به‌روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
علاء میرمحمدصادقی:
در شرایط فعلی شاهد گران‌فروشى هستیم. نبود شفافیت از اصلی‌ترین عوامل ایجاد پدیده های منفی اقتصادی است؛ از این رو دولت باید بر بازارها و رفتارها نظارت داشته باشد و استفاده از بازار سرمایه و بورس کالا در این زمینه راهگشا است.
عضو هیات نظارت حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: قیمت‌گذاری دستوری، کاهش انگیزه تولید را در پی خواهد داشت از این رو استفاده از ظرفیت های بورس کالای ایران به منظور مبادلات کالاها آن هم در بستری شفاف و با نرخ های واقعی و نظارت شده به آرامش بازار در شرایط التهاب کنونی و حمایت از تولید کمک می کند

به گزارش ایلنا، علاء الدین میر محمد صادقى، نائب رییس اتاق بازرگانى تهران در مورد نظام قیمت گذاری کشور گفت: تاکنون نظام قیمت گذارى اثر مطلوبى را در کشور ایجاد نکرده و اقتصاد کشور را با مشکلاتی نیز مواجه کرده است.

وی عنوان کرد: متاسفانه در شرایط فعلی شاهد گران‌فروشى هستیم. نبود شفافیت از اصلی‌ترین عوامل ایجاد پدیده های منفی اقتصادی است؛ از این رو دولت باید بر بازارها و رفتارها نظارت داشته باشد و استفاده از بازار سرمایه و بورس کالا در این زمینه راهگشا است.

این عضو هیات مدیره اتاق بازرگانى تهران اظهار داشت: همفکری با اتاق اصناف، اتاق بازرگانى، انجمن ها و تشکل هاى اقتصادى می تواند به دولت برای اتخاذ بهترین تصمیمات کمک کند.

میرمحمدصادقى گفت: اگر دولت بخواهد به صورت دستورى کالاها را قیمت گذاری کند، میان قیمت دولتی و نرخ های آزاد اختلاف ایجاد می شود، در نتیجه تنها تعیین منطقی قیمت ها با نظارت دولت و رسیدن مواد به دست تولیدکنندگان می تواند راهگشا باشد.

عضو هیات رییسه اتاق تهران با تاکید بر اینکه قیمت گذاری دستوری اثر نامطلوبی در راه تولید خواهد گذاشت، اظهار کرد: قیمت گذاری دستوری، کاهش انگیزه تولید را در پی خواهد داشت از این رو استفاده از ظرفیت های بورس کالای ایران به منظور مبادلات کالاها آن هم در بستری شفاف و با نرخ های واقعی و نظارت شده به آرامش بازار در شرایط التهاب کنونی و حمایت از تولید کمک می کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: