به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
اسدالله عسگراولادی:
اسدالله عسگر اولادی گفت: تحریم ها پیش روی ما است و ما باید تحریم ها را پیش بینی کنیم و جلویش را بگیریم. باید خودمان پادزهر سمی که به اقتصادمان تزریق می شود را درست کنیم.
اسدالله عسگر اولادی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط به گونه ای نیست که بخواهیم بخش خصوصی یا دولت را مقصر قلمداد کنیم، گفت: شرایط ویژه ای برای کشور پیش آمده، ما مشکلات عدیده ای را در سه ماهه نخست سال پشت سر گذشته ایم و باید از این به بعد حواس مان را جمع کنیم تا مشکلاتمان را با اشتباه بعدی تکرار نکنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:بخش خصوصی و دولتی از سیاست متحدی در اقتصاد تبعیت کنند. تا زمانی که بین بخش خصوصی و دولتی اختلاف وجود دارد، تصمیم‌های یک‌جانبه راه به جایی نمی‌برد.

وی با اظهار به اینکه هر دو بخش دولتی و خصوص مقصر شرایط پیش آمده هستند، عنوان کرد: تقصیر بخش دولتی این است که بدون مشورت با کارشناسان دانشگاه ها تصمیمات اقتصادی را می گیرد و مدیرانی که این تصمیمات را می گیرند ندانسته وارد عمل می شوند بدون اینکه آینده نگری داشته باشد. مدیران ما نباید اقتصاد خوان باشند بلکه باید اقتصاد دان باشند.

رئیس اتاق ایران و چین متذکر شد: تحریم ها پیش روی ما است و ما باید تحریم ها را پیش بینی کنیم و جلویش را بگیریم. باید خودمان پادزهر سمی که به اقتصادمان تزریق می شود را درست کنیم.

عسگراولادی افزود: باید به دنبال اصلاح داخلی باشیم؛ یک حرف زده شود و یک واحد مدیریت کند، دولتی‌ها رأسا تصمیم می‌گیرند و هر تغییری را انجام می‌دهند، این رویکرد نتیجه بخش نخواهد بود. بدون اصلاحات ساختاری و فکری، مدیریت اقتصاد کشور سخت خواهد بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: