به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
سطح هوشياري مردم و نخبگان و نيز کارکرد نسبتاً صحيح دستگاه‌هاي امنيتي و قضائي، پروژه‌هاي آنها را خنثي کردند، اما اين قصه هنوز ادامه دارد. قرار است با تشديد تحريم‌ها دور جديدي از اين 20 فرمان عملياتي شود. آمريکايي‌ها سخت به براندازي نظام اميدوارند.

محمدكاظم انبارلويي- يک تيم رسانه‌اي مجهز در داخل و خارج از کشور همواره از اول انقلاب پاي پروژه براندازي بوده‌اند. دستگاه امنيتي و قضائي در مقاطعي با تعطيل کردن رسانه‌هاي آنها سدي در برابر لجن‌پراکني‌هايشان ايجاد مي‌کردند، اما اين سد به دليل آفرينش فضاهاي جديد شکسته مي‌شد و لذا همان تيم در قالب‌هاي جديد و جريده‌هاي جديد عمدتاً اجاره‌اي و اخيراً فضاي آزاد مجازي دوباره کار خود را شروع مي‌کردند.

فتنه 18 تير 78 به بهانه تعطيلي روزنامه سلام به وجود آمد. همه استعداد دشمن به اين بهانه به ميدان آمد تا ظرفيت يک حرکت براندازانه را تست کند. متأسفانه برخي از نيروهاي انقلابي بر اثر اين غفلت مثل موش آزمايشگاهي در خدمت طراحان توطئه براندازي نرم قرار گرفتند. برخي هم از اول قصد خيانت داشتند و همراه غافلين، به همگرايي با پروژه‌هاي خصمانه آمريکا پرداختند.

رسانه‌هاي بريده از مردم و عامل به فرامين آمريکا و غرب، 20 فرمان را مأموريت داشتند عملياتي کنند. اين 20 فرمان هنوز هم به قوت خود باقي است و علي‌رغم گذشت 40 سال از پيروزي انقلاب همچنان در دستور رسانه‌هاي وابسته به غرب در داخل و خارج است.

مروري بر اين فرمان‌ها از باب اينکه امروز هم نشانه‌هايي از آن در رسانه‌هاي داخل، هر از چندي ديده مي‌شود، خالي از لطف نيست؛

1- مظاهر زندگي غربي، دنياطلبي و مادي‌گرايي افراطي را تبليغ کنيد.

2- سکولاريسم و لائيسم را به عنوان دو نظام ايده‌آل بشري در دستور کار ترويج هميشگي خود داشته باشيد.

3- براي از بين بردن قرائت اصلي اسلام، قرائت‌هاي مختلف از دين و اسلام را تبليغ و ترويج کنيد؛ هر قرائتي را تبليغ کنيد، الا قرائت صحيح اسلام.

4- مدام روي تضاد بين علم و دين، عقل و وحي، اسلام و آزادي تمرکز کنيد.

5- از اسلام يک چهره خشن و از مسلمانان يک چهره خشونت ‌طلب نشان دهيد و در رقابت‌هاي داخل، رقيب را به چنين اسلامي نسبت دهيد.

6- از تبليغ جدايي دين از سياست به هر بهانه و هر فرصت، دريغ نکنيد.

7- باورهاي ملي و ديني را مسخره کنيد و مبارزه حق و باطل را با تئوري نسبيت تخطئه کنيد.

8- يأس و نااميدي را با طرح مطالبات کاذب، بر ذهن و روح نسل جوان بدميد. نسل جوان موتور اصلي سوخت انقلاب است، بايد به طرق مختلف منزوي شود و از انقلابيگري فاصله بگيرد.

9- پرسش را تقديس، اما پاسخ را سانسور و کتمان کنيد. هر جوان بايد در ذهن خود چند سؤال بي ‌پاسخ داشته باشد.

10- به پايه‌هاي ارزشي و مباني نظام، حمله بي ‌رحمانه و مستمر داشته باشيد، به طوري که هيچ کس جرأت نکند از آن دفاع کند.

11- غرب و فرهنگ آن را به عنوان در باغ سبز به مردم نشان دهيد، به گونه‌اي که غرب را بهشت موعود بدانند.

12- مفاهيم فکري مثل دموکراتيزاسيون، مدرنيته، سکولاريزاسيون و لائيسيته مدام بايد مورد تقديس قرار گيرد و در برابر آن

"ولايت فقيه"، "فلسفه سياسي امام و نظام" مورد تهاجم سنگين نقد به اصطلاح علمي قرار گيرد. آن قدر در اين باب پرسش مطرح شود تا کسي مجال پاسخ نيابد.

13- نهادهايي که ضامن اسلاميت و جمهوريت نظام هستند، مثل شوراي نگهبان، مجلس خبرگان، سپاه و... بايد مدام زير تهاجم سنگين تبليغاتي قرار گيرند.

14- مدام به بوق دوقطبي کردن جامعه سياسي بدميد. تکثرگرايي را تقديس و وحدت و همگرايي را به حاشيه ببريد.

15- بازسازي گروه‌ها و چهره‌هاي ضد انقلاب چه در حوزه سياست، چه در حوزه فرهنگ و هنر در دستور کار باشد.

16- مدام تبليغ کنيد نظام ناکارآمد است. دستاوردهاي انقلاب را به بهانه‌هاي گوناگون زير سؤال ببريد.

17- با بحران ‌آفريني‌ها فرصت فکر کردن را از مسئولين نظام سلب کنيد و سعي کنيد آنها مشکلات را به گردن هم بيندازند. اگر شکافي ايجاد شد، برويد درون شکاف بنشينيد و آن را گسترش بدهيد.

18- مطبوعات بايد آنتن‌هاي خود را به سمت راديوهاي خارجي به ‌ويژه "بي‌بي‌سي" و "راديو آمريکا" تنظيم کنند، به طوري که شب‌گفته‌هاي رسانه‌هاي خارجي تيتر يک روزنامه‌هاي داخل شود.

19- اگر رأي آورديد، جمهوريت نظام را آن قدر بزرگ کنيد تا اسلاميت نظام فراموش شود. اگر رأي نياورديد، بزنيد زير قوانين و مقررات حاکم بر انتخابات و با نافرماني مدني، آشوب راه بيندازيد.

20- در روابط دولت، مجلس و دستگاه قضائي اخلال به وجود بياوريد. به کمترين بهانه، تصميم‌سازي‌هاي آنها را تخطئه کنيد.

اين 20 فرمان دشمن طي دو دهه 70 و 80 به منظور تعميق پروژه براندازي نظام عملياتي شد، اما نتيجه‌اي جز خفت و خواري براي عناصر وطن‌فروش آن در داخل نداشت. الآن همان تيم‌هايي که در داخل در رسانه‌ها کار مي‌کردند، به دليل افشاي مأموريت‌هاي آنها رسماً رفتند کارمند "بي‌بي‌سي" و "راديو آمريکا" و ديگر رسانه‌هاي غربي شده‌اند، اما عناصري از آنها هنوز در رسانه‌هاي مکتوب و به ويژه در فضاي مجازي فعال هستند و همان راه را مي‌روند. اين 20 فرمان هنوز در دستور کار عمله، اکره رسانه‌اي غرب در دهه 90 هم هست.

سطح هوشياري مردم و نخبگان و نيز کارکرد نسبتاً صحيح دستگاه‌هاي امنيتي و قضائي، پروژه‌هاي آنها را خنثي کردند، اما اين قصه هنوز ادامه دارد. قرار است با تشديد تحريم‌ها دور جديدي از اين 20 فرمان عملياتي شود. آمريکايي‌ها سخت به براندازي نظام اميدوارند.

منافقين و ديگر گروه‌هاي ضد انقلاب، تجديد نظر طلب‌ هاي داخلي و آنها که از انقلاب پشيمان هستند و اشرافي گري، آنها را از مردم دور کرده است، قول‌هايي به ترامپ داده‌اند، اما اين بار هم ملت پاسخ شرارت آنها را خواهند داد و عملياتي کردن 20 فرمان ياد شده را به ديوار يادگاري تاريخ انقلاب معاصر مي‌ کوبند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: