به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

اندر احوالات ناسپاسی امریکا از دولت اصلاحات

حمیدرضا آصفی، سخنگوی وزارت امور خارجه در دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته که «در مذاکرات ۲+۶ درباره افغانستان (در دولت اصلاحات)، ایران همکاری‌های بسیاری با امریکا داشت که البته دلیل این همکاری‌ها منافع ملی ما بود... در آن زمان فهم مشترک حداقلی میان ایران و امریکا درباره افغانستان ایجاد شد و دو طرف جلو رفته و موضوع را حل کردند. عجیب بود که پس از حل این موضوع که انتظار می‌رفت امریکا قدردانی از ایران برای همکاری بکند نه تنها این کار را نکرد بلکه با قرار دادن ایران در محور شرارت ناسپاسی کرد... متأسفانه امریکا نشان داده که از کشور‌ها استفاده ابزاری می‌کند». این سخنان منتقدان دولت نیست؛ بلکه سخنان سخنگوی وزارت خارجه دولت خاتمی است. چنین تجربه‌هایی، اما برای اصلاح‌طلبان گویا عبرت نشده و نخواهد شد. نکته جالب آنکه ایران در سالی از سوی امریکا محور شرارت نامیده شد که به پیشنهاد رئیس جمهور وقت ایران، محمد خاتمی، سال گفت‌وگوی تمدن‌ها نامیده شده بود. تجربه ساده‌ای است، هر چه بیشتر مقابل غرب کرنش کرده‌ایم، بیشتر آسیب دیده‌ایم.
پست جدید برای مقابله با ایران
«
گادی ایزنکوت» فرمانده نظامیان اشغالگر صهیونیستی برای اولین بار فردی را به سمت مدیر «پروژه ایران» منصوب کرد. انتصاب سرلشکر «نیتزان آلون» به این سمت نشان‌دهنده اهمیت فوق‌العاده تحولات نظامی رخ داده بین رژیم صهیونیستی و ایرانی‌ها برای این رژیم است. وی پیشتر حدود یک دهه مدیر اداره عملیات ارتش این رژیم بوده است. آلون در سمت مدیر پروژه ایران، مسئول هماهنگی همه مسائل مرتبط با نبرد اسرائیل ضد ایران است که شامل برنامه هسته‌ای، فعالیت‌های جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات از دیگر کشورها و مقابله با حضور ایران در سوریه است. گفتنی است، آلون به تازگی به همراه ایزنکوت به ایالات متحده سفر کرده و در نشستی که با سران نظامی آمریکا برگزار شد، حضور یافته بود و پیشتر و در زمان نخست‌وزیری آریل شارون و ایهود اولمرت، رئیس سازمان جاسوسی موساد، مسئول «پرونده ایران» بود.

درگیری میان دشمنان مردم ایران!
سردرگمی غربی‌ها برای انتخاب سرکرده اپوزیسیون برانداز، به جنگی میان سلطنت‌طلب‌ها و منافقین تبدیل شده است. در پی افزایش اختلافات میان منافقین و سلطنت‌طلب‌ها و ادعای حامیان رضا پهلوی مبنی بر اینکه غربی‌ها به فرزند شاه مخلوع برای سرکردگی ضدانقلاب تمایل پیدا کرده‌اند، مدتی است اعضای گروهک تروریستی منافقین در تماس با شبکه‌های گوناگون اقدام به تهدید آنها می‌کنند. این تماس‌ها پس از همایش نمایشی منافقین در پاریس شدت بیشتری یافته است؛ به ویژه شبکه‌های سلطنت‌طلب و حامی رضا پهلوی، مورد هجمه اعضای این گروهک قرار گرفته که البته با واکنش تند سلطنت‌طلب‌ها و توهین و فحاشی آنها مواجه شدند.

ادعاهای ترامپ واهی و نادرست است!
شماری از مقامات دولت پیشین آمریکا ادعای اعطای حق شهروندی به دو هزار و 500 ایرانی از سوی دولت اوباما طی مذاکرات هسته‌ای را رد کردند. پس از آنکه این موضوع مورد سوء‌استفاده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا قرار گرفت و وی در صفحه توئیتر خود نوشت: «تازه معلوم شد که دولت اوباما در جریان مذاکرات افتضاح هسته‌ای ایران، به دو هزار و 500 ایرانی از جمله مقامات دولتی، حق شهروندی اعطا کرده است»، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه دولت پیشین آمریکا، نوشت: حقیقت ندارد. نمی‌دانم کدام یک نگران‌کننده‌تر است؛ اینکه رئیس‌جمهوری، عامدانه قصد اعتبار بخشیدن به یک اظهارنظر را دارد یا اینکه او حتی به خود اجازه نداده تا صحت آن را با نزدیکانش بررسی کند؛ هزینه‌اش فقط یک تماس تلفنی بود. در همین زمینه، «جف پرسکات» عضو شورای امنیت ملی آمریکا در دولت اوباما هم به شبکه تلویزیونی «سی‌‌بی‌‌اس» گفت: این ادعاها واهی و کاملاً نادرست است.

20 اقدام اطلاعاتی و عملیاتی علیه تروریست‌ها
سردار محمد پاک‌پور، فرمانده نیروی زمینی سپاه در همایش فرماندهان و مسئولان این نیرو با اشاره به نمونه‌هایی از اقدامات وسیع و تأثیرگذار نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی و مأموریتی نیرو در زمینه ارتقای امنیت پایدار اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون یگان‌های نیروی زمینی سپاه بیش از 20 مورد اقدام اطلاعاتی و عملیاتی علیه تیم‌های تروریستی گروهک‌های ضدانقلاب سنتی و پ.‌‌ک.ک در شمال ‌غرب کشور که با هدف اقدامات ضد امنیتی قصد نفوذ به داخل مرزها را داشتند، انجام داده‌اند که از این تعداد، پنج مورد آن مربوط به یک‌ ماه اخیر است. وی با تأکید بر اینکه نیروی زمینی سپاه با اقتدار و آمادگی در میادین دفاع از امنیت مرزهای کشور و کیان جمهوری اسلامی ایران حضور فعال دارد، خاطرنشان کرد: در چند هفته اخیر، سه تیم تروریستی در جدار مرزهای جنوب‌ شرق کشور پیش از هر اقدامی مورد رصد و هدف نیروهای هوشیار و آماده یگان‌های نیروی زمینی سپاه قرار گرفته و منهدم شدند.

چین از تحریم‌های آمریکا علیه ایران تبعیت نمی‌کند
سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری هفتگی خود با درخواست‌های آمریکا برای قطع واردات نفت از ایران مخالفت کرد. به نوشته وبگاه وزارت خارجه چین، «لو کانگ» در پاسخ به پرسشی درباره درخواست آمریکا در توقف خرید نفت خام از ایران و میزان همراهی پکن با واشنگتن در این زمینه گفت: «در ارتباط با این پرسش باید بگویم که چین همواره مخالف تحریم‌های یکجانبه و گسترش قلمرو قضایی خارج از حیطه صلاحیت است. چین و ایران دوست هم هستند و ما روابط و همکاری‌های خود با ایران را در چارچوب تعهدهای مرتبط با قوانین بین‌المللی حفظ می‌کنیم.» وی همچنین با انتقاد از حضور مقامات آمریکا در تجمع منافقین و دخالت در امور داخلی ایران، گفت: نظام سیاسی و مسیر توسعه هر کشور باید به دست مردم همان کشور تعیین شود.

امید سازندگی به امریکای اوباما

صفحه یک روزنامه سازندگی، عکس بزرگ باراک اوباماست با فونت درشت تیتری که از «بازگشت اوباما» می‌گوید. سازندگی گزارشی از نبودن‌های اوباما نوشته و با نتیجه تلویحی در مورد کاندیداتوری احتمالی برای انتخابات ۲۰۲۰ آن را به پایان رسانده است. روزنامه سازندگی اوباما را محبوب‌ترین رئیس جمهور دموکرات صد سال اخیر امریکا می‌نامد و تلاش می‌کند از او در ذهن مخاطب، یک منجی برای تغییر اوضاع امریکا (و شاید روابط با ایران) بسازد: «اوباما در یک سال و نیم اخیر سعی کرده مستقیماً وارد سیاست نشود. اما به نظر می‌رسد تحولات جدید سپهر سیاسی امریکا او را به تجدیدنظر واداشته است. دو اقدام جدید او نشان از آن دارد که محبوب‌ترین رئیس جمهور دموکرات صدسال اخیر امریکا قصد دارد بار دیگر توجه خود را به سطح اول سیاست در امریکا بدوزد.» سازندگی همچنین خبر می‌دهد که «اندک نظرسنجی‌های انجام شده درباره انتخابات احتمالی میان دونالد ترامپ و باراک اوباما، عمدتاً حاکی از پیروزی اوباما با اختلافی قابل توجه هستند...»پیش از این محمدجواد ظریف، وزیر خارجه هم در بخشی از سخنانش در اتاق بازرگانی ایران، از انتخابات مجلس امریکا گفته بود. او با اشاره به اقدامات ترامپ و مخالفت‌های بین‌المللی با او گفته بود که «در داخل امریکا نیز اختلافاتی در ارتباط با این نوع رفتار وجود دارد. پایگاه توده‌ای در امریکا که حدود ۳۳ درصد هستند از رفتار‌های ضد انسانی و ضد مهاجرتی استقبال می‌کنند و از آن خوششان می‌آید ولی مابقی در امریکا با تقابل با این رفتار قرار دارند و احتمالاً ما این تقابل را در انتخابات آتی که به زودی در امریکا برگزار می‌شود، مشاهده خواهیم کرد. به عنوان کسی که پیروزی ترامپ را پیش‌بینی کرد می‌گویم این احتمال وجود دارد که بر اثر این تقابل دموکرات‌ها در انتخابات پیش‌رو به موفقیت دست پیدا کنند البته نمی‌گویم قطعاً بلکه صحبت از احتمال است...»چشمداشت به انتخابات ریاست جمهوری امریکا همان چیزی است که برجام را زمین زد. چه آنکه با این امیدواری و پیش‌بینی بسته شد که دموکرات‌ها (هیلاری کلینتون) در انتخابات پیروز خواهند شد و قراردادی را که اوبامای دموکرات بسته، به هم نخواهد زد. اگر دولت روحانی و جریان رسانه‌ای همسویش می‌آموختند که به جای سیاست‌های دولت امریکا، برای تغییر وضعیت ایران چشم به توانایی‌های داخلی کشورمان بدوزند، لاجرم اکنون وضعیت کشور تا این حد معطل برجام و بدعهدی امریکایی‌ها نبود.از طرفی تقسیم امریکا به امریکای اوباما و امریکا ترامپ، آن هم در حالی که ایران سخت‌ترین تحریم‌ها در زمان اوباما تجربه کرد و رئیس بانک مرکزی ایران توصیف «تقریباً هیچ» را برای دستاورد برجام در زمان اوباما گفت، مسیر غلطی است که گویا اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند از آن دست بردارند.
بی بی سی: ترامپ به مصاحبه نماینده قم استناد کرده است

دونالد ترامپ زئیس جمهور آمریکا در تازه‌ترین توییت خود درباره ایران نوشت: تازه معلوم شده که کابینه اوباما در جریان مذاکرات توافق افتضاح با ایران، به ۲۵۰۰ ایرانی - از جمله مقام‌های دولتی - شهروندی آمریکا را داده است. این خبر چقدر مهم (و بد) است؟ به نظر می‌آید آمار ترامپ از مصاحبه اخیر نماینده قم در مجلس ایران به دست آمده است. حدود یک هفته پیش مجتبی ذوالنور، رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی، در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته بود: وقتی آقای اوباما در جریان بحث برجام تصمیم گرفت به آقایان حال بدهد به ٢٥٠٠ نفر از ایرانیان تابعیت اعطا کرد و برخی آقایان و مسئولان با یکدیگر مسابقه گذاشتند که فرزندانشان جزو این ٢٥٠٠ نفر باشند. امروز اگر این افراد از آمریکا اخراج شوند، مشخص می‌شود که چه کسانی زد و بند دارند و منافع ملی را به آب‌نبات امریکا می‌فروشند.

درخواست مارادونا برای سرمربیگری آرژانتین به صورت مجانی

مارادونا هشت سال پس از آخرین تلاش خود در کسوت سرمربی آرژانتین که در نهایت به ناکامی در جام جهانی انجامید در اظهار نظری غافلگیرکننده پیشنهاد داد تا هدایت تیم ملی کشورش را به طور رایگان به او بسپارند. مارادونا گفته است: «مردم فکر می‌کنند من خوشحالم اما قلبم سنگین است، به معنای واقعی کلمه احساس خوبی ندارم چرا که تمام آنچه با تلاش فراوان ساختیم را به راحتی ویران کردیم
دزدها از انتشار لیست واهمه دارند، نه فعالان بخش خصوصی

مهدی دادفر، دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو گفت: کسی که از انتشار لیست واهمه دارد بخش خصوصی نیست بلکه دزد است؛ کسی که مال مردم را می‌برد. ما با وجود آن که عقل خدادادی نداریم با عقل شیرین خود خواهان انتشار این لیست شده‌ایم. وی با اشاره به صحبت‌های وزیر صنعت در مورد انتشار لیست دریافت کنندگان ارز دولتی و جنگ با بخش خصوصی گفت: من نمی‌دانم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس (ع) را، شفافیت جنگ با بخش خصوصی نیست. سامانه ثبت سفارش گمرک و وام‌ها باید به طور شفاف در اختیار همه مردم قرار گیرد

قیمت مسکن ۲۰ درصد کاهش می‌یابد

حسن خسته‌بند عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نمی توان همه علل منتهی به گرانی مسکن را به دلالی ربط داد. مسکن با بی تدبیری و بی برنامگی مسئولان گران شد. شاید در برهه ای قیمت مسکن کاهش یابد اما با این وضعیت تنها 20 درصد کاهش قیمت خواهیم داشت

نامه روحانی به جنتی درباره تصویب لوایح چهارگانه ذیل FATF

«کریمی قدوسی»، نماینده مردم مشهد در مجلس از ارسال نامه حسن روحانی به دبیر شورای نگهبان مبنی بر تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت خبر داد. در بخشی از این نامه آمده است: برای مقابله با تحریم‌های یک جانبه با بهانه جویی آمریکا و دیگر دشمنان ایران و حفظ روابط تجاری و بانکی با دیگر کشورها تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی ضروری است. متذکر می گردد تصویب لوایح چهارگانه به معنای پذیرش FATF نیست.

نمایش ساختگی فروش گوشی با دلار ۴۲۰۰ تومانی

با مهلت یک هفته‌ای سازمان حمایت برای خوداظهاری قیمت‌ کالای وارداتی با ارز دولتی، عمده‌فروشان و واردکنندگان موبایل نمایش دروغ فروش گوشی با دلار ۴۲۰۰ تومانی را برای سندسازی به راه انداخته‌اند. این شرکت‌ها از صبح مردم را مقابل مغازه جمع کردند و با وعده مکرر شروع فروش از یک ساعت دیگر، تا بعدازظهر این نمایش را ادامه دادند. نتیجه این نمایش خنده‌دار و زشت، صف فشرده و طویلی از افراد منتظر برای خرید آیفون ۷ میلیون تومانی است و شواهد حاکی از سندسازی گسترده گران‌فروشان و محتکران در بازار گوشی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی: پذیرش شرایط غرب عقلا، شرعاً و منطقاً حرام است

آیت‌الله مکارم شیرازی، در بخشی از سخنان خود در پاسخ به مطالبات حاضران در جلسه در مورد سند FATF و سند راهبردی مساجد که اخیراً از سوی دولت مطرح‌شده است، تصریح کرد: در مورد الحاق به کنوانسیون مقابله با تروریسم باید چند نکته به‌صورت شفاف برای ما تبیین شود، نخست باید معیار تروریسم بودن تبیین شود که بر اساس چه معیاری تروریسم بودن و یا نبودن گروه‌ها مشخص می‌شود و همچنین باید روشن شود که این معیار از سوی چه کسی تعیین خواهد شد.آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: اگر غرب طبق این کنوانسیون سپاه پاسداران، حزب‌الله و امثال این‌ها را تروریسم خطاب می‌کند، باید بداند که کسی چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نمی‌دهد و در اینجا همان‌طور که بیان شد باید تبیین شود که معیار تعیین تروریست از سوی چه کسی مشخص می‌شود و اگر طبق معیارهای غربی تروریسم تعریف شد، ناگزیر هر شخصی که برای آزادی کشور و ملت خود تلاش می‌کند تروریست خواهد بود و به‌این‌ترتیب کسانی که شر داعش را از عراق و سوریه کم کردند در زمره تروریسم قرار خواهند گرفت.وی با تأکید بر این‌که از نظر غرب حزب‌الله و سپاه پاسداران تروریسم هستند، اظهار داشت: غرب داعش را به دلیل حرکت در مسیر منافع خود تروریسم نمی‌داند، بنابراین باید به‌صورت دقیق مشخص شود تعیین‌کننده معیار تروریسم چه کسی است.استاد برجسته حوزه علمیه ابراز کرد: دومین نکته‌ای که باید مشخص شود این بوده که برای تشخیص تروریسم چه محدوده‌ای از اطلاعات حساب‌های بانکی باید در اختیار طرف غربی قرار گیرد؟، آیا اطلاعات تمام حساب‌های بانکی باید در اختیار غرب قرار باشد یا بخشی از حساب و حساب‌های مشکوک؟ باید طرف غربی به‌صورت شفاف مشخص کند که اطلاعات چه حساب‌هایی باید در اختیار آن‌ها قرار گیرد، تمام حساب‌ها یا بخشی از حساب‌ها.مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: باید توجه کرد ظاهر این چیزی که طرف غربی در کنوانسیون مبارزه با تروریسم مدنظر دارد اطلاعات همه حساب‌های مشترکین بانک‌هاست و می‌خواهند همه‌چیز را زیر نظر داشته باشند.وی با بیان اینکه غرب باید مشخص کند که آیا به‌عنوان عضوی از کنوانسیون حاضر به ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی مشتریان خود هستند یا خیر و یا اینکه این موضوع صرفاً امری یک‌طرفه است، خاطرنشان کردد: غرب حاضر به ارائه اطلاعات حساب‌های خود نیست و اگر به مفاد کنوانسیون توجه شود مشخص خواهد شد که مفاد این کنوانسیون کاملاً استعماری و سبب سلطه محسوس اجانب بر ما می‌شود، بنابراین اگر به این کنوانسیون ملحق نشویم تحریم‌ها ادامه یافته و اتفاق دیگری بروز نمی‌کند، درحالی‌که با عضویت در کنوانسیون و پذیرش شرایط غرب به‌طور کامل در اختیار آن‌ها قرار خواهیم گرفت و این کار عقلا، شرعاً و منطقاً حرام است و نباید همه زندگی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهیم

اخبار روزانه:
* حجت‌الاسلام ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اینکه دشمن به جنگ اقتصادی بزرگی وارد شده است، به همین علت باید با مدیریت جدی از خروج طلا، ارز و منابع مالی کشور جلوگیری کرده و نقدینگی هزار میلیارد تومانی بازار را مدیریت کنیم، اعلام کرد: کمیسیون‌های مجلس برای کمک به دولت فعال شده‌اند. وی همچنین گفت: دشمن در قم نیز به دنبال توزیع اطلاعیه‌هایی برای بستن بازار بود؛ اما با هوشیاری بازاریان قمی این توطئه خنثی شد.
* وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی در واکنش به بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان در زمینه پرونده اتهام بمب‌گذاری در گردهمایی منافقین نوشت: «چقدر تعجب‌برانگیز است که همزمان با سفر ما به همراه رئیس جمهوری ایران به اروپا، عملیات ادعایی علیه ایران مطرح و یک نفر بازداشت شده است. ایران به صراحت تمام خشونت و تروریسم را محکوم می‌کند و آماده است به همه نگرانی‌ها در این باره پاسخ دهد
* بر اساس آمار شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در ساعت 16 و 38 دقیقه با ثبت مصرف لحظه‌ای برق به میزان 56 هزار و 672 مگاوات، رکورد جدیدی در تاریخ مصرف برق کشور به ثبت رسید. پیش از این، هشتم مرداد ماه سال گذشته با ثبت مصرف لحظه‌ای 55 هزار و 443 مگاوات، بیشترین میزان مصرف برق رقم خورده بود.
* سعید حجاریان در گفت‌وگویی اصلاحات را نیازمند نهادی دانست که خطوط قرمز مشخص کرده و اصلاح‌طلبان را به رعایت این خطوط ملزم کند. وی از ویژگی‌های افراد واجد صلاحیت عضویت در حلقه اصلی این نهاد را این می‌داند که نباید هیچ‌گاه گذر مواضع‌شان به سمت اصولگرایی بوده باشد!
* «ماجد زهیر شنتاف» یکی از نویسندگان و کارشناسان برجسته عراقی، اسراری را از رابطه بین «ترکی فیصل» رئیس سابق استخبارات عربستان سعودی و «مریم رجوی» سرکرده گروهک تروریستی منافقین فاش کرد و گفت: ترکی فیصل و مریم رجوی ازدواج کرده‌اند.
* ترامپ در مصاحبه با «فاکس‌نیوز» در پاسخ به پرسشی درباره برنامه آمریکا برای فعالیت‌های منطقه‌ای ایران در اظهاراتی کنایه‌وار گفت: «ایران دیگر به مدیترانه فکر نمی‌کند، چون مدام در آنجا آشوب است و مشغول خودشان هستند.»!
* فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: طرح آبرسانی به خوزستان 15 تیرماه به اتمام می‌رسد. سردار عبداللهی افزود: تا موعد مقرر انتقال آب به چهار شهر دارخوین، شادگان، آبادان و خرمشهر به اتمام خواهد رسید.
* علی‌بن‌صمیخ المری، رئیس کمیته ملی حقوق بشر قطر با ارسال پیام‌هایی به «فیوگیسلاف سوک» رئیس شورای حقوق بشر، «امیرزیدبن‌رعد» کمیسیر عالی حقوق بشر و «احمد شهید» گزارشگر ویژه مربوط به آزادی ادیان و عقاید، نگرانی کمیته ملی حقوق بشر قطر نسبت به موانعی را که مقامات عربستان سعودی بر سر راه حجاج قطری و مقیمی‌های این کشور قرار داده‌اند، ابراز کرده است.
* مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: یکی از واردکنندگان گوشی تلفن همراه که ۱۳ هزار موبایل با ارز دولتی وارد کرده بود، هر موبایل را ۴۰۰ هزار تومان گران‌تر فروخته و بیش از ۵ میلیارد تومان تخلف کرده است. وی افزود: بر اساس قانون، شرکت‌های متخلف در این زمینه، بین دو تا پنج برابر مبلغ گران‌فروشی جریمه و موظف می‌شوند اضافه دریافتی‌ها را به خریداران بازگردانند.
* مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: کسی که از انتشار فهرست واهمه دارد، بخش خصوصی نیست؛ بلکه دزد است، کسی که مال مردم را می‌برد. وی با بیان اینکه خواهان انتشار این فهرست هستند، با اشاره به صحبت‌های وزیر صنعت درباره انتشار فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و جنگ با بخش خصوصی گفت: شفافیت جنگ با بخش خصوصی نیست.
* بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ما با سوریه از سال ۱۹۷۴ قرارداد عدم درگیری داریم؛ این یک مبنا است. وی افزود: بر اجرای آن اصرار داریم و بقیه طرف‌ها هم باید به آن متعهد باشند! گفتنی است، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بارها با نقض حریم هوایی سوریه مناطقی در این کشور را بمباران کرده‌اند.
* بیش از 40 کشور جهان از جمله 28 عضو اتحادیه اروپا به همراه چین، روسیه، کانادا، سوئیس، نروژ، ترکیه، کاستاریکا، هنگ کنگ، ونزوئلا، سنگاپور، برزیل، کره جنوبی، مکزیک، قطر، تایلند و هند نگرانی خود را درباره یکجانبه‌گرایی آمریکا در نشست شورای کالای سازمان تجارت جهانی اعلام کرده و خواستار انطباق سیاست‌های واشنگتن با قوانین بین‌المللی شدند.
* خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: عربستان سعودی به درخواست آمریکا آمادگی خود برای افزایش تولید نفت را با هدف ادعایی توازن در بازار اعلام کرده است. بر اساس اعلام اسپوتنیک تُرک، «ملک سلمان» پادشاه عربستان پس از اتمام نشست کابینه این کشور اعلام کرده است، ریاض تولید نفت خود را افزایش خواهد داد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: