفانه برخورد می‌کند. این در حالی است که واشنگتن به تازگی مانع انتخاب قضات جدید در سازمان تجارت جهانی شده است، کاری که بالقوه می‌تواند این سازمان را در صدور آرای جدید فلج کند.

* سازمان توسعه همکاری‌های اقتصادی اعلام کرد: تا پایان سال ۲۰۴۰، اقتصاد چین ۷۷ درصد بزرگ‌تر از اقتصاد آمریکا‌ـ که در حاضر بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است‌ـ خواهد بود. در وضعیتی که لنگرگاه اقتصاد جهانی از آمریکا و اروپا در حال چرخیدن به سمت آسیا است، هند نیز تا پایان سال ۲۰۳۷ موفق خواهد شد اقتصادی به بزرگی اقتصاد آمریکا داشته باشد. در صورت تداوم روند فعلی تا پایان سال ۲۰۶۰، هند و چین اقتصادی بزرگ‌تر از کل کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی خواهند داشت.
* احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران از تمهیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کاهش التهاب بازار خودرو خبر داد و اظهار داشت: قرار است براساس توافقات به‌عمل‌آمده به ‌مناسبت عید غدیر خم فروش ویژه محصولات سایپا با قیمت روز در زمان تحویل هفته آینده آغاز شود. وی افزود: در این طرح فروش، 20 هزار دستگاه از محصولات سایپا پیش‌فروش و 20 هزار دستگاه از خودروهای ناقصی ایران‌خودرو که تأمین قطعات آنها انجام شده، تحویل خریداران خواهد شد.
* تاروکونو، وزیر خارجه ژاپن گفت: در میان نگرانی‌هایی که برای به صفر رسیدن خرید نفت ژاپن از ایران در ماه‌های آینده وجود دارد، توکیو به تلاش برای دریافت معافیت از تحریم‌های نفتی ایران ادامه خواهد داد. وی تأکید کرد: «ژاپن حجم واردات نفت از ایران را پیش و پس از توافق هسته‌ای افزایش نداده است. ژاپن باید از تحریم‌ها معاف شود.» این مقام ژاپنی افزود: «ما مصرانه به مذاکره با دولت آمریکا ادامه خواهیم داد
* یک منبع آگاه از بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» دختر نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت خبر داد. وی افزود: برای این خانم قرار وثیقه ۴۰۰ میلیاردی صادر شده که به دلیل تهیه نشدن آن بازداشت شده است. شرکتی که متعلق به دختر وزیر سابق است، بدهی‌اش به شبکه دارویی کشور بیش از ۳۵۰ میلیارد عنوان شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: