به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۸۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

واکنش نماینده اصلاح‌طلب به نامه اصلاح‌طلبان

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نامه به سران نظام برای مذاکره مستقیم با آمریکا عجولانه و اشتباه بود.الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره نامه مشترک برخی اصلاح‌طلبان تندرو و اپوزیسیون خارج کشور به مسئولان عالی نظام درباره مذاکره مستقیم با آمریکا گفت: مخالف این اقدام هستم.وی با بیان اینکه افرادی که این نامه را تدوین و امضا کردند در شرایط فعلی اشتباه کردند، ادامه داد: بدعهدی‌های آمریکا تازگی ندارد و از سال 1332 تاکنون این روند ادامه داشته است.عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه خنجر خیانت آمریکا همواره بر پشت ملت ایران قرار داشته است، افزود: خصومت با انقلاب اسلامی، کمک به متجاوزان به کشورمان در جنگ 8 ساله و خروج از برجام نمونه‌های بارز خیانت‌های دولتمردان آمریکا علیه کشورمان است.نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه افرادی که این نامه را نوشتند، عجولانه رفتار کردند، اظهار داشت: زمان برای نوشتن این نامه مناسب نبود.
تسلیم فرانسه مقابل آمریکا: نمی‌توانیم با ایران همکاری کنیم

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفت اکثر شرکت‌های فرانسوی از ایران می‌روند.
به گزارش رادیو فرانسه، که اخیراً بارها تأکید کرده بود اروپا نباید پیرو و مطیع سیاست‌های اقتصادی آمریکا باشد، گفت: با برقراری تحریم‌های آمریکا «اکثر شرکت‌های فرانسوی نمی‌توانند در ایران بمانند».برونو لومر در گفت‌وگو با رادیو مونت‌کارلو و شبکۀ خبری ب.اف.ام. افزود: «شرکت‌های فرانسوی باید به ازای کالایی که به ایران تحویل می‌دهند یا در آنجا می‌سازند، پول دریافت کنند، اما مبادلۀ پول غیرممکن است چون هیچ نهاد مالی اروپایی مستقلی در این میان وجود ندارد».برونو لومر در عین حال با‌اشاره به تحمیل تصمیم‌های آمریکا به جهان تأکید کرد که «اولویت ما ایجاد نهادهای مالی اروپایی کاملاً مستقل است که ارتباط مالی را میان شرکت‌های فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی یا هر کشور دیگری ممکن سازد زیرا ما اروپاییان باید آزادانه و بطور مستقل طرف‌های بازرگانی‌مان را انتخاب کنیم».
وزیر اقتصاد فرانسه این بار نیز تکرار کرد که «ایالات متحده آمریکا نمی‌تواند ژاندارم اقتصادی جهان باشد اما حالا که پرزیدنت ترامپ چنین تصمیمی گرفته، ما هم باید ابزار و امکاناتی داشته باشیم که قربانی سلائق و ارجحیت‌های آمریکایی‌ها نشویم».دو شرکت بزرگ فرانسوی پ.اس.آ (پژو سیتروئن) و توتال گفته‌اند که به کار خود در ایران پایان می‌دهند.
مدرسه محل تجاوز به دانش‌آموزان برای همیشه تعطیل شد

بالاخره مدرسه معین لغو مجوز شد و رئیس منطقه آموزش و پرورش منطقه ۲ استعفا داد. موضوع مدرسه دوره اول متوسطه غیردولتی معین منطقه ۲ تهران در جلسه شماره ۸۷۰ شورای نظارت بر مدارس و مراکزغیردولتی شهر تهران مورخ ۹۷/۳/۲۲ مطرح و بر اساس مصوبه آن شورا، مجوز تاسیس موسسه لغو و مدرسه فوق الذکر تعطیل اعلام شد. اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: بر این اساس تدابیری اتخاذ شده تا دانش آموزان این مدرسه با هماهنگی‌های صورت گرفته در سایر مدارسی که تمایل و شرایط ثبت نام دارند ساماندهی شوند و خللی در امر تحصیل آنان ایجاد نخواهد شد. در پی استعفای ناصر کوهستانی، صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران، «هوشنگ میرشغیعی» به عنوان سرپرست این مدیریت معرفی شد
تکلیف بهبود فضای کسب و کار هم به برجام ربط داشت؟
!
طی پنج سال فعالیت دولت روحانی، شاخص حمایت از سرمایه‌گذاری 23 پله، شاخص تجارت برون مرزی 17 پله، پرداخت مالیات 11 پله و شاخص روز اعتبار 4 پله سقوط کرده است.به گزارش روزنامه فرهیختگان، در آخرین گزارش بانک جهانی، البته کشورمان 7 پله سقوط کرده است.نکته قابل تأمل این است که طی پنج سال اخیر رتبه ایران در پنج شاخص مرتبط با وظایف دولت، در شاخص حمایت از سرمایه‌گذاران 23 پله، در شاخص تجارت برون مرزی 17 پله، در شاخص پرداخت مالیات 11 پله و در شاخص اخذ اعتبار چهار پله سقوط کرده است.نکته قابل تأمل این است که یکی از شعارهای دولت، بهبود فضای کسب و کار از طریق رفع موانع و مقررات دست و پا گیر این حوزه بوده است، به طوری که دکتر حسن روحانی قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 اعلام کرد در صورتی که در انتخابات پیروز شود، 10 راهکار اجرایی برای سامان بخشیدن و بهتر شدن فضای کسب و کار کشور طراحی کرده است.اما براساس گزارش دولت نه تنها موفقیتی در این زمینه نداشته است، بلکه اغلب شاخص‌های 10 گانه مرتبط با وظایف دولت نیز سیر قهقرایی را طی کرده‌اند.حال سؤال این است که چرا دولت با وجود تکالیف قانونی، امور کسب و کار را که یکی از دلایل اصلی تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به کشور است، ارتقا نداده و اقتصاد کشور را بیش از دو سال منتظر برجام گذاشته است. توجه داشته باشیم که امور مربوط به بهبود محیط کسب و کار هیچ ارتباطی با تحریم‌های آمریکا و کشورهای غربی ندارد و همان طور که گفته شد، ایجاد فضای مساعد کسب و کار صرفاً با اصلاح برخی قوانین و مقررات و رویه‌های غلط در سیستم اداری و اجرایی کشور توسط دولت امکان‌پذیر است.
زندانی شدن جوانان روستایی بیکار با شکایت یک شرکت دولتی

طی هفته های گذشته حدود ۳۰ نفر از جوانان و مردم روستای خواجه جمالی واقع در شهرستان نیریز استان فارس با شکایت شرکت کرمیت فارس به زندان انداخته شده و وثیقه های ۵۰۰‌ میلیون تومانی برای انها صادر شده است.این در حالی ست که ارزش بهترین منازل در این روستا به مراتب کمتر از این بوده و به همین دلیل مردم روستا از تامین وثیقه عاجز هستند. دلیل شکایت این شرکت جمع اوری سنگ های کرمیت از دامنه کوه ها و فروش در بازار ازاد می باشد. لازم به ذکر است دلیل این اقدام‌مردم‌ روستا بیکاری‌ بالای ۷۰ درصد جوانان روستا ست. شاید به لحاظ حقوقی شکایت حق طبیعی شرکت کرمیت فارس باشد اما به زندان انداختن مردمی که قرار بود صاحبان انقلاب باشد در این شرایط اقتصادی پسندیده و انسانی نیست.
پیکر شریعتی، مومیایی و برای زمان موقت در سوریه دفن شد

روزنامه آرمان با احسان شریعتی فرزند دکتر علی شریعتی مصاحبه ای انجام داده است:من در زمان فوت ايشان در آمریکا بودم. ما وکیل گرفتیم و تلاش کردیم که جنازه دکتر شریعتی در اختیار رژیم پهلوی قرار نگیرد. به همین دلیل به انگلیس رفتیم و در آنجا مومیایی کردیم و سپس به عنوان امانت جنازه را در سوریه دفن کردیم. از نظر ما مرگ دکتر شریعتی مشکوک بود. به دلیل اینکه رابطه دولت انگلیس با رژیم پهلوی خوب بود نمی‌توانستیم این مسأله را با پلیس انگلیس مطرح کنیم. این در حالی بود که مأمورانی نیز از ایران برای پیگیری مرگ دکتر شریعتی به انگلیس سفر کرده بودند. به همین دلیل نیز دوستان به ما گفتند که خود را معطل این قضیه نکنید و بهتر است جنازه را از انگلیس خارج کنیم که از دسترس دولت انگلیس و رژیم پهلوی خارج شود. در نتیجه جنازه دکتر شریعتی پس از مومیایی شدن در سوریه به خاک سپرده شد. دکتر شریعتی وصیت کرده‌اند که در حسینیه ارشاد دفن شوند. به همین دلیل اگر جنازه ایشان به ایران منتقل شود در حسینیه ارشاد دفن خواهند شد. در گذشته برخی از سلطنت‌طلبان عنوان کرده بودند که دکتر شریعتی وصیت کرده‌اند که در سوریه دفن شوند که اشتباه است و ایشان چنین وصیتی نداشته‌اند. جنازه دکتر شریعتی تنها به دلیل شرایط نامناسب سیاسی، در سوریه به صورت امانت دفن شده است و دلیل دیگری برای این مسأله وجود نداشته است..

واکنش ولایتی به نامه اصلاح‌طلبان

رئیس‌ هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه ازاد گفت: مذاکره با شخصی که به هیچ یک از توافق‌نامه‌های بین‌المللی پایبند نیست، معنایی جز تسلیم ندارد.

پویول پولش را گرفت اما از حضورش در برنامه ممانعت شد

دلیل لغو حضور کارلوس پویول در برنامه «۲۰۱۸» مشخص شد. به دلیل هزینه بالای حضور مهمانان خارجی در برنامه فردوسی پور، سازمان صدا و سیما با حضور کاپیتان سابق بارسلونا در شبکه سه سیما مخالفت کرد. این در حالی است که مهمان فردوسی پور تمام پولش را دریافت کرده بود

تاثیرپذیری بخش معدن از تحریم ‌ها بسیار اندک بود

نادعلی اسماعیلی دهج امروز در نشست خبری در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر بخش معدن کشور گفت: بخش معدن از جمله بخش‌های اقتصادی کشور است که تحریم‌ها تاثیر بسیار اندکی بر آن دارد.رئیس سازمان نظام مهندسی معدن با بیان اینکه بخش معدن در دو دوره جنگ و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران آزمایش خود را پس داده و سربلند از این شرایط بیرون آمده است افزود: در دوران جنگ با وجود قوانین دولتی عمده مواد مورد نیاز در آن دوران در کشور تامین شد. وی بیان داشت: در دوران تحریم‌های گذشته هم بخش معدن وظیفه خود را به بهترین شکل انجام داد بطوریکه علاوه بر تامین مواد مورد نیاز کشور در بخش‌های مختلفی از جمله سیمان و فولاد صادرات هم داشتیم.

ثبت ۵۶۰۰ شکایت از پزشکان در سال گذشته

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه رأی قطعی پرونده مرحوم کیارستمی تا دو هفته دیگر صادر می‌شود، گفت: سال گذشته ۵۶۰۰ شکایت در دادسراهای انتظامی این سازمان از پزشکان ثبت شده است.معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: سال گذشته به طور کلی 5 هزار و 600 شکایت در دادسراها ثبت شد که 42 درصد منجر به صدور کیفرخواست و 58 درصد منجر به برائت کادر درمان شد.

سرلشکر فیروزآبادی ویلای لواسان را تخلیه کرد و تحویل داد

سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح ویلای لواسان را تحویل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) داد.سرلشکر فیروزآبادی شب گذشته این مکان را تخلیه و ساعت هشت و سی دقیقه صبح چهارشنبه این ویلا را تحویل داده است.

افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی طی یک ماه آینده

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی گفت: قیمت لبنیات و فرآورده‌های دامی طی یک هفته آینده افزایش خواهد یافت.رضایی خاطرنشان کرد: قیمت پیشنهادی محصولات لبنیاتی به کارگروه اعلام‌ شده است و در هفته آینده قیمت فرآورده‌های لبنی، شیر و لبنیات به‌صورت منطقی افزایش‌یافته و اعلام می‌شود.

انصارالله یمن: موشک‌ها ایرانی نبود

رهبر جنبش مردمی انصارالله یمن طی سخنانی نبرد در ساحل غربی را به منزله باتلاقی دانست که متجاوزان سعودی و مزدوران آن‌ها را غرق خواهد کرد. وی گفت: دشمنان ادعا می‌کنند که موشک‌ها ایرانی است و از طریق بندر الحدیده به یمن می‌رسد، در صورتی که این افترا است و آن‌ها خودشان می‌دانند که دروغ می‌گویند.الحوثی خطاب به متجاوزان سعودی و اماراتی و حامیان و مزدورانشان گفت اگر همه ارتش‌های دنیا را جمع کنید، ما تسلیم نخواهیم شد.

دعوت به مذاکره با ترامپ، دعوت به ذلت و زبونی ملت ایران است

حجت‌الاسلام والمسلمین اشراقی نوه امام‌خمینی(ره) با اشاره به نامه برخی فعالان سیاسی به مسئولان نظام برای مذاکره با ترامپ، آن را نامه‌ای برای دعوت به ذلت و زبونی مردم ایران توصیف کرد.حجت الاسلام و‌المسلمین مرتضی اشراقی نوه امام خمینی(ره) در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره نامه شماری از فعالان سیاسی در خصوص ضرورت مذاکره با آمریکا، اظهار کرد: بدون شک در هوش سیاسی نویسندگان این نامه باید تردید کرد؛ چرا که پیشنهاد مذاکره با دولتی که شدیدترین تهدیدات و بی‌ادبانه‌ترین رفتارها را با تمام دولت‌ها و ملت‌های جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران اعمال می‌کند، پیش از هر موضوعی زیر پا گذاشتن عزت ملی مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

«محمد ثلاث» پای چوبه دار هم گفت «پشیمان نیستم»

پدر شهید محمد علی بایرامی گفت: لحظه اجرای حکم قصاص محمد ثلاث و قصاص او، من در محل اجرای حکم حاضر بودم؛ وقتی آقای شهریاری (سرپرست دادسرای جنایی) پای چوبه دار از وی سؤال کرد که آیا از این اقدامش پشیمان است یا نه، صراحتاً گفت «نه! اصلاً پشیمان نیستم».وی با ابراز اینکه "اعدام قاتل پسرم و همکاران شهیدش گرچه جای خالی آن‌ها را پر نمی‌کند ولی دل خانواده این شهدا را شاد خواهد کرد" گفت: من بارها به مسئولانی که بعد از شهادت پسرم به منزل ما آمدند گفتم که نباید دولتمردان و نیروی انتظامی اجازه دهند که کسی در کشور به خود اجازه تصور حمله و تصرف کلانتری و پاسگاه را به خود بدهد و با حرکات و اقداماتش امنیت مردم را به‌خطر بیندازد.

شهردار تهران: با روش خودم شهر را اداره می‌کنم

شهردار تهران در خصوص اینکه آیا بخشنامه‌های شهردار گذشته همچنان ملاک عمل است، گفت: با سبک و روش خودم، شهر را اداره می‌کنم. افشانی افزود: هر کسی روشی دارد و روش من نگاه به جلو است و هر قدمی برمی‌دارم بر اساس همان برنامه‌ای است که در شورا ارائه کردم و حول دو واژه که «ارتقای کیفیت مردم» و «ایجاد رضایتمندی» است، حرکت خواهم کرد.

رقابت کریستیانو رونالدو و علی دایی

در جریان بازی تیم‌های ملی پرتغال و مراکش در دور دوم بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه، کریستیانو رونالدو گل اول قهرمان یورو 2016 را با یک ضربه سر به ثمر رساند تا نه تنها کشورش را پیش بیندازد بلکه رکورد مهم در کارنامه دوران بازیگری‌اش به ثبت برساند.با این گل رونالدو شمار گل‌های خود در جام جهانی 2018 را به 4 گل افزایش داد تا جایگاهش را در صدر جدول برترین گلزنان جام بیست‌ویکم تثبیت کند.همچنین رونالدو به دومین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال تبدیل شد که در یک دوره جام جهانی حداقل 4 گل می‌زند. نفر اول اوزه بیوی فقید بود که در جام جهانی 1966 انگلیس 9 گل زد.این هشتاد و پنجمین گل ملی رونالدو بود و باعث شد که او در جدول برترین گلزنان ملی جهان از فرانس پوشکاش اسطوره فوتبال مجارستان سبقت بگیرد و حالا بعد از علی دایی با 109 گل در رده دوم بایستد. به این ترتیب رونالدو به برترین گلزن ملی قاره اروپا تبدیل شد.

مرز خسروی اربعین امسال باید بازگشایی شود

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق گفت: در جمع بندی هایی که انجام شد به این نتیجه رسیده ایم که مرز رسمی خسروی اربعین امسال باید بر روی زائران بازگشایی شود.

اخبار روزانه:
* سیاستمداران آمریکایی در نظر دارند با لایحه «نه به اوپک»، این کارتل نفتی را به دلیل دستکاری در بازار نفت در منگنه قرار دهند. هدف از این لایحه احیای «قانون ضد تراست» شرمن است؛ قانونی که یک قرن پیش برای انحلال امپراتوری جان راکفلر از آن استفاده شد. گفتنی است، در صورت تصویب نهایی این لایحه دولت ایالات متحده آمریکا اجازه دارد اوپک را برای دستکاری در بازار نفت و زیان میلیاردها دلاری که به دنبال دارد، تحت تعقیب قضایی قرار دهد!
* مسعود کرباسیان در مراسم تودیع و معارفه معاون امور بانکی وزارت اقتصاد، با تأکید بر اینکه دولت به این همه شرکت نیاز ندارد، یکی از وظایف حوزه معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد را تقویت نقش‌آفرینی این وزارت‌خانه در تعیین تکلیف شرکت‌های دولتی برشمرد و اظهار داشت: معتقدم ما باید همان ۲۰ درصد سهم دولت در شرکت‌های تعاونی سهام عدالت را هم بفروشیم و خودمان را از بنگاهداری رها کنیم.
* زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث در پاسخ به این پرسش که شما روز گذشته اعلام کردید اسنادی مبنی بر بی‌گناهی این فرد در دست دارید که منتشر خواهید کرد، گفت: کانال‌های تلگرامی برخی مطالب را منتشر کردند که هیچ ارتباطی به من ندارد. زمانی که حکم اعدام اجرا ‌شود، دیگر لزومی به انتشار اسناد و هیاهو نیست و این خود نیز نوعی اقدام علیه امنیت ملی محسوب می‌شود و در شأن یک وکیل نیست.
* در جریان انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس محمدرضا عارف به ریاست این کمیسیون برگزیده شد. قاسم احمدی‌لاشکی و جبار کوچکی‌نژاد به عنوان نواب رئیس و علیرضا سلیمی، محمدباسط درازهی به عنوان دبیران و میرحمایت میرزاده به سمت سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات انتخاب شدند.
* رئیس کمیته دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره تأسیس «نیروی فضایی» اعلام کرد: این اقدام امنیت جهانی را به خطر می‌اندازد و مسکو در صورت اشاعه سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در فضا، به شدت به آن پاسخ خواهد داد.
* منابع آگاه تصمیمات اوپک را سه روز مانده به نشست این سازمان فاش کردند که بر اساس آن، در این نشست تصمیم به افزایش ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه‌ای تولید گرفته می‌شود که حدود ۵۰۰ هزار بشکه سهم عربستان و امارات و ۲۰۰ هزار بشکه سهم روسیه خواهد شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: