به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
سیدمصطفی میرسلیم:
یکی از دلایل افزایش مفاسد اقتصادی ویژه‌خواری افراد نزدیک به دولت و ذی نفع بودن افراد منتصب به دولتیان در مفاسد اقتصادی است.
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: برخی اقدامات دشمن از پشتیبانی ویژه عملیات روانی بهره می‌برد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در دفتر حزب موتلفه با بیان اینکه نظام در سال 1392 پیش‌بینی بدعهدی آمریکا را با توجه به تجربه سابق این کشور کرده بود، اظهار داشت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای مصون ماندن از بدعهدی آمریکا و سست عنصری اروپا در همان سال ابلاغ شد.

وی افزود: همزمان با روی کار آمدن ترامپ تحریم‌های جدید آغاز شد. ستاد ویژه‌ای که در خزانه‌داری آمریکا بود تقویت شد و از همه ابزارها برای اثربخشی تحریم‌های جدید استفاده کردند؛ لذا برخی از اقداماتشان امروز سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.

میرسلیم با بیان اینکه برخی اقدامات یک پشتیبانی ویژه عملی و روانی دارد، تاکید کرد: اثر آن اقدامات روانی که برنامه ریزی شده اثری است که آتش توپخانه قبل از حمله دارد و شامل تهدید، تطمیع‌ها و شایعه پراکنی‌ است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به انتظار این حزب از جامعه خبری یادآور شد: توقع ما از جامعه خبری کشور این است که از این شگردها غفلت نکنید، انفعال نداشته باشید و در جهت خنثی کردن آنها هوشیارانه و با دقت، عمل موثری انجام دهید که به تقویت روحیه مردم، انسجام، یکپارچگی میهنی و اتحاد امت منجر شود.

وی در پایان با برشمردن شگردهای خبری دشمنان، اظهار داشت: ترساندن مردم با تحریم، تبلیغ آثار سوء تحریم‌های جدید، شایعه کردن شرایط جنگ به نحوی که مردم صحبت از وقوع جنگ کنند، از بین بردن اعتماد مردم به نظام، مایوس کردن مردم نسبت به انقلاب، مطرح کردن دروغ باز بودن باب مذاکره بدون قید و شرط، ایجاد اختلافات داخلی و متزلزل کردن حاکمیت به مفهوم وفاق مردم و حکومت از جمله شگردهای تبلیغاتی دشمنان است.

میرسلیم در پاسخ به این سوال که اگر شما امروز به جای روحانی رئیس جمهور بودید چه اقداماتی برای برون‌رفت از مشکلات امروز داشتید: قطعا اگر ما رای می‌آوردیم به لحاظ توجه به مبانی اعتقادی مملکت را بهتر اداره می‌کردیم. به اعتقاد ما دولت باید منزه باشد از اینکه برای منافع شخصی اطرافیان خود اقداماتی را انجام دهد. موضوعی که دولت اهتمامی به آن ندارد، یکی از دلایل افزایش مفاسد اقتصادی ویژه‌خواری افراد نزدیک به دولت و ذی نفع بودن افراد منتصب به دولتیان در مفاسد اقتصادی است.

وی افزود: دولت باید خود را فدای منافع مردم کند و تنها در این شرایط است که گرفتاری‌های مردم کاهش پیدا می‌کند. تا زمانی که بخشی از نمایندگان و دولتیان زد و بندهایی با هم دارند و در برخی بخش‌های قوه قضائیه فساد و رشوه خواری وجود دارد، مشکلات کشور حل نمی‌شود.

میرسلیم تصریح کرد: همه مردم معتقد بودند اگر تفکر اصلاح‌طلبی روی کار بیاید به دلیل برخی ملایمت‌ها و سازش‌ها با غرب، غربی‌ها با روی خوش از ما استقبال می‌کنند در حالی که بدعهدی‌ها و دشمنی‌های آنها حتی بیشتر هم شد.

میرسلیم درباره مشکلات بازار ارز و طلا گفت: ابعاد مشکل ارزی نشان دهنده این است ناشی از اقدامات فردی نیست و مجموعه اقدامات هماهنگ موجب این وضعیت شده است. تمام این مشکلات شبکه‌ای است و فردی نیست اما نمی‌توان گفت یک نهاد بصورت کامل فساد داشته باشد بلکه برخی افراد در نهادها در حال فساد هستند. ما نباید به سمت نهادینه شدن فساد حرکت کنیم و قوه قصاییه باید در برخورد با فساد تسریع کند.

برچسب ها: میرسلیم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: