به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
محدود کردن ایران به داخل مرزها و گرفتن ابتکار عمل در برنامه های منطقه ای از ایران این فوری ترین هدف آمریکا اسرائیل و عربستان است چون ایران توانسته است با پیشروی در منطقه، استراتژی محاصره ایران را تبدیل به محاصره اسرائیل کند. لذا سرکرده منافقین مهمترین کارشان را ؛ جلوگیری از ایرانیزه شدن منطقه خاور میانه ، جلوگیری از توسعه جریان مقاومت تا سواحل مدیترانه و تا مرزهای سرزمین های اشغالی و جلوگیری از ایجاد یک ارتش چند ملیتی مقاومت که دارای اتاق کنترل فرمان واحد باشد، عنوان کرده است.
حسن ملک پور- کوتاه ترین تعریف استراتژی فشار آمریکا به ایران، با فشار کوتاه مدت خردکننده مادون جنگ با هدف ایجاد تهدید موجودیتی ، خروج آمریکا از برجام یک شروع بود. که مولفه راهبرد کلان آمریکا عبارتند از:

1. فشار کوتاه مدت

2 . راهبرد مادون جنگ (استفاده از همه ابزار ها و گزینه ها بجز نظامی) .آمریکایی ها معتقدند حمله نظامی موجب اجماع در داخل ایران می شود .درضمن در شرایط تهدید نظامی جریان غربگرا در داخل کشور که مهمترین سرمایه آمریکا هست در معرض زوال قرار خواهد گرفت.

3 . ایجاد تهدید موجودیتی : برایند دو مولفه ی قبل ( فشار کوتاه مدت ، راهبرد مادون جنگ ) منجر به تهدید موجودیتی می شود یعنی به نظرآنها مردم تهدیدی ایجاد می کنند که بر اساس آن امتیازات زیاد ی به آمریکا داده و کشور را به ورطه نابودی سوق می دهند.

آمریکایی ها به این جمع بندی رسیده اند که هیچ چیز به اندازه موجودیت نظام برای رهبری مهم نیست و هر چیزی که منجر به زوال موجودیت شود ایشان کنار خواهند گذاشت.

پس برای توقف برنامه های راهبردی چون هسته ای منطقه ای موشکی و ... در ایران باید رهبری و سیستم حکومتی را به این
جمع بندی برسانیم که این برنامه ها بجای تقویت موجودیت نظام موجبات زوال آن را فراهم می کند .

به این نتیجه رسیدند برای تحقق این روش اول دو قطبی اقتصادی هسته ای ایجاد کنیم و بعد دو قطبی اقتصادی و برنامه امنیت ملی که در کوتاه مدت مردم در مقابل فشار های شکننده کوتاه امده و اقتصاد را انتخاب کنند. و علت تحریم ها و فشار ها را مسائل هسته ای موشکی منطقه ای بدانند و علیه حاکمیت بسیج شوند .

اما اهداف اصلی دشمن، دست یافتن به سه هدف اساسی است که عبارتند از:

1 . محدود کردن ایران به داخل مرزها و گرفتن ابتکار عمل در برنامه های منطقه ای از ایران این فوری ترین هدف آمریکا اسرائیل و عربستان است چون ایران توانسته است با پیشروی در منطقه، استراتژی محاصره ایران را تبدیل به محاصره اسرائیل کند. لذا سرکرده منافقین مهمترین کارشان را ؛ جلوگیری از ایرانیزه شدن منطقه خاور میانه ، جلوگیری از توسعه جریان مقاومت تا سواحل مدیترانه و
تا مرزهای سرزمین های اشغالی و جلوگیری از ایجاد یک ارتش چند ملیتی مقاومت که دارای اتاق کنترل فرمان واحد باشد، عنوان کرده است. 2 . ایجاد آشوب های سراسری

3 . نشاندن ایران پای میز مذاکره بدون پیش شرط و مستقیم با امریکا (12 بند پیشنهادی پمپئو که تغییر رژیم را در ایران رقم می زند).

4. راهبرد های عملیاتی جمهوری اسلامی ایران در قبال استراتژی امریکا

5 راهبرد مطرح شده که اگر عملیاتی شود استراتژی امریکا علیه ایران را خنثی می کند.

امید است با هوشیاری ملت شریف ایران و تبعیت ایشان از رهبر معظم انقلاب همه دسیسه های دشمن با شکست مفتضحانه مواجه شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: