به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
اگر کسی بگوید که مسئولان بانکی و ارزی این دولت افراد بی اطلاعی از نتایج این نوع سیاست ها هستند. کسی باور نمی کند، زیرا آنها سال هاست تجربه آموخته اند پس یک برنامه سوء استفاده این سیاست گذاری را طرح و به اجرا می رساند و دولت فعلی مسئولیت تغییر سیاست ها را دارد.
دکتر اسدالله بادامچیان- وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَيْهِمْ بَرَكَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ (اعراف 96)

وَ ما كانَ رَبُّكَ لِيُهْلِكَ الْقُرى بِظُلْمٍ وَ أَهْلُها مُصْلِحُونَ (هود 117)

وَ ما كُنَّا مُهْلِكِي الْقُرى إِلَّا وَ أَهْلُها ظالِمُونَ (قصص 59)

وَإِذَا أَرَدْنَا أَنْ نُهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُوا فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْنَاهَا تَدْمِيرًا (اسراء16)

این آیات مبارک، علل و عوامل دچار شدن ملت ها به مشکلات اقتصادی و اجتماعی را همراه راه حل ها ارائه داده اند.

ما در برهه ای حساس قرار داریم. اگر از خداوند قادر متعال امداد بطلبیم. با بیداری و هوشیاری و در خط ولایت و امامت با ایمان و تقوا حرکت کنیم نصر و فتح و یاری و پیروزی نصیبمان می شود و از این برهه خاص با موفقیت به سعادت و عزت و عظمت عبور خواهیم کرد.

و آنچه ما در این نیم قرن از این ملت و امامت دو امام امت دیده و یافته ایم در همین مسیر است.

امروز جهان و صحنه بین المللی در حال تحول و گذار از نظام استکباری سابق - که دو قطبی آمریکا و شوروی سابق بر آن حاکم بوده اند - به یک شرایط بین المللی جدید است.

شوروی و نظام کمونیستی از هم فرو پاشیده، آمریکا و نظام لیبرال دموکراسی کاپیتالیستی هم در حال فروپاشی است و بحران همه جانبه آمریکا را در یک بن بست جدی قرار داده است که نمود ظاهری آن در رفتار رئیس جمهور آن برای جهانیان آشکار است.

ترامپ و اطرافیانش نمونه های از این هستند او از مترفین است؛ مترفین بلاترین جلوه اشرافیگری و ثروت قارونی می باشند.

آن ها عوامل فسق و ظلم می باشند. همسر و دختر او متفاوت از زنان کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری های سابق آمریکا، از نمونه های هنرپیشه های آلوده هالیوودی هستند.

هلاکت مترفین

حالا به آیه قران کریم توجه کنید:

وَإِذَا أَرَدْنَا أَنْ نُهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُوا فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْنَاهَا تَدْمِيرًا

این قانون الهی است که تغییر و تبدیل ندارد.

هیئت حاکمه آمریکا، حامی ظلم و جنایت و زور و تجاوز در جهان است؛ آنها از سعودی کودک کش که دیگر رسوای جهان شده است حمایت همه جانبه دارند. سعودی با حمایت سیاسی، اطلاعاتی و لجستیک آنها است که زنان و مردان و کودکان مظلوم یمن را با هواپیمای آمریکایی به خاک و خون می کشاند و از ورود دارو هم جلوگیری می کند.

امروز در میانمار جانیان ضد بشر، مورد حمایت آمریکا هستند. در فلسطین و در هر جای دیگر دنیا که ظلمی رخ می دهد آمریکا و همدستانش حد اعلای ظلم و ستمکاری را مرتکب می شوند و کمک کار ستمگران می باشند و اگر اهل دیار و کشوری ظالم و یار ستمگران شدند؛ هلاکت آن دیار قطعی است، به ویژه اگر مظلومین یاوری جز خداوند نداشته باشند. پس هلاکت و سقوط استکبار آمریکا قطعی است.

ضرورت قیام موسی گونه

در چنین شرایطی در هر نقطه جهان اگر افرادی موسی و هارون گونه بپاخیزند و با رسالت الهی کار کنند، فرعون ها و قارون ها و هامان ها و جنود آنها هیچ کاری از پیش نمی برند. رمز پیروزی ملت یمن در همین است.

امروز بیداری اسلامی که بر اساس انقلاب اسلامی و خط امامت ولی فقیه، خیزش ملت های مسلمان را باعث شده است- رسواگر و شکننده استکبار آمریکا و همدستانش از صهیونیسم تا سعودی ها و هم دستان غربی اوست.

غلط بودن سازش

راه نجات از فراعنه هم سازش با آن ها نیست؛ بلکه مقاومت ارزش مدار است و به کارگیری و سیاست صحیح و مدبرانه و به دور از افراط و تفریط، همانطور که ملت ما به رهبری رهبر خویش مقاوم و استوار در برابر همه فراعنه می باشد. با تدبیر رهبری در برجام توانست که بهانه ها را از دشمنان بگیرد و سران آمریکا و اروپایی ها، نتوانستند مقاصد خود را برآورده سازند، واقعیت این است که آمریکا از دوران اوباما نمی دانست چه باید بکند و الان هم در دوران ترامپ نمی داند در برابر ایران مقاوم چه کاری باید انجام دهد.

خروج آمریکا از برجام در کنار عمل ایران به تعهدات خود و بی تعهدی آمریکا کاملا به ضرر آمریکا تمام شد و امروز آمریکا با هر کشوری از جمله کره شمالی که می خواهد مذاکره و قراری بگذارد اعتمادی به آمریکا نمی توانند داشته باشند.

امروز آمریکا در بحران سیاسی، بحران اقتصادی، بحران اجتماعی_فرهنگی به سر می برد و فراعنه هنگامی که به نقطه سقوط نزدیک می شوند، وحشی تر، بی پرواتر و به ظلم خود بیشتر ادامه می دهند و برخی تصور می کنند این از قدرت آن هاست در حالی که از ضعف فراعنه است.

امروز آمریکا به گفته خود ترامپ 20 تریلیون دلار بدهی دارد و روز به روز به آن هم افزوده می شود.

از سال 1943 دلار آمریکا دیگر برای دارندگان دلار پشتوانه طلا ندارد. تا 1941 هر 35 دلار آمریکا برابری یک اونس طلا را داشت و چون آمریکا دیگر امکان پرداخت طلا در برابر دلار را نداشت، با قانونی یک طرفه پشتوانه طلا را حذف کرد.

حالا دلار آمریکا یک کاغذ بدون پشتوانه طلا است.

بدهی بیست تریلیون دلاری هم هست و بحران دلار اقتصادی آمریکا هم مزید است. در این بحران اقتصادی آمریکا، اگر دولتمردان در ایران با توکل به خدا و مدبرانه عمل کنند بهترین فرصت برای بهره برداری را خواهند یافت.

بحران قیمت ارز، نه بحران ارز

متاسفانه دولت فعلی به علت تفکر برخی دولتمردانش و سیاست های غلط موجب شده که در کشور ما بحران قیمت دلار آسیب آور باشد زیرا در کشور ما بحران ارز نیست، بحران قیمت و توزیع دلار است که عامل اصلی آن دولت فعلی است. بر طبق گفته ریاست محترم جمهوری و برخی مسئولان دولتی ارز مورد نیاز کشورمان تامین است.

آمار داده اند سال 96 صادرات غیر نفتی 47 میلیارد دلار بوده است. صادرات نفت و گاز هم 42 میلیارد دلار درآمد ارزی داشته است، واردات هم 52 میلیارد دلار بوده است. پس کمبود ارزی وجود ندارد. هیچ عامل موثری هم برای به هم ریختن نرخ ارز در اوایل سال 97 ذکر نشده است.

اینکه چند صرافی بتوانند بازار ارز را آشفته کنند، سخن صحیحی نیست. آن ها توان این کار را ندارند.

چند نفری هم که توان خرید شخصی بالای سکه و ارز را دارند تعداد زیادی نیستند پس بحران قیمت ارز چه عللی دارد؟

علل بحران قیمت ارز

1- سیاست های غلط دولت

بطور مثال اینکه ارز مسافر، به میزان 300 دلار به هر مسافر داده می شود و این سیاست غلط موجب استفاده های کلان برخی آژانس ها و افراد مطلع به چگونگی سوء استفاده گردید.

برخی آژانس های مسافرتی هم فورا استفاده کردند و افردای را که حاضر بودند رایگان به سفر خارج بردند به شرط آن که ارز دریافتی را به آن آژانس ها بدهند.

اگر کسی بگوید که مسئولان بانکی و ارزی این دولت افراد بی اطلاعی از نتایج این نوع سیاست ها هستند. کسی باور نمی کند، زیرا آنها سال هاست تجربه آموخته اند پس یک برنامه سوء استفاده این سیاست گذاری را طرح و به اجرا می رساند و دولت فعلی مسئولیت تغییر سیاست ها را دارد.

2- شبکه سودجو

سودجویان که اکنون به صورت شبکه ای عمل می کنند، آنها کاملا آمادگی دارند که سودهای سرشار از هر سیاست غلط و یا درست دولت ببرند. دولت فعلی اقدامی در بازدارندگی این شبکه مخرب نمی کند و در سیاست گذاری ها محاسبه و تدبیر لازم را برای این شبکه سودجو ندارد در نتیجه کسی می آید مقدار زیادی ارز را با صورت سازی قانونی دریافت می کند. زمانی که بخواهند او را دستگیر کنند، مورد قانونی وجود ندارد. زیرا آن شبکه سودجو کارش را ظاهرا قانونی انجام داده است و دادگاه نمی تواند او را محکوم کند مثلا تعدادی سکه طلا خریداری کرده است.

در دادگاه می گوید من از بانک طبق روند قانونی خریداری کرده ام و بانک هم تعداد محدودی را اعلام نکرده بود که طبق آن محدودیت بخرم و من مرتکب جرمی نشده ام!!

اینگونه افراد از قبل وکلایی را هم دارند و تمام راهکارهای قانونی را برای اینکه وی محکومیت نیابد آماده دارند.

اگر گفته شود که مسئولان بانکی و پولی این دولت، از این شبکه سودجو اطلاعی ندارند. خیلی زشت است و باور کردنی نیست.

اگر خدای ناکرده در دستگاه آنها عناصر همدست شبکه سودجو وجود دارند و آن ها چاره نمی کنند که مصیبت بزرگی است.

اول ای جان دفع شر موش کن وانگهان در جمع گندم جوش کن

اگر دولت با داشتن دستگاه اطلاعاتی و امنیتی، و اشراف بر کشور تصمیم جدی علیه این شبکه سودجو بگیرد. دستگاه قضا هم می تواند در ریشه کنی فساد و سود جویی و سوء استفاده دولت را کمک اساسی نماید.

3- شبکه نفوذی

یکی از مسئولان چند روز قبل گفت در اینکه شبکه نفوذی در دستگاه های دولتی است، تردید نباید کرد.

می گوئیم ما هیچ تردیدی نداریم ولی سوال داریم.

چرا این نفوذی ها را علاج نمی کنند؟ شناخت این شبکه نفوذی کار سختی نیست.

حامیان استکباری آن ها در رسانه های بی بی سی و صدای آمریکا و غیره و در رسانه های داخلی و شبکه های مجازی به آسانی قابل شناخت هستند.

همان ها که هنگامی که یک شبکه جاسوسی در یک دستگاه دولتی گیر می افتد و قوه قضائیه مملکت آن ها را دستگیر می کند و یکی از آن ها در زندان خودکشی می کند. به دفاع از آن شبکه و متهم کردن دستگاه قضائی بر می آیندو البته خیالشان هم راحت است که شبکه ای از آنها حمایت می شود. آیا کسی هست که دست پنهانی استکبار را به صورت شبکه در مشکل قیمت ارز و به هم ریختگی بازار ارز انکار کند؟ چنین کسی جز در همدستان آن شبکه پیدا نمی شود. علل دیگری هم هست ولی امیدواریم که دولت محترم، این 3 مورد را بررسی و چاره کند. نیاز هم به متهم کردن این و آن و حمله و تهاجم های در تاریکی نیست. مردم نتیجه را مشاهده می کنند. اگر دیدند ارز بازار سالم خود را یافت، آن را موفقیت دولتمی دانند و اگر دیدند همین بازار آشفته ارز ادامه دارد تمام تحلیل ها و وعده ها و سخنان هیچ تاثیری برابر آنها نخواهد داشت.

بدیهی است اگر معلوم شد عناصر دولت - که مسئول ارز هستند- نتوانسته اند و نمی توانند بازار ارز را آرام کنند، باید جای خود را به کسانی بدهند که امیدی به آن ها باشد. وسلام.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: