به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
‏«من پس از عمل جراحی سیّد، پیش از آنکه ایشان از حالت بی هوشی بیرون بیایند مراقب بودم که وقتی به ‏هوش می‌آید چه می‌گوید (چرا که این مرحله از نظر پزشکان مرحله حسّاسی است، شاید بیمار بعضی از ‏اسرار زندگی‌اش را هم بگوید) ایشان آرام حرکت کرد، درحالی که در آن لحظه نیز خدا خدا می‌گفت و با ‏پروردگارش راز و نیاز می‌کرد، من تحت تأثیر این صحنه‌ شگفت‌انگیز به حقّانیّت آیین اسلام پی بردم و بدان ‏گرویدم.»
هفدهم مرداد سالروز رحلت آیت الله سید محمد هادی حسینی میلانی است. عالمی وارسته و فقیهی بزرگ که در روز هشتم محرم الحرام سال ۱۳۱۳ قمری (۱۲۷۴ شمسی) در نجف اشرف و در خاندانی چشم به دنیا گشود که از نظر فقاهت، شرافت و وارستگی از برترین خاندان و در پرهیزکاری و بزرگی مثال زندنی بود. وی زاده ساداتی شرافتمند است که نسبشان به حضرت سید الشهداء (ع) میرسد. او در دامان پدر و مادری با فضیلت و کرامت، و دارای جایگاه رفیع علمی رشد کرد و به مرجعیت و جایگاه رفیع علمی رسید.

پروفسور «برلون»، پزشک وجراح مسیحی مذهب یکی از جراحان تیم پزشکی مرحوم ‏آیت الله میلانی (ره)
خاطره هایی از آن مرجع تقلید جهان تشیّع نقل نموده است. وی ‏عامل مسلمان شدن خود را متاثر از شخصیت آیت الله میلانی می
داند و در این خصوص چنین تعریف میکند: ‏

‏«من پس از عمل جراحی سیّد، پیش از آنکه ایشان از حالت بی هوشی بیرون بیایند مراقب بودم که وقتی به ‏هوش میآید چه میگوید (چرا که این مرحله از نظر پزشکان مرحله حسّاسی است، شاید بیمار بعضی از ‏اسرار زندگیاش را هم بگوید) ایشان آرام حرکت کرد، درحالی که در آن لحظه نیز خدا خدا میگفت و با ‏پروردگارش راز و نیاز میکرد، من تحت تأثیر این صحنه شگفتانگیز به حقّانیّت آیین اسلام پی بردم و بدان ‏گرویدم.»

پروفسور برلون میگوید: تنها زمانی که انسان شاکله وجودی خود را بدون اینکه بتواند برای دیگران نقش بازی کند، نشان میدهد، در حالت به هوش آمدن است و بنده دیدم که این آقا، تمام وجودش محو خدا بود، در آن لحظه به یاد اسقف کلیسای «کانتربری» افتادم که چندی پیش در همین حالت و پس از عمل در کنارش ایستاده بودم و دیدم که او ترانههای کوچه بازاری جوانان آن روزگار را زمزمه میکند، در آن لحظه بود که فهمیدم حقیقت، نزد کدام مکتب است. جالب توجه آنکه دکتر برلون پس از گرویدن به اسلام وصیت کرده بود او را پس از مرگ در شهر مقدس ‏مشهد دفن کنند که اکنون آرامگاه وی در قبرستان خواجه ربیع قرار دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: