به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

دیدار محرمانه در «امان»
روزنامه عبری‌زبان «معاریو» از دیدار محرمانه محمدبن‌سلمان با بنیامین نتانیاهو در امان خبر داد. جاکی حوجی، تحلیلگر مسائل کشورهای عربی در این روزنامه نوشت: «در سفر نتانیاهو به امان برای دیدار با عبدالله دوم، محمدبن‌سلمان در کاخ پادشاهی اردن منتظر نتانیاهو بود.» حوجی افزود: «یکی از دوستان نزدیکش این موضوع را به اطلاع وی رسانده و تأکید کرده است تماس‌های مستقیم میان عربستان و اسرائیل چه تحت نظارت عبدالله دوم یا بدون نظارت وی وجود دارد.» محمدبن‌سلمان پیشتر گفته بود: «هیچ گونه مخالفت دینی با موجودیت اسرائیل و اینکه اسرائیلی‌ها در کنار فلسطینی‌ها یک زندگی آرام و مسالمت‌آمیزی داشته باشند، وجود ندارد

گروهک تروریستی در آغوش آمریکایی‌ها!
«
مصطفی هجری» سرکرده گروهک تروریستی «حزب دموکرات کردستان ایران» روزهای 21 تا 27 خرداد به واشنگتن سفر کرده و با مقامات آمریکایی دیدار داشته است. با آنکه وی پیش از این بارها با مقامات دفتر «دموکراسی، حقوق بشر و کار» در وزارت خارجه آمریکا ملاقات کرده، المانیتور می‌گوید دیدار جدید میان او و رئیس میز ایران در این نهاد آمریکایی انجام شده است. گفته شده در دیدار هجری با مقامات آمریکایی بر خلاف دیدارهای قبلی که در آنها بیشتر مسائل «حقوق بشری» مطرح می‌شد، درباره «مسائل مهم سیاسی و تأثیرگذار بر ایران و نقش حزب دموکرات» بحث شده است.
ما امروز فوق‌العاده قدرتمند هستیم
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دشمن همه ظرفیت‌های خود را برای جنگ از دست داده و به ظاهر قدرتمند است؛ اما فرسوده شده است. روزی می‌رسد که دشمن فروپاشیده است و آن وقت ما می‌گوییم حیف که آن زمان ما نمی‌دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان بود. سردار سلامی اضافه کرد: چند سال پیش در محیط عملیات روانی تصوری ساختند که قدرت‌های دنیا می‌خواهند به سوریه حمله کنند و سوریه با خاک یکسان می‌شود؛ اما وقتی وارد شدند بسیار مضحک عمل کردند. رفتارهای آمریکا با کره‌ شمالی را ببینید، همین رئیس‌جمهور آمریکا که می‌خواهد آمریکا را به موقعیت اولیه جهانی‌اش تبدیل کند، مجبور شد در یک فضای برابر با رئیس‌جمهور کشوری ضعیف مذاکره کند، اگر آمریکا قدرتمند بود، آیا این فضای مذاکره‌اش با کره شمالی ‌بود؟ سردار سلامی با بیان اینکه دشمن دنبال این است که از او بترسیم و به ما القا کند کوچک هستیم، تأکید کرد: ما امروز فوق‌العاده قدرتمندیم.

با این وضعیت از برجام خارج می‌شویم
سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان درباره چگونگی حفظ برجام پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای گفت: برجام در آی‌سی‌یو است؛ چرا که مهم‌ترین نقطه تعادل خود را که حضور آمریکا بود، از دست داده است. حال اگر اروپا و دیگر امضاکنندگان برجام می‌خواهند این توافق هسته‌ای را حفظ کنند، باید فداکاری بیشتری کنند و به ویژه حضور نداشتن آمریکا و تحریم‌های دوباره این کشور علیه ایران را جبران کنند. وی با بیان اینکه برجام و تحریم‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند در کنار هم بنشینند، گفت: «اغلب مردم ایران امروز به اروپا اطمینانی ندارند و اروپا باید برای کسب اطمینان، تلاش کند.» عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای افزود: «چشم‌انداز روشن و مثبتی برای ادامه مذاکرات با اروپا به منظور حفظ برجام وجود ندارد و در صورت ادامه این وضعیت از برجام خارج می‌شویم

مذاکره با آمریکا بی‌فایده است
روزنامه «آرمان» در مطلبی با عنوان («نه» اصلاح‌طلبان به مذاکره با آمریکا) در واکنش به نامه اخیر تعدادی از فعالان سیاسی نوشت: «اعلام یک‌طرفه مذاکره بی‌قید و شرط در چنین شرایطی به معنای تسلیم در مقابل ترامپ است. آقای ترامپ راضی به مذاکره نبوده است و اگر هم از مذاکره صحبت می‌کند، به معنای مذاکره غیر دیپلماتیک و بر مبنای خواست و اهداف وی و از نظر او، تسلیم بدون قید و شرط ایران است که بی‌تردید این رویکرد مورد قبول هیچ‌کدام از دلسوزان اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب قرار نخواهد گرفت.» این روزنامه اصلاح‌طلب در ادامه نوشت: «کسی که با زبان تجارت‌مآبانه زورمحور روابط خود را تنظیم می‌کند، در شرایط مساعد هم قابل اعتماد نیست، چه برسد به شرایطی که بحرانی است

مذاکره با آمریکا وقت تلف کردن است
رئیس‌جمهور سوریه با بیان اینکه مذاکره با آمریکایی‌ها فقط وقت تلف کردن است، گفت: رؤسای‌جمهور آمریکا همواره گروگان گروه‌های فشاری هستند که رسانه‌های اصلی و شرکت‌های نفت و سلاح دنیا را در اختیار دارند. «بشار اسد» در گفت‌وگو با شبکه «ntv» روسیه افزود: اعتقاد داریم که مذاکره و گفت‌وگو با دشمن و یا هر طرفی می‌تواند مفید باشد؛ ولی با این حال، از زمان نخستین مذاکرات ما با آمریکا در سال 1974 ما در هیچ زمینه‌ای به نتایجی نرسیدیم. رئیس‌جمهور سوریه اظهار داشت: مشکل رؤسای‌جمهور آمریکا این است که آنها آنچه را دوست دارید بشنوید به شما می‌گویند؛ ولی برعکس آن عمل می‌کنند و این مشکل را بیشتر می‌کند و ترامپ بهترین مثال در این باره است.


وعده معاون موگرینی به صالحی

دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه این اتحادیه مصمم تر از همیشه درصدد حفظ برجام خواهد بود، گفت: قرار است به زودی 100 شرکت وارد مذاکرات کاری با طرفهای ایرانی شوند. علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه سفر خود به نروژ با خانم هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.

مسابقه فوتبالی که رهبر انقلاب تا آخر بازی آن را تماشا کردند

نشریه خط حزب الله در جدید ترین نسخه خود به خاطره ای از رهبر انقلاب درباره بازی فوتبالی که ایشان به طور کامل تماشا کردند اشاره کرده است. در این بخش به نقل از رهبر معظم انقلاب آمده است: ایشان [حمید استیلی]که بعداً پیش من آمد، گفتم به پاداش آن گل، پیشانی شما را می‌بوسم و بوسیدم. متأسّفانه من خیلی فرصت نمی‌کنم برنامه‌های ورزشی تلویزیون را تماشا کنم؛ خیلی به‌ندرت اتّفاق می‌افتد. از طرفی بیشتر ورزش‌هایی هم که پخش می‌شود، فوتبال است. من در فوتبال هیچ سررشته‌ای ندارم و در جوانی هم فوتبال بازی نمی‌کردم، به والیبال می‌پرداختم. در عین حال، آن شبی که بازی ایران و امریکا بود، من آن بازی را نگاه کردم. البته حقیقتش این است که آن شب هم نمی‌خواستم نگاه کنم؛ چون دیروقت بود و وقت خواب من بود؛ لیکن همین‌طور که نشسته بودم، تلویزیون را روشن کردم و ناگهان با گل ایشان مواجه شدیم و دیگر خواب از سرم رفت و نشستم تا آخر بازی را تماشا کردم.

زاکانی: نویسندگان نامه مذاکره با آمریکا یا خائن‌اند یا جاهل

علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی اشخاص اصلاح طلب طی نامه ای به مسئولان نظام خواستار مذاکره مستقیم با آمریکا شده اند اظهار کرد: این موضوع شفاف است و به ارزیابی خاصی نیاز ندارد. عده ای هدف گذاری رئیس جمهور آمریکا را در کشور زمینه سازی می کنند. وی در ادامه گفت: پیاده نظام و ستون پنجم دشمن کسانی هستند که اهداف ترامپ در درون کشور را دنبال می کنند و خواستار مسأله بارها آزموده هستند؛ آزمایشی که خیانت، بدعهدی و جنایت آمریکا نسبت به ملت هایی همچون ایران را تأیید می کند. در کل این نامه خطای بزرگی است که جز خیانت و جهل مطلق توجیه دیگری ندارد. زاکانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا با وجود مشکلات بنیادین آمریکا با ایران برخی اصلاح طلبان خواستار مذاکره با این رژیم جنایت کار هستند، گفت: خواسته این افراد یا به سبب جهل مطلق و یا به دلیل نفوذ است، زیرا یکی از این دو ویژگی باعث می شود با وجود تمام خیانت ها و بدعهدی‌های آمریکا برخی در کشور فعالیت هایی انجام دهند که خوشایند ایالات متحده و بر خلاف منافع ملی است. اگر دستگاه های امنیتی کشور به دنبال عناصر و عوامل نفوذی هستند، می توانند با تحقیق روی عده ای که نامه درخواست مذاکره را نوشتند متوجه شوند کدام به سبب نادانی و کدام به دلیل نفوذ است.

سرنوشت مبهم حزب لاریجانی

دبیرکل حزب آبادگران گفت: بعد انتخابات مجلس دهم و قبل انتخابات ریاست جمهوری سال 96 خیزی از سمت آقای لاریجانی برای تشکیل حزب مؤثر و فراگیر برداشته شد، مدتی هم جلساتی برگزار شد اما دیگر ادامه نیافت. حسن بیادی با بیان اینکه مردم نتیجه مشارکت خود را در انتخابات فقط ماه نخست حس می کنند و بعد پشیمان می شوند، به نامه نیوز گفت: علت پشیمانی هم آن است که ما حزب نداریم و دولت ها و مجلس بعد از آغاز دوره فعالیت خلاف شعارهای خود عمل می کنند بنابراین ضرورت دارد سیستم اداری کشور حزبی شود تا مسئولان خود را پاسخگوی مردم بدانند و مردم نتیجه مشارکت خود را حس کنند. وی با تأکید بر لزوم تشکیل احزاب موثر و فراگیر در کشور افزود: بعد انتخابات مجلس دهم و قبل انتخابات ریاست جمهوری سال 96 خیزی از سمت آقای لاریجانی برداشته شد، دعوت کرد و حتی آقای ناطق نوری هم بود اما مدتی که گذشت، دوستان سکوت اختیار کردند و دیگر جلسات را ادامه ندادند. این دوستان می گفتند، ظاهرا برخی با نهادینه شدن تحزب موافق نیستند. دبیرکل جمعیت آبادگران با بیان اینکه در یک جلسه راجع به تشکیل حزب فراگیر که با حضور آقای لاریجانی تشکیل شد حضور داشتم، اظهار کرد: من با خود آقای لاریجانی ارتباط داشتم و از طرف او به این جلسات دعوت شدم.

ماجرای خبر اخراج آقازاده‌ها از آمریکا و بلوکه کردن ۱۴۸ میلیارد دلار

از روز گذشته خبری با عنوان «اخراج آقازاده ها از آمریکا» توسط یکی از سایت‌های داخلی منتشر شد. در این خبر آمده بود «استیون منوچین، رئیس(وزیر) خزانه داری آمریکا: ۵هزار و ۴۳۲نفر از فرزندان مسئولین ایران در آمریکا حضور دارند که جز املاک‌ ودارایی شخصی ۱۴۸ میلیارد و ۲۶۷ میلیون دلار در حساب این نفرات وجود دارد و بدلیل امضا نکردن FATF# این مبالغ را توقیف می‌کنیم.» این خبر به سرعت در فضای مجازی توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر و حتی تحلیل‌های مختلفی در این باره منتشر شد. اما جستجوی خبرنگار ما نشان داد که این مطلب در صفحه توئیتر منوچین وجود نداشت. حتی سایت خزانه داری آمریکا و سرچ گوگل هم نشان از عدم انتشار خبر می‌داد. جستجوهای در سایت های مهم خبری هم نشان داد هیچ رسانه معتبری این خبر را کار نکرد. این شایعه در فضای مجازی وجود داشت تا این که سایت منتشر دهنده هم این خبر را از روی خروجی خود حذف کرد.

واکنش مصباح یزدی به پیشنهاد مذاکره با آمریکا

آیت الله مصباح یزدی در دیدار رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد و شورای مرکزی و مسؤلین کانون های بسیج اساتید دانشگاه آزد طی سخنانی اظهار داشت: باید افرادی تربیت شوند که راه نسل انقلاب را با قوت بیشتر و محکم تر ادامه دهند و این خیلی مهم است و لذا دانشگاه، حوزه و مراکز علمی تربیت کننده این افراد هستند؛ از اولین مراکزی که در آغاز انقلاب مایه امید بود می توان از دانشگاه آزاد نام برد که تحت سیطره انقلابیون قرار داشت. او با اشاره به اینکه آهنگ سیر ارزش ها و باورهای دینی در بسیاری مراکز علمی از نظر کیفیت سیر نزولی داشته است، افزود: آثار تنزل فرهنگی در سراسر کشور مشهود است. آیت الله مصباح یزدی افزود: آیا اوایل انقلاب احتمال می دادید کسانی پیشنهاد مذاکره با آمریکا را بدهند؟ افرادی که شعار مرگ بر آمریکا سر می دادند و از افراد شاخص انقلاب بودند؛ اگر زمان امام این کار شده بود امام چگونه برخورد می کرد؟

جاسازی کوکائین در لباس تیم‌ملی کلمبیا

پلیس کلمبیا از کشف حدود ۵ کیلوگرم کوکائین که در ۱۴ پیراهن تیم ملی فوتبال این کشور جاسازی شده بود خبر داد. این پیراهن‌ها قرار بود به هلند فرستاده شوند، ولی پلیس کلمبیا پس از بازرسی متوجه می‌شود که حدود ۵ کیلوگرم کوکائین در پیراهن‌ها جاسازی شده است. کلمبیا بزرگ‌ترین تولیدکننده کوکائین در جهان است. تیم ملی کلمبیا در نخستین دیدارش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با نتیجه دو بر یک مقابل ژاپن شکست خورد.

پیشنهادات یک مسئول به روحانی برای حل مشکل ستاره دارها

بر اساس گزارش یک مقام مسئول در کابینه به حجت الاسلام روحانی، با اشاره به تاکیدات رئیس جمهور مبنی بر گزارش موارد نقض یا عدم اجرای صحیح قانون اساسی به وی، با تشریح مشکلات مربوط به دانشجویان ستاره دار، پیشنهاداتی برای رفع آن مطرح شده که از جمله آن، انتشار مصوبات سال ۱۳۶۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ضوابط گزینش دانشجو، بازنگری در مصوبات دهه 60 آن شورا و ارسال لایحه از دولت به مجلس درباره ضوابط گزینش دانشجویان است.


ذره بین دولت روی رزمندگان 2 قوه دیگر

با توجه به الزاماتی که سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان برای اصلاح معیارهای پرداخت فوق العاده ایثارگری تعریف کرده است، یک نهاد دولتی با ارسال نامه ای به تعدادی از مدیران قوای مقننه و قضاییه، از آن ها خواسته است به منظور اجرایی شدن این قانون و بهره برداری رزمندگان از این موضوع، آمار دقیق کارکنان مشمول آن و بار مالی مربوط به این دستور را تا پایان خردادماه جمع بندی و برای انجام اقدامات بعدی، به نهاد مسئول در دولت ارسال کنند

اخبار روزانه:
* عبدالصمد خرم‌آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: هاتگرام و طلاگرام دو فیلترشکن داخلی با مدیریت واحد هستند که به طور غیر قانونی و برخلاف دستور قضایی با امکانات وزارت ارتباطات دسترسی کاربران ایرانی را به شبکه اجتماعی فیلتر شده تلگرام فراهم می‌کنند. وی افزود: به نظر می‌رسد یکی از عللی که مدیر تلگرام به فیلتر آن در ایران اعتراض نکرد، این است که اجازه دادیم این دو فیلترشکن، فیلتر تلگرام را دور بزنند و مانع از مهاجرت ۷۰ درصد کاربران ایرانی به پیام‌رسان‌های داخلی شوند.
* «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و «رابرت پورتمن» رئیس کمیته فرعی تحقیقات در مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای با اشاره به نشست «کارگروه ویژه اقدام مالی» نوشته‌اند: «ما از شما می‌خواهیم در نشست FATF به منظور محافظت از نظام مالی دنیا در برابر اقدامات ایران در زمینه پولشویی و تأمین مالی تروریسم از نفوذ ایالات متحده برای حفظ نام ایران در فهرست سیاه FATF و بازگرداندن اقدامات تقابلی علیه این کشور استفاده کنید
* «شرف لقمان» سخنگوی ارتش یمن در گفت‌و‌گو با «المیادین» اعلام کرد: «آنچه لشکر غول‌پیکر نامیده می‌شد، اکنون تحت محاصره نیروهای ارتش یمن و انصارالله در شش کیلومتری فرودگاه الحدیده قرار دارد.» او تأکید کرد: «حمله ائتلاف سعودی به سواحل غربی یمن خودکشی بود و تحولات میدانی به سمت پایان حضور مزدوران در منطقه پیش می‌رود
* وزیر کشور با بیان اینکه اکنون 70 درصد از نارضایتی‌های مردم مربوط به اقتصاد و معیشت است، گفت: بهبود وضعیت اقتصاد و ایجاد اشتغال حق مردم و تأمین آن تکلیف و وظیفه دولت است. وی افزود: در تفکر تاریخی اشتباهی که در جامعه داشته‌ایم، دولت خود را قیم مردم دانسته است و البته مردم نیز ورود جدی به کارهای بزرگ اقتصادی نداشته‌اند.
* وزیر خارجه عربستان سعودی در پاسخ به اینکه چرا چهار کشور عربی قطر را محاصره کرده‌اند، دوحه را به «نفرت‌پراکنی، مداخله در امور داخلی عربستان و پرداختن پول به تروریست‌ها» متهم کرد. الجبیر با بیان اینکه قطر باید «انکار را کنار گذاشته و به درون‌کاوی بپردازد»، گفت: «تا وقتی که تغییر نکنند، ما با آنها گفت‌وگو نخواهیم کرد
* یکی از مدیران ارشد شرکت توتال گفته است: اداره یک شرکت بین‌المللی بدون دسترسی به تأمین مالی آمریکا یا سهامداری این کشور، ناممکن است و این واقعیت جهان است که ما حق معامله با ایران را نداریم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: