به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

تروریست های ضد ایرانی باز هم در آغوش آمریکا
دولت امریکا باز هم میزبان عواملی شده که علیه ملت ایران اقدامات تروریستی انجام می‌دهند. سایت خبری المانیتور خبر داده که مصطفی هجری، سرکرده گروهک تروریستی «حزب دموکرات کردستان ایران» روز‌های ۱۱ تا ۱۷ ژوئن (۲۱ تا ۲۷ خردادماه) به واشنگتن سفر و با مقام‌های وزارت خارجه امریکا، اعضای کنگره و کارشناسان اندیشکده‌ها دیدار کرده است. با آنکه این عضو گروهک تروریستی پیش از این بار‌ها با مقام‌های دفتر «دموکراسی، حقوق بشر و کار» در وزارت خارجه امریکا ملاقات کرده، المانیتور می‌گوید دیدار جدید میان او و رئیس میز ایران در این نهاد امریکایی انجام شده است. فؤاد بیگی‌زاده، نماینده گروهک موسوم به «حزب دموکرات کردستان ایران» در سلیمانیه گفته اطلاعی از وجود دیدار‌هایی که به صورت مخفیانه انجام شده باشند، ندارد. او همچنین گفته قادر به ارائه جزئیات بیشتر درباره اینکه کدام قانونگذاران کنگره طبق ادعا‌ها با هجری دیدار کرده‌اند، نیست.
گروهک تروریستی منافقین (مجاهدین خلق) هم مورد حمایت دولت امریکا قرار دارند و البته مجبور هم هستند به ایالات متحده باج بدهند تا کمی از انزوای وحشتناکی را که در آن هستند، جبران کند.
اصلاح طلب نمی تواند انقلابی باشد

محسن رهامی، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره نسبت اصلاح‌طلبان و امام خمینی(ره) در اظهار نظر جالب توجهی گفت: «جريان اصلاح‌طلب امروز عيناً ديدگاه‌هاي جريان خط امام و جريان چپ را ندارد، امام امور را نه از طريق اصلاحات، بلكه از طريق انقلاب قصد سامان دادن داشتند و اين بسيار موضوع مهمي است. امام(ره) به انقلاب معتقد بود و همواره بر اين موضع خود تأكيد داشت. برای نمونه مي‌توان تسخير لانه جاسوسي را مطرح كرد. در آن اتفاق امام(ره) نه تنها از دانشجويان حمايت، بلكه از اين اتفاق به عنوان انقلاب دوم ياد كرد؛ در حالي كه از نظر مواضع اصلاح‌طلبانه اين عمل صد درصد مخالف آرمان‌هاي جريان اصلاحات است. فرد انقلابي به مأموريت فعلي فكر مي‌كند. حضرت امام(ره) مي‌گفتند كه ما مأمور به تلاشيم نه نتيجه، در حالي كه يكي از مهم‌ترين محورهاي اصلاحات نتيجه حاصل از اصلاحات است كه به دست مي‌آيد. ما نبايد انقلابي‌گري را با اصلاحات يكسان‌سازي كنيم

کشف دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی
رژیم غاصب صهیونیستی در ادامه نقض حاکمیت سرزمینی لبنان، یک دستگاه جاسوسی در ارتفاعات «کفرشوبا» واقع در جنوب لبنان کار گذاشته بود که این دستگاه را ارتش این کشور کشف و ضبط کرد. به گزارش وبگاه «العهد»، دستگاه مذکور شامل یک گیرنده هوایی و فرستنده محافظت شده بوده است. فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد، این دستگاه جاسوسی صهیونیستی پس از کشف، خنثی شده و یک کارشناس نظامی با همکاری نیروهای صلح سازمان ملل (یونیفل) اقدامات لازم را انجام داده است.

سؤال از رئیس‌جمهور جای تأمل دارد؟
حسینعلی امیری، معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس درباره واکنش دولت به چهارمین سؤال مطرح شده در مجلس از رئیس‌جمهور، گفت: سؤال اول، دوم و سوم که در مجلس مطرح شده بود، از سوی نمایندگان رئیس‌جمهور پاسخ داده شد و امضاهای آن از حد نصاب قانونی افتاد. وی ادامه داد: سؤال چهارم به کمیسیون اقتصادی مجلس تقدیم شده است؛ اینکه ظرف مدت بسیار کوتاهی چند سؤال از رئیس‌جمهور مطرح باشد که سؤال‌های مطرح شده نیز ارتباط مستقیم با وظایف رئیس‌جمهور به موجب قانون اساسی ندارد و در صلاحیت وزارتخانه‌های دیگر است، جای تأمل دارد. معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که باید وقت نمایندگان دولت و مجلس صرف حل معضلات و مشکلاتی باشد که کشور دارد، امروز کشور وارد یک شرایط جدیدی می‌شود و باید وقت‌مان را صرف مقابله با توطئه‌هایی کنیم که علیه نظام جمهوری اسلامی و کشور وجود دارد.

برای نجات برجام از توان دفاعی‌مان بگذریم!
روزنامه «بهار» در گزارشی با عنوان «موعد تصمیم نهایی» نوشت: «اگر نگاه درستی به وضعیت فعلی داشته باشیم و به جای اینکه مداوم کشورهای اروپایی را به نوعی متهم جلوه دهیم، با آنها وارد مذاکره و همکاری شویم، می‌توانیم از اجماع جهانی به نفع خودمان استفاده کنیم و تحریم‌های آمریکا را دور بزنیم...، البته این نیازمند یک رویکرد جدید است؛ زیرا به طور قطع اروپایی‌ها در این بازی مانند ایران به دنبال منافع خود هستند. لذا سعی دارند امتیازاتی از ایران دریافت کنند که قاعدتاً مربوط به مسائل منطقه‌ای، موشکی و حقوق بشر است... لذا باید توجه داشته باشیم بازی دیپلماتیک بر پایه مبادله و امتیاز گرفتن بنا شده است و ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم اروپایی‌ها بدون هیچ امتیازی حاضر به حمایت از ایران شوند؛ بنابراین در صورتی جمهوری اسلامی برنده بازی خواهد بود که نگاه واقع‌بینانه‌تری به ماجرا داشته باشد

دستاوردهای دولت ترامپ!
«
دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در همایش حزب جمهوریخواه و در جمع هوادارانش در ایالت نوادا با اشاره به جنگ تجاری واشنگتن با کشورهای گوناگون، گفت: «سال گذشته حدود 500 میلیارد دلار را در تجارت با چین از دست دادیم... (جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا) مرد خوبی است؛ ولی آمریکا نمی‌تواند تعرفه 275 درصدی روی واردات لبنیات را بپذیرد.» ترامپ با نام بردن از اقداماتی که در این مدت ریاست‌جمهوری‌اش انجام داده، خروج از توافق هسته‌ای با ایران را در کنار خروج از توافق اقلیمی پاریس و انتقال سفارتخانه به قدس، در فهرست دستاوردهایش قرار داد! وی با تشبیه کردن آمریکا به بانکی که هر کشوری می‌خواهد از آن سرقت کند، گفت: در یک سال گذشته، اتحادیه اروپا 151 میلیارد دلار را از دست این کشور خارج کرده است.

ائتلاف پارلمانی عراق برای تشکیل دولت جدید
سخنگوی جریان صدر در عراق با اشاره به اجرایی شدن توافق‌های قبلی فهرست سائرون با دیگر فهرست‌های انتخاباتی، اعلام کرد به ‌زودی ائتلاف پارلمانی بزرگ‌تری را برای تشکیل دولت اعلام خواهیم کرد. به گزارش السومریه‌نیوز، «جعفر الموسوی» در بیانیه‌ای اعلام کرد همه توافق‌های قبلیِ اعلام‌ شده معتبر و در حال اجرا هستند و «ائتلاف النصر و سائرون» تکمیل‌کننده این توافق‌ها است. الموسوی با اعلام اینکه فراکسیون بزرگ‌تر برای تشکیل دولت بعدی به‌ زودی اعلام خواهد شد، افزود: «در‌ها برای کسانی ‌که به اصلاحات اعتقاد دارند، باز است.» طبق این گزارش، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و مقتدی صدر، از ائتلاف دو فهرست النصر و سائرون خبر دادند و طی نشست خبری مشترک تصریح کردند، این ائتلاف «فراجناحی، فرقه‌ای و قومیتی است

تداوم سختگیری کشور همسایه برای انتقال ارز به ایران
گزارش یک مسئول اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه نشان می دهد به رغم همکاری های مناسب اقتصادی دستگاه های مختلف با یکی از کشورهای همسایه که باعث سفر رئیس جمهور کشورمان به آن جا شده است و نیز قرابت های فرهنگی، قومی و مذهبی بین استان های مرزی دو طرف، بررسی ها نشان می دهد، برخوردهای سختگیرانه مسئولان آن کشور موجب نبود امکان انتقال ارز حاصل از صادرات، از طریق سیستم بانکی به داخل کشور شده است.

واکنش معاون وزیر به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

حسن یونس سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سؤال که مردم این روزها از شما با عنوان مرد شماره یک تنظیم بازار کشور خیلی انتظار دارند چه کارهایی را برای پاسخگویی به این انتظارات دردستور کار دارید، گفت: من از رسانه‌ها انتظار دارم که اینقدر چرت و پرت به مردم نگویند تا ما حرف‌هایمان را بزنیم. من قصدی برای صحبت در این شرایط نداشتم. سینکی در پاسخ به اینکه برای تنظیم بازار چه اقداماتی را در دستور کار دارید، گفت: «من به شما نباید جواب بدهم

شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

نوروزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مسوولان امنیتی در خصوص ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس پیگیری‌هایی را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند که بخشی از پیامک‌ها از ناحیه این فرد ارسال شده است. وی درخصوص منشا ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس بیان کرد: همکاران امنیتی ما در خصوص ارسال پیامک‌ها به نمایندگان مجلس پیگیری‌های را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند که بخشی از پیامک‌ها از ناحیه این فرد ارسال شده که با پیگیری‌های بیشتر در این رابطه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

جدیدترین ناوشکن ایرانی می‌آ‌ید

فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق ناوشکن «دنا» به ناوگان جنوب تا پایان آذرماه خبر داد. امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نامگذاری جدیدترین ناوشکن ساخته شده برای نداجا به نام «دنا» خبر داد و گفت: این ناوشکن که توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده، بزودی به ناوگان دریایی ارتش در آب‌های جنوب کشور ملحق خواهد شد. وی جزئیات بیشتری از مشخصات و ویژگی‌های این ناوشکن اعلام نکرد ولی گفت که «دنا» جدیدترین شناور ساخته شده از کلاس موج است.

ورود زنان به مجلس سهمیه‌بندی می‌شود؟

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: این فراکسیون در حال تدوین طرحی برای اختصاص سهمیه ورود نمایندگان زن به مجلس است. پروانه سلحشوری با انتقاد از این که هم اکنون برای ورود زنان به مجلس سهمیه خاصی وجود ندارد، اظهارداشت: رأی مردم به 17 نماینده زن در انتخابات مجلس دهم نشان داد که جامعه خواهان حضور بیشتر نمایندگان زن در خانه ملت است. وی تصریح کرد: با توجه به قانون انتخابات، ممکن است در یک دوره چند نماینده زن به مجلس راه پیدا کنند و در دوره ای دیگر هیچ نماینده زن وارد نشود.

بررسی استیضاح «زنگنه» با موضوع کرسنت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی طرح استیضاح وزیر نفت در جلسه این کمیسیون خبر داد. اسداللّه قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است فردا (یکشنبه، سوم تیر) طرح استیضاح وزیر نفت با موضوع کرسنت بررسی شود. وی با بیان اینکه این جلسه با حضور وزیر نفت برگزار می‌شود، افزود: قرار است اعضای کمیسیون در این جلسه اظهارات وزیر و نظرات 17 تن از امضاکنندگان، طرح استیضاح را استماع و در این باره رای‌گیری کنند.

نقوی‌حسینی: FATF باید منتفی شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: بر اساس آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند، الحاق به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و کنوانسیون‌های مربوطه باید منتفی شود. سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با مهر، در خصوص بیانات هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس در زمینه پشت پرده کنوانسیون‌های بین‌المللی و درباره سرانجام کنوانسیون‌های مطرح در مجلس، اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی هنوز در این خصوص جلسه‌ای تشکیل نداده است، اما بر اساس آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند، الحاق به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و کنوانسیون‌های مربوطه باید منتفی شود. وی افزود: بر این اساس، مجلس خودش باید ابتکار عمل را به دست بگیرد و قوانین مربوطه را تصویب کند و من فکر می‌کنم استنباط همه نمایندگان از فرمایشات رهبری همین باشد، چرا که ایشان با صراحت مطلب را گوشزد و راه‌حل هم ارائه کردند که مجلس باید مستقلا قانونگذاری کند.

قول برجامی اروپایی‌ها از زبان عراقچی

معاون وزیر امور خارجه درباره زمان تحویل بسته برجامی اروپا گفت: سه کشور اروپایی و اتحادیه اروپا قول دادند، بسته‌ای از راه حل های عملی برای تأمین خواسته‌های ایران ارائه کنند و ما منتظریم و امیدواریم تا آخر ماه جاری میلادی این بسته را به ما تحویل دهند.

کی روش می خواهد ایران را به دور بعد برساند

سایت فیفا و توئیتر رسمی رقابت های جام جهانی در فاصله دو روز تا بازی سرنوشت ساز برابر پرتغال، در گزارشی به رویارویی کارلوس کی روش با تیم سابق خود پرداخت و نوشت: کی روش می خواهد تیم_ملی ایران را برای اولین بار به دور دوم جام جهانی برساند اما در این راه باید مقابل تیم کشورش روی نیمکت ایران بنشیند، اتفاقی که برای اولین بار نیست برای مربیان پرتغالی رقم می خورد».

دلار تقلبی وارد بازار شد!

غلامحسن طاهری، کارشناس اقتصاد بین الملل گفت: با داغ شدن بازار ارز‌های خارجی در ایران، اسکناس‌های تقلبی ۱۰۰، ۵۰ و ۲۰ دلاری رشد چشمگیری داشته و عده زیادی از مردم متأسفانه بدون آگاهی از این مسأله، اقدام به خرید ارز کردند. گفته می‌شود در بازار فردوسی تهران که محل تجمع فروشندگان ارز است، روزانه ده‌ها هزار دلار و یوروی تقلبی دست‌به‌دست می‌شود. پس‌ از اینکه دولت صرافی‌ها را از خریدوفروش ارز منع کرد، تقاضا برای ارز به سمت بازار آزاد هدایت شده و این بازار به محلی برای خریدوفروش حجم عظیمی از دلار و یوروی تقلبی تبدیل شده است.

اخبار روزانه:
* رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: این فراکسیون در حال تدوین طرحی برای اختصاص سهمیه ورود نمایندگان زن به مجلس است. پروانه سلحشوری اظهار داشت: رأی آوردن 17 زن در انتخابات مجلس دهم نشان داد، جامعه خواهان حضور بیشتر زنان در خانه ملت است؛ در حالی که با توجه به قانون انتخابات، ممکن است در یک دوره چند نماینده زن به مجلس راه پیدا کنند و در دوره‌ای دیگر هیچ نماینده زنی وارد نشود.
* اسداللّه قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی طرح استیضاح بیژن زنگنه، وزیر نفت خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است طرح استیضاح وزیر نفت با موضوع کرسنت بررسی شود. وی با بیان اینکه این جلسه با حضور وزیر نفت برگزار می‌شود، افزود: قرار است اعضای کمیسیون در این جلسه اظهارات وزیر و نظرات 17 نفر از امضاکنندگان طرح استیضاح را استماع و در این باره رأی‌گیری کنند.
* روابط عمومی سازمان زندان‌ها اعلام کرد: زندانی حمید بقایی در حال گذراندن دوران محکومیت خود است و انتشار برخی اخبار سراسر کذب و دروغ از مصادیق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی است. گفتنی است، در روزهای اخیر کانال رسمی محمود احمدی‌نژاد با انتشار مطلبی ادعا کرده بود: شرط رهایی حمید بقایی از زندان، عذرخواهی از رئیس قوه قضائیه اعلام شده است!
* غیبت حسن روحانی رئیس‌جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس و آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان ادامه دارد و در آخرین جلسه نیز که روز گذشته به ریاست آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی برگزار شد، سران سه قوه حضور نداشتند.
* محمد دهقان، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان برای بازپس‌گیری اموال غیرقانونی و باد آورده تدوین شده است. وی افزود: در صورت تصویب این طرح اموال نامشروع مقامات به بیت‌المال بازگردانده می‌شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: