به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
محمد نبی حبیبی در پاسخ به خبرنگار هفته نامه شما:
بیش از هشتاد درصد مدیریت‌ها دست اصلاح‌طلبان بوده و هست و در این موضوع، معترض روحانی نیستیم، چون مختار است. اما اصلاح‌طلبان امروز دچار پارادوکس هستند، به نحوی که هم می‌خواهند پست‌ها را داشته باشند، هم مسئولیت مشکلات را بر گردن نداشته باشند. بنابراین، خاتمی خدمت بزرگی به جریان اصلاحات کرد که از مردم عذرخواهی کرد.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ترامپ اگر دروغ نمی‌گوید اعلام کند خروج از برجام اشتباه بوده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: بنده معتقدم که با حضور احزاب قوی در عرصه انتخابات کشور مشکلات در اداره امور کمتر خواهد شد چرا که یک مجموعه ای منسجم ، برنامه دار و مدیریت و کادر سازی شده می آید به میدان اجرائی کشور برای خدمت به مردم و اینطور نیست که وقتی رئیس جمهور موفق می شود رای مردم را بگیرد تازه از فردا صبح بنشیند که ببیند با چه برنامه ای و با چه کسانی می خواهد کار کند که اشکال کار ما در کشور هم اینجاست.

محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به خبرنگار هفته نامه شما در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار پیرامون اهمیت احزاب و نقش و حضور فعال آنها در کشور برای حل مشکلات موجود گفت : ما معتقدیم که احزاب قوی، با سابقه خدمت به مردم به صورت متعدد در کشور باید وجود داشته باشند و اگر در داخل کشور چند حزب مقتدر داشته باشیم در رفع مشکلات موفق تر عمل خواهیم کرد.

وی با اشاره به خصوصیات احزاب مقتدر عنوان نمود: حزب مقتدری که سه خصوصیت اصلی لازم را داشته باشد یعنی از پایه های ایدئولوژیک محکمی برخوردار بوده و بتواند برنامه هایی برای اداره کشور چون طبیبی که برای بیمار نسخه می نویسد داشته باشد و کلی گویی نکند و در کادرسازی که به عمل می آورد نیروهایی را برای مدیریت در شاخه های مختلف اداره کشور داشته باشد می تواند موفق عمل کند.

وی تصریح نمود: اگر چند حزب مقتدر در کشور داشته باشیم که اینها بیایند در دوره های مختلف انتخابات با هم رقابت برنامه ای و مدیریتی بکنند و نه رقابت لفظی و شخصی برای پیشبرد امور کشور مفید خواهد بود.

وی افزود: اگر در این رابطه یک حزبی حائز رای اکثریت شد بنده معتقدم که مشکلات ما در اداره کشور کمتر خواهد شد چرا که یک مجموعه ای منسجم ، برنامه دار و مدیر دار و کادر سازی شده می آید به میدان اجرائی برای کشور و خدمت به مردم و اینطور نیست که وقتی رئیس جمهور موفق می شود رای مردم را بگیرد تازه از فردا صبح بنشیند که ببیند با چه برنامه ای و با چه کسانی می خواهد کار کند و اشکال کار ما در کشور هم اینجاست .

وی با انتقاد از عدم توجه به تحذب در کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه مسئولان دولتی در طول سالهای پس ازانقلاب توجه کمی به این مساله داشتند و برخی اصلا" توجه ای به احزاب نکردند و برخی هم کلا" مخالف بودند که تحزب در کشور پا بگیرد در حالیکه ما معتقدیم اگر چنین اتفاقی در کشور بیفتد شاهد پیشرفت فراوان کشور در تمام حوزه ها خواهیم بود.

حبیبی با بیان توانمندی های نهفته در حزب موتلفه اسلامی، اذعان نمود: حزب موتلفه اسلامی بارها از طریق نامه‌هایی که به امضای بنده رسیده‌، خطاب به رئیس‌جمهور اعلام کرده است که حزب مؤتلفه دارای یک ظرفیت است و آمادگی دارد این ظرفیت ها را در اختیار دولت قرار دهد لیکن آقای روحانی جواب نامه‌های ما را هم نداده است.

محمّدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت:حزب مؤتلفه معتقد است از کیان دولت در هر صورت باید حمایت کرد و از رئیس‌جمهوری که با رأی اکثریت انتخاب شده و با تنفیذ رهبر انقلاب، مشروعیت یافته، باید پشتیبانی اصولی شود.

وی با ‌بیان اینکه چوب لای چرخ دولت گذاشتن را کاری سخیف می‌دانیم، تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که از نقاط ضعف، چشم‌پوشی کنیم یا اگر فردی از موقعیت خود سوءاستفاده کرد یا سوءمدیریت داشت، سکوت کنیم.

حبیبی با اشاره به پیشنهاد مذاکره از سوی ترامپ گفت: آقای ترامپ اگر دروغ نمی‌گوید، بگوید موضوعاتی که می‌خواهد در مذاکرات بدون قید و شرط مطرح کند چیست.

وی افزود: معتقدم هیچ تغییری در موضوعات قبلی که آمریکایی‌ها مطرح می‌کردند از جمله اقتدار دفاعی و منطقه‌ای، ایجاد نشده و به دنبال همان مسائل هستند.

دبیرکل حزب مؤتلفه ادامه داد: آقای ترامپ، دروغ می‌گوید و اگر دروغ نمی‌گوید بگوید خروج یک‌طرفه‌اش از فرجام اشتباه بوده است.

حبیبی با بیان اینکه در حزب مؤتلفه، اعتقاد راسخی به ضرورت تعمیق و توسعه تحزب در کشور وجود دارد، اظهار داشت: یکی از لوازم تحقق جمهوریت نظام را توسعه احزاب است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی چیزی که مورد نیاز است، توسعه احزاب است که تحقق نیافته و معتقدیم دوستان ما در رسانه‌ها این وظیفه را دارند که تمام تلاش خود را برای نهادینه کردن تحزب انجام دهند.

حبیبی با بیان اینکه رقابت‌های فعلی در انتخابات‌ها، رقابت بین اشخاص و الفاظ است و باید تغییر ماهیت بدهد، تصریح کرد: رقابت مطلوب را در برنامه‌ها و مدیرانی که می‌دانیم که می‌خواهند برنامه‌ها را اجرایی کنند و این کار، کار حزب است چون هیچ فردی به تنهایی از عهده آن بر نمی‌آید.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: بخشی از این نابه‌سامانی‌ها مربوط به نظام اقتصادی و بخش زیادی به مجریان اقتصادی برمی‌گردد.

حبیبی با بیان اینکه معتقد به تغییر قابل توجه در تیم اقتصادی دولت هستیم، اضافه کرد: معتقدیم حالا که این تیم موفق نشده، باید به رئیس جمهور کمک کرد. قحط‌الرجال هم نیست و نیروهای انقلابی و خودساخته زیادی در این چهل سال پرورش یافته‌اند.

وی در پاسخ به سؤالی در ارتباط با جمنا گفت: در جلسات شورای مرکزی جمنا حضور دارم و از ابتدای تشکیل جمنا هم تأکید کردیم که از آن استقبال می‌کنیم چرا که در راستای جمع کردن نیروهای انقلابی به وجود آمده بود.

دبیرکل حزب مؤتلفه ادامه داد: انتقاد ما به جمنا این بود که به احزاب بهایی نداده‌ و بیشتر بر محور اشخاص است.

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره مبارزه با فساد گفت: معتقدیم مسئولان، برای رفع فساد وقت کافی نگذاشته‌اند. نه اینکه فاسد باشند، اما اگر وقت متنابهی می‌گذاشتند و با وسواس فساد را پیگیری می‌کردند، مشکلات فعلی را نداشتیم.

حبیبی ادامه داد: اگر عملکرد شهرداری تهران را از قبل از انقلاب تا کنون بررسی کنید، خواهید دید که بیشترین توفیق در مبارزه با فساد مربوط به دوره‌ای بوده که بنده شهردار بوده‌ام، چرا که وقت زیادی برای مبارزه با فساد می‌گذاشتم.

دبیرکل حزب مؤتلفه در ادامه نشست، با بیان اینکه در دو دولت روحانی، غلبه پست‌ها با اصلاح‌طلبان بوده، اظهار داشت: استان‌ها را بررسی کنید و ببینید چند درصد مناصب در اختیار اصلاح‌طلبان بوده است.

حبیبی با اشاره به تحقیق خود در این زمینه، گفت: بیش از هشتاد درصد مدیریت‌ها دست اصلاح‌طلبان بوده و هست و در این موضوع، معترض روحانی نیستیم، چون مختار است. اما اصلاح‌طلبان امروز دچار پارادوکس هستند، به نحوی که هم می‌خواهند پست‌ها را داشته باشند، هم مسئولیت مشکلات را بر گردن نداشته باشند. بنابراین، خاتمی خدمت بزرگی به جریان اصلاحات کرد که از مردم عذرخواهی کرد.

وی افزود: اصلاح‌طلبان نباید بابت مناصبی که در اختیار داشته‌اند نمک‌نشناس باشند.

دبیرکل حزب مؤتلفه با اشاره به نامه اخیر روحانی به رئیس‌مجلس گفت: کار زشتی که احمدی‌نژاد انجام می‌داد، بگم‌بگم بود و به آقای روحانی توصیه می‌کنم که این عادت زشت را تکرار نکند.

وی با بیان اینکه حزب مؤتلفه نماینده خود را به رئیس‌جمهور معرفی کرد، خاطرنشان کرد: علی‌رغم این موضوع، بعد از گذشت پنج سال، روحانی هنوز به وعده خود عمل نکرده است.

برچسب ها: محمد نبی حبیبی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: