به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
محمدرضا ملکشاهی‌راد:
ملکشاهی‌راد با بیان اینکه دلیلی برای پنهان کاری در خصوص قرارداد با بوئینگ و سایر شرکت های خارجی وجود ندارد، گفت: حق مردم است که بدانند چه نوع قراردادهایی با کشورهای خارجی منعقد شده است.


عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: قرارداد بوئینگ با دولت بهصورت محرمانه صورت گرفت و اکنون در پسابرجام شرکت بوئینگ حاضر به انجام تعهدات خود نیست.

محمدرضا ملکشاهیراد در گفتگو با خبرنگار فارس از خرمآباد اظهار داشت: با توجه به اینکه در مفاد قرارداد کشورمان با شرکت هواپیمایی بوئینگ ابهاماتی وجود داشته و جزئیات آن هنوز مشخص نیست ضرورت دارد تحقیق و تفحص در مورد این قرارداد صورت گیرد.

ملکشاهیراد گفت: بر اساس قانون قراردادهای بینالمللی باید از سوی مجلس تصویب شود که این موضوع در مورد قرارداد با بوئینگ انجام نشده و کماکان ابهاماتی در مورد آن وجود دارد.

نماینده مردم خرمآباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در مورد قرارداد با بوئینگ شفافسازی کرده و همهچیز را به مردم بگوید چرا که این حق مردم است.

همچنین وی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین وضعیت قرارداد با بوئینگ، گفت: متاسفانه خروج آمریکا از برجام پرده از زوایای پنهان قراردادهای بسیاری برداشت.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون شاهد بر ملا شدن قراردادهای بسیار پسابرجامی هستیم، افزود: کسانی که در عقد این نوع قراردادها دخیل بوده اند اکنون باید پاسخگوی خسارت های وارده باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران پیش پرداخت ها بلوکه شده و خسارت زیادی به کشور وارد می شود، افزود: با توجه به حجم بالای این نوع قراردادها باید اقدام کنندگان به آن نسبت به جبران خسارت اقدام کنند زیرا مردم و بیت المال نباید جبران کننده این نوع خسارت ها باشند.

وی با بیان اینکه دلیلی برای پنهان کاری در خصوص قرارداد با بوئینگ و سایر شرکت های خارجی وجود ندارد، گفت: حق مردم است که بدانند چه نوع قراردادهایی با کشورهای خارجی منعقد شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: همانطور که مردم در جریان قراردادها محرم نبودند حال نیز بیت المال در جبران خسارت ها محرم نخواهد بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: