به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۸۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

بازداشت وزیر به اتهام جاسوسی برای ایران!
«
اسرائیل نشنال‌نیوز» نوشت: «ماه گذشته سگوف به دستور شین بث و پلیس اسرائیل به اتهام همکاری با دشمن و جاسوسی علیه اسرائیل بازداشت شده است.» سگوف در سال‌های اخیر در نیجریه زندگی می‌کرده و به تازگی به گینه سفر کرده بود که از آنجا به درخواست پلیس رژیم صهیونیستی، به تل‌آویو تحویل داده شد. بر اساس این گزارش، شین بث و پلیس رژیم صهیونیستی به محض تحویل گرفتن سگوف، از او بازجویی کردند. بنا بر ادعای اسرائیل نشنال‌نیوز، شین بث به اطلاعاتی مبنی بر تماس سگوف با مقامات ایرانی و همکاری با آنها علیه تل‌آویو دست یافته است. براساس یافته‌های ادعایی شین بث و پلیس رژیم صهیونیستی، سگوف در سال 2012 از سوی ایران به خدمت گرفته شد. همچنین او با عوامل سفارت ایران در نیجریه ارتباط داشته است. گفتنی است، سگوف در سال‌های 1995 و 1996 در دولت اسحاق رابین و شیمون پرز وزیر بوده است.

ترامپ بیش از سه هزار دروغ گفته است
خبرگزاری سی‌ان‌ان در گزارشی نوشت؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین این کشور را در مسابقه دروغگویی شکست داده است. در این گزارش آمده است: حتی شدیدترین منتقدان دونالد ترامپ هم باید بپذیرند که ترامپ در یک زمینه پیشگام است و آن دروغگویی است. او تاکنون بیشتر از رئیس‌جمهور سابق دروغ گفته است. سی‌ان‌ان در ادامه نوشت: همان‌طور که به تازگی واشنگتن‌پست گزارش داده ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید بیش از سه هزار دروغ یا اظهارات گمراه‌کننده داشته است که میانگین آنها روزانه بیش از 6 دروغ می‌شود.
روزنامه شرق :باید رفتار منطقه‌ای خود را منطقی کنیم!
روزنامه شرق در یک مطلب تأمل‌برانگیز نوشت: «با عبور از بحران هسته‌ای و دستیابی به توافق با قدرت‌های جهانی، بار دیگر صف طولانی رهبران و مقامات ارشد کشورها برای سفر به تهران و آمادگی شرکت‌های بزرگ و مطرح جهان برای حضور در بازار کشورمان ایجاد شد؛ روندی که تا چرخش در سیاست خارجی آمریکا پس از جلوس ترامپ در کاخ سفید ادامه داشت. روش منطقی ایران پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، این قدرت بزرگ جهان را منزوی کرد و اروپا مهم‌ترین متحدش را مقابل آن قرار داد، هرچند تلاش اروپای متحد آمریکا نیز برای مقابله با این واقعیت و دفاع از توافق هسته‌ای تا جایی است که قاره سبز امنیت و اقتصاد خود را در تعارض با آن احساس نکند. اما تردیدی نیست در صورت رفتار منطقی ایران در سیاست خارجی به ‌ویژه در بحران‌های منطقه‌ای، اروپا با عزم و جدیت بیشتری روابط اقتصادی با ایران را با وجود مخالفت‌های آمریکا ادامه خواهد داد

مذاکره با ترامپ عبث و بیهوده است
«
محمدحسین فرهنگی» نماینده مردم تبریز در مجلس در واکنش به نامه جمعی از اصلاح‌طلبان به سران نظام و پیشنهاد مذاکره مستقیم با رئیس‌جمهور فعلی آمریکا برای حل مشکل برجام، اظهار داشت: اصل مذاکره مربوط به زمانی است که نتیجه روشنی از آن محتمل باشد و به نوعی باعث تأمین منافع ملی کشور شود و از تضعیف کشور جلوگیری کند. وی افزود: ما با طرفی مواجه هستیم که به هیچ اصلی پایبند نیست و هیچ منافعی در تعامل با او قابل پیش‌بینی نخواهد بود. در چنین شرایطی به طور طبیعی، مذاکره فاقد هرگونه توجیه منطقی است. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: اکنون با اشخاصی در رأس نظام سیاسی آمریکا مواجه هستیم که قبل از هرگونه گفت‌وگو، بر مواضع غیرمنطقی و ظالمانه خود اصرار دارند و به هیچ یک از موازین بین‌المللی هم پایبند نیستند؛ طبیعتاً گفت‌وگو با چنین افرادی عبث و بیهوده است.

هم قدرت را می‌خواهند هم مسئولیت نمی‌پذیرند!
«
محمدرضا تاجیک» مشاور رئیس دولت اصلاحات با انتقاد از عملکرد دولت دوازدهم و طرح این ادعا که حل مشکلات از دایره اختیارات آن خارج است، گفت: «هم می‌خواهند در درون قدرت باشند و هم می‌خواهند مسئولیت قدرت و مدیریت جامعه را نپذیرند. این پارادوکس جامعه ما است. حاضر نیستند از صحنه خارج شوند و بگویند که حداقل در این شرایط در حاشیه باشیم.» وی همچنین افزود: «در تیم دولت و شخص رئیس‌جمهور یک ضعف اساسی وجود دارد. این نظر شخصی من است. این رئیس‌‌جمهور و این کابینه را تیم تدبیرگر شرایط پیچیده نمی‌دانم و از همین رو رئیس‌‌جمهور باید طرحی نو دراندازد. معتقد هستم که این تیم نه از دانش و بصیرت لازم برای چنین شرایط پیچیده‌ای برخوردار است و نه از اراده لازم

سفر مقام آمریکایی به سئول و توکیو درباره تحریم‌ها علیه ایران
به گزارش خبرگزاری یونهاپ، «کریستوفر فورد» معاون وزارت خارجه آمریکا در امور عدم اشاعه و امنیت بین‌الملل به سئول و توکیو سفر کرده تا با مقامات این کشورها درباره تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در برنامه هسته‌ای‌ ایران صحبت کند. وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا در حال کار کردن روی کشورهای سراسر جهان برای ایجاد یک تلاش بین‌المللی جدید با هدف مقابله با تهدیدات اشاعه و هسته‌ای ایران و همچنین حمایت این کشور از تروریسم، نظامی‌گری و ادامه و توسعه آزمایش موشک‌های بالستیک است. به نظر می‌رسد، تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان منافع هم‌پیمانان آمریکا را هم تهدید می‌کند؛ لذا مقامات آمریکایی در صدد اقناع و حمایت از آنان برای مقابله با ایران هستند.

«ری استارت» هم «زم» را مسخره کرد
مدیران دو کانال ضد انقلاب «آمدنیوز» و «ری استارت» که برنامه‌های مشترکی را برای براندازی دنبال می‌کنند، مدت‌هاست که با یکدیگر به اختلاف خورده‌اند و در جهت تخریب یکدیگر قدم بر می‌دارند. در آخرین نمونه از این تخریب‌ها، کانال پستو نیوز، متعلق به ری استارت، به تمسخر روح‌الله زم، مدیر کانال آمدنیوز روی آورده است. ماجرا از این قرار است که زم در اظهاراتی خنده‌دار مدعی شد، نظام در راه‌پیمایی روز قدس به شرکت‌کنندگان کیک و ساندیس می‌دهد، البته امسال راه‌پیمایی روز قدس در ماه رمضان افتاده بود و چنین اتفاقی صورت نگرفت! این اظهارات احمقانه روح‌الله زم سبب شد تا کانال پستو نیوز با انتشار پستی بنویسد: کسی که 20 بار با پدرش در مراسم روز قدس شرکت کرده و «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» گفته، هنوز نمی‌داند روز قدس در ماه رمضان است!

رمز زنده ماندن تلگرام
عبدالصمد خرم‌آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در کانال شخصی خود در یکی از پیام‌رسان‌های داخلی درباره فیلتر پیام‌رسان‌ تلگرام نوشت: «وقتی تلگرام در ایران فیلتر شد، برخی به سرعت برای کمک به این پیام‌رسان دست‌ به کار شدند. وعده پیام‌رسان بومی به مردم داده شد؛ اما تلگرام طلایی را مانند دامی بر سر این وعده قرار دادند و به آن 200 سرور داده شد تا به این وسیله تلگرام را زنده نگه دارند.» خرم‌آبادی در ادامه مدعی شد، محل تأمین هزینه این سرورها از بیت‌المال بوده است.

ایران به میز مذاکره بر نمی‌گردد
«
عاموس یادلین» رئیس سابق اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی که در نشست جنگ سایبری در دانشگاه تل‌آویو صحبت می‌کرد، گفت: «نشست رهبر کره شمالی و ترامپ به این معنا نیست که ایران احتمالاً به میز مذاکره باز خواهد گشت.» او مدعی شد: «ایران غنی‌سازی اورانیوم را از سر خواهد گرفت و به سمت بمب حرکت می‌کند.»(!) این مقام اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از صحبت‌هایش مدعی شد، از سرگیری برنامه هسته‌ای ایران، احتمال وقوع درگیری نظامی میان تل‌آویو و تهران را افزایش می‌دهد؛ چرا که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا حاضر به اقدام نظامی علیه ایران نخواهد بود و این کار به تل‌آویو محول می‌شود. گفتنی است، نشست امنیت و جنگ سایبری به مدت یک هفته در جریان است و در این مدت کارشناسان ارشد و مقامات کنونی و سابق رژیم صهیونیستی و آمریکا درباره روش‌های انجام حملات سایبری و دفاع در برابر حملات سایبری احتمالی بحث می‌کنند.

نمی‌توان واقعیت را تغییر داد
غلامرضا انصاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو سابق شورای شهر تهران در اظهاراتی عجیب مدعی شده است، دلواپسان با حرکت‌های خشن خود نگذاشتند برجام ثمر بدهد و باید این افراد را کنترل کرد. وی همچنین گفته است: پس از برجام ظرفیت بالقوه‌ بسیاری برای جلب و جذب سرمایه‌های بین‌المللی و اعتمادسازی در عرصه روابط بین‌المللی به‌ وجود آمده بود که متأسفانه با حرکت‌های خشن و غیر اصولی، این فرصت‌ها برای جامعه تبدیل به تهدید شد. شاید اگر برخوردهای خشن و غیراصولی مخالفان دولت در طول سال‌های گذشته صورت نمی‌پذیرفت، به طور قطع امروز در این شرایط نبودیم و وضع به مراتب بهتری داشتیم. گفتنی است، این بهانه‌تراشی‌ها در حالی است که ضعف عملکرد دولت و مجلس اصلاح‌طلب و اعتماد بی‌جا به آمریکا با وجود همه هشدارها پیش چشم مردم قرار دارد و با اظهاراتی از این دست نمی‌توان واقعیت را تغییر داد.

شناسایی یک باند جاسوسی سعودی در «الحدیده»
سرویس‌های امنیتی در استان «الحدیده» یمن موفق شدند یکی از خطرناک‌ترین باندهای جاسوسی ائتلاف سعودی را در منطقه «تهامه» پس از رصد دقیق آن، شناسایی کنند. بر اساس این گزارش، یک منبع آگاه گفت: هدایت باند جاسوسی را شخصی به نام «عبدالله سطیح» متولد عربستان و یکی از فارغ‌التحصیلان مدارس تکفیری برعهده داشت. وی یکی از سرکرده‌های بزرگ سازمان‌های تکفیری فعال در راستای منافع آژانس‌های اطلاعاتی خارجی است و تجارب زیادی از طریق ارتباط با دیگر سرکرده‌های تکفیری در یمن و عربستان از جمله «اسامه بن لادن» کسب کرده است. این منبع افزود: طی مدت تجاوز ائتلاف سعودی به یمن، «سطیح» خود را در خدمت این ائتلاف قرار داده و از ارسال اطلاعات تا سربازگیری برای جنگ در صفوف متجاوزان و اداره جوخه‌های ترور دریغ نکرده است. وی تاکنون تنها به مخابره اطلاعات اعتراف کرده است.

تهدید سفیر آمریکا در کانادا!
به نوشته وبگاه «سی‌تی‌وی نیوز»، نامه تهدیدآمیز آغشته به پودری سفید رنگ به محل اقامت سفیر آمریکا در اوتاوا ارسال شده است. این بسته افزون بر پودری سفید، حاوی نامه‌ای تهدید‌آمیز علیه سفیر و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بوده است. این نامه به سفیر آمریکا هشدار داده در صورتی که از سمتش کناره‌گیری نکند، ممکن است کشته شود. به نوشته این منبع خبری، «کریستیا فریلند» وزیر خارجه کانادا با انتشار پیامی در توئیتر از سفیر آمریکا حمایت کرد و گفت: «او کار ضروری و دشواری را انجام می‌دهد و کانادا به خدمات او احترام می‌گذارد.» گفتنی است، در هفته‌های اخیر تنش دیپلماتیک بین کانادا و آمریکا پس از اعمال تعرفه تجاری بر آلومینیوم و فولاد ساخت کانادا و حمله لفظی علیه «جاستین ترودو» نخست‌وزیر این کشور شدت یافته است.
تصویب هر واژه در فرهنگستان چقدر آب می‌خورد؟

غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: بعضی‌ها تصور می‌کنند که فرهنگستان دستگاهی است مثل آب‌میوه‌گیری یا مثل دستگاه مُهرزنی که چیزی به عنوان ورودی به این دستگاه می‌دهند و من به سلیقه خود چیزی در برابر آن وضع می‌کنم! ابداً این‌طور نیست. علم واژه‌گزینی روش منطقی دارد. در سال 1395 در حدود پنج شش هزار واژه را بررسی کرده‌ایم که سه هزار واژه به تصویب رسیده است. اینکه گاهی در فضای مجازی حواشی‌ درست می‌کنند و می‌گویند فرهنگستان در طول یک سال فقط 270 واژه ساخته و هر واژه‌ای 12 میلیون تومان به بیت‌المال تحمیل شده، نادرست و اصلاً دروغ محض است. ما چند هزار واژه را بررسی کرده‌ایم؛ نه بودجه‌مان آنقدر زیاد بوده نه واژه‌هایمان آنقدر کم..

پیش‌بینی محسن تنابنده از بازی‌های ایران در جام جهانی

محسن تنابنده، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: پیش‌بینی‌ام بر این است که مراکش در بازی بعد می‌تواند جلوی پرتغال بایستد و این تیم را نگه دارد. به احتمال فراوان در روز دوم مسابقات گروه دو، اسپانیا با برد ایران چهار امتیازی شده و صدرنشین می‌شود. ایران با همان سه امتیاز در رتبه دوم می‌ایستد، پرتغال نیز با دو امتیاز سوم شده و مراکش با یک امتیاز چهارم می‌شود. با توجه به پیش بینی من نسبت به نتایج روز دوم، ما در روز سوم بازی به شدت سختی را در برابر پرتغال خواهیم داشت زیرا این تیم برای صعود جلوی ایران صف آرایی می‌کند.

توکلی علیه شش مقام ارشد فعلی و سابق بانک مرکزی اعلام جرم کرد

احمد توکلی رئیس دیدبان شفافیت و عدالت در نشست خبری که ظهر امروز در سازمان دیده‌بان شفافیت برگزار شد، گفت: در حال حاضر قوه قضائیه شکایت قبلی دیده‌بان شفافیت درباره مؤسسه ثامن‌الحجج را پیگیری کرده است و تحرکات و سروصداهای اخیر بانک مرکزی نیز به این دلیل است که مقامات ارشد این بانک به مراجع قضایی احضار شده‌اند. در حال حاضر نیز دومین اعلام جرم سازمان دیده‌بان شفافیت علیه مقامات سابق و فعلی بانک مرکزی از جمله محمود بهمنی رئیس کل سابق، ابراهیم درویشی معاون نظارت سابق و آقایان سیف، تهرانفر، خلعتی و فرشاد حیدری از مقامات دوره اخیر فعالیت بانک مرکزی انجام شده است. تعاونی در مشهد به نام فرشتگان تشکیل شده بود که قرار بوده که فقط به اعضای خود خدمات ارائه کند؛ اما رفته رفته 213 شعبه در کشور ایجاد می‌کند، متأسفانه کسی پیگیری و نظارت بر این مؤسسه نمی‌کند اما این نکته واضح است که بانک مرکزی در قبال سکوت و اخلال شکل گرفته در نظام اقتصادی کشور به سبب فعالیت‌ زیانده این مؤسسات باید پاسخگو باشد.

مجری هفت: گزارش فردوسی‌پور فاجعه بود!

محمود گبرلو مجری سابق برنامه هفت در اینستاگرام خود نوشت: گزارشگری عادل فردوسی پور در شب مسابقه ایران و مراکش فاجعه بود نشان داد او مدیر و مجری لحظات بحران و هیجان نیست و در مقابل جواد خیابانی چقدر پخته و حرفه ای این لحظه حیاتی رو گزارش کرد. یک بار دیگه فیلم رو ببینید و کلمات فردوسی پور رو گوش کنید. اولا که اصلا حواسش نبود و تا چند ثانیه اصلا متوجه نشد که قضیه چیه انگار به تلویزیون نگاه نمیکرد و بعد از کلمات بسیار سطحی استفاده کرد... این پسرها!... ای جونم کیروش! چقدر کیف کردیم! و در عوض خیابانی بسیار مسلط هم لحظه گل رو خیلی رسا بیان کرد و هم در لحظه لفظ جهانی رو برای این گل و بازیکنان بکار برد وباز در لحظه به امتیاز بدست آمده هم اشاره کرد. تو استودیو هم عادل اونقدر هیجان کاذب داشت که حتی دریغ از دو کلمه کلام درست و حسابی و همش میگفت دیگه نباید امشب آگهی پخش کنند در صورتیکه اصلا بحث آگهی نبود بلکه خبر ساعت بیست و دو باید روتین پخش میشد و یا عدم حضور تحلیلگری قوی که کمک حال اوباشد مثل صدر عزیز و در مقابل خیابانی و قاسمی زیبا ترین تحلیل را بر زبان حاری ساختند. وظیفه یک مجری در وهله اول کنترل خود و مخاطب در شرایط هیجانی و بحرانی است.

حذف تصویر ابن سینا از روی دفترچه های بیمه تأمین اجتماعی

استاندار همدان گفت: حذف چهره جهانی بوعلی سینا از روی دفترچه‌های تامین اجتماعی مصیبت است. «محمدناصر نیکبخت» استاندار همدان در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی این استان با بیان این مطلب گفت: حذف عکس این شخصیت جهانی بسیار جای تاسف دارد و بنده بخاطر این حرکت تاسف بار ناراحت شدم. آقای نیکبخت افزود: این درحالی است که بسیاری از کشورها نظیر ترکیه مجسمه بوعلی سینا را در میدان های شهر نصب می کنند و تاجیکستان روی اسکناس های خود عکس این فلیسوف و پزشک را چاپ می کند و این شخصیت بزرگ اسلامی را برای خود مصادره می کنند اما در سازمان تامین اجتماعی عکس وی را از روی دفترچه های این سازمان حذف می کنند. استاندارهمدان گفت: در این زمینه اعتراض خود را بصورت مکتوب به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیرکار، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش کردم و خواستار پیگیری شدم. سازمان تامین اجتماعی در دفترچه های جدید چهره ابوعلی سینا را حذف کرده است.

۵ درصد، ۵۰ درصد کل سکه‌ها را خریده‌اند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ۷ میلیون و ٦٠٠ هزار ثبت‌نام سکه داشتیم که ۵۰ نفر، ۵ درصد این سکه ها را در اختیار دارند و هر سکه‌ای یک‌ میلیون سود دارد. ناصر سراج در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی های امسال سازمان بازرسی در سال جاری گفت: برنامه‌های بازرسی به دو بخش ویژه و جاری تبدیل می شود که در قسمت برنامه های ویژه و تعریف نشده بازرسی ها انجام می شود. وی افزود: بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز چهار بازازی است که سازمان بازرسی به آن ورود کرده است. رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در رابطه با سکه ٧ میلیون و ٦٠٠ هزار ثبت نام سکه داشتیم که ۵۰ نفر، ۵ درصد این سکه ها را در اختیار دارند و هر سکه ای یک‌میلیون سود دارد. وی در خصوص بازار خودرو گفت: نقدینگی بیش از حدی در بازار خودرو وجود دارد و بعضی خودروها تا صد میلیون گران شده است.

نسخه یک نماینده برای پسابرجام

حجت السلام مجتبی‌ ذوالنور رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با بیان اینکه مذاکرات با اروپایی‌ها تاکنون برای ادامه حیات برجام به نتیجه ملموسی نرسیده است، اظهار داشت: اگر این مذاکرات به نتیجه‌ای نرسد قطعاً اولین اقدامی که جمهوری اسلامی ایران می‌تواند انجام دهد توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است. اگر اروپایی‌ها با آمریکا برای اعمال تحریم و فشار علیه کشورمان همگام شود قطعاً گام بعد از خروج از پروتکل الحاقی خروج از (NPT) خواهد بود.

شهری که بیل‌ گیتس می‌سازد

بیل گیتس با هزینه ۸۰ میلیون دلار در حال ساخت شهری هوشمند در ایالت آریزوناست. در این شهر خودروهای خودران، اتومبیل‌های برقی و هر آنچه با تکنولوژی و شهر هوشمند در ارتباط است وجود دارد. شهری که برای سکونت و زندگی حدود ۱۸۲ هزار نفر ساخته می‌شود. ایالت آریزونا به ایالت دوست‌دار تکنولوژی در آمریکا مشهور است و شهری که بیل گیتس می‌سازد نمونه‌ای کامل از شهر هوشمند در قرن ۲۱ میلادی است.

بازی های ایران را در برج میلاد به جای ۹۵ هزار با 65 هزار تومان ببینید!

دانشی مدیر ارتباطات و بین الملل برج میلاد گفت: پخش اولین بازی تیم ملی در جام جهانی، با مجوز مراجع قانونی بوده و نظام قیمت گذاری اماکن غیرسینمایی تابع تصمیمات شورای عالی اکران نیست. در بازی ایران-مراکش تعداد محدودی بلیت به قیمت ۹۵ هزارتومان متناسب با خدمات ارائه شده به فروش رسید. کارشناسی زنده در بین دو نیمه و پایان بازی با حضور چهره‌های مطرح ورزشی کشور و نیز ارتباط مستقیم با محل برگزاری مسابقات، اجرای موسیقی‌های ملی و . . . از جمله خدماتی است به علاقه مندان ارائه شد. دستور بازنگری در قیمت صادر شده و علاقه مندان می‌توانند بلیت سایر بازی‌ها را با قیمت ۵۵ یا ۶۵ تومان تهیه کنند.


اخبار روزانه:
* حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد، دادستان زاهدان اظهار داشت: پیش از اینکه موضوع تجاوز به ۴۱ دختر و زن در شهرستان ایرانشهر در نماز جمعه اهل سنت مطرح شود، دادستانی به آن ورود کرده و بر اساس شکایتی که از قبل مطرح شده، دستور شناسایی و دستگیری متهمان صادر و یک متهم دستگیر شده است. وی در ادامه افزود: این موضوع تا این لحظه تکذیب می‌شود؛ زیرا تاکنون تنها سه شاکی خصوصی به دادسرا مراجعه کرده‌اند.
* حجت‌الاسلام مجتبی ‌ذوالنوری، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با بیان اینکه تاکنون مذاکره با اروپایی‌ها برای ادامه حیات برجام به نتیجه ملموسی نرسیده است، اظهار داشت: اگر این مذاکرات به نتیجه‌ای نرسد، قطعاً اولین اقدام توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است. همچنین اگر اروپایی‌ها با آمریکا برای اعمال تحریم و فشار علیه کشورمان همگام شوند، ‌به یقین گام پس از خروج از پروتکل الحاقی، خروج از «NPT» خواهد بود.
* وبگاه نیروی دریایی آمریکا گزارش داده است، کشتی جنگی دوزیست (آبی‌ـ خاکی) «یواس‌اس ایوجیما» هفته جاری برای نخستین بار به عنوان کشتی پایگاه (کشتی جنگی آبی‌ـ خاکی یا ناو هواپیمابر) آمریکا در منطقه وارد آب‌های خلیج‌فارس شده است. مقامات نیروی دریایی آمریکا هیچ جزئیاتی از دلیل حضور ایوجیما به خلیج‌فارس ارائه نداده‌اند.
* رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه «شرق» درباره‌ عملکرد رسانه‌ها در قبال پرهیز از گسترش ناامیدی و ایجاد توقعات بی‌جا گفت: اولاً خوب است به دستگاه‌ها توصیه شود که توقعات را زیاد نکنند که ما هم این توقعات را انتقال ندهیم. ثانیاً اگر شما قدری به عقب برگردید، شعارهایی را به یاد می‌آورید که توقع ایجاد کردند.
* محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طی دو ماه گذشته حجم تقاضا برای ورود کالا به بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است که در این میان متأسفانه شاهد واردات کالاهای غیرضرور از جمله سطل زباله هستیم.
* اندیشکده «شورای آتلانتیک» هشدار داد: بسیاری از مناطق ایران ممکن است به زودی غیر قابل سکونت شود؛ چرا که کشاورزی نادرست در حال نابودی زمین‌ها است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: