به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
علی عباسپور:
دکتر عباسپور با اشاره به فعالیت های انقلابی برادرشهیدش در حزب جمهوری اسلامی، گفت: ایشان استاد دانشگاه شریف بود وساده زیستی اولویت زندگی بود، عشق خدمت به مردم داشت و هدفش تحقق آرمان های اسلام در کشور به نفع طبقه مستضعف بود.

برادر شهید حسن عباسپور طهرانی فرد شهید فاجعه 7 تیر،گفت: حزب جمهوری اسلامی با تكیه بر آرمان های حضرت امام براساس اهدافی كه حزب در راستای تامین منافع ملی با تشكیلات سیاسی داشت صورت گرفت كه كار ارزنده ای بود و فعالیت های چشمگیری داشت و میان مردم به جایگاه رفیع رسیده بود كه اكنون بعد 40 سال از عمر انقلاب اسلامی خلاء آن حس می شود چرا كه احزاب كنونی نتوانسته اند جایگاهی چون حزب جمهوری اسلامی بین مردم كسب كنند.

دکترعلی عباسپور طهرانی فرد،برادر شهید حسن عباس پور طهرانی فرد یکی از 72 شهید حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، در گفتگو با نما با اشاره به نقش حزب جمهوری اسلامی در سالهای آغازین انقلاب، گفت: امام خمینی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران انقلاب مردمی را شکل داده وبنا بر اهداف متعالی اسلام پیش بردند که نظام جمهوری اسلامی ایران را ایجاد نمود.

وی با بیان اینکه اعضای حزب جمهوری اسلامی، اجتماعی از یاران صدیق و وفادار امام (ره) بود گفت: درسالهای پس از انقلاب شاکله نظام مردمی نیازمند انتخابات متعدد در مقابل احزاب و گروه هایی بود که از گذشته در کشور فعالیت داشتند لیکن مردم مسلمان انقلابی هم باید خود را در تشکیلاتی مجهز قرار می داد تا اهداف حکومت اسلامی تحقق یاد.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی مرحوم شهید بهشتی که مدت مدیدی در خارج از کشور حضور داشتند و با فعالیت های حزبی آشنا بود، ایده شکل گیری حرکت مردمی در غالب حزب را برای پاسداشت و حراست از آرمان های نظام و پیشبرد امور طرح کرد که منتهی به تشکیل حزب جمهوری اسلامی ایران شد که با عملکرد و رفتارش در خدمت به مردم مورد بغض منافقان قرار گرفت وبه شهادت مظلومانه ایشان و 72 یار صدیق امام (ره) انجامید.

وی اظهار داشت: حزب جمهوری اسلامی با تکیه بر آرمان های حضرت امام براساس اهدافی که حزب در راستای تامین منافع ملی با تشکیلات سیاسی داشت صورت گرفت که کار ارزنده ای بود و فعالیت های چشمگیری داشت و میان مردم به جایگاه رفیع رسیده بود که اکنون بعد 40 سال از عمر انقلاب اسلامی خلاء آن حس می شود چرا که احزاب کنونی نتوانسته اند جایگاهی چون حزب جمهوری اسلامی بین مردم کسب کنند.

وی با اشاره به فعالیت های انقلابی برادرشهیدش در حزب جمهوری اسلامی، تصریح نمود: ایشان استاد دانشگاه شریف بود وساده زیستی اولویت زندگی بود، عشق خدمت به مردم داشت و هدفش تحقق آرمان های اسلام در کشور به نفع طبقه مستضعف بود.

وی اذعان نمود: تمام فعالیت های شهید خانواده ما قبل انقلاب در شکل گیری نظام اسلامی استوار و متمرکز شده بود در دانشگاه نقش اثر گذاری در تشکل های دانشجویی داشت و حرکات اسلامی دانشگاه را پی ریزی می کرد بعد انقلاب هم بهترین فضا را برای خدمت به مردم حضور در کنار اعضای حزب جمهوری اسلامی دیدند و انس والفت عمیق با شهید بهشتی داشتند که زندگی شان دور از تجملات بود و با بسیاری از مسئولان کنونی تفاوت داشت.

وی افزود: مقدر خداوند بود که ایشان در مقام خدمت به مردم در پست وزارت در کنار همفکران ویاوران شهید خویش در حادثه 7 تیر سال 60 با بمب گذاری منافقین کور دل که چنین افرادی را مانع از حضور خود در اریکه قدرت می دیدند و قصد از میان بر داشتن شان را کرده بودند در سالهای ابتدائی انقلاب به مقام شهادت نائل شود لیکن امید است که راهشان ادامه داشته باشد و به تحقق حکومت اسلامی بیانجامد.

برچسب ها: علی عباسپور
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: