به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
احمد کریمی اصفهانی:
عضو هیات نظارت حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: بزرگترین خلاف تیم اقتصادی دولت این است که طی 2 یا 3 ماه تصمیماتش را مکرر عوض کرده وکه این از بی‌کفایتی تیم اقتصادی است.
احمد کریمی‌اصفهانی دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، درباره لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه اظهارداشت: تیم اقتصادی دولت باعث این به هم‌ریختگی است که امروز شاهدش هستیم.

وی با بیان اینکه ما زبانی بگوییم تورم وجود ندارد مردم کوچه و بازار می‌بینند تورم هست، تصریح کرد:‌ اگر قرار است ما با حرف و بدون استناد مسائل را پاسخ دهیم، درست نیست.

کریمی اصفهانی بر همین اساس گفت: ما متاسفانه امروز بحران مدیریت داریم و سوء مدیریت برخی مدیران این شرایط بحرانی را رقم زده است و چون نتوانستند اقتصاد را سوزن‌بانی کنند بحران کاذب به وجود ‌آمده است.

وی ادامه داد: امروز کسانی می‌آیند که وقتی بحران است از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند به خصوص کسانی که در جمع دولت هستند که اینها باید مجازات‌های مضاعف شوند، کسانی که خود از مسئولین هستند و از همه مسائل آگاهند که باید دستگاه قضا با آنها برخورد می‌کرد؛ اگر دستگاه قضا جدی با این مسائل برخورد می‌کرد یا اینکه دستگاه نظارتی یعنی مجلس شورای اسلامی به خوبی نظارتش را اعمال می‌کرد شاید خیلی این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار تصریح‌کرد:‌ امروز با ناآگاهی‌ و سوء مدیریت برخی مدیران، دشمن به خود جرأت داده امروز این غلط‌ها را بکند، اگر برخورد قاطع و صریح ما چه در مسائل نظامی به صورت قاطع و چه در مسائل اقتصادی به صورت کارشناسی شده اعمال می‌شد هرگز چنین تحریم‌هایی علیه ما نیامده بود.

وی با بیان اینکه مدت‌هاست راجع به سیستم اقتصادی دولت‌ قبل و فعلی بحث داشتیم، اظهارداشت: ما حرف می‌زنیم اما آنها فقط می‌شنوند و هیچ کاری انجام نمی‌دهند.در حالی که باید به حرف مردم توجه کنیم نگذاریم به جایی برسد که امکان هیچ نوع فرار از این بحران نباشد.

کریمی‌اصفهانی با تأکید بر اینکه دولت اسامی همه کسانی که ارز گرفتند را اعلام کند، افزود: کسانی که ارز و سکه گرفتند و انباشته کردند، انبارها باید پیگیری شود و مجلس نظارت کند.

وی با بیان اینکه امکانات ما در مملکت عالی است اما مسئولین آن را به ضعف تبدیل می‌کنند، افزود: همان روزی که صراف‌ها را جمع کردند به آقایان اعلام کردم این خلاف است صراف را باید کنترل کرد نمی‌شود صورت مسأله را پاک کرد در دنیا مسأله این است که صراف هست و هدایت و نظارت می‌شود.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار تأکید کرد: بزرگترین خلاف تیم اقتصادی دولت این است که طی 2 یا 3 ماه تصمیماتش را مکرر عوض کرده و این از بی‌کفایتی تیم اقتصادی است.

کریمی‌اصفهانی در پایان خاطرنشان کرد:‌ باید آمار و ارقام و اطلاعات به مردم داده شود، الان مدت‌هاست اکثر اقتصاددانان و خود عملکرد می‌گوید این تیم اقتصادی باید عوض شوند؛ دولت اوضاع را می‌بیند، البته نباید تکرار وزرا باشد کسی باشد بلکه باید کسانی باشند که کارشناس باشند و قدرت تغییر وضعیت موجود را داشته باشند؛ قدرت بالقوه کشور از هر نظر مثبت است باید فرد جدید با طراحی وضعیت را از منفی بودن، مثبت کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: