به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
در مراسم سالگرد شهدای حزب موتلفه اسلامی در استان خراسان شمالی عنوان شد:
اخلاص عمل و مبارزه و جهاد فقط برای رضای خدا و انجام فرامین الهی را برجسته ترین ویژگی شهدای موتلفه اسلامی است و همین ویژگی موجب ماندگاری این شهدا که واقعا مظلومانه به شهادت رسیدند شد.
مراسم سالگرد شهدای حزب موتلفه اسلامی در استان خراسان شمالی برگزار شد.

علی احمد نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی هدف از برگزاری این مراسم را گرامی داشت یاد و خاطره شهدای موتلفه اسلامی و بهره مندی از ثواب تلاوت قرآن ذکر کرد و گفت:قرآن کریم و دستورات حیاتبخش آن مبنای تشکیل و سپس استمرار حرکت بنیانگذاران و رهبران موتلفه اسلامی بوده و این موضوع از افتخارات این تشکیلات مقدس از ابتدای حرکت تاکنون بوده و خواهد بود.

وی افزود: درمسیر تلاش برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی قرآن محوری ترین مبنای حرکت ماست وارتباط با قرآن بهترین شاخص برای تشخیص هویت اسلامی بودن هر تشکیلاتی است که ادعای اسلامی بودن دارد .

وی تاکید کرد: موتلفه ی اسلامی با همه ی وجود این معیار گرانبها را حفظ و سرلوحه فعالیتهای خویش قرار خواهد داد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین نجفی زاده ریاست محترم حوزه علمیه امام خمینی (ره) مرکز استان در مراسم گرامیداشت پنجاه و سومین سالگرد شهدای حزب موتلفه اسلامی در دفتر حزب موتلفه اسلامی استان گفت: اخلاص عمل و مبارزه و جهاد فقط برای رضای خدا و انجام فرامین الهی را برجسته ترین ویژگی شهدای موتلفه اسلامی است و همین ویژگی موجب ماندگاری این شهدا که واقعا مظلومانه به شهادت رسیدند شد.

وی گفت :این شهیدان ۲۶ خرداد۱۳۴۴(امانی-بخارایی-صفار هرندی-نیک نژاد) در اقتدا به مولایشان اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش شب قبل از عملیات انقلابی و اسلامی خود را به عبادت خدا و شب زنده داری پرداختند و وصیت نامه و فایل صوتی برجای مانده از آنان نشان داد که آنها کاملا برای شهادت آماده بودند.

وی جسارت ، شجاعت و پایمردی در راه تحقق اهداف اسلام و ازبین بردن طاغوت و ستیز با استبداد و استکباررا از دیگر ویژگیهای بارز این شهدا دانست و گفت:خون این شهدا بود که نگذاشت لایه ظالمانه کاپیتولاسیون و اهداف ذلت بار آن به ثمربرسد.

وی ولایتمداری وارتباط مستمر با علماء دین و مراج تقلید را نشان برجسته دیگری از این مجاهدان در راه خدا دانست و افزود: آنها برای انجام اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر مزدور وقت ،حجت شرعی داشتند لذا شجاعانه عواقب این اقدام قهرمانانه خودرا پذیرفتند و با آغوش بازو با لبخند رضایت از انجام تکلیف الهی به استقبال شهادت رفتند .

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: