به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
احمد کریمی اصفهانی:
کریمی‌اصفهانی با انتقاد از ورود پیدا کردن دولت به بازار سکه و طلا گفت: دولت مگر زرگر است که طلافروشی کند، همه دولت‌ها در این کشور اول کارها را انجام می‌دهند و بعد از وقوع بی‌ثباتی بررسی می‌کنند که چه شده و چرا خلاف انجام شده است. چرا اجازه می‌دهیم که خلاف انجام شود تا بعد بگوییم چرا خلاف انجام داده‌اید؟ بخش عمده‌ای از این نابسامانی در اقتصاد ما دلایل سیاسی دارد.
عضو هیات موسس حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ضعف و خلاء در قوانین کشور گفت: باید قوانین به شکلی باشد که در راستای پیشگیری از فساد عمل کنند. اینکه اجازه دهیم فساد انجام شود و بعد مفسد را بگیریم مشخص است که نمی‌تواند به یک اقتصاد سالم کمک کند.

احمد کریمی اصفهانی، دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار درباره دلایل به وجود آمدن بی‌ثباتی در اقتصاد کشور و راه‌های مقابله با آن گفت: فکر می‌کنم چیزی که خیلی اهمیت دارد و باید بدانیم این است که اقتصاد یک علم است که بدون برنامه نمی‌شود آن را پیش برد.

وی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» تاکید کرد که برای داشتن یک اقتصاد قوی و سالم باید برنامه داشت؛ کشورها و دولت‌ها باید این را بدانند که ما نمی‌توانیم با روزمرگی با اقتصاد و قوانین برخورد کنیم.

کریمی‌اصفهانی در ادامه عنوان کرد: اقتصاد باید برای طولانی‌مدت برنامه‌ریزی داشته باشد چون برای هر نوع کار اقتصادی احتیاج است افرادی که در زمینه اقتصاد کار می‌کنند از قبل قوانین و آیین‌نامه‌ها و نوع کاری را که باید انجام شود بدانند.

دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار افزود: اینکه امروز تصمیمی را اعلام کنیم و فردا همان را منتفی اعلام کنیم، کار پیش نمی‌رود. امسال بعد از این بحران اقتصادی که البته بیشتر به نظر من بحران مدیریت است، ده‌ها بار در آیین‌نامه‌ها و قوانین خود تجدیدنظر داشته‌ایم.

وی در ادامه با تاکید بر تاثیر مدیریت مناسب بر اقتصاد در کشور تاکید کرد: بنابراین اولین کار در ایجاد اقتصاد سالم برنامه‌ریزی است. دوم این مدیرانی که تصمیم گیرنده هستند باید افراد باتجربه و باسابقه مدیریتی مناسب باشند، برخی از مدیران الان در اقتصاد کشور به صورت تئوری عمل کرده‌اند.

کریمی‌اصفهانی همچنین با اشاره به ضعف و خلاء در قوانین کشور گفت: باید قوانین به شکلی باشد که در راستای پیشگیری از فساد عمل کنند. اینکه اجازه دهیم فساد انجام شود و بعد مفسد را بگیریم مشخص است که نمی‌تواند به یک اقتصاد سالم کمک کند.

وی در ادامه افزود: اینکه دولت اجازه می‌دهد مردم سکه بخرند و بعد برای آنهایی که سکه خریدند مشکل ایجاد می‌کند، البته من با این کار مخالف نیستم اما این مصوبه خودشان بوده باید قوانین ثبات داشته و مشخص باشند.

دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار با تاکید بر این موضوع که تنظیم بازار به عهده دولت‌ها است، بیان کرد: دولت یک کار مخصوص دارد آن هم تنظیم بازار است، اگر تولید‌کننده بخواهد آسیب ببیند صادرات را روان می‌کنند و اگر مصرف‌کننده مشکل پیدا کند باید واردات را آزاد کنند.

کریمی‌اصفهانی با انتقاد از ورود پیدا کردن دولت به بازار سکه و طلا تاکید کرد: دولت مگر زرگر است که طلافروشی کند، همه دولت‌ها در این کشور اول کارها را انجام می‌دهند و بعد از وقوع بی‌ثباتی بررسی می‌کنند که چه شده و چرا خلاف انجام شده است. چرا اجازه می‌دهیم که خلاف انجام شود تا بعد بگوییم چرا خلاف انجام داده‌اید؟ بخش عمده‌ای از این نابسامانی در اقتصاد ما دلایل سیاسی دارد.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که نیاز حال حاضر کشور وجود اعتماد مردم به دولت و حاکمیت است، عنوان کرد: بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به مسائل پولی و مالی کشور بزرگترین مشکل برای جامعه است، اینکه دولت می‌گوید که ارز دارد و بعد مشخص می‌شود که ارز وجود ندارد این بی‌ثباتی در قیمت دلار را در پی خواهد داشت که الان شاهد آن هستیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: