به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
محمدکاظم انبارلویی:
برخورد اصلاح طلبان با دولت کاسب کارانه است چرا که در موفقیت ها و پیروزی شریک هستند اما می خواهند تمام مشکلاتی که بخش اعظم آن متوجه نقش آنها در کابینه است را به گردن شریک دیگر خود یعنی جریان اعتدال بیندازند و این به معنی تلاش برای غرق نشدن با روحانی است. آنها میخواهند مشکلات دولت به پای آنها نوشته نشود.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ناکارآمدی دولت را متوجه جریان اصلاحات دانست و اصلاحات را دچار بحران مشروعیت توصیف کرد.

محمدکاظم انبارلویی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد وجود سیاست کاندیدای پوششی در جریان اصلاحات اظهار کرد: اصلاح طلبان با ورود به بحث فتنه 88 و پیاده کردن نقشه های جورج سورس با بحران مشروعیت در نظام مواجه هستند و این سیاست هم ناشی از همین بحران است لذا کاندیداهای اصلی آنها برای ورود به حاکمیت به دلیل عدم احراز صلاحیت با مشکل رو به رو بوده و راهی جز کاندیدای پوششی ندارند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به نقش اصلاح طلبان در ناکارآمدی دولت کنونی افزود : برخورد اصلاح طلبان با دولت کاسب کارانه است چرا که در موفقیت ها و پیروزی شریک هستند اما می خواهند تمام مشکلاتی که بخش اعظم آن متوجه نقش آنها در کابینه است را به گردن شریک دیگر خود یعنی جریان اعتدال بیندازند و این به معنی تلاش برای غرق نشدن با روحانی است. آنها میخواهند مشکلات دولت به پای آنها نوشته نشود.

فعال سیاسی اصولگرا در خصوص طرح های مطرح شده برای اصلاح اصلاحات اظهار کرد: دایره جریان اصلاح طلب از معاندین نظام تا وفادارترین افراد به نظام تشکیل می شود که معاندین در دولت اصلاحات و دولت گذشته با فتنه 88 مسئله خروج از نظام یا خروج بر نظام را طرح کردند که با برخورد ملت و نهاد های حاکمیت مواجه شدند و عقب نشستند و این باعث یک بحران مشروعیت فکری و ایدئولوژیک بر جریان اصلاحات حاکم است و رویکرد کاندیدای پوششی هم به همین خاطر در پیش گرفتند و مجبورند که از کاندیدای پوششی استفاده کنند و باید بزرگان این جریان چاره ای برای این مشکل بیندیشند.

انبارلویی در ادامه با اشاره به نامه 100 جوان اصلاح طلب به رئیس دولت اصلاحات افزود: عدم تحقق وعده های دولت و بن بست برجام در سیاست خارجی و واقعیت های موجود در سیاست داخلی باعث این مسائل شده و آنها می خواهند خود را از این شرایط خارج کنند و این رویکرد ناشی از نارضایتی های مردمی و واقعیات موجود است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به نقدها و اختلاف نظر ها در مورد شورای عالی سیاست گذاری و بحث تغییرات در آن اظهار کرد:اساسا آنچه که در تیتر و مطالب روزنامه های جریان اصلاحات مشاهده می کنیم حاکی از یک استبداد و تفکر و منش پادگانی و نگاه از بالا به پایین در این جریان بوده و این اختلاف نظرها و انتقادات هم مبتنی بر همین منش و تفکر در جریان اصلاحات بروز پیدا کرده است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: