به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
با توجه به ابلاغیه مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم به کارگیری بازنشستگان دردستگاه های اجرایی ،تضادهایی در رفتار مسوولان وزارت ورزش و جوانان دراجرای آن مشاهده می شود.
خسروکفیلی- با تصویب قانون جدید بازنشستگی توسط مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن به نهادهای دولتی پیش بینی می شود خانه تکانی وسیعی را درسطح معاونان ،مدیران اجرایی ،مدیران باشگاه ها وروسای فدراسیون های ورزشی شاهد باشیم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تازگی با اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان محدودیت های جدیدی را برای به کارگیری افراد بازنشسته در دوایر دولتی به تصویب رساندند.

بر اساس این قانون به کارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری از این به بعد تنها شامل روسای سه قوه، معاون اول رییس جمهور، نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور و همچنین بازنشستگان نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در دستگاههای متبوع مجاز خواهد بود.

البته طبق قانون جدید تنها دارندگان اجازات خاص رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا میتوانند در صورت بازنشستگی همچنان در پستهایشان ادامه فعالیت داشته باشند.

با تایید این قانون توسط شورای نگهبان و ابلاغ آن به وزارت خانه ها، سازمان ها ونهادهای دولتی از هم اکنون می توان پیش بینی کرد که نزدیک به ۳۰ نفر از معاونان ، مدیران اجرایی ،مدیران باشگاه ها و روسای فدراسیون های ورزشی می بایست پستهای خودرا ترک کرده و بسترمناسب را برای تصدی مدیران جوان فراهم نمایند.

با توجه به ابلاغیه مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم به کارگیری بازنشستگان دردستگاه های اجرایی ،تضادهایی در رفتار مسوولان وزارت ورزش و جوانان دراجرای آن مشاهده می شود. در اجرای این ابلاغیه واز نکات مثبت آن در وزارت ورزش و جوانان می توان به تماس تلفنی مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با برخی از پیشکسوتان باشگاه های پرسپولیس و استقلال ودعوت از آنان برای همکاری در این باشگاه ها اشاره کرد. میرشاد ماجدی ، فرهاد مجیدی ، مهدی مهدوی کیا و وحید هاشمیان پیشکسوتانی هستند که از آنان برای عضویت درهیئت مدیره دو باشگاه پر هوادار پرسپولیس و استقلال دعوت به عمل آمده است. با اینکه برخی این تماس را نشانه ای ازعزم وزیر ورزش وجوانان در اجرای ابلاغیه مجلس شورای اسلامی استنباط می کنند ولی عده ای به آن همچون درخواست سلطانی فر برای اخذ معافیت هفت ملی پوش فوتبال ایران خرده می گیرند.

این عده تماس مستقیم وزیر ورزش وجوانان با برخی از پیشکسوتان دو باشگاه پرسپولیس واستقلال را دور از پروتکل های معمول برای دعوت ازافراد برای عضویت در هیئت مدیره های دو باشگاه فوق می پندارند.

ازسوی دیگر دراین زمان کوتاه پس از تصویب طرح فوق توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، رفتارهایی از سوی وزیرورزش وجوانان برای حفظ دو معاون خود که درتضاد با ابلاغیه فوق است ، مشاهده می شود.

نفر اول که بیش از هر مدیر دیگری در سالهای اخیر در ورزش ایران نامش شنیده میشود محمدرضا داورزنی است که پس از فعالیتهایش در پست ریاست فدراسیون والیبال، از سوی سلطانیفر به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفهای وزارت ورزش و جوانان منصوب شد اما با توجه به اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان، او باید با این سمت خداحافظی کند.

نفر دوم از بین معاونان وزارت ورزش و جوانان، فریبا محمدیان معاون توسعه ورزش بانوان است. محمدیان که بازنشسته سازمان آموزش و پرورش است با توجه به مجاز بودن ادامه خدمت بازنشستگان در پست معاونت وزرا در قانون قبلی، ر دی ماه ۹۵ به عنوان معاون توسعه ورزش بانوان منصوب شد اما در حال حاضر با توجه به اصلاحات اخیر قانون بازنشستگان، او نیز باید عطای خدمت در حوزه بانوان را به لقایش ببخشد.

با توجه به ابلاغیه فوق انتظار است وزیرورزش وجوانان بسان دیگر وزرا به دور از هرگونه تبعیض نسبت به اجرای آن اقدام کرد و زمینه حضوران مدیران جوان را درعرصه ورزش کشور مهیا نماید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: