به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

کشف حجاب تنش بين مردم پمپاژ می‌کند

مسيح علي نژاد، خبرنگار ضدانقلاب خارج از كشور، مدعي مبارزه با نظام جمهوري اسلامي است. اما فعاليت‌هاي اخير به نوعي است كه گويي او نه مستقيماً حكومت را، بلكه وحدت همه مردم را هدف قرار گرفته و در واقع مي‌كوشد نوعي هرج و مرج بي هدف را ميان مردم ايجاد كند. او در يكي از پروژه‌هاي خود مردم را دعوت مي‌كند كه اگر كسي آنها را امر به معروف كرد، از آن فرد فيلم گرفته و براي اين خبرنگار بفرستند. اين اقدام موجب شده تا گفت‌وگوهاي عادي مردم در مترو و دعوت يك خانم از خانم ديگر براي رعايت حجاب، با تشويق‌هاي قبلي علي‌نژاد تبديل به مشاجره و در نهايت فيلم آن توسط مسيح علي‌نژاد منتشر شود، در حالي كه هيچ يك از آن دو خانم وابستگي به حكومت ندارند. در واقع صرفاً تشويق و نمايش تنش بين مردم عادي است.در شب شهادت امام صادق عليه السلام هم او فيلمي را منتشر كرد كه دختري با تشويق او به رقص مقابل يك مسجد به اين نام اين امام همام مي‌پردازد. طبيعتاً انتشار اين فيلم توهين به اعتقادات دهها ميليون شيعه بود كه الزاماً ارتباطي با جمهوري اسلامي ندارند. ايجاد كينه بين مردم، تشويق به توهين مردم به يكديگر، ايجاد تنش‌هاي تند بين مردم و تشويق برخي از مردم به توهين به مردم ديگر ربطي به براندازي ندارد و يعني كه علي‌نژاد و تيم حامي معنوي و مادي او مستقيماً خود ملت را هدف قرار گرفته‌اند.
روحانی مصوب کرد ناجا وارد کوی شود اما ورود نکردیم

مرتضی طلایی فرمانده وقت نیروی انتظامی تهران گفت: در رابطه با نقش آقای قالیباف در ماجرای کوی دانشگاه، در مناظره‌های انتخاباتی سال 92 و همچنین سال 96 شاهد ادعاهایی درباره وی بودیم از جمله "حمله گازانبری" یا "لوله کردن" دانشجویان_ : نمی‌شود تاریخ را عوض کرد. در جلسه‌ای با حضور روحانی، مصطفی معین و وزیر کشور به پلیس ابلاغ کردند که وارد کوی شود و اختیار دادند که برای جمع کردن موضوع وارد کوی شود. گزارشی که از چندین شب حوادث شهر تهران ارائه شده بود که زندگی مردم مختل شده و این گزارش‌ها به شورای امنیت و وزارت کشور می‌آمد و دستگاه‌ها بررسی می‌کردند، احساس شد ادامه این وضع مصلحت نیست و به پلیس دستور دادند که ورود کنیم و عناصر مخل نظم را دستگیر کنیم. این مصوبه بود یعنی جمع موافق این حرکت بود و دبیر جلسه آقای روحانی بود. فردای آن روز دکتر قالیباف من را خواست و گفت "اجازه ورود به کوی داده شده اما شما تدبیر خودت را عمل کن هرچند ما قصد ورود به کوی نداریم." من هم علی رغم این اجازه از این مصوبه استفاده نکردم و ماندم تا لحظه‌ای که دانشجویان خودشان از پلیس خواستند وارد کوی شود. آنچه به قالیباف نسبت داده شده بود جفا به نیروی انتظامی و کسانی بود که یک ماه شبانه روز در خیابان ها بودند. گازانبری را خود دوستان تصمیم گرفتند هرچند آن هم اجازه قانونی بود اما متاسفانه یک مصوبه قانونی طبقه بندی شده را افشا کردند.

جام‌جهانی عامل قطعی برق؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازی‌های مراحل حذفی جام‌جهانی که در ساعات 22:30 برگزار می‌شوند، ممکن است بر اوج مصرف برق سال‌جاری بیفزاید و به‌طور خاص بحران را بغرنج‌تر کند. بازی‌های جام جهانی است که از تاریخ 24 خردادماه تا 24 تيرماه ادامه دارد. بازی‌های تيم ملی ایران در ساعات 19:30 ( 25 خردادماه) و 22:30 (30 خرداد و 4 تيرماه) و همچنين زمان تمام بازی‌های مراحل حذفی نيز در ساعت 18:30 و 22:30 برگزار شدند. با توجه به ساعت و زمان‌بندی بازی‌های ایران، دو بازی آخر ایران که در ساعات 22:30 برگزار شد، حایز اهميت بوده و قطعا بر افزایش توان مصرفی شب موثر بود.
تماس تلفنی مخفیانه ترامپ!
سی‌ان‌ان، بنابر گزارش واشنگتن‌پست اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اندکی پس از به قدرت رسیدن شماره تلفن شخصی خود را به سران کشورهای جهان داد که این اقدام به برقراری تماس‌های تلفنی دو نفره میان او و دیگر سران جهان منجر شده است؛ تماس‌هایی که حتی دستیاران ارشد او در کاخ سفید در جریان آن قرار نمی‌گیرند. رویکرد گیج‌کننده و اسرارآمیز رئیس‌جمهور آمریکا، از جمله اتکا به غرایز شخصی خود و تمایل به برانگیختن پیش‌فرض‌های طولانی‌مدت، هشداری برای برخی دستیاران نزدیک او در کاخ سفید و متحدان آمریکا تلقی می‌شود. در یک نمونه آنها نگران امتیازاتی هستند که ترامپ ممکن است در نشست خصوصی دو نفره خود با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به او پیشنهاد کند.

اصلاح‌طلب ترمز خدمت‌رسانی را کشیدند!
ابوالفضل قناعتی، عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه اعضای اصولگرا و اصلاح‌طلب در شورای شهر تهران در دوره حضور قالیباف در شهرداری همکاری خوبی داشتند، گفت: آن موقع شاهد یک مدیر جهادی در شهر بودیم و اتفاقات خوبی از جمله راه‌اندازی خط ۷ در شهر انجام می‌گرفت؛ اما مدیران شهری اصلاح‌طلب ترمز خدمت‌رسانی را کشیدند. وی اضافه کرد: در دوره قبل کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران پیگیری‌های لازم را داشت و هر ماه شاهد بهره‌برداری از یک ایستگاه جدید بودیم. قناعتی با اشاره به توقف خط ۷ مترو تهران، آن را سیاسی دانست و گفت: این اقدام به شهروندان ضرر زد.

تاکتیک اشتباهی که ایران را تقویت می‌کند
«
فیلیپ جرالدی» افسر سابق بخش مبارزه با تروریسم سیا در توضیح سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران نوشته است: «روشن است کاری که او تلاش می‌کند انجام دهد، اعمال فشار بر مردم ایران برای قیام و تغییر حکومت است.» جرالدی سخنان «رودی جولیانی» وکیل دونالد ترامپ را که در نشست فرقه منافقین خواستار براندازی نظام ایران شده بود، شاهدی بر پیگیری سیاست براندازی در کاخ سفید گرفته و نوشته است: «رویای انتقال فوری در ایران، پروژه‌ای خیالی است که به شدت در محافل نومحافظه‌کار و طرفدار اسرائیل در واشنگتن که جولیانی را هم شامل می‌شود، طرفدار دارد.» این مقام سابق «سیا» در ادامه سیاست ترامپ و مشاورانش را «تاکتیک اشتباه» توصیف کرده و نوشته است: «پیشبرد این سیاست‌ها به تقویت جایگاه حکومت ایران منجر می‌شود. نکته عجیب آنکه، کاخ سفید ظاهراً از این حقیقت آگاهی ندارد که ایران نه عراق است، نه لیبی. این کشور صاحب یک هویت ملی قوی و تاریخی است که باعث می‌شود در برابر زورگویی قدرت‌های خارجی، از جمله ایالات متحده مقاومت کند

نقشه مثلث تل‌آویو، ابوظبی و ریاض
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در تحلیلی به قلم «زوی بارل» نوشت: ممکن است «بنیامین نتانیاهو» در دیدار با «ولادیمیر پوتین» پیشنهاد دهد نیروهای ایرانی از سوریه خارج و در عوض تحریم‌های آمریکا علیه روسیه لغو شوند. نشریه «نیویورکر» نیز به نقل از منابع آگاه نوشته بود پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، «محمد‌بن‌زاید» ولی‌عهد ابوظبی، «محمد‌بن‌سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی و نتانیاهو ایده همکاری نزدیک واشنگتن و مسکو با هدف حل بحران سوریه و در عوض رفع تحریم‌های مرتبط با اوکراین را مطرح کرده بودند. با وجود این، هم نیویورکر و هم هاآرتص در عملی بودن ایده مطرح شده از سوی مثلث تل‌آویو، ابوظبی و ریاض ابراز تردید کرده‌اند. هاآرتص در این باره نوشته است: «سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پیش از این، این درخواست را کاملاً غیرواقع‌بینانه توصیف کرده است.» نیویورکر نیز تأکید کرده است: «حتی اگر «دونالد ترامپ» زیر بار عمل به چنین پیشنهادی برود، روسیه توانایی خارج کردن ایران از سوریه را ندارد

وزارت صمت باید پاسخگو باشد
«
اکبر ترکان» مشاور رئیس‌جمهور روحانی در مصاحبه‌ای درباره ماجرای تخلف برخی واردکنندگان در قبال ارز دولتی، به نقش وزارت صمت و «محمد شریعتمداری» وزیر این وزارتخانه اشاره کرده و گفته است: «به نظر من مقصر اصلی این موضوع وزارت صنعت، معدن و تجارت است. این وزارتخانه نتوانست مدیریت درستی در حوزه ارز داشته باشد تا منابع کشور به شکل بهینه هزینه شود. طی سه ماه اخیر هر که رانت و رابطه داشت، موفق به دریافت ارز و واردات شد. این سوء مدیریت چنین وضعیتی را به وجود آورده است. حال این وزارتخانه باید توضیح دهد چرا به عده‌ای رانت‌جو و سوداگر، ارز ارزان پرداخته است؟ رانت و سوداگری اینجاهاست که سر بیرون می‌آورند

افشاگری حاجی‌دلیگانی از پشت‌ پرده پیامک‌ دولتی‌ها به وکلای ملت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: این روزها برخی افراد در دولت به نمایندگان مجلس پیام می‌دهند که فلان وزیر را استیضاح کنید.حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تغییر در تیم اقتصادی دولت، اظهار کرد: این روزها برخی افراد در دولت به نمایندگان مجلس پیام می‌دهند که فلان وزیر را استیضاح کنید و یا آنقدر به وی فشار بیاورید تا برکنار شود.وی ادامه داد: هدف این دولتمردان از ارسال چنین پیامک‌هایی به وکلای ملت این است که رقبای سیاسی خود را از صحنه خارج کنند و گروه مورد نظر خودشان را تقویت کنند.نماینده مردم شاهین‌شهر تاکید کرد: البته نمایندگان توجهی به این پیام‌ها ندارند اما معتقدند که افراد ناتوان در دولت باید برکنار شوند و تیم اقتصادی دولت تغییر کند.

مدیرکل زندان‌ها: مرتضوی را نمی‌توان در کنار دیگر زندانیان نگه داشت

مدیرکل زندان‌های استان تهران درخصوص نگهدار بقایی و مرتضوی در زندان گفت: آقای بقایی در شرایط مناسب و کاملا انسانی در بازداشتگاه اوین نگهداری می‌شود. در مورد آقای مرتضوی نیز باید بگویم به دلیل اینکه نمی‌توان وی را در کنار دیگر زندانیان نگه داشت، در بند ۲۴۱ اوین در حال گذراندن حبس است. باز هم می‌گویم که این طور نیست امتیاز خاصی به این زندانیان داده شود.محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم هم زندان بود البته به دلیل بیماری‌هایی که داشت، نسبت به بقیه زندانیان بیشتر مرخصی می‌آمد. تعداد زیادی از متهمان حتی محکومان سیاسی برای پزشکان خصوصی شان باید مدام اعزام شوند، در این موارد قوه قضاییه بسیار مظلوم است. کسانی که علیه جمهوری اسلامی مدام حرف می زنند و بوق و کرنا راه می اندازند کسانی هستند که با همه امکانات مدام اعزام می‌شوند. افراد خاص تا می‌گویند دل درد دارند برای اینکه اتفاقی برای آنها نیفتد سریع اعزامشان به بیمارستان انجام می شود.

درخواست تغيير قانون براي رياست جمهوري سوم روحاني!

روزنامه جهان صنعت در يكي از شماره‌هاي اخير خود در يادداشتي خواستار تغيير قانون براي ادامه يافتن رياست جمهوري حسن روحاني پس از پايان دور دوم شد. مطابق قانون اساسي ايران رياست جمهوري يك فرد به شكل متوالي تنها براي يك دوره قابل تمديد است.در اين يادداشت كه البته با اشتباهاتي حقوقي همراه است با تيتر «كاش رياست‌جمهوري روحاني دور سوم داشت»، به مشكلات متعدد در كشور از جمله مشكلات اقتصادي و ارزي كه دولت بايد حل كند، اشاره شده و سپس از بی‌انگیزگی رئيس جمهور حسن روحاني در دور دوم رياست جمهوري گفته و در نهايت راه حلي كه ارائه مي‌كند، امكان رئيس جمهور شدن روحاني براي دور سوم است: «واقعيتي را كه نمي‌توان انكار كرد فاصله معناداري است كه ميان دكتر روحاني دوره اول رياست‌جمهوري و دكتر روحاني امروز يعني آخرين دوره رياست‌جمهوري ايشان به چشم مي‌خورد... به دليل آنكه طبق قانون اساسي ما رؤساي ‌جمهور‌ نمي‌توانند بيش از دو دوره در اين سمت انجام وظيفه كنند، همين امر در دوره دوم براي رؤساي ‌جمهور‌ به يك عامل ضدانگيزشي ناخودآگاه تبديل مي‌شود... از ميان برداشتن اين عامل رواني ضدانگيزشي تنها يك راه‌حل دارد و آن، اصلاح قانون انتخابات رياست‌جمهوري در جهت نامحدود كردن دوره‌هاي رياست‌جمهوري و سپردن سرنوشت تعداد دوره‌هاي رياست‌جمهوري هر رئيس‌جمهور به تعداد آرايي است كه در هر انتخابات مي‌تواند به دست آورد. »نويسنده يادداشت با دلايل محدوديت دوره‌هاي متوالي رياست جمهوري آشنا نيست و توجهي به لزوم چرخش قدرت و جلوگيري از تمركز آن ندارد و همين، بزرگ‌ترين اشتباه اين يادداشت است. از سويي بی‌انگیزگی يك رئيس جمهور در حالي كه بيش از سه سال تا پايان دوره رياست جمهوري او باقي مانده، عذري بدتر از گناه است؛ چه رسد كه به خاطر آن بخواهيم وارد پروسه تغيير قانون و تن دادن به ايرادات متعدد رياست جمهوري رؤساي جمهور براي دوره‌هاي نامحدود شويم. حال بماند كه با وجود موج‌هايي همچون «ما پشيمانيم» در اظهار ندامت از رأی داده شده به روحاني در سال 96 چقدر چنين حرفي مي‌تواند مورد استقبال واقع شود. خصوصاً كه اين روزها روحاني با انتقادات بسياري مواجه است.از سويي سكوت ساير رسانه‌هاي اصلاح‌طلب در برابر اين پيشنهاد نشان از استانداردهاي دوگانه آنان دارد. اگر كوچك‌ترين درخواست تمديد دوره مسئوليتي از سوي اصولگرايان داده مي‌شد، رسانه‌هاي اصلاح‌طلب در اين روزها صفحات و تيترهاي متعدد را به قدرت‌طلبی طرف مقابل اختصاص مي‌دادند (اينكه چرا الان رسانه‌هاي اصولگرا چنين نمي‌كنند، به دليل عدم مهارت اين جريان در موج سازي‌هاي رسانه‌اي است كه بحثي جدا مي‌طلبد). اصلاح‌طلبان پيش از اين هم سابقه تلاش براي ممانعت از چرخش قدرت را دارند. در سال‌هاي پاياني رياست جمهوري هاشمي رفسنجاني، عطاءالله مهاجراني كه بعدها وزير ارشاد جنجالي خاتمي شد، پيشنهاد داد كه قانون اساسي تغيير كند تا هاشمي بتواند براي دور سوم رئيس جمهور شود.علاوه بر موارد بالا، يادداشت مذکور دو گاف حقوقي دارد كه نشان مي‌دهد نويسنده از اطلاعات لازم براي نگارش در اين موضوع برخوردار نبوده است. اولاً به عنوان شاهد مثال براي عدم محدوديت تمديد دوره رياست جمهوري، تركيه و روسيه را مثال مي‌زند كه هر دو اشتباه است و در هر دو كشور تمديد متوالي دوره رياست جمهوري قانوناً تنها براي يك بار امکان‌پذیر است. ثانياً براي راه حل، پيشنهاد تغيير قانون انتخابات را مي‌دهد، در حالي كه براي نامحدود شدن دوره‌هاي رياست جمهوري، نه قانون انتخابات، بلكه اصل 114 قانون اساسي بايد تغيير كند كه البته پروسه‌ زمان‌بر و پيچيده‌اي را بايد طي كند.
وام غیرمجاز به دولتی ها بدهید، شلاق می خورید

طبق بخشنامه یک نهاد نظارتی به مسئولان اقتصادی کابینه، با اشاره به ممنوعیت هایی که قانون بودجه امسال برای پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات دولتی، منابع داخلی، کمک ها و درآمدهای کلیه دستگاه های اجرایی به مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره، روسا و مدیران دستگاه های دولتی در نظر گرفته، تاکید شده است تخلف از این موضوع در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب و مرتکب به مجازات مقرر در ماده 598 قانون مجازات اسلامی یعنی جبران خسارات وارد شده و شلاق تا 74 ضربه محکوم می ‌شود.

دستور یک وزارتخانه برای عدم اجرای ساعت کار جدید ادارات

بر اساس نامه روزهای اخیر یک وزارتخانه اقتصادی به سازمان ها و ادارات زیرمجموعه، با تاکید بر این که ابلاغیه استانداری تهران در خصوص تغییر ساعت کار ادارات دولتی، مربوط به دستگاه های استان تهران است، متذکر شده، بخشنامه مذکور مشمول دستگاه های ستادی و ملی مستقر در پایتخت نیست و محدوده کار کارکنان این وزارتخانه و سازمان های ملی، تا زمان صدور مصوبه ای جدید از طرف هیئت وزیران، همان ساعت 8 تا 16 ماه های قبل خواهد بود.

اخبار روزانه:
* نشست اطلاعاتی چهارجانبه با حضور سران سرویس‌های اطلاعاتی ایران، روسیه، چین و پاکستان در شهر اسلام‌آباد پاکستان برگزار شده و «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه در این نشست حضور داشته است. در این نشست مباحث بر خطرهای ناشی از پا گرفتن داعش در اراضی افغانستان، متمرکز بوده است. این نشست چند روز پس از آن برگزار شد که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفری از پیش اعلام‌ نشده وارد کابل شد. مقامات وزارت خارجه روسیه پیش از این اعلام کردند واشنگتن به دنبال طرح‌ریزی برای انتقال داعش به افغانستان است.
* فرماندهان نیروهای دریایی ارتش و سپاه در دیداری، توسعه تعاملات فی‌مابین در فضای پیچیده امنیتی پیرامون محیط دریایی ایران را بررسی کردند. امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در دیدار با دریادار پاسدار علی فدوی با اشاره به تدابیر فرمانده معظم کل قوا مبنی بر هم‌افزایی نیروهای مسلح، بر توسعه تعاملات نیروهای دریایی ارتش و سپاه تأکید کرد. نکته جالب اینجاست که رسانه‌ها از این دیدار به عنوان دیدار فرماندهان مسئول بستن تنگه هرمز یاد کردند.
* روزنامه «قانون» در مصاحبه با «یوسف مولایی» از حامیان برجام نوشت: «اروپایی‌ها نمی‌توانند در مقابل تحریم‌های ثانویه که آمریکا علیه ایران اعمال می‌کند، کاری کنند، ظرفیت اتحادیه اروپا در این حد نیست که واکنش خاصی نشان دهد. اتحادیه اروپا توان این را ندارد که به جنگ اقتصادی آمریکا برود و نمی‌تواند برنامه‌هایی را که در چارچوب تحریم‌های ثانویه علیه ایران صادر می‌کند، خنثی و بی‌اعتبار کند
* به گزارش رویترز یک مقام مسئول در وزارت خارجه آمریکا می‌گوید مایک پمپئو قصد دارد طی دیدارهایی در حاشیه نشست سران ناتو در بروکسل بر مسئله افزایش فشار بر ایران تأکید کند و درباره [وجود] تأمین‌کنندگان نفتی جایگزین [به جای ایران] به هم‌پیمانان آمریکا اطمینان دهد.
* «مسعود رضوانیان راه حقی» یکی از دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران در هند با هشدار به مقامات این کشور گفت: «اگر هند نفت ایران را با کشورهایی، چون عربستان، روسیه، عراق و آمریکا جایگزین کند، خود را از دیگر امتیاز‌های تهران به دهلی نو محروم می‌کند
* مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تغییر برخی از اعضای خسته و ناکارآمد و بی‌انگیزه دولت گفت: نمی‌دانم چرا آقای روحانی اصرار دارد که حتماً مجلس دست به کار شود و خودش اقدامی نمی‌کند؟

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: