به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
احمد کریمی اصفهانی:
دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار گفت: چهل سال بود که این نوع حرکت را در بازار نداشتیم که بازار را ببندند اما امروز این اتفاق افتاد و به نظرمان می‌رسد که فقط و فقط به دلیل سوءمدیریت در درون کشور است.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار گفت: کسبه خواهان حفظ امنیت فضای بازار و بازگشت آرامش و ثبات به اقتصاد هستند.

وی سپس گفت: کسبه و نمایندگان اصناف طی چند روز گذشته بارها به ما می‌گفتند که با وجود آن‌که اعتراضات فراوانی به شرایط فعلی دارند اما حاضر به بستن مغازه‌ها نیستند و نمی‌خواهند عده‌ای از این شرایط به نفع خود سوء استفاده کنند. آن‌ها تاکید می‌کردند که نمی‌خواهند وضعیت امنیتی بازار را به هم بریزند و مردم را مکدر کنند.

وی معتقد است: یا همه تیم اقتصادی باید کنار رود چراکه اگر قرار بود موفق شوند تا الان باید موفق می شدند، یا باید چاره‌ای جدید برای وضعیت اقتصادی اندیشیده شود.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره وضعیت امروز بازار تهران گفت: با توجه به اینکه عده‌ای به بازار آمده‌اند و من ماهیتا نمی‌دانم چه کسانی بودند اما با توجه به اینکه بستر آن در بازار آماده بود و نارضایتی کسبه و بازار هم وجود داشت، تقریبا بازار را برای دو سه ساعت بستند.

وی ادامه داد: دولت باید بداند که چنین آتش زیر خاکستری وجود دارد که دلیل آن عدم ثبات اقتصادی و وضعیت امروز اقتصادی ما است. دولت و رئیس دولت و تیم اقتصادی او نهایت بی‌توجهی و بی‌تدبیری را در این کار بوجود آوردند و در عین حال بی‌صداقتی آنها هم وجود داشت و با عدم صداقت با مردم صحبت کردند و اینها بستری شد برای این کار شد.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار تاکید کرد: چهل سال بود که این نوع حرکت را در بازار نداشتیم که بازار را ببندند اما امروز این اتفاق افتاد و به نظرمان می‌رسد که فقط و فقط به دلیل سوءمدیریت در درون کشور است.

کریمی اصفهانی با اشاره به بی‌ثباتی اقتصادی در کشور اظهار داشت: قیمت کالاها مرتبا رو به افزایش است و از طرف دیگر کسی که کالایی را می‌فروشد نمی‌تواند جایگزین آن را دوباره تامین کند و کسی فروشی ندارد و این بی‌ثباتی باعث شده که نه خریدار و نه فروشنده راضی نباشند.

وی اضافه کرد: در این دو سه ماهه اخیر با نمایندگان اصناف مذاکرات و نشست‌هایی داشتیم، ضمن اینکه هیچ کس نمی‌خواهد بازار ناامن شود اما همه نارضایتی اقتصادی را اظهار می‌کردند و ما مرتبا در مصاحبه‌ها اعلام می‌کردیم که این کار درست نیست و اقتصاد کشور این بحران را به وجود می‌آورد.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: مرتبا تاکید می‌کردیم که بازار آبستن حوادثی است و این اتفاقی که افتاد ما باید قبلا پیش‌بینی می‌کردیم و وزارت اطلاعات باید افرادی که خارج از بازار هستند و به آن ورود می‌کنند را رصد کند.

کریمی اصفهانی با تاکید بر اینکه بازار مکانی اقتصادی است، تصریح کرد:‌ هر نوع حرکتی که شلوغ بشود بازار را به مخاطره خواهد انداخت و مشکلاتی را ایجاد می‌کند اما خدا را شاکریم که نیروی انتظامی که امروز و از صبح با آ‌نها در تماس بودم گوش شنوایی داشتند و تقاضا کردیم که به بازار ورود نکنید که این مشکلات تشدید نشود که خوشبختانه صدای ما را شنیدند.

وی ادامه داد: مسئولان و دولتمردان ما فکر می‌کنند که مملکت ملک طلق آقایان است اما مملکت و مسائل آن مربوط به آحاد مردم است. به نظرمان می‌رسد دولت در این دو سه ماهه هر کاری و هر حرکتی که کرده دقیقا ضد اقتصاد بوده است.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در تشریح پیش‌بینی خود برای روزهای آینده خاطرنشان کرد: این تعطیلی ادامه پیدا نخواهد کرد و این به معنی این نیست که اگر همین امروز یا فردا بازار باز شد مشکلات تمام شده است، هر چند که مردم ما به نظام و کشورشان علاقمند هستند و انقلابشان را دوست دارند اما اقتصاد باید ادامه‌دار باشد و باز کردن بازار به معنای این نیست که آقایان فکر کنند، مشکلات تمام شد. نه خیر، تمام نشده و من اعلام می‌کنم که فکر نکنند که اگر فردا بازار باز شد، قضیه تمام شده است. باید به این مساله رسیدگی شود و ما آمادگی داریم که با مسئولان درباره حل این موضوع صحبت کنیم.

کریمی اصفهانی درباره اخباری درمورد احتمال برگزاری تجمعات دوباره بازاریان در تهران ابراز داشت: ما اگر این موضوع را تمام شده بدانیم شاید موجبی برای این نوع تجمعات باشد، اصل موضوع سر جای خودش باقی مانده منتها اینکه ما باید بدانیم که چه راهکاری را اعمال کنیم که ادامه‌دار نشود و این بستگی دارد که دولتمردان بنشینند و به این موضوع اهمیت دهند و کار را حل کنند نه اینکه آن را تمام شده تلقی کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: